האם CD יעודי הולך ונעלם בימים אלה?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
ברוב המקרים נגני מחשב מבוססי מוזיקה נשמעים טוב יותר, זולים, ונוחים יותר.

האם זה "עושה שכל" לרכוש נגן CD כל כך יקר?

מה דעתך?

תומר

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
נוחים יותר נכון
זולים יותר לא בטוח
נשמעים טוב יותר לא ממה שאני שמעתי אבל לא שמעתי הכל

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
נגני מחשב מבוססי מוזיקה שמנגנים High Resolution עולים 5,000 דולר.
נגני CD שלא מנגנים High Resolution עולים 15,000 דולר.

תומר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תומר מאיפה אתה מביא את הנתונים שלך?

למרות שזה ברור שכל המדיה העגולה הנסיגה - גם CD גם DVD וגם הבלו ריי כמדיה עגולה לא מתרומם, עדיין מוקדם להספיד את נגני ה ה CD, אבל זה הולך לכיון הזה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מבטיח לך שגם בעוד 5 שנים מהיום נשמע על קומפקטים יקרים להחריד שיצאו לשוק האודיו העולמי.

מחשב זה יותר מידי בלבולי מוח ופחות מידי מוסיקה.

כיום, מדיעות של אנשים שאני מעריך ומנסיוני הדל בלנגן עם מחשב {פשוט עצם המחשבה מעבירה בי חלחלה} הוא לא נשמע טוב יותר מ-CD ובטח שבטח לא טוב יותר מפטיפון.

לדעתי {וזו רק דעתי} המחשב הוא זה שהולך להפיל את התחום הזה שנקרא היי אנד. ומי שימכור לי פנטיום עם עטיפה יפה ב-5K דולר הוא לא פחות מחוצפן!

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
התשובה לדעתי היא שכן - "המדיה העגולה" כמו שקראו לה כאן, ואני כולל בה גם את התקליטים, בדרך החוצה. תוכנות וחומרות עיבוד הסיגנל הדיגיטלי על המחשב רק ישתפרו, וקצב השיפור לדעתי יואץ ככל שיצרני המידיה העגולה יפסיקו להשקיע עוד ועוד משאבים בשיפורה.

בדרך כנראה שנזכה לעדנה בצורת נגנים שהיום הם מחוץ להישג כיסינו בגלל טכנולוגיה שהיום היא יקרה, ומטבע הדברים התהליך יקח כמה שנים טובות - אבל למי שזוכר, רק לפני שנים ספורות מאוד, נגני MP3 ניידים נמכרו בנפח רבע וחצי ג'יגה ועם סאונד של תחת של עיזה, לעומת הנגנים היום שהצליל שלהם מצויין ועם נפחים עצומים.

תמיד יהיו חובבי וויניל, וכנראה שגם תמיד יהיו חובבי מדיה עגולה שיטענו שאין לה תחליף מטעמיהם - אבל ברגע שהמדיה הדיגיטלית היא פונקציה של טכנולוגיה, נפל הפור.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אני מבטיח לך שגם בעוד 5 שנים מהיום נשמע על קומפקטים יקרים להחריד שיצאו לשוק האודיו העולמי.

מחשב זה יותר מידי בלבולי מוח ופחות מידי מוסיקה.

כיום, מדיעות של אנשים שאני מעריך ומנסיוני הדל בלנגן עם מחשב {פשוט עצם המחשבה מעבירה בי חלחלה} הוא לא נשמע טוב יותר מ-CD ובטח שבטח לא טוב יותר מפטיפון.

לדעתי {וזו רק דעתי} המחשב הוא זה שהולך להפיל את התחום הזה שנקרא היי אנד. ומי שימכור לי פנטיום עם עטיפה יפה ב-5K דולר הוא לא פחות מחוצפן!

אחרי שכתבתי את הפוסט שלי קראתי את מה שנמר כתב.

אין לי ספק שעם הזמן, "בלבולי המוח" שיש היום בהפעלת מוזיקה ממחשב (ולעניות דעתי, גם נגן דיסקים הוא סוג של מחשב) יופשטו וישופרו. הרי בתוך נגני המחשב יש/יהיה גם נגן דיסקים, ועם הזמן הנגנים האלה יעלמו או שיופיעו רק אצל יצרנים ספורים - הסטנדרד יהיה MP3/פלאק/מה שיהיה שליט אז.

בסופו ששל דבר, גם המנעד של צלילי המחשב יגדל, אין לי ספק בזה, ואני ממש לא טכנו-גיק.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תומר
אני לא יודע מאיזה רקע אתה מגיע, אם אתה לא מומחה למחשבים, ורגיל לחבר כבלים וללחוץ על PLAY, אז אתה צריך APPLIANCE.. עוד קופסה כמו CD

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תומר, אולי חבל שאני מצליח להבדיל בין נגן זול ליקר

השאלה היא לא האם מחיר א או מחיר ב הוא כזה או אחר או האם מחירים מדוקים או לא- הנקודה שכבר היום יותר אנשים רוכשים שירים ברשת מאשר קונים CD, אבל רוב האנשים לא אודיופילים.

האם מחשב יחליף את נגני ה CD טוב - אצל האודיופלים, לא כך כל מהר - בעתיד סביר שכן.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה ברור לי, יכול להיות שלא הייתי ברור :)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ניראה לי שאני האחרון שימשיך עם CD .
משום מה כבד לי כל עינין המוזיקה דרך מחשב.
כל עניני הפורמטים למינהם....?
מיצתער לא בשבילי.
איכות ה-CD שלי כיום מספקת אותי
פחות או יותר .אני נהנה מידי פעם ליקנות דיסק,
תקליט....זהוא, מה אגיד ומה אומר.....
ניראה שהמידרון תלול מידי כלפי הCD ....
אך כמו שאמר פה מישהוא "האודיופילים הם
לא אנשי מחשבים"ותמיד יהיה מה למכור להם.:rolleyes:

נערך לאחרונה ב:

rel_benrey

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
לדעתי השאלה כלל לא קשורה לאיכות סאונד, אלא לממשק.
היתרון הגדול של קונספט המדיה העגולה הוא שהוא נוח, אינטואיטיבי, פשוט להפעלה, מה שנקרא
"IDIOT PROOF". כמו כן יש לו אלמנט רגשי- אספני.
ברגע שמישהו יוציא מכשיר עם ממשק שמכיל את כל התכונות הללו, אבל מבוסס מחשב בלבד, תעלם המדיה הפיזית מהר מאד.
הייתי מאד שמח לשמוע ממכם אילו תכונות ממשק חשוב לכם, כאודיופילים, שיהיו במכשיר עתידי שכזה.
לדוגמא:
האם חשוב שאוסף המוזיקה יהיה נוכח בחדר? ושכל מי שנכנס יראה אותו?
האם חשוב שתהיה פעולה פיזית כלשהי לשם ניגון שיר? כמו הנחה, הכנסה, הזזה? או שמספיק מסך ושלט רחוק?
האם חשוב שיוצג מידע נוסף על המוזיקה? ואיך הוא יוצג?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חשוב מאוד שיהיה אוסף מוסיקה פיסי שבכל פעם שאפנה אליו את מבטי אתמלא בגאווה.
חשוב להתאמץ קצת בשביל לשמוע מוסיקה, לקום מהכסא ולהניח את השיר במכשיר.
חשוב שיהיה מידע על המוסיקה, רצוי כתוב בדף ורצוי גם להחזיק אותו מצדדיו {שלא יהיו תביעות אצבע חלילה}.

בקיצור - תשאירו אותי עם התקליטים וה-CD ומי שרוצה לשחק בתוכנות ישתמש במחשב.

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
כמו כל אודיופיל טוב כולכם מנתחים וחושבים על הברזלים במקום על המוסיקה. אין סיבה היום להחזיק את המוזיקה אצלך. אולי רק מה שאהוב במיוחד או מוזיקה שיצרת במו ידיך.
האודיו מספיק שיהיה אצל חברות המוסיקה למיניהן ויגיע למאזין דרך רשת האינטרנט. תמורת מנוי חודשי או מודל כלכלי אחר תוכל לשמוע איזה קבץ שתרצה ממאגר מוסיקה אינסופי.

צאו מקופסת הפלסטיק של ה CD ( ויש כאלה שאפילו תקועים בעטיפת הקרטון של הויניל).

נכון - יהיו עדיין כאלה שישלמו הון תועפות לשמוע את הצליל האודיופילי של הצלופן שנקרע מעל קופסת הפלסטיק בחנות. עדיין יישארו כאלה שיעדיפו את האיכות הנקודתית של ויניל. אבל הם יהיו במיעוט מול כל השאר שיעמוד לרשותם כל מאגר המוסיקה ברשת.

המחסום היחידי עכשיו הוא תאוות הבצע של מנהלי חברות המוזיקה. אבל זה הכיוון ושום דבר לא יכול למנוע אותו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איבישי, אודופילים הם כבר כעת מיעוט :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור