הבדלים בין כבלי אינטרקונקט של xlo

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
שלום חברים ושנה טובה
רציתי לשאול את מי מבינכם שמתמצא בכבלים של XLO, האם ועד כמה יש הבדלים בין אינטרקטנקט xlo reference ל xlo reference2 או3.
אני שואל כי בעבר בדקתי על המערכת את reference 2 או 3 (לא בטוח איזה מביניהם) והוא מאד התאים עם מקורות שונים, אבל בסוף רכשתי כבל אחר. עכשיו אני זקוק לכבל נוסף ויש למכירה בלוחות, :xlo reference ללא ציון מספר (כנראה 1 ) לא בטוח שטכנית אוכל לקחת לשמוע, אז השאלה האם זה אמור להישמע אותו הדבר ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ככל שהדגם מודרני יותר כך האיזון שלו משתפר.
מבהיר ורזה ועד לנטרלי.

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה על התשובה
יש עוד דעה?

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
אחד מהם גוזל את כספך. השני גוזל עוד יותר מכספך, בכך שהוא גורם לך להשלות את עצמך שהמוסיקה נשמעת דרכו עוד יותר טוב...

:rolleyes:(ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קיבלת שתי המלצות.

המלצה אחת ממני שתביא לשינוי/שיפור התוצאה.
המלצה שניה מחבר פורום אחר שלדעתי ונסיוני היא אינה המלצה טובה.

הבחירה בידך.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בהגדרה סדרות שונות לא אמורות להשמע זהה אחרת אין טעם ואין הצדקה להוציא ליין חדש....
היות ולא מדובר על כבל להמונים (אני לא רואה אותו נמכר ב:מחסני חשמל" לדוגמא...) אלא בקהל יעד שבודק ומשווה, אז יצרן שיעשה סוג של "תרגיל" כזה, לקחת את אותו הכבל ורק לעטוף אותו באריזה שונה, מסתכן באיבוד אמינותו ולמעשה שורף את עצמו בשוק.
לו אני במקומך לא הייתי רוכש על עיוור, מתוך התנסות אי שם בעבר על כבל אחר של אותה חברה.
הכי נכון הוא שפשוט תשאיל אותו תמורת פקדון שהוא המחיר שמוסכם מראש.
דווקא בכבל אין חשש לפגיעה או נזק...זה לא רמקול ובוודאי שלא פטיפון...

ארז

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
הלו ניבי.

באופן כללי, אני בדעתך.
אבל.....
זה שאני לא שומע הבדל
עדיין לא מעיד כי מישהו אחר לא שומע הבדל.

שנה טובה אחי.

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה על התייחסותכם
אני מחבב את ההומור שלך ניב בעניין הזה. מעבר לכבלים, זה מיצג בעיני גישה שאומרת תהנו ממוסיקה אל תהיו כה אובססיבים ,למכור כיליה בשביל זה זה לא יגביר את ההנאה....
ובכל זאת בעניין הכבלים לפני שנה הייתי ספקן מאד , אמרו שצריך, אז ביקשתי מאייל פור ז"ל כבל. הוא נתן לי בנדיבותו תישעה. ואמר תבדוק. מה אעשה עם עשרה כבלים(עוד אחד פשוט היה לי בבית ). עשיתי " טורניר" בינהם. וכבלים קיבלו ניקוד שונה, והיו הבדלים בפרמטרים שונים מנצחים ומפסידים, שניים הגיעו לגמר.... בקיצור היה לי לגמרי ברור שיש הבדלים...

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
בעולם יש שני סוגי אנשים:

אלו שמבינים בכבלים, בחשמל, ובדרך שהחשמל זורם בכבלים - הם יודעים שבמסגרת הפרמטרים הרלונטיים, אין שם אפשרות שיהיה הבדל כלשהו, בטח לא שמיע, בין כבלים שונים במערכת. כל עוד הם עבים מספיק. ולצורך הבהירות - הכבלים הדקים שחנויות אודיו נותנות ללא תשלום, הם בהחלט עבים מספיק.

ויש את אלו ש"מבינים בכבלים של XLO" (או כל מותג אחר) - לא יאומן במה הם מסוגלים לשכנע את עצמם כדי להרגיש שהם השיגו "שיפור", ושהשקעת הכסף היתה כדאית.

זה לא הומור - זה דווקא די עצוב...

ונמר - בדקתי: נכון להיום כתבתי יותר הודעות ב- Dtown מאשר בכל פורום אחר, אם כבר אני החבור מ- Dtown שכותב גם בפורומים אחרים. די עצוב שקל לך יותר להפוך אדם ל"זר" כדי לפתור את עצמך מההתמודדות עם דעה שלא נוחה לך.

שנה טובה לכולנו (ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ונמר - בדקתי: נכון להיום כתבתי יותר הודעות ב- Dtown מאשר בכל פורום אחר, אם כבר אני החבור מ- Dtown שכותב גם בפורומים אחרים. די עצוב שקל לך יותר להפוך אדם ל"זר" כדי לפתור את עצמך מההתמודדות עם דעה שלא נוחה לך.

להפוך לזר?
דיעה שלא נוחה לי?

זו היתה תגובתי לפותח השירשור ששאל על ההבדלים בין סדרות שונות של xlo.

קיבלת שתי המלצות.

המלצה אחת ממני שתביא לשינוי/שיפור התוצאה.
המלצה שניה מחבר פורום אחר שלדעתי ונסיוני היא אינה המלצה טובה.

לא מוצא כאן שום סיבה לחשוב את מה שאתה חושב.
גם לא ניסיתי להתמודד עם הטענה שלך. טענת אתה, אני טענתי את שלי, נתתי לבחור להחליט מה טוב לו.

כיוון שכן נעלבת, בוא תסביר לי מה היית משנה במה שכתבתי?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מחבב את ההומור שלך ניב בעניין הזה. מעבר לכבלים, זה מיצג בעיני גישה שאומרת תהנו ממוסיקה אל תהיו כה אובססיבים ,למכור כיליה בשביל זה זה לא יגביר את ההנאה....

הגישה בפורום הזה היא די הפוכה.
אובססיביות לתוצאה היא חלק ממהות האודיופיליה. אבל מכיוון שאוססיבי היא מילה ״קשה״ נקרא לזה ״אדיקות״.
ולא. לא צריך למכור כיליה בשביל אודיו. אבל כן צריך להתייחס לכל פרט. ואת זה חשוב לי ולנו להעביר לקהל החובבים.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
נמר, הטעות של ניב היא כי הוא לא פיסק את המשפט שכתבת "חבר פורום אחר" בצורה נכונה.
במקום לקרוא: חבר פורום, אחר הוא קרא: חבר, פורום אחר.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
על מנת שהמילה "אחר" תתיחס למילה "חבר", היה צריך לכתוב : חבר אחר מהפורום.
כפי שזה נכתב, חבר פורום אחר , המילה "אחר" אכן מתייחסת למילה "פורום" ומכאן נוצרה אי הבנה שנמר בכלל לא התכוון לה....

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בעולם יש שני סוגי אנשים:

אלו שמבינים בכבלים, בחשמל, ובדרך שהחשמל זורם בכבלים - הם יודעים שבמסגרת הפרמטרים הרלונטיים, אין שם אפשרות שיהיה הבדל כלשהו, בטח לא שמיע, בין כבלים שונים במערכת. כל עוד הם עבים מספיק. ולצורך הבהירות - הכבלים הדקים שחנויות אודיו נותנות ללא תשלום, הם בהחלט עבים מספיק.

ויש את אלו ש"מבינים בכבלים של XLO" (או כל מותג אחר) - לא יאומן במה הם מסוגלים לשכנע את עצמם כדי להרגיש שהם השיגו "שיפור", ושהשקעת הכסף היתה כדאית.

זה לא הומור - זה דווקא די עצוב...

שנה טובה לכולנו (ורד)
גם אני חושב שבעולם יש שני סוגים של אנשים :
"אלו שמבינים בכבלים, בחשמל, ובדרך שהחשמל זורם בכבלים - הם יודעים שבמסגרת הפרמטרים הרלונטיים, אין שם אפשרות שיהיה הבדל כלשהו, בטח לא שמיע."
אבל מה שהם לא יודעים או מסרבים להאמין זה שהפרמטרים הידועים המפורסמים לכל הם לא הפרמטרים שרלוונטים לעניין השמע ובוודאי שאינם מעידים על הבדל שמיע.
זה כמו להשתמש בצילום רנטגן בשביל לגלות בעיות בתפקוד הלב....
מציפים אותנו בשלל נתונים טכניים שבינם ובין "איך שזה נשמע" יש קשר קלוש עד מאוד.
חבל שאי אפשר לשבת בכורסא בבית, להתבונן בשלל נתונים טכניים שונים ולפיהם לדעת כיצד הסטאפ הזה יישמע ...זה באמת היה מפשט את עניין בחירת הציוד...
אני מקנא באותם "ידענים" שכל כך שלמים עם עצמם וכל כך משוכנעים ש"זה לא ייתכן" ולכן יכולים להסתפק בלב שלם בכבל (למעשה זה חוט..) פשוט וזול.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נדמה לי שבראיון שהיה עם יאיר תמם הוא אמר שהם כן יודעים לקשור בין פרמטרים מדידים לבין איך שזה נשמע אבל זה כמובן לא אינפורמציה גלויה לציבור....

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
:D

נכון, כי אפשר, כמובן, למצא באינטרנט איך בדיוק לייצר פצצת אטום, או מתאמפטמין, אבל הפרמטרים שמאפשרים לכבלי אודיו להתעלם מחוקי הפיסיקה הם סודיים באמת ;)

לא יאומן מה שאנשים יספרו לעצמם כדי להוציא עוד כסף (ורד)

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
בעולם יש שני סוגי אנשים:
(ורד)

גם אני חושב שבעולם יש שני סוגים של אנשים :
.

אם בשני סוגי אנשים עסקינן הרי
שיש את סוג האנשים שכותבים שטויות
ויש סוג נוסף שמתייחס לשטויות של הסוג הראשון ונופל בפח שהטמינו לו..

אם תרצו דוגמא מהשבוע האחרון- ה-וון 7SE שרצו למכור אותו ב- 1.99 ש"ח.......

ובנימה קצת יותר רצינית - לאחרונה אני עד לתופעה של שינוי "המשתתפים" בפורום, מעין זרימה של אנשים מפורום לוחות היד שניה לפורום זה של אנשים שאין להם מה לתרום /לומר/לשאול בענייני אודיו אלא הודעות שטויות.. (למשל אותו חבר שקיבל תואר אצולה בדמות "חבר משקיען" הנובע מהקפצת מודעות מכירה בלוח. אכן הישג על ההשקעה).. והנה אנשים שיש להם מה לתרום כדוגמת שניצל,מיכאל,מתנוש, עמיר חדלו מלכתוב או המעיטו עד מאד.

משאיר לכם לבחור איזה סוג אני. ולא - לא חייבים לומר לי.

שנה טובה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
:D

נכון, כי אפשר, כמובן, למצא באינטרנט איך בדיוק לייצר פצצת אטום, או מתאמפטמין, אבל הפרמטרים שמאפשרים לכבלי אודיו להתעלם מחוקי הפיסיקה הם סודיים באמת ;)

לא יאומן מה שאנשים יספרו לעצמם כדי להוציא עוד כסף (ורד)
לא יאומן כמה אנשים מוכנים להיות חסרי חושים כדי לחסוך כמה שקלים.
העיקר שאתה חכם והרוב פה מטומטמים.
ובנוסף אתה עשיר ומעושר.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
הזוי שעדיין צצים להם הדיונים האלו על נושא חשיבות כבילה באודיו....

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור