האבולוציה של סאונד טוב ממחשב, גירסת קיץ 2014 (זהירות! פירסומת סמויה!)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
אז מה היה לנו?

1. שנת 2009, מתן הגיע לתובנה שמחשב יכול להיות טרנספורט מוזיקה, אחד מהראשונים בארץ אם לא הראשון, אם יותר לי לטפוח לעצמי על השכם.
2. שנת 2010, מתן קונה ספק טוב יותר של OCZ - עם מאוורר שקט ונתוני הספק טובים יותר. שיפור בסאונד = מורגש, לטובה.

3. שנת 2011, מתן קונה מארז אלומיניום משובח וספק כוח נפרד ללא מאוורר (אך לא לינארי). התוצאות: שיפור בעקבות המארז החדש = לא קיים | שיפור בעקבות הספק = קיים אך יש בעיות באספקת החשמל (הספק חלש מדי. אבין את זה רק מאוחר יותר , כשאחליף חזרה לספק הישן של 2010.)

4. סוף שנת 2013, מתן מחליט ללכת לאלוני ולבקש עזרה בבניית מחשב חדש מין היסוד, ללא מאווררים, קטן ובעל צריכת חשמל נמוכה המאפשרת, שוב, ספק ייעודי ללא מאווררים הבנוי מיחידת AC-DC חיצונית ויחידת DC-DC פנימית המפצלת את המתח לסנפים השונים ללוח האם (פיתרון הכוח נקרא PICO PSU). המארז הנבחר:
http://www.streacom.com/products/fc8-fanless-chassis/

שיפור בסאונד = מפתיע מאד. המחשב החדש נשמע הרבה יותר טוב. רקע שחור יותר, צליל רגוע יותר, פחות אגרסיבי, קצת יותר מפורט.

5. אמצע 2014, מתן מחליט שנמאס לו לשבת על הגדר. הוא חייב להיות קול ולנסות ספק לינארי, כי חמשת האנשים היחידים שמדברים על זה בארץ לא נוקטים עמדה נחרצת לכאן או לכאן, ואולי כנראה לא באמת יודעים על מה מדברים כי לא טרחו לנסות. אז מתן חייב לנסות. לוקח ממישל את הספק הזה לבדיקה:
http://www.hd-plex.com/HDPLEX-Fanless-Linear-Power-Supply-for-PC-Audio-and-CE-device.html
(מישל לא היבואן, סתם השאיל לי לבדיקה).

השיפור מהווה קפיצת מדרגה בניגון ממחשב. הצליל קיבל עוד משקל, חורים התמלאו להם בעוד פרטים, והכל נהיה חלק יותר (פחות מגורען) ועם טונאליות נכונה יותר (קול אנושי נשמע יותר אנושי). אמנם לקח לי ולמישל כמה דקות להבין את זה, אבל ברגע שנפל האסימון לא היתה דרך חזרה.

6. אתמול: סוף סוף חיברתי את הספק שלי לאחר שקניתיו תקול ומישל דאג ברוב נחמדותו לעזור לי עם התיקון במקום לחכות לחדש.

7. אתמול בלילה: היות והמחשב חובר בכבל קומקום בשקל לקו אחר מהקו של המערכת (על מנת שלא לערבב שמחה בששון, קרי מחשב במערכת) , לא יכולתי לבדוק את השפעת כבל חשמל איכותי על המחשב. אז החלטתי לנסות לחבר את המחשב למפצל ISOTEK + כבל חשמל כסף קונדו שברשותי, מתוך ציפיה שאקבל גם שיפור וגם גריעה בתחומים מסויימים (כפי שהיה בעבר).

חיברתי. עשיתי PLAY.

הכאפה הגיעה אחרי 2.5-3 שניות.

רבותיי, כשבונים מחשב טוב (צריכת חשמל נמוכה, בלי חלקים נעים, עם ספק לינארי, מחובר למערכת חשמל איכותית - קרי פילטר/שנאי מבדל/רגנטור WHATEVER + כבל חשמל בנ"ז), מקבלים טרנספורט ל-פ-נ-י-ם!!!

המחשב שידרג את מעמדו מרכיב מלכלך ומוקצה שיש להתייחס אליו כמו אל אמצעי מניעה משומש, לרכיב אודיו מין המנין שנהנה מפינוק חשמלי.

ולמי שמסוקרן לגבי ההבדל: עוד ניקיון בחריפות, עוד הידוק של הבס, עוד נכונות בטונאליות, שיפור בתלת מימד - מה שצריך לצאת החוצה, יוצא יותר. מה שצריך להשאר מאחורה, נשאר יותר מאוחר, עוד רקע שחור.

מומלץ בחום!

מצורפות תמונות של הספק, כפרה עליו.

תמונות מצורפות

• HDPlex4.jpg
    HDPlex4.jpg
    KB 143.4 · צפיות: 611
  • HDPlex3.jpg
    HDPlex3.jpg
    KB 115.7 · צפיות: 533
  • HDPlex2.jpg
    HDPlex2.jpg
    KB 151 · צפיות: 515
  • HDPlex1.jpg
    HDPlex1.jpg
    KB 128.7 · צפיות: 541

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
מתנוש תתחדש :בעד:
האם הוא מגיע עם כבלי חיבור למחשב?
או שזו רכישה בנפרד?
ברירת כניסת המתח 110/230 סטנדרטית?
(אם הייתה אפשרות לנסות אולי הייתי מחליף את זה שלי)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
מתנוש תתחדש :בעד:
האם הוא מגיע עם כבלי חיבור למחשב?
או שזו רכישה בנפרד?
ברירת כניסת המתח 110/230 סטנדרטית?
(אם הייתה אפשרות לנסות אולי הייתי מחליף את זה שלי)
תודה פיני.
1. הספק מגיע עם ארבעה סוגי כבלים. אחד UMBILICAL ("טבורי") בשביל ממיר ה- DC DC של אותה חברה, ועוד שלושה סוגים של חיבורים עגולים בקטרים שונים המתאימים ל- DC DC שונים, כולל ה- PICO PSU שברשותי.
2. לא הבנתי את השאלה על ברירת כניסת המתח. ניתן לבחור 220 או 110 באמצעות הג'מפר שאתה רואה בתמונה.
3. אם תגיד איזה פיתרון חשמל יש לך היום, אפשר יהיה להגיד לך אם תוכל לנסות את ה- HDPLEX או לא.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
תודה פיני.
1. הספק מגיע עם ארבעה סוגי כבלים. אחד UMBILICAL ("טבורי") בשביל ממיר ה- DC DC של אותה חברה, ועוד שלושה סוגים של חיבורים עגולים בקטרים שונים המתאימים ל- DC DC שונים, כולל ה- PICO PSU שברשותי.
2. לא הבנתי את השאלה על ברירת כניסת המתח. ניתן לבחור 220 או 110 באמצעות הג'מפר שאתה רואה בתמונה.
3. אם תגיד איזה פיתרון חשמל יש לך היום, אפשר יהיה להגיד לך אם תוכל לנסות את ה- HDPLEX או לא.
מתנוש תודה על התשובות
ענית על כולן גם מבלי שתדע
לגבי ספק הכח שיש לי למחשב האדיו אני עובד עם:Streacom 150W nanoPSU and AC/DC adapter block
http://www.quietpc.com/st-nano150
אשמח לתשובתך

hornless

חבר משקיען
מעורבות
366
נקודות
83
פיני,

הספק הממותג המזין את הננו שווה לתחת. אם אתה חובב צליל חריף אז זה מעולה.

מציע להחליפו בספק לינארי. יש דיון על זה באתר השני.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
מתנוש תודה על התשובות
ענית על כולן גם מבלי שתדע
לגבי ספק הכח שיש לי למחשב האדיו אני עובד עם:Streacom 150W nanoPSU and AC/DC adapter block
http://www.quietpc.com/st-nano150
אשמח לתשובתך

אצטט את האדמו"ר גיא לבית הורנלס:
הספק הממותג המזין את הננו שווה לתחת. אם אתה חובב צליל חריף אז זה מעולה. מציע להחליפו בספק לינארי. יש דיון על זה באתר השני.

מה שיש לך הוא מוצר מקביל ל- PICO PSU:
http://www.mini-box.com/picoPSU-150-XT-102-power-kit

אותו דבר.
ניתן להחליף את הספק הממותג ADAPTER BLOCK הזה שלך עם הספק הלינארי של HDPLEX. השיפור מובטח. השיפור הנוסף עם כבל חשמל ופילטר מובטח גם הוא.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
366
נקודות
83
הנסיון שלי עם כבלי חשמל אודיופילים למחשב הוא שונה. ממליץ לנסות לגופו של מחשב.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אז מה היה לנו?

1. שנת 2009, מתן הגיע לתובנה שמחשב יכול להיות טרנספורט מוזיקה, אחד מהראשונים בארץ אם לא הראשון, אם יותר לי לטפוח לעצמי על השכם.
2. שנת 2010, מתן קונה ספק טוב יותר של OCZ - עם מאוורר שקט ונתוני הספק טובים יותר. שיפור בסאונד = מורגש, לטובה.

3. שנת 2011, מתן קונה מארז אלומיניום משובח וספק כוח נפרד ללא מאוורר (אך לא לינארי). התוצאות: שיפור בעקבות המארז החדש = לא קיים | שיפור בעקבות הספק = קיים אך יש בעיות באספקת החשמל (הספק חלש מדי. אבין את זה רק מאוחר יותר , כשאחליף חזרה לספק הישן של 2010.)

4. סוף שנת 2013, מתן מחליט ללכת לאלוני ולבקש עזרה בבניית מחשב חדש מין היסוד, ללא מאווררים, קטן ובעל צריכת חשמל נמוכה המאפשרת, שוב, ספק ייעודי ללא מאווררים הבנוי מיחידת AC-DC חיצונית ויחידת DC-DC פנימית המפצלת את המתח לסנפים השונים ללוח האם (פיתרון הכוח נקרא PICO PSU). המארז הנבחר:
http://www.streacom.com/products/fc8-fanless-chassis/

שיפור בסאונד = מפתיע מאד. המחשב החדש נשמע הרבה יותר טוב. רקע שחור יותר, צליל רגוע יותר, פחות אגרסיבי, קצת יותר מפורט.

5. אמצע 2014, מתן מחליט שנמאס לו לשבת על הגדר. הוא חייב להיות קול ולנסות ספק לינארי, כי חמשת האנשים היחידים שמדברים על זה בארץ לא נוקטים עמדה נחרצת לכאן או לכאן, ואולי כנראה לא באמת יודעים על מה מדברים כי לא טרחו לנסות. אז מתן חייב לנסות. לוקח ממישל את הספק הזה לבדיקה:
http://www.hd-plex.com/HDPLEX-Fanless-Linear-Power-Supply-for-PC-Audio-and-CE-device.html
(מישל לא היבואן, סתם השאיל לי לבדיקה).

השיפור מהווה קפיצת מדרגה בניגון ממחשב. הצליל קיבל עוד משקל, חורים התמלאו להם בעוד פרטים, והכל נהיה חלק יותר (פחות מגורען) ועם טונאליות נכונה יותר (קול אנושי נשמע יותר אנושי). אמנם לקח לי ולמישל כמה דקות להבין את זה, אבל ברגע שנפל האסימון לא היתה דרך חזרה.

6. אתמול: סוף סוף חיברתי את הספק שלי לאחר שקניתיו תקול ומישל דאג ברוב נחמדותו לעזור לי עם התיקון במקום לחכות לחדש.

7. אתמול בלילה: היות והמחשב חובר בכבל קומקום בשקל לקו אחר מהקו של המערכת (על מנת שלא לערבב שמחה בששון, קרי מחשב במערכת) , לא יכולתי לבדוק את השפעת כבל חשמל איכותי על המחשב. אז החלטתי לנסות לחבר את המחשב למפצל ISOTEK + כבל חשמל כסף קונדו שברשותי, מתוך ציפיה שאקבל גם שיפור וגם גריעה בתחומים מסויימים (כפי שהיה בעבר).

חיברתי. עשיתי PLAY.

הכאפה הגיעה אחרי 2.5-3 שניות.

רבותיי, כשבונים מחשב טוב (צריכת חשמל נמוכה, בלי חלקים נעים, עם ספק לינארי, מחובר למערכת חשמל איכותית - קרי פילטר/שנאי מבדל/רגנטור WHATEVER + כבל חשמל בנ"ז), מקבלים טרנספורט ל-פ-נ-י-ם!!!

המחשב שידרג את מעמדו מרכיב מלכלך ומוקצה שיש להתייחס אליו כמו אל אמצעי מניעה משומש, לרכיב אודיו מין המנין שנהנה מפינוק חשמלי.

ולמי שמסוקרן לגבי ההבדל: עוד ניקיון בחריפות, עוד הידוק של הבס, עוד נכונות בטונאליות, שיפור בתלת מימד - מה שצריך לצאת החוצה, יוצא יותר. מה שצריך להשאר מאחורה, נשאר יותר מאוחר, עוד רקע שחור.

מומלץ בחום!

מצורפות תמונות של הספק, כפרה עליו.

זה ספק למחשב נייד... לא למחשב שולחני.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
הנסיון שלי עם כבלי חשמל אודיופילים למחשב הוא שונה. ממליץ לנסות לגופו של מחשב.
אגב, במחשב הראשון שהיה לי , שהיה לו ספק ג'יפה מגעיל והמערכת היתה מרעישה ומכאנית, כבל חשמל רק דפק את הסאונד. גם קונדו ושמונדו ומונדו. אבל מה שהפתיע אותי כ"כ שעכשיו היתה התאמה מלאה ושזה עבד פרפקט, כאילו חיברתי רכיב אודיו ולא מחשב.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
זה ספק למחשב נייד... לא למחשב שולחני.
להזכירך, בימינו יש מחשבים שולחניים המורכבים מרכיבים חסכוניים יותר בחשמל מאשר אלו של מחשבים ניידים. לפיכך אין צורך בהספקים גבוהים ובשלל מתחים כדי להפעיל מחשב שולחני. ואגב, המציאות הזאת לא היתה קיימת לפני 3-4 שנים. אולי 5.

jcdenton

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
יש לי את הספק הנ"ל..מסכים עם כל מילה. מחזיק ללא בעיה מחשב נייח Fanless מבוסס מעבד I5, ושני כונני SSD.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
מתנוש

התואיל לפרט את כל מרכיבי המחשב שלך......?

תודה

איתי

NStudio-Hiend

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
ברגע האחרון ואחרי הרבה ויכוחים עם מתן , החלטתי לעבור לנגן דרך מחשב . בהמלצתו של אלוני קניתי את כל רכיבי המחשב , והמלצתו גם לקנות את הספק של hdplex למרות שלא התנסה בו . המחיר שלו ממש מגוחך לעומת המארז כולל רכיבי המחשב ולכן רכשתי חבילה שלמה .

האיכות של מוצריהם מצויינים עם מארז גדול וכבד יחסית למארזים אחרים . ואפשר לומר שהספק מושקע ברמת הרכיבים , מקבלי elna היפניים , שנאי R core שנחשב ליותר שקט מטורודיאלי . אחרי שפתחתי את הספק התקול של מתן בעבודה אצלי כדי לתקן אותו , איש המעבדה ציין בפניי שהשנאי שלו מאוד רציני ואיכותי , הקבלים מחברת elna היפנית ומיועדים ליצור רכיבי אודיו ברמה הגבוה ביותר ונחשבים למאוד מוזיקאלים .

חובר הספק אצל מתן ופשוט נהיה יותר שקט , במה מופסקת , יותר סדר במרחב ובכלים , הבאס יותר ברור והדוק בלי מריחות .

הספק מגיע עם שתי יציאות שאחת היא בעצם 100 watt , יציאת 19v שאפשר לחבר אותה לאותו מוצר ש hdplex מוכר והוא ה atx converter . ועוד יציאת 12v אחרת שאפשר לחבר אותה לפיקו או לכל רכיב אחר שעובד ב 12v .

http://www.hd-plex.com/HDPLEX-250W-Hi-Fi-DC-ATX-Power-Supply-16V-24V-Wide-Range-Voltage-Input.html

הספק מומלץ ביותר עם שירות לקוחות מצויין ויש תמיד מענה לכל פניה אליהם .

מישל .

נערך לאחרונה ב:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
טעות

נערך לאחרונה ב:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,626
נקודות
113
אצל מתנוש יש אבולוציה ,אצלי הכל נוצר במפץ הגדול באופן פתאומי ,היתרון שלי בעניין שלי יש את מיכאל ולכם יש אבולוציה .

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
אני בכלל בגלקסייה אחרת , לא מבין את השפה, המושגים מהעולם העתיק שלכם.

איזו החלטה מושכלת/משובחת הייתה לקנות סטרימר של AYON.

Power Supply
The power supplies have been further refined with new components and enhanced AC line noise filtration. Separate power transformer windings and filters provide total isolation between the input and output stage which makes this a pure power source and it is a critical attribute for a 6H30 output stage. We also use electrolytic capacitors with much larger storage capacity to make up for the loss in filtering when using resistors in lieu of inductors.

• Dual R-Core / Low noise – insulated power transformers for digital & vacuum tube separated
  • Innovative power supply provides a high speed energy delivery on transients
  • Separate and isolated power supplies over each stage of amplification
  • AC power line filter to avoid noise and hash from entering into the unit.
  • Tube rectification for tube buffered digital output stage
  • 8 separate voltage regulators
  • שלא נדבר על קלות ההפעלה, המחיר: כמו אוסף הברזלים שרכשתם.
  • על קולות אנושיים אתם רק מדברים. ואני רק שומע קולות אנושיים, אנלוגי מוחלט.

ועכשיו השידרוג :

Existing NW-T’s can be upgraded to the DSD version too.

" משוגעים רדו מהגג "
:גאה::מנצח:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור