כבלים האם כבל חשמל משפיע על הצליל?

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
לאחרונה רכשתי מוצר של חברת Furman המגן מרשת החשמל על המערכת,
http://www.furmansound.com/product.php?div=04&id=ELITE-10Ei
כ"כ אף החלפתי שקעים לאיכותיים יותר מהישראליים "הרגילים" .
http://www.psaudio.com/ps/products/detail/power-port?cat=power
באותה הזדמנות, ביצעתי שיפורים ללא עלות המתבטאים בהקטנת מספר השקעים/תקעים בדרך מארון החשמל למערכת.
אני רוצה לומר שבעבר הייתי קצת סקפטי בנושא , אך כעת אני מבחין בוודאות בשיפור הצליל / תמונה עקב השינויים שביצעתי ברשת החשמל.

תמונות מצורפות

• images.jpg
    images.jpg
    KB 3.7 · צפיות: 467
  • ELITE-10Ei-front_page.jpg
    ELITE-10Ei-front_page.jpg
    KB 20.6 · צפיות: 307

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
האם אתה מודע לכך שבנגן דיגיטלי יש גם מעגלים אנלוגים ? שאלה רטורית.

ומכיוון שכך (בהנחה שכבר הודתה שיש הבדל בין כבלים בעלי מאפיינים חשמליים שונים), ישנה תופעה הקרויה JITTER (אני בטוח שאתה מתמצא בזה...), אותו JITTER משתנה בגלל המון פרמטרים שאחד מהם הוא המתח האנלוגי שמגיע אל מעגל השעון של ה CD, אותו מתח (כידוע לך וודאי) מגיע מספק המתח שאליו מחובר כבל המתח.

האם לקרל סגאן יש משהוא להגיד על ההסבר הזה ?

"כבר הודתי שיש הבדל בין כבלים בעלי מאפיינים חשמליים שונים"? מעולם לא טענתי אחרת כשמדובר בכבלים הנושאים סיגנל אודיו. פשוט יש פה משתמשים מומחים בסילוף דברים ויצירת דיכוטומיה מוגזמת.
אבל בין כבלי מתח שונים - אין הבדל.

באשר ל- Jitter - מילת הקסם של האודיופילים. המתח שמגיע אל מעגל השעון של ה-CD ואל המערכת הספרתית כולה, מיוצב ע"י רגולטור. המילה הספרתית המתקבלת בדרגה הבאה נכנסת לתוך חוצצים או אוגרי הזזה, ורק אז מפוענחת. המילה הבינארית עצמה, שהיא למעשה מספר שמייצג את ערך הדגימה - אינה זוכרת מהיכן הגיעה.

מיותר לציין שהרשת עצמה סובלת מתנודתיות בעלת דלתא גדולה בסדרי גודל בהשוואה להבדלים בין כבל קומקום אחד למשנהו.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
עוד מעט תבקש שנטפס על העמודים של חברת חשמל ברחוב.

למה הגזמתי?
אתה טוען שהשיפור הוא בכניסות .
אני מעוניין לדעת מאיזו נקודה זה משפיע. מה לעשות זהו מסלול הסיגנל.

העניין הוא כזה: פיוז איכותי הוא פילטר. פשוט ככה.
לכל חומר כמו שציינת יש השפעות שונות על הסאונד עקב זה שהוא מפלטר דברים המתווספים לחשמל.
עכשיו אנו מגיעים לשאלה, היכן הם מתווספים?
אם זה מתחיל בחברת החשמל, או בתחנות השנאים, או בשנאי הרחוב או בקופסאות הרראשיות של בניינים או בקופסאות של אנשים?
עכשיו, לאחר שמצאנו את המקום שבו הבעיה מתחילה, נוכל למצוא כמה שיותר מוקדם את המקום ולתקן אותו מראש.

ולכן אני שואל , האם פיוז מסוג מסויים שמחברים בארון החשמל בחוץ , האם הוא משפיע בצורה קריטית ואיזו צורה על הסאונד בכניסה למערכת שלמשל לא נגעו בחשמל שלה מהשקע שבקיר.

אם כן, יש לזה השלכות גדולות
אם לא , גם כן יש לזה השלכות גדולות.

עוד לאחר התשובות.

orenskl

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אוגרי הזזה

"כבר הודתי שיש הבדל בין כבלים בעלי מאפיינים חשמליים שונים"? מעולם לא טענתי אחרת כשמדובר בכבלים הנושאים סיגנל אודיו. פשוט יש פה משתמשים מומחים בסילוף דברים ויצירת דיכוטומיה מוגזמת.
אבל בין כבלי מתח שונים - אין הבדל.

באשר ל- Jitter - מילת הקסם של האודיופילים. המתח שמגיע אל מעגל השעון של ה-CD ואל המערכת הספרתית כולה, מיוצב ע"י רגולטור. המילה הספרתית המתקבלת בדרגה הבאה נכנסת לתוך חוצצים או אוגרי הזזה, ורק אז מפוענחת. המילה הבינארית עצמה, שהיא למעשה מספר שמייצג את ערך הדגימה - אינה זוכרת מהיכן הגיעה.

מיותר לציין שהרשת עצמה סובלת מתנודתיות בעלת דלתא גדולה בסדרי גודל בהשוואה להבדלים בין כבל קומקום אחד למשנהו.

ידידי אתה מתחיל להדאיג אותי , שאלתי :

DigiSUN האם קיים סיכוי, אמנם קטן אך קיים, שהחלפת כבל חשמל תשפיע על השינויים במתח ?

בהנחה שמדובר בכבלים שונים בעלי מאפיינים שונים.

עניתה :

בוודאי!

אם הכבל שונה במאפייניו החשמליים, הוא ישנה את האות העובר דרכו ויהיה הבדל שבהחלט עשוי להיות שמיע.

ועכשיו לעיניין , האם הרגולטור אינו מעגל אנלוגי ? האם אין לו tolerance ? האם הוא לא רגיש לשינויים במתח הכניסה ?

ובאשר לאוגר הזזה גם הוא מעגל סינכרוני שתלוי בשעון כניסה שיציבותו תלויה במתח המסופק אליו. ומה הקשר לפיענוח ? אני מדבר על דרגת היציאה הדיגיטלית האחרונה. בסופו של דבר הכל תלוי ביציבות השעון.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
ידידי אתה מתחיל להדאיג אותי , שאלתי :

עניתה :
אז אחדד את הנקודה - הבדל יהיה שמיע רק אם המתח שנמדד מייצג אות אודיו, לא מתח הפעלה. כלומר - בבלוק הציטוט השני מדובר על הבדל (שעשוי להיות) שמיע רק אם מתייחסים לכבל רמקול/אינטרקונקט. תנאי מקדים הוא הבדלים באות המתח.

ועכשיו לעיניין , האם הרגולטור אינו מעגל אנלוגי ? האם אין לו tolerance ? האם הוא לא רגיש לשינויים במתח הכניסה ?
התפקיד של הרגולטור הוא להתמודד עם שינויים אפשריים במתח הכניסה, ולתת מוצא יציב.

ובאשר לאוגר הזזה גם הוא מעגל סינכרוני שתלוי בשעון כניסה שיציבותו תלויה במתח המסופק אליו.
איך כבל מתח אקזוטי משנה את המתח המגיע לאוגר ההזזה? מה בדיוק משתנה ב"טיב" המתח הזה?

ומה הקשר לפיענוח ? אני מדבר על דרגת היציאה הדיגיטלית האחרונה. בסופו של דבר הכל תלוי ביציבות השעון.
באשר לפענוח, אם הדרגה הבאה יודעת להתמודד עם ג'יטר (כמו כל מערכת תקשורת זולה), הביטים הפחות מתוזמנים מגיעים ומתפרשים נכונה בדרגה הבאה, עם שגיאה אפס. רגע תזמון הגעתם אינו רלבנטי מרגע שה-FF-ים של חוצצי המידע טעונים.

ואם בכל זאת תתעקש לגבי טיב דרגת היציאה:
אפשר למדוד בקלות יחסית את יציבות השעון.
האם יש יצרני כבלי קומקום שמציגים תוצאות מדידות של שיפור ביציבות זו?
או שמדובר סתם בניסיון נואש למצוא הסבר טכני להבדלים-לכאורה?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הי, DigiSUN!

האם אפשר לעברת ל-דיגיסאן? :)

מה אתה אומר על הצעת הסיכום (ב-http://www.dtown.co.il/forum/10353-כבלים-האם-כבל-חשמל-משפיע-על-הצליל-34.html#post79569), עד ולא כולל השקפתי האישית?

הצעות לשינויים/שיפורים/תוספות?

עמיר
DigiSUN,

אנא שים לב לכך שמהניסוחים שלי, וכן מהעובדה שלא השקעתי הרבה בכבלים, אפשר בהחלט לראות שהעמדות שלנו אינן כה רחוקות, וכניראה ניתנות לגישור, כשההבדלים הם בעיקר בגישה האישית.

אני מזמין אותך ליצירת סיכום משותף, עם מסקנות אישיות שיכולות להייות שונות. כזכור, ה"אמת" לא אצלי בכיס.

אנא הצע תיקונים/שיפורים/ביטולים/תוספות, ונסח את גישתך האישית, ונראה איך מתקדמים.

מה אתה להגיד? (ורד)

עמיר

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
סתם להשכלה כללית , ה Furman שרכשתי ( ראו קישור לעיל ) כולל מד מתח בתצוגה הראשית שלו,
המכשיר נמצא אצלי כבר מספר ימים והמתח המגיע מחברת החשמל נע בין 235V ל 240V ,

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
רונו - זה לא תקין! המתח הרשמי בארץ הוא 230 ואמור להיות יציב. לפי התנודות יש לך בעייה - פנה לחברת חשמל

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ולא רק, מה שיאיר כתב.
זה אומר שכבל החשמל שקנית טוב או רע, בכלל לא קשור, כיוון שאם יש לך תנודות כ"כ חריגות במתח, המערכת שלך נשמעת כל פעם שונה לגמריי.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
רונו - זה לא תקין! המתח הרשמי בארץ הוא 230 ואמור להיות יציב. לפי התנודות יש לך בעייה - פנה לחברת חשמל
ולפי איזה תקן אתה קובע את זה?
חב' החשמל מבטיחה 231 +/- 10.

המתח אצלו בסדר גמור

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
400 תלת פאזי
230 חד פאזי

דוחף_לויתן

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
לרונן,

לפני שאתה מטריד את חברת חשמל:

1. בדוק האם שינוי המתח קורה כשיש עומס על הקו (הציוד עובד ומנגן).
אם כן, אז יש לך נפילת מתח מארון החשמל לנקודה זו.
2. מצא רב-מודד ומדוד את המתח בלוח החשמל ובשקע הבעייתי עצמו והשווה בינהם.
3. השווה את המדידה עם הרב-מודד מול הפורמן, לא בטוח שהמדידה שלו מדוייקת,
מה גם שבחוברת שלו כתוב שהדיוק שלו הוא +/- 2 וולט, כלומר תוכל לקבל סטיה
כוללת של 4 וולט מהמתח שנמדד.

><>

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
זה לא נכון!

רוב חברי מצוידים במודדי מתח בעלי תצוגה דיגטלית רצופה ומהניסיון שלנו ההבדל בין שעות היום והלילה נע בין 3-5 וולט והממוצע אצל הרוב קרוב בלילה ל-235 V .
צגים כאלו כדי לחסוך שאלות קימים בשנאים של אקוויטק .בתוך המכשירים של אאודיוריסרצ או שניתן לרכוש כאלו בכל בית מסחר לחשמל ואלקטרוניקה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש מכשיר עם צג שניתן לרכוש בחנות חשמל שאתה מכיר?

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
רונן,

בתור בנאדם מנומס שכותב יפה תודה רבה ופרח והכל, לא יפה להשתין על כולם (sad)

נו נו נו!!!

:)
עמיר

(shocked)

עמיר היקר :

אינני מבין את תגובתך .

עזרת לי להבין שאולי יש בעיה בביתי והודתי לך מכל הלב !

לא הגבתי בציניות כלל וכלל .

תודתי אמיתית וכנה.

אם הובנתי לא נכון אז אני מתנצל כאן ועכשיו כי לא זו כוונתי ולא זו הייתה כוונתי !

בברכה רבה וכנה

רונן

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
לרונן,

לפני שאתה מטריד את חברת חשמל:

1. בדוק האם שינוי המתח קורה כשיש עומס על הקו (הציוד עובד ומנגן).
אם כן, אז יש לך נפילת מתח מארון החשמל לנקודה זו.
2. מצא רב-מודד ומדוד את המתח בלוח החשמל ובשקע הבעייתי עצמו והשווה בינהם.
3. השווה את המדידה עם הרב-מודד מול הפורמן, לא בטוח שהמדידה שלו מדוייקת,
מה גם שבחוברת שלו כתוב שהדיוק שלו הוא +/- 2 וולט, כלומר תוכל לקבל סטיה
כוללת של 4 וולט מהמתח שנמדד.

><>

תודה,

1. הבדיקות נערכו במשך 15 דקות בלבד - בזמן זה הבחנתי בשינויים האמורים וזה הספיק לי להבין שיש ( אולי ) בעיה. בזמן הבדיקות לא היה כל צרכן עובד בבית ( אפילו המקרר נח )
2.קיימים אצלי 2 שקעים ליד המערכת :
הראשון מחובר לרשת הביתית , השני מחובר ישירות ללוח החשמל , שקע אחד מזין את מערכת הקולנוע ביתי ושקע שני ( הישיר ללוח החשמל ) מזין מערכת סטריאו נפרדת.
ב 2 השקעים הבעיה קיימת.
3.לגבי הפורמן , הבנתי שהוא מכשיר רציני ( מחברה רצינית ) ( $400 מחיר בחו"ל )
והסטיה פחות חשובה לי , חשובה לי בעיית שינויי המתח בזמן קצר שמדדתי.

יש לציין כי ביתי די חדש , כל הכבלים מגיעים מתחת לאדמה ( אין עמודי חשמל בסביבה) , מערכת החשמל שלי יציבה ( טרם המקרה ) וגם יכול להיות שחברת החשמל קצת מעורבת...

( גיסי עובד בחברת חשמל בתפקיד בכיר ( לא משרדי ) , הוא ציין כי בהחלט ייתכנו שינויים במתח - חברת החשמל לדבריו לא מסוגלת לספק מתח קבוע כל הזמן וייתכנו סטיות , השאלה כמה / תדירות וכו ...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור