הבדלים בין כבלי אינטרקונקט של xlo

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אם בשני סוגי אנשים עסקינן הרי
שיש את סוג האנשים שכותבים שטויות
ויש סוג נוסף שמתייחס לשטויות של הסוג הראשון ונופל בפח שהטמינו לו..

אם תרצו דוגמא מהשבוע האחרון- ה-וון 7SE שרצו למכור אותו ב- 1.99 ש"ח.......

ובנימה קצת יותר רצינית - לאחרונה אני עד לתופעה של שינוי "המשתתפים" בפורום, מעין זרימה של אנשים מפורום לוחות היד שניה לפורום זה של אנשים שאין להם מה לתרום /לומר/לשאול בענייני אודיו אלא הודעות שטויות.. (למשל אותו חבר שקיבל תואר אצולה בדמות "חבר משקיען" הנובע מהקפצת מודעות מכירה בלוח. אכן הישג על ההשקעה).. והנה אנשים שיש להם מה לתרום כדוגמת שניצל,מיכאל,מתנוש, עמיר חדלו מלכתוב או המעיטו עד מאד.

משאיר לכם לבחור איזה סוג אני. ולא - לא חייבים לומר לי.

שנה טובה
זה מה רוצים המנהלים!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הזוי שעדיין צצים להם הדיונים האלו על נושא חשיבות כבילה באודיו....
דווקא נחמד ,לא ממש מרגיש צורך להגיב ,מצידי שיחנק עם הנחושת המחומצנת !

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, הטעות של ניב היא כי הוא לא פיסק את המשפט שכתבת "חבר פורום אחר" בצורה נכונה.
במקום לקרוא: חבר פורום, אחר הוא קרא: חבר, פורום אחר.

זה פשוט מאוד.
אחד - אני - ענה לו שיש הבדלים
אחר - הוא - ענה לו שזה בזבוז כסף.

אני הוא עצמי
הוא הוא אחר
חבר הפורום הזה, שהוא לא אני, הוא חבר פורום אחר. אדם אחר, איש אחר, גר במקום אחר, חי אחרת, חושב אחרת. איש אחר ממני.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה מה רוצים המנהלים!

אנחנו רוצים שאנשים יתנסו, ידברו ויהנו מהתחום.
:D

נכון, כי אפשר, כמובן, למצא באינטרנט איך בדיוק לייצר פצצת אטום, או מתאמפטמין, אבל הפרמטרים שמאפשרים לכבלי אודיו להתעלם מחוקי הפיסיקה הם סודיים באמת ;)

לא יאומן מה שאנשים יספרו לעצמם כדי להוציא עוד כסף (ורד)

קודם כל זה לא סודי. יש מדידות והמדידות מראות את ההבדלים.
שנית. בוא אלי, תשמע הבדלים בין כבלים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אם בשני סוגי אנשים עסקינן הרי
שיש את סוג האנשים שכותבים שטויות
ויש סוג נוסף שמתייחס לשטויות של הסוג הראשון ונופל בפח שהטמינו לו..

אם תרצו דוגמא מהשבוע האחרון- ה-וון 7SE שרצו למכור אותו ב- 1.99 ש"ח.......

ובנימה קצת יותר רצינית - לאחרונה אני עד לתופעה של שינוי "המשתתפים" בפורום, מעין זרימה של אנשים מפורום לוחות היד שניה לפורום זה של אנשים שאין להם מה לתרום /לומר/לשאול בענייני אודיו אלא הודעות שטויות.. (למשל אותו חבר שקיבל תואר אצולה בדמות "חבר משקיען" הנובע מהקפצת מודעות מכירה בלוח. אכן הישג על ההשקעה).. והנה אנשים שיש להם מה לתרום כדוגמת שניצל,מיכאל,מתנוש, עמיר חדלו מלכתוב או המעיטו עד מאד.
משאיר לכם לבחור איזה סוג אני. ולא - לא חייבים לומר לי.
שנה טובה

אל תתייחס לסטטוס של הגולש - הוא אוטומטי.

אנחנו לא מגרשים אנשים מהפורום רק בגלל שהם רק מוכרים או רק מקפיצים מודעות. אנחנו גם לא נגרש מישהו מהפורום בגלל שהוא לא מבחין בין כבלים. אבל. כמו במקרים קודמים, במידה ואגלה שאנחנו בסכנה להיות ״כחולים״ (כמו הפורום ההוא), אני מחזיר את ההגה לדרך הישר.

הפורום הזה מיועד לכולם. אבל לא אקבל בשום אופן גולש שמטרתו תהיה לצאת נגד כל מי שטוען שיש הבדלים בין כבלים. גם לא אקבל תגובה של ״אין הבדלים״ במידה ואדם שאל איזה כבל מומלץ לרכוש. למה? כי ככה המדיניות של האתר הזה.

לגבי מהיכן הגיעו הגולשים.
רובם המוחלט כתבו כאן עוד לפני שהלוחות של הפורום השחור נפתחו. לפעמים חוזרים הביתה, לפעמים לא, לפעמים מדלגים בין לבין (תלוי בצרכים ובאנרגיה). כולם מתקבלים בזרועות פתוחות כל עוד אין להם מטרה להפוך את הפורום הזה ללוחות יד שניה או פורום אנטי אודיופילי.

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
הי נמר,
אני בדרך כלל ׳מאזין שקט׳ פה, אבל מבקש להתייחס להודעתך האחרונה, על דרך שאלה:

אתה מזכיר מושגים כמו ״מדיניות האתר״, או ״לצאת נגד מי שטוען..״, או ״לא יתקבלו בברכה מי שמושכים לכיוון אנטי-אודיופילי״.
אני חושב שהמסר שלך ברור, ומכבד אותו. זכות מנהלי האתר להכתיב את חוקי המשחק.

אבל האין בכך משום קביעת עמדות נחרצות, והפיכת האתר למעין ביצה בה משחקים רק אלה שמדקלמים את אותן האמיתות? אלה שתואמות את ״מדיניות האתר״?
זה עלול להחמיץ את המטרה של פורום של אוהבי התחום ומביני עניין, כל אחד באותו חלק בו הוא מתמחה, ושירשורים מעניינים ומעשירים. האין כך?

אם, נניח, ידיעותי המקצועיות הן כאלה שיודעות על תיכנון אלקטרוניקה דלת-רחש כמפתח למגברים איכותיים, או מבינות איך נוצרים עיוותים במגברי שפופרות, אבל באותה מידה יודעות שאות שמגיע לרמקול דרך כבל ב-10 שקלים למטר זהה לחלוטין לאותו אות שיוזרם דרך כבל ב-4000$ - האם אסור לי לחלוק אותן עם מישהו ששואל?
האם זה נתפס ״אנטי אודיופילי״?

מראש אני מוסיף ואומר:
שרשרת ארוכה של התנצחויות לוהטות של שחור ולבן היא אכן מטופשת ולא מוסיפה כלום.
אני מנסה לכוון למשהו קצת יותר מעניין.

רונן

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שים לב שהגולש היקר עדיין כותב כאן למרות שאני מודע לכך שזו דעתו הנחרצת.
למה? משום שהוא לא מסיונר של האין הבדלים כמו למשל מה שמתרחש בפורומים אחרים בישראל.
ברגע שאתה מכיל רוב כזה, שלא מסוגל להבחין, אינו מוכן להענות להתנסות במו אוזניו, אני מסיק שהמטרה היא לזרוע הרס בתחום.

שנים רבות שהפורום הזה קיים עם אג׳נדה ברורה. זהו מקום שאודיופיל יוכל לכתוב שהוא התחדש בכבל מבלי שיבואו ״גאונים״ לדווח לו שהוא הוזה וכסיל.

זה גם ישאר ככה.

לגבי השאר.
אם, נניח, ידיעותי המקצועיות הן כאלה שיודעות על תיכנון אלקטרוניקה דלת-רחש כמפתח למגברים איכותיים, או מבינות איך נוצרים עיוותים במגברי שפופרות, אבל באותה מידה יודעות שאות שמגיע לרמקול דרך כבל ב-10 שקלים למטר זהה לחלוטין לאותו אות שיוזרם דרך כבל ב-4000$ - האם אסור לי לחלוק אותן עם מישהו ששואל?
האם זה נתפס ״אנטי אודיופילי״?

מותר. ויכול להתפתח מכך דיון. אבל השאלה היא מיאפה ידיעותיך. אם זה מתוך נסיון אמיתי עם כבלים אז אין ביננו ויכוח. אתה לא מבחין ואני כן, או להיפך. אם אין מאחוריך התנסות אמיתית, ואתה מדקלם לי את מה שלימד אותך המרצה באוניברסיטה, שדיון על אודיו לא היה שם - יש בעיה.

היה כאן גולש בשם דיגיסאן. אחד מהבודדים שהיה מצליח להוציא אותי מהכלים. לא בגלל שהוא כן או לא מאמין. רק בגלל שלא היה מוכן לבוא ולהתנסות בעצמו. ברגע שזה המצב, אני נפרד מהגולש.

שנים שאנו מטפחים כאן בית לאודיופילים שמבחינים בין כבלים מבלי שיהפכו אותם לכסילים. ישנם שני אתרים נוספים ששם יוכל הגולש להתפנק עם כבל של 2 שקל למטר מהום סנטר וכולם ימחאו לו כפיים. אחד מהם, אפילו יכול להתפאר עם מגבר קולנוע של הרמן קרדון ולהחשב כאולטרה היי אנד מטורף. כאן זה אחרת. אודיופיליה דתית חרדית שמקבלת גם כופרים כשווים.

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
או קיי
אתה אומר:
חילוני שנכנס לבית כנסת - זה יהיה אידיוטי שהוא ינסה להסביר לכל הנוכחים שאלהים זה עורבא פרח. הם עמוק באמונתם, וזה יהיה לא לעניין לנצל את כתלי המוסד כדי להרגיזם.

מנגד, אפשר ורצוי להעלות בבית הכנסת שיחות בנושאים שאינם מדגדגים את אלהים - כמו למשל פוליטיקה או כלכלה. הוא יוכל לתרום לנוכחים, והם יוכלו לתרום לו.

אני לא ציני, אני מנסה לשרטט את הגבולות.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
או קיי
אתה אומר:
חילוני שנכנס לבית כנסת - זה יהיה אידיוטי שהוא ינסה להסביר לכל הנוכחים שאלהים זה עורבא פרח. הם עמוק באמונתם, וזה יהיה לא לעניין לנצל את כתלי המוסד כדי להרגיזם.

מנגד, אפשר ורצוי להעלות בבית הכנסת שיחות בנושאים שאינם מדגדגים את אלהים - כמו למשל פוליטיקה או כלכלה. הוא יוכל לתרום לנוכחים, והם יוכלו לתרום לו.

אני לא ציני, אני מנסה לשרטט את הגבולות.

תנסה למצוא אנלוגיה מתאימה יותר.
באנלוגיה הזו יש סאב-טקסט (למעשה הוא די גלוי על פני השטח... ) שאומר בפשטות - אתה לא באמת שומע הבדל בין כבלים אלא אתה מאמין שאתה שומע הבדל ואני יכול להוכיח לך שאתה טועה ולא שומע באמת...
זו נראית לך נקודת פתיחה סבירה לקיים דיון ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רונן ידידי. זה פשוט.
אם גולש מתייחס באופן מזלזל כלפי מי שמבחין בהבדלים בין כבלים/מגברים/מקורות מקומו הוא בפורום אחר. אתה יודע בדיוק איזה.

מי שמידי פעם טוען שאין הבדלים אבל לא מסיונר בגזרה הזו אז אין בעיה.

על פוליטיקה גם אפשר להתדיין בפורום אודיו אחר. שם גולש יכול לצעוק אפרדהייד והשני יחסיר לו " בוגד" והשלישי יבוא וידווח ששניהם צודקים.

הפוליטיקה היחידה כאן היא באודיו והאיסור היחיד כאן הוא להחמיא לרוג'ר ווטרס האנטישמי.

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
תנסה למצוא אנלוגיה מתאימה יותר.
באנלוגיה הזו יש סאב-טקסט (למעשה הוא די גלוי על פני השטח... ) שאומר בפשטות - אתה לא באמת שומע הבדל בין כבלים אלא אתה מאמין שאתה שומע הבדל ואני יכול להוכיח לך שאתה טועה ולא שומע באמת...
זו נראית לך נקודת פתיחה סבירה לקיים דיון ?

אני יכול לקבל את מה שאתה אומר, אבל גם ״דתיים חרדים״ כדברי נמר אינם טוענים שהם מאמינים. הם לא משתמשים במושג הזה. הם אומרים בפשטות - יש אלהים, ברור שיש, כל כך קל להרגיש אותו, אותות ידיו ניכרים בכל מקום, ואתה החילוני מתעקש לכסות עיניך.

גישתי הכללית - לכל דבר בחיים - מבוססת על מושג האמת. כך אני בונה לי את העולם שמסביבי. אם אני רואה שולחן ומושיט יד ונוגע ומרגיש שולחן - אזי במערך האמת שלי נמצא שם שולחן. אם תגיד לי שיש כיסא בחדר הסמוך - אכניס גם את זה למערך האמת שלי. אם אלך לשם ואיווכח שאין שם כיסא - אעדכן את האמת שלי בהתאם.
גם אם עשרה אנשים מאד מהימנים יסבירו לי שאכן יש שם כיסא, ואני צריך להיות פתוח ובמצב נפשי מאד מסויים כדי להבחין בו, זה כנראה לא ישנה את האמת כפי שאני תופס אותה. אם יגידו לי משהו הגיוני כמו - הוא מסתתר מאחורי הפינה, או נמצא בחושך וצריך להדליק אור - אקבל, ואנסה. אבל אם החדר הוא נניח בגודל 40x40 סנטימטר והכיסא הוא 60x60, אני אדע שאין שם כיסא ואסרב אפילו להדליק את האור.
זה תהליך די מתיש, אבל כך אני פועל.
וסליחה על הפילפול הארוך..

ובעולם של אמת אין אמונה ואין מקום למונח אמונה. יש רק ידיעה.

אם חיברת לאותו מגבר רמקול א׳, והקשבת, ואז חיברת רמקול ב׳, והקשבת, וזה נשמע שונה - אזי אתה יודע שאותו אות חשמלי המגיע לרמקולים שונים נשמע אחרת. ברמה של אמת פשוטה, לא אמונה.

עוד דוגמה:
אם אני יודע מה מתרחש בתוך כבל USB, ואיך מאופנן ומקודד זרם המספרים, ואיך הם עוברים מהמחשב ל-DAC - לא אקשיב לכבל USB ״אודיופילי״ שעולה אלפי שקלים. זה יהיה מיותר, כמו לנסות לקרוא ״מלחמה ושלום״ של טולסטוי שיצא במהדורה מוזהבת ומפוארת רק כי מישהו טוען שמתגלה שם עומק ספרותי שלא היה במהדורת הנייר הפשוטה. המילים הן אותן מילים, והרעיונות הספרותיים לא משתנים. אין אמת בדבר.

רונן

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
נמר

אני שונא את רוג׳ר ווטרס לא רק בגלל שהוא אנטישמי מקובע, אלא גם - ובעיקר - כי הוא הרס לי את מוזיקת ילדותי ואת גיבורי ילדותי!

קשה לי לשמוע את המוזיקה שלו היום, כי אני לא מצליח לעשות בראש את ההפרדה.
וזה משגע אותי, כי גדלתי על החברה האלה.

מישהו פה מצליח להפריד?
לא יודע איך עושים את זה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אם אני יודע מה מתרחש בתוך כבל USB, ואיך מאופנן ומקודד זרם המספרים, ואיך הם עוברים מהמחשב ל-DAC - לא אקשיב לכבל USB ״אודיופילי״ שעולה אלפי שקלים. זה יהיה מיותר

אני קראתי לפני זמן מה מפרטים של TI לגבי העברת נתונים ע"ג כבל USB.. לא בטוח לגבי מה שכתבת. תלוי בממיר..

מצד שני, אני דוגל באותה גישת לגבי כבל אתרנט וכל מה שקשור לתקשורת.. ולמשל כתבה כזאת
http://www.audiostream.com/content/ethernet-accessories-and-cables
גורמת לי בחילה

אבל, אודיופיליה זה לנסות ולהאזין לדברים..

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
רונן,
מהדוגמאות שהבאת די ברור מי הכסיל ומי המשכיל...
אני אתייחס רק לדוגמא אחת שנתת שלדעתי רלוונטית וראויה להתייחסות :
"אם חיברת לאותו מגבר רמקול א׳, והקשבת, ואז חיברת רמקול ב׳, והקשבת, וזה נשמע שונה - אזי אתה יודע שאותו אות חשמלי המגיע לרמקולים שונים נשמע אחרת. ברמה של אמת פשוטה, לא אמונה".
אנשים מאסכולת "אמת אחת" טוענים לגבי הדוגמא הנ"ל שהיא בכלל לא אמת. בשביל שהיא תהיה אמת, צריך להוכיח אותה במבחן עיוור...
מדוע אתה מסתפק בפחות ?
אני מבין מאיפה אתה בא - אין לך בעיה לקבל שרמקולים נשמעים שונה כי זה נתמך בפיזיקה אבל אתה בכלל לא שוקל לשמוע כבלים שונים אם לא תוכל למדוד פרמטרים שונים שיתמכו בקיומם של ההבדלים...
נו טוב, "עברנו את פרעה, נעבור גם את זה..".

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לא צריך להתייחס לתחביב הזה ברצינות תהומית כל כך. אנחנו לא חורצים גורלות וחיי אדם לא תלויים בנו.
חלק מהעניין זה להתנסות ויש אנשים שאוטמים את עצמם מהתנסות כי "זה לא הגיוני".
לפני זמן לא רב הביא לי חבר סוגרים לקונקטורים של קרדס. הוא היה בטוח שזה יגרום לשיפור.
אני הייתי בטוח שזה לא יעשה כלום.
היינו 3 אנשים בחדר וכולנו הסכמנו שזה חירב את הסאונד....
אין לי מושג למה זה חירב את הסאונד אבל אני לא פוחד להתנסות...
יש לי תחושה, רונן, שסוגרי קונקטורים לא היו עוברים את מפתן דלתך, ותתקן אותי אם אני טועה
...

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
אנשים מאסכולת "אמת אחת" טוענים לגבי הדוגמא הנ"ל שהיא בכלל לא אמת. בשביל שהיא תהיה אמת, צריך להוכיח אותה במבחן עיוור...
מדוע אתה מסתפק בפחות ?

אני אכן לא מסתפק בפחות, כל מה שנכנס בקטגוריית האמת עובר בקלות מבחן עיוור, וזה אכן הכלי האחד ואין בילתו.

אבל אני מתחיל לחוש את חום מצחו של נמר והבל קצפו, ואני מסכים אתך שאנחנו עוסקים בתחביב שהרבה הנאה בצידו, ולא באוסף מחקרים פיזיקאלים שיקבעו את גורל העולם.

אז - שנעצור פה?
מריאן פייט׳פול מתנגנת לי עכשיו, ואני נהנה ממנה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא. אין לי בעיה עם מה שאתה כותב רק מהעובדה שאתה כן תורם לפורום.

לגבי המבחנים העיוורים.
אם אני מוכיח לך שאתה לא מבחין בין שני מוצרים שההבדלים בניהם קיימים לחלוטין. האם תשלול גם את ההבדל בניהם?

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
איך יודעים ש״קיימים לחלוטין״?
שתי דרכים:
1. מכשירי מדידה
2. מבחן עיוור טוב, סטטיסטיקה טובה על כמה נבדקים בכמה סייקלים.
שתיהן דרכים טובות מאד.

ואז - ברור שלא אשלול! האזניים שלי רחוקות מלהיות רפרנס.

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
נמר,

אנחנו לא מדברים כרגע על הבדלים קיימים, שאנשים לא שומעים אותם.

אנחנו מדברים על הבדלים לא-קיימים, שאנשים כן שומעים אותם...

אז פה זה לא יכול להתבסס רק על דיווח: שמעתי, לא שמעתי.
זה צריך להיות משהו יותר בר כימות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור