כבלים האם כבל חשמל משפיע על הצליל?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
(shocked)

עמיר היקר :

אינני מבין את תגובתך .

עזרת לי להבין שאולי יש בעיה בביתי והודתי לך מכל הלב !

לא הגבתי בציניות כלל וכלל .

תודתי אמיתית וכנה.

אם הובנתי לא נכון אז אני מתנצל כאן ועכשיו כי לא זו כוונתי ולא זו הייתה כוונתי !

בברכה רבה וכנה

רונן
אופס, אני ממש מתנצל!!! לא התכוונתי לשום דבר בכיוון זה!!!!!!!
התכוונתי אך ורק ל"דמות האישית" שבחרת -- מישהו משתין על רקע צהוב -- ולא לשום דבר מתוכן דבריך. לא התכוונתי להביך אותך או משהו בכיוון, אלא רק לקצת הומור!!!

אנא קבל התנצלותי על חוסר הבהירות!!!
עמיר

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
חשמל טוב זה עניין של תשתית, והחלפה ספוראדית של כבלי חשמל שקולה למתן אספירין לחולה איידס.
כמעט בכל הבתים שאני ביקרתי בהם יש בעייה בחשמל. זה מתחיל בחיבורים העושים שימוש ב"לוסטרה קלמרה" זולים במיוחד שבד"כ רופפים ומלאים בקורוזייה, זה ממשיך בעובדה שכל קו בבית מתפצל במס' רב של נק' בדרך שכל אחת מהן בנפרד היא נק' כשל בדרך, וזה מסתיים בעובדה שתמיד יש משהו נוסף על הקו של המערכת - בין אם זה תאורה (במקרה הגרוע גם עם דימרים) - מחשבים, ראוטרים וכו'.
מספיק שבאיזשהי נק' בדרך, משתחרר לו איזה בורג באיזו נק' פיצול, כדי שיווצר מצב של "נוגע לא נוגע". תופעה זו נקראת Electric Arching ויכולה במקרים קיצוניים לגרום לשריפה של מכשירים בבית. לדוגמה - יצא לכם פעם לבחון מקרוב את התקע של התנור מיקרוגל שלכם - בד"כ תראו שם סימני פיח מסביב לאחד הפינים (בד"כ הפין של ה"אפס"). תוסיפו לזה את העובדה שחיבור ההארקה ברוב הבתים הישנים לקוי, ומכאן נובעות כל מיני תופעות מוזרות למיניהן.
לפני 10 שנים גרתי בדירה שכורה ישנה ומוזנחת, שסבלה מתשתית חשמל בעייתית שכללה גם חיבור הארקה לקוי. אז כל החלפה של כבל חשמל או מפצל במערכת הייתה משנה לי את הסאונד והייתי נטרף מזה - בעיקר בגלל שכבלים יקרים יותר היו מקלקלים את הסאונד במקום לשפר אותו...
היום אני בבית שנבנה ב-10 שנים האחרונות, והצעד הראשון שעשיתי בו הייתה פריסת קו חשמל נפרד וישיר למערכת, באמצעות כבל מסוכך שהסיכוך וההארקה מחוברים להארקת היסודות של הבניין. בנוסף לכך גם מפצל מבנייה עצמית המבוסס על חיבור "כוכב" וכולל גם סינון RF. היום המערכת אצלי אדישה לבעיות חשמל (כמו הדלקת מנועים או פלוריסצנטים בסביבה) וגם החלפת כבלי חשמל לא עושה יותר מדי שינויים.
בקיצור - הכל שאלה של תשתית נכונה, בערך כמו אקוסטיקה.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בשורה התחתונה, כבלי חשמל עושים אצלך שינויים במערכת?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
לא משמעותי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
לא משמעותי
מה שמדגים יפה את העניין ש"מנקודת מבטו של המכשיר, הסיפור מתחיל בכבל" זה עיוות התמונה הכוללת לזו הרצוייה לייצרני הכבלים :)

עמיר

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני יכול להגיד לך לאחר שעברתי לפחות שני קורסים והשנה עוד אחד שקשור לכבלים, ואחרי שיחות עם אנשים שחייהם זה איך עובר זרם/מתח בתוך מוליך כלשהו מסוג כלשהו בעולם כלשהו, הוא : הידע שלנו כ"כ מועט בנושא, הדבר הזה כ"כ מורכב וכמות המשתנים כ"כ גדולה שאין בעצם שום ידע מעמיק לגבי מה הולך שם בפנים בצורה מוחלטת.
.
אם לאחר כול הלימודים כולכם לא יודעים מספיק , איך לעזאזל יש לכם את השחצנות לומר שאם התאוריה שלנו לא מסבירה משהו ו/או לא תואמת את הטענות של אנשים , אזי טענותיהם לא מדעיות ?
כמו כן אולי תסביר לי איך החלק הראשון (שהיה אחרות בתשובתך) עומד כלפי החלק האחרון ? כי אם אתה לא רואה סתירה בדבריך , אזי אני לא אלמד אותך
מטרת הפיזיקה בחיינו היא להסביר בעזרת מספרים, משוואות,והוכחות דברים שאנשים "רואים,חשים,שומעים,טועמים וכו..."

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
דבר שני לא שיערתי לעצמי שבשביל לבדוק כבלים/חשמל ושאר ירקות צריך ללמוד דחוף
את תורת החשמל,פיזיקה,אלקטרואופטיקה,תורת הקוונטים,ואולי פיצוח יסודות הגרעין...
אני לתומי חשבתי שמספיק רק זוג אוזניים טובות.

לא בבית סיפרנו (lol) לך לבית ספר אחר , ולא אני לא אומר לך איזה , אני בטוח שאתה יכול לחשוב לבד (lol)

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
טוב אכן יש שינוי באיכות הצליל זו לא הזייה היום החלפתי תכבל הסטנדרטי שלי לכבל איכותי יותר של שינדק
מחר אני בודק עוד כבל של CARDAS
נו <?!!!! אתה התחלת את העסק ותראה מה קורה , אחרי שהודעת את זה בהודעה 177 בפוסט הארוך הזה שרק עכשיו יצא לי לקרוא אותו , מתברר שאף אחד אפילו לא שם על זה (lol)(lol)(lol)

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לא מפתיע שיואל מתייאש,

כאשר הוא נתקע בפלונטר של עצמו:

לחיזוק טענותיו התמוהות הוא מסביר שכבלים לא מעבירים "סתם" אות מתח חשמלי, אלא "מידע מוסיקלי".
אבל הרי אותו "מידע מוסיקלי" בא לידי ביטוי באות המתח החשמלי ומוכל בו, ויואל לא שלל את זה (תודה לאל).

אז מה הכבלים מעבירים?

יותר קל לומר לי שאני חסר ניסיון וחסר הידע הדרוש, ולפרוש באפילוג מליצי מרשים.
אני אומר לך דבר אחד ויחד , ותנסה להבין את זה :
1 - הלוגיקה שלך לטעמי די לקוייה מהיסוד אני יכול להסביר מדוע אך אני חושב שתבין לבד עוד מעט קצת . אבל תחשוב גם אתה לבד כאילו שאתה אדם אחר (דהיינו מהצד השני של המטבע)
2 - אתה חי בקופסה , וזה בסדר , כמעט כול הפורום הכתום חיים בקופסה , הבעיה היא , וכאן אני אומר זאת לא לפגוע אלא כדי שתבין את הטיעון שיבוא , שזו קופסה של אוטוסוגסטיה ש:
א - על כול השאלות יש תשובות מספקות
ב- שאת כולן יש למדע ואם אין לו אז יש לו תיאוריה לוגית .
ג- שאם אין את זה במדע ו/או אינו ניתן להסבר בכלים מדעיים אזי זה אינו קיים , אלא צריך למצוא את ההסבר אצל אחרים (דהיינו בכול מיני סיבות לפרספקטיבה שזה יכול להיות תסמונת היין היקר ועוד הרבה )
עכשיו למה אני קורה לקופסה הזו אוטוסוגסטיה ולא לצד השני ?
מסיבה פשוטה שזה זיהוי וודאי של השאה עצמית שמה שאני יכול להבין ולהשיג בלוגיקה שלי , ו/או בלוגיקה של אחרים ו/או .......(תשלים את כול השאר כי הרשימה ארוכה (lol))פשוט לא קיים . ולכן עיוורון לשמוע בכלל אפשרויות אחרות אלא אם כן הם עומדים בסטנדרטים של מחקר אקדמי . זה אוטוסוגסטיה
עכשיו תבוא ותגיד אבל זה נכון ולכן זה לא אטוטסוגסטיה , התשובה הפשוטה לכך היא שאנחנו יודעים המון , אבל ככול שאנו מתקרבים לעוד הבנה , מסתבר לנו שאנו לא יודעים כלום . המדענים הגדולים באמת , ודיברתי עם כמה , יודעים את זה , גם אם הם לא יאמרו את זה בפרהסיה (למרות שחלקם כן אבל זה לא זכה לתהודה מספקת , מסיבות ידועות (lol))

3 - אין שום שינוי בעובדה שיש או אין הבדלים פיסיקליים/חשמליים/לוגיים/מדעיים לגבי התנסות של אנשים . אי לכך ובהתאם לזאת מבחינה מדעית בלבד , אם אנשים חשים שינויים , אזי או שיש לשינויים סיבה או שאין
4 - אין שום טעם להסביר למדען/טכנאי/מהנדס מדוע אי אפשר לבצע מבחן עיוור בצורה הספציפית שאתם רוצים . תקרה לזה עקרון אי הוודאות אם תרצה(lol) , למרות שהעובדה היא שכולנו כולל המדענים בנויים בצורה שאינה מאפשרת זאת
ולא אין לי כול כוונה להתווכח על כך כי פוסט זה לא נועד להצית וויכוח הוא נועד לך בלבד , תקבל או לא זה זכותך .
ואין לי כוונה להסביר כי אני מבטיח לך שעל האינטרנט אין שום אפשרות בעולם שתבין

ועכשיו שתבין בגלל 4 , יש מבחן עיוור שניתן לבצע , וזה מבחן שעשה אייל . למה הוא אמיתי , כי הבנאדם לא בא עם דעות מוטרמות שיש הבדל , הוא אפילו בא עם דיעה מוטרמת שאין . עצם העובדה שהוא בא עם דיעה מוטרמת שאין , הופכת את הגילוי למבחן העיוור הכי טוב שניתן לבצע על נסיינים אנושיים
אי לכך ובהתאם לזאת אם אנשים אומרים שהם שומעים הבדלים , ובמספרים מספיקים , ולא רק זה אלא הם מוציאים כסף על זה , זה הוכחה שכן יש הבדלים (עבורי לפחות , הנך רשאי להחזיק בדעתך שלא , אבל אז עליך להבין ו/או לקבל שהם נהנים מאוטוסוגסטיה שזה גם משהו ולא להתווכח איתם אם יש או אין
כותרת השירושור היא האם כבלי חשמל משפיעים ? התשובה היא כן (וזה למרות שאישית אני גם לא מאמין לזה , רק שבניגוד לך אני מוכן לבדוק כשיצא לי , וכרגע לפותח השירשור ולאנשים שמוכנים להיות פתוחים לשינויים יש )
אז בא נעשה עסק ותשתדל לא להתווכח לאורך שירשורים של 37 עמודים על דברים בצורה אעלאק מדעית (ואעלק זה בגלל שאתה מסרב להבין ולקלוט שיש יותר מידי משתנים שהמדענים לא יודעים אפילו איך לתכנן את הבדיקה אליהם שמשפיעים על אנשים . אתם מסרבים לקלוט שהחיישנים שנולדנו איתם , אי אפשר בכלל להבין אותם לחלוטין ולבטח אי אפשר להסביר את הבדיקות שלהם בכלים מדעיים כי למדע אין בכלל הבנה מוחלטת איך וממה אנו מגיבים הוא דומה לאנשים שניסו לתאר פיל , כול אחד מתאר אותו מהדיסצפלינה שלו , ולא יכול אפילו לשים במשוואות שלו את כול המשתנים האחרים ולכן הם מתעלמים מהם באלגנטיות )

מה שמזכיר לי שכשלמדתי כלכלה , אזי בשנה ראשונה הכול נשמע חוקי למהדרין , אחרי שאתה מגיע לשוק ההון , מתברר לך שלא וול סטריט(דהיינו הבורסה ) אלא גם מיין סטריט (הכלכלה הפיסית עצמה ), לא מתנהגת בשום חוקיות שלימדו אותך , וכול כמה עשורים צריך להמציא תיאוריה כלכלית אחרת , למזלם של הפיסיקאים , לא מגלים את אוזלת ידם בכזו מהירות ולכן הם יכולים לומר שהם קובעים מה נכון ומה לא מכון

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לאחרונה רכשתי מוצר של חברת Furman המגן מרשת החשמל על המערכת,
http://www.furmansound.com/product.php?div=04&id=ELITE-10Ei
כ"כ אף החלפתי שקעים לאיכותיים יותר מהישראליים "הרגילים" .
http://www.psaudio.com/ps/products/detail/power-port?cat=power
באותה הזדמנות, ביצעתי שיפורים ללא עלות המתבטאים בהקטנת מספר השקעים/תקעים בדרך מארון החשמל למערכת.
אני רוצה לומר שבעבר הייתי קצת סקפטי בנושא , אך כעת אני מבחין בוודאות בשיפור הצליל / תמונה עקב השינויים שביצעתי ברשת החשמל.

יש אפשרות לדעת מה מחירם והיכן קנית?

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
אופס, אני ממש מתנצל!!! לא התכוונתי לשום דבר בכיוון זה!!!!!!!
התכוונתי אך ורק ל"דמות האישית" שבחרת -- מישהו משתין על רקע צהוב -- ולא לשום דבר מתוכן דבריך. לא התכוונתי להביך אותך או משהו בכיוון, אלא רק לקצת הומור!!!

אנא קבל התנצלותי על חוסר הבהירות!!!
עמיר

עמיר היקר ,

אין בעיה , שמח שכוונתינו ההדדיות לא נטו לכיוון השלילי .

לעניין ה"דמות האישית" : זהו הלוגו של להקת "הדג נחש" הישראלית שביתי כל כך אוהבת ...

http://www.hadagnahash.com/

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עמיר היקר ,

אין בעיה , שמח שכוונתינו ההדדיות לא נטו לכיוון השלילי .

לעניין ה"דמות האישית" : זהו הלוגו של להקת "הדג נחש" הישראלית שביתי כל כך אוהבת ...

http://www.hadagnahash.com/
תודה לך שאתה לא עושה מזה בעייה :)
יש כאלה כאן שהייו מסוגלים...:)

תיהנו, גם אתה וגם בתך! (ורד)
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אני אומר לך דבר אחד ויחד , ותנסה להבין את זה :
1 - אני יכול למוטט את הלוגיקה שלך ואני לא אעשה את זה מהסיבה הכי פשוטה בעולם , שזה לא משנה כלל (ומייד תבין מדוע)
2 - אתה חי בקופסה , וזה בסדר , כמעט כול הפורום הכתום חיים בקופסה
3 - אין שום שינוי בעובדה שיש או אין הבדלים פיסיקליים/חשמליים/לוגיים/מדעיים לגבי התנסות של אנשים . אי לכך ובהתאם לזאת מבחינה מדעית בלבד , אם אנשים חשים שינויים , אזי או שיש לשינויים סיבה או שאין
4 - אין שום טעם להסביר למדען/טכנאי/מהנדס מדוע אי אפשר לבצע מבחן עיוור בצורה הספציפית שאתם רוצים . תקרה לזה עקרון אי הוודאות אם תרצה(lol) , למרות שהעובדה היא שכולנו כולל המדענים בנויים בצורה שאינה מאפשרת זאת
ולא אין לי כול כוונה להתווכח על כך כי פוסט זה לא נועד להצית וויכוח הוא נועד לך בלבד , תקבל או לא זה זכותך .
ואין לי כוונה להסביר כי אני מבטיח לך שעל האינטרנט אין שום אפשרות בעולם שתבין

ועכשיו שתבין בגלל 4 , יש מבחן עיוור שניתן לבצע , וזה מבחן שעשה אייל . למה הוא אמיתי , כי הבנאדם לא בא עם דעות מוטרמות שיש הבדל , הוא אפילו בא עם דיעה מוטרמת שאין . עצם העובדה שהוא בא עם דיעה מוטרמת שאין , הופכת את הגילוי למבחן העיוור הכי טוב שניתן לבצע על נסיינים אנושיים
אי לכך ובהתאם לזאת אם אנשים אומרים שהם שומעים הבדלים , ובמספרים מספיקים , ולא רק זה אלא הם מוציאים כסף על זה , זה הוכחה שכן יש הבדלים (עבורי לפחות , הנך רשאי להחזיק בדעתך שלא , אבל אז עליך להבין ו/או לקבל שהם נהנים מאוטוסוגסטיה שזה גם משהו ולא להתווכח איתם אם יש או אין
כותרת השירושור היא האם כבלי חשמל משפיעים ? התשובה היא כן (וזה למרות שאישית אני גם לא מאמין לזה , רק שבניגוד לך אני מוכן לבדוק כשיצא לי , וכרגע לפותח השירשור ולאנשים שמוכנים להיות פתוחים לשינויים יש )
אז בא נעשה עסק ותשתדל לא להתווכח לאורך שירשורים של 37 עמודים על דברים בצורה אעלאק מדעית (ואעלק זה בגלל שאתה מסרב להבין ולקלוט שיש יותר מידי משתנים שהמדענים לא יודעים אפילו איך לתכנן את הבדיקה אליהם שמשפיעים על אנשים . אתם מסרבים לקלוט שהחיישנים שנולדנו איתם , אי אפשר בכלל להבין אותם לחלוטין ולבטח אי אפשר להסביר את הבדיקות שלהם בכלים מדעיים כי למדע אין בכלל הבנה מוחלטת איך וממה אנו מגיבים הוא דומה לאנשים שניסו לתאר פיל , כול אחד מתאר אותו מהדיסצפלינה שלו , ולא יכול אפילו לשים במשוואות שלו את כול המשתנים האחרים ולכן הם מתעלמים מהם באלגנטיות )
...
הי, truejoker!

כבר יש לנו היסטורייה של ויכוחים לא נעימים מהעבר, ואני אנסה לא לפגוע בך. אין לחשוד בי שאני "מייצג" את DigiSUN, אבל דיעותיו אינן מאוד שונות מדיעותי, למעט ההתייחסות האישית השונה לאותה גישה בסיסית.

פשוט רציתי לומר לאתה מתנסח בצורה שעלולה בקלות יתר להתפרש כמאוד מתנשאת, מה שדי קשה לקבל, אפילו מהצד. אפשר בקלות להאמין לך שאתה מתכוון לזה ש"פוסט זה לא נועד להצית וויכוח", פשוט כי הוא נראה כאילו הוא נועד להגדיר "עובדות" ללא עירעור וללא זכות עירעור.

אתה מדבר ל-DigiSUN כאילו הוא קשה-תפיסה (הוא ממש לא): "תנסה להבין את זה", "אני יכול למוטט את הלוגיקה שלך" (די סביר שלא), "תשתדל לא להתווכח" (אסור לך לערער על מה ש-truejoker קובע),"בצורה אעלאק מדעית" -- "בגלל שאתה מסרב להבין ולקלוט" (את מה שנראה בעיני truejoker כאמת וכהוכחה מספקת), וכו'.

אולי כדאי לשקול שמה שכתבת אינו באמת "האמת", אלא צורת הסתכלות אחת על העולם והניסיונות לחקור/להבין אותו, ושייש צורות הסתכלות אחרות, שונות, ואפילו סותרות, ולא פחות מבוססות.

אפרופו "יש יותר מידי משתנים שהמדענים לא יודעים אפילו איך לתכנן את הבדיקה אליהם שמשפיעים על אנשים", יש הבדל בין ניסויים שנועדו לבדוק האם אנשים שומעים הבדלים בין כבלי חשמל שונים, וניסויים כאלה כנראה ניתן לתכנן ולבצע, לבין ניסויים שנועדו לבדוק/להסביר את המנגונים המעורבים בזה, הן האנושיים והן האלקטרומגנטיים, שיכולים להיות מסובכים/קשים יותר לתיכנון, אם כי כנראה גם זה אפשרי.

ולבסוף -- יש לי קושי במה שאתה כותב -- "התשובה היא כן (וזה למרות שאישית אני גם לא מאמין לזה" -- כאילו אתה אומר מצד אחד "אני בטוח שכן, ככה זה!" ומצד שני "אני לא מאמין לזה"...

עמיר

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
הי, truejoker!

כבר יש לנו היסטורייה של ויכוחים לא נעימים מהעבר, ואני אנסה לא לפגוע בך. אין לחשוד בי שאני "מייצג" את DigiSUN, אבל דיעותיו אינן מאוד שונות מדיעותי, למעט ההתייחסות האישית השונה לאותה גישה בסיסית.

פשוט רציתי לומר לאתה מתנסח בצורה שעלולה בקלות יתר להתפרש כמאוד מתנשאת, מה שדי קשה לקבל, אפילו מהצד. אפשר בקלות להאמין לך שאתה מתכוון לזה ש"פוסט זה לא נועד להצית וויכוח", פשוט כי הוא נראה כאילו הוא נועד להגדיר "עובדות" ללא עירעור וללא זכות עירעור.

אתה מדבר ל-DigiSUN כאילו הוא קשה-תפיסה (הוא ממש לא): "תנסה להבין את זה", "אני יכול למוטט את הלוגיקה שלך" (די סביר שלא), "תשתדל לא להתווכח" (אסור לך לערער על מה ש-truejoker קובע),"בצורה אעלאק מדעית" -- "בגלל שאתה מסרב להבין ולקלוט" (את מה שנראה בעיני truejoker כאמת וכהוכחה מספקת), וכו'.

אולי כדאי לשקול שמה שכתבת אינו באמת "האמת", אלא צורת הסתכלות אחת על העולם והניסיונות לחקור/להבין אותו, ושייש צורות הסתכלות אחרות, שונות, ואפילו סותרות, ולא פחות מבוססות.

אפרופו "יש יותר מידי משתנים שהמדענים לא יודעים אפילו איך לתכנן את הבדיקה אליהם שמשפיעים על אנשים", יש הבדל בין ניסויים שנועדו לבדוק האם אנשים שומעים הבדלים בין כבלי חשמל שונים, וניסויים כאלה כנראה ניתן לתכנן ולבצע, לבין ניסויים שנועדו לבדוק/להסביר את המנגונים המעורבים בזה, הן האנושיים והן האלקטרומגנטיים, שיכולים להיות מסובכים/קשים יותר לתיכנון, אם כי כנראה גם זה אפשרי.

ולבסוף -- יש לי קושי במה שאתה כותב -- "התשובה היא כן (וזה למרות שאישית אני גם לא מאמין לזה" -- כאילו אתה אומר מצד אחד "אני בטוח שכן, ככה זה!" ומצד שני "אני לא מאמין לזה"...

עמיר

אני אנסה להבהיר יותר . יש המון דברים שמדענים לא מבינים , והטובים באמת שבהם מודים בזה
אתה יודע מה אני אתחיל מחדש , ועם טיפה רקע על עצמי ואז אני אובן יותר
אני באישיות שלי אוטודידקט , וזה מאונס , הסיבה לכך היא שרמת המשכל שלי בין הגבוהות שיש אבל יש לי יכולת להגיע לאמת גם ע"ס נתונים חלקיים . אני בגלל וויכוח עם המורה לפיסיקה , לא למדתי פיסיקה שנתיים , ונודע לי על המבחן בגרות יומיים לפני ביצועו , וביומיים האלו למדתי מה שהיה אפשר , ועם זה הלכתי למבחן וקיבלתי 6.5 או 7 (אני כבר לא זוכר זה היה מזמן ). הוויכוח היה ששאלתי כמה שאלות על דברים שלא נראו לי הגיוניים , והשאלות שלי נענו בתלמד תידע , ואח"כ בעוד תירוצים , וכו' וכו'
אני לא נותן הנחות למורים ו/או לכול מומחה אחר אם אני חושב שההגיון הפנימי של הדברים הוא שונה , ואני כן שואל
נקצר טיפה , רוב האנשים שפגשתי היו שחצנים , וגיליתי מהר מאוד ששחצנות , כמעט תמיד מורה על כך שיש חורים בחומר , אם בגלל הבנה שלו ואם בגלל שיש חורים אמיתיים בתיאוריה , אני כבר טיפה חסר סבלנות לשחצנים , ואולי בגלל זה נראה ו/או אולי באמת הוא תוקפני מידי
אבל לזכותי יאמר שכבר ניהלתי עם דיגיסאן וויכוחים על הנושא והסברתי כמה פעמים , והוא עדיין חוזר למה שהוא רוצה
אז עכשיו אני גם אסביר בהרחבה מה שהוא מתעלם ממנו
בכול מערכת יש שידור ויש קליטה , ובמערכות אודיו בוודאי , עכשיו כולם יודעים חשמל , אלקטרוניקה ואפילו סאונד ואפילו משוואות אקוסטיות (שד"א מדהימה לענ"ד העובדה שהחלק הכי רגיש זה החלק של הווקאל , ויש לי על זה כמה תיאוריות אבל זה לא המקום (lol)) , אבל לאחר ככלות הכול לענ"ד אנו רק מגרדים את פני השטח , וזה בגלל בעיה אחת שאי אפשר להבין , וזה מה קורה מהרגע שהאות יצא מהמגבר->רמקול לכיוון האוזן , והיגיע אליה . אין לנו מושג איך האוזן קולטת סאונד עד כמה היא רגישה (יש מחקרים ויש תיאוריות אבל אף אחד לא מתחייב שכך בדיוק זה עובד אצל כולם ), אח"כ יש את העיבוד של הDATA במוח ומה בדיוק המוח מפלטר החוצה ומה הוא משלים , והאם הפילטרים/השלמות זהות לכולם או שיש שוני . את כול החלק הזה אף אחד לא יודע בוודאות , גם אי אפשר למיטב ידיעתי למדוד את זה .

ולכן כול המבחנים האובייקטיביים שנעשים מספרים רק חלק ממה שהמוח מקבל ומרכיב לתמונת סאונד , אנו אפילו לא יודעים מה לשאול כדי לתכנן מבחן , לא בטוח שאנו בכלל יודעים מספיק כדי להבין איך אפשר לדעת ? אף מדען לא בא , ואמר כך : יש עדיוייות במספרים כאלו ואחרים על תופעות שאנו חושבים שלא קיימים , בואו ונבדוק מה חסר לנו ביידע כדי לאשש או לשלולל באופן סופי ומוחלט את זה
תופעה יותר קטנה של חייזרים באמריקה , עברה דרך מומחים , ואפילו כבר נעשה סרט טלוויזיה על זה , למרות שמבחינת מספר האנשים שטענו את זה זה כלום לעומת אלו שטוענים שיש הבדלים
עכשיו אתה תבוא ותאמר בצדק , שבאותה מידה יש מספר עצום עוד יותר של אלו שטוענים שאין הבדלים . ההבדל היחיד בין הטענות , שאחת ניתנת להסבר שנקרא אוטוסוגסטיה , שדיגיסאן הביא על אלו ששומעים , אבל למעשה הוא שייך לאלו שלא שומעים (ומי שרוצה שילמד היטב מה זה אוטוסוגסטיה ויבין לבד למה , בשעה כזו אין לי חשק להרחיב (lol)), אבל אי אפשר לומר אוטוסוגסטיה על אנשים שאומרים שהם לא מאמינים ואחרי שמיעה שמבחינתם היא עיוורת (והיא מספיק עיוורת אם יש המון פרטים שאומרים את אותה טענה , כי אז ההסתברות עובדת לצידם ), הם מודים שיש הבדל

דיגיסאן קיבל הסבר כזה כבר על דברים אחרים , והוא עדיין מתעלם מזה , וזה לדעתי מעיד או על שחצנות או על רצון להשליט את דעתו , כי למעשה על ההסבר הזה אין לו תשובה , הוא גם התבקש לבוא ולשמוע והוא מסרב , ולכן הנוקשות בתגובה שלי
מכול מקום אני חושב שיש המון צדק בדבריך , ואני לא יכול כרגע לערוך את הפוסט הקודם שלי מפאת השעה המאוחרת , אבל אני מבטיח לעבור עליו מחר בצהריים לכול המאוחר , ולעדן אותו

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
הי, truejoker!

תודה שענית לי בצורה כנה ונטולת התנשאות מולי. אני מעריך את זה.

בקשר ל-DigiSUN, יש לו את הדרך שלו ואת הייתרונות שלו ואת החסרונות שלו ואת הקשיים שלו, כמו לכל אחד מאיתנו, והוא מתעלם מהרבה פוסטים, לא רק ממך, ולא רק מתנשאים ולא רק ידידותיים. חבל על העצבים. באמת. בזמן האחרון הוא די הוריד-פרופיל עד כמעט נעלם. אל תתפלא אם הוא יתקיף אותך, ואל תתפלא אם הוא יתעלם, ובכל מקרה, אל תיקח ללב (רק הצעה, לא הוראה!)

ובעניין התוכן, כדאי ממש להפריד בין אישור/הפרכה של תופעות, שבזה המדע די חזק (אבל לא מושלם), לבין הסבר של תופעות, שהוא תחום יותר בעייתי בהרבה. אני מעריך שאפשר לתכנן ניסויים שיאשרו או יפריכו בצורה משכנעת -- שתשכנע גם אותך ואותי ואת DigiSUN וכולם -- האם בני אדם יכולים לזהות הבדלים בין כבלי חשמל באופן מובהק או לא.

וללא קשר לניסוי כזה, אפשר לנסות להגדיר ניסויים שייבדקו האם כבלים שונים גורמים להבדלים חשמליים (למשל, האם אותו דיסק יתקבלו מתחים שונים במקצת על היציאות לרמקולים). כפי שראינו בשירשור, יש קשיים גם בלהגדיר ניסויים כאלה, למרות שבני אדם (גורם קושי :)) לא מעורבים בהם, אבל כנראה שזה אפשרי. הימצאות הבדלים חשמליים יחזקו את הטענה שאפשר לשמוע אותם, ואי הימצאות הבדלים יחלישו אותה.

אם הניסויים השמיעתיים והחשמליים הולכים באותו כיוון (או שניהם מאשרים או שניהם שוללים הבדלים) -- יופי (נשאר "רק" לבדוק ולהסביר מה המנגנון שבו הבדל בכבל גורם להבדל במתח, למשל בגלל השראה). אם הכיוונים שונים, יש יותר הסברים להמציא...:)

מכל מקום, אינני חושב שייש מקום לכעוס על מישהו בעל "גישה מדעית" אם הוא מסרב להתייחס כהוכחה לראיות ספציפיות לכיוון זה או אחר, במיוחד כשהן לא הושגו בתנאים מבוקרים, אפילו אם יש הרבה "ראיות" כאלה. לדוגמה, אנחנו לא באמת יודעים, במקרה שהוצג בתחילת השירשור, אם השכן לא בדיוק כיבה את המזגן בפרק הזמן שבו הוחלפו הכבלים, ואז החשמל שמגיע מהרשת השתפר, ולא בגלל הכבל!

לכן מקרים כאלה אינם הוכחות, אלא לכל היותר חיזוקים.

תהייה בריא וחזק!
עמיר

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
הי, truejoker!

תודה שענית לי בצורה כנה ונטולת התנשאות מולי. אני מעריך את זה.

בקשר ל-DigiSUN, יש לו את הדרך שלו ואת הייתרונות שלו ואת החסרונות שלו ואת הקשיים שלו, כמו לכל אחד מאיתנו, והוא מתעלם מהרבה פוסטים, לא רק ממך, ולא רק מתנשאים ולא רק ידידותיים. חבל על העצבים. באמת. בזמן האחרון הוא די הוריד-פרופיל עד כמעט נעלם. אל תתפלא אם הוא יתקיף אותך, ואל תתפלא אם הוא יתעלם, ובכל מקרה, אל תיקח ללב (רק הצעה, לא הוראה!)

קיבלתי את הצעתך ושיניתי את הפוסט המקורי , אשמח אם תבדוק אותו , ותגיד לי עם עדיין מנשבת ממנו רוח של שחצנות שולטת (lol)[/QUOTE]

ובעניין התוכן, כדאי ממש להפריד בין אישור/הפרכה של תופעות, שבזה המדע די חזק (אבל לא מושלם), לבין הסבר של תופעות, שהוא תחום יותר בעייתי בהרבה. אני מעריך שאפשר לתכנן ניסויים שיאשרו או יפריכו בצורה משכנעת -- שתשכנע גם אותך ואותי ואת DigiSUN וכולם -- האם בני אדם יכולים לזהות הבדלים בין כבלי חשמל באופן מובהק או לא.
לא מסכים איתך בזה . ואקדים ואומר עוד משהו אישי , אני לא מאמין באנשים שאומרים לי זה וזה כי כך זה (ואולי בגלל זה אני מגיב אליהם ולנושאי דגלם בצורה כזו אבל זה נושא אחר (lol)), בד"כ זה מעיד על מוגבלות ביכולת לקבל בצורה אמיתית שאלות שבאות לתקוף את ההגיון של הטענה שלך (זה מתקבל אצלם כתקיפה אישית ), מנסיוני (וכן אני די חריג למיטב ידיעתי בזה )אלו שהיו ענווים מספיק להודות שאולי האליל של המדע יכול לטעות , היה איתם דיון פורה ולעיתים שכנעתי אותם שאכן המדע לוקה בחסר לגבי דברים מסויימים . למעשה אני יכול לשכנע כול אחד שיהיה פתוח ויגיד רק את האמת , אבל זה חייב להיות אחד על אחד , כי כדי להביא למודעות שהמדע טועה צריך סדרה של הקשים לוגיים שאני מעביר בצורת שאלות , שבאות מנקודת השקפה שונה .
(ואני מאוד מקווה שלא השתחצנתי כי באמת רציתי להעביר מידע שאני חי איתו ולא למטרה של שחצנות או משהו , ואני מתכווין ברצינות . אני אולי מצטייר כאחד כזה אבל אני שונא שחצנות כי היא מביאה לקיפאון מחשבתי , שלגבי לפחות עדיף המוות על הקיפאון הזה )
ועכשיו נגע בטענה שלך
אתה לא יכול להפריך/לאשר טענה בצורה מוחלטת , אם אתה לא מבין מה כול הבעיה . אני אנסה להשתמש באנלוגיה שאם אתה לא יודע את כול הווקטורים ואת התנע ההתחלתי שלהם , אתה אינך יכול לדעת בוודאות אם הם יחצו אחד את השני . מה יקרה אם התנע של אחד (שלמרות שאם ימשיך יחצה) , אבל התנע שלו לא מספיק להמשיך באותו כיוון מספיק מרחק ? אזי במציאות הוא לא יחצה . לעיתים מאוד קרובות ההנחה הבסיסית היא שהוא כן יחצה וזה גם המתמטיקה שביסוד העניין . אז כשאתה רואה את המשוואה הסופית אתה צודק אם תגיד שאין אפשרות שזה לא יחצה . אבל מה יקרה אם מישהו יחליט שאחת המשוואות לא מתארת בצורה שלימה את המציאות ? כמו במקרה שלנו ? אזי ברור לך שהמסקנה תהיה שונה
עכשיו אני מסכים שבדוגמה שהבאתי זה בכלל לא משנה , אני הבאתי אותה כדי להסביר איך לעיתים המדע בגלל חוסר מידע מושלם יכול לטעות וטועה במסקנות שלו

ולגבי הנסויים , אני כבר אמרתי , ואני אחזור על זה , בהגיון שלי אני לא מוצא איך זה אפשרי , ועד שאייל לא אמר מה שאמר הייתי גם אני מבטל את זה , וגם כרגע קשה לי להאמין . הבעיה היא שלא תיתכן אוטוסוגסטיה על אנשים שלא מאמינים במשהו , ושבאים אחרי שהתחייבו לשלם X כסף (ובד"כ אצל אודיופילים זה כמעט כול התקציב שהם מוכנים לתת לשם השידרוג , ולכן ההנחה שלי שהם גם לא רוצים בפנים לדעת שיש הבדל כי זה "יחייב" אותם , והם רוצים שיהיה "תן לי ללכת להנות באמאש'ך" ), ולכן שהם ישמעו הבדל צריך לקרות משהו שיעבור שני מחסומים פסיכולוגיים די חזקים . אי לכך ובהתאם לזאת , אני (בהיכרותי את אופי האדם ופסיכולוגיה ועוד כמה דברים באותם רוח) מקבל זאת כהוכחה עם עדיפות הסתברותית יותר גבוהה לטענה שיש הבדלים , מאשר לטענה שאין כי לא בוצעו מבחנים עיוורים

לגבי מבחנים עיוורים אני יכול להסביר למה הם לא תקפים אבל זה הסבר ארוך , אז בא נקבל את זה כבסיס ,שבצורה שמתארים את זה אלו שלא שומעים הבדלים , זה חסר תועלת , ואין לזה כול ערך מדעי בכלל (אתה לא חייב להסכים עם ההצהרה הזו , אבל בא נקבל אותה כבסיס להנחות שלי ושל מה שאני מסביר (lol))
וללא קשר לניסוי כזה, אפשר לנסות להגדיר ניסויים שייבדקו האם כבלים שונים גורמים להבדלים חשמליים (למשל, האם אותו דיסק יתקבלו מתחים שונים במקצת על היציאות לרמקולים). כפי שראינו בשירשור, יש קשיים גם בלהגדיר ניסויים כאלה, למרות שבני אדם (גורם קושי :)) לא מעורבים בהם, אבל כנראה שזה אפשרי. הימצאות הבדלים חשמליים יחזקו את הטענה שאפשר לשמוע אותם, ואי הימצאות הבדלים יחלישו אותה.

אם הניסויים השמיעתיים והחשמליים הולכים באותו כיוון (או שניהם מאשרים או שניהם שוללים הבדלים) -- יופי (נשאר "רק" לבדוק ולהסביר מה המנגנון שבו הבדל בכבל גורם להבדל במתח, למשל בגלל השראה). אם הכיוונים שונים, יש יותר הסברים להמציא...:)

מכל מקום, אינני חושב שייש מקום לכעוס על מישהו בעל "גישה מדעית" אם הוא מסרב להתייחס כהוכחה לראיות ספציפיות לכיוון זה או אחר, במיוחד כשהן לא הושגו בתנאים מבוקרים, אפילו אם יש הרבה "ראיות" כאלה. לדוגמה, אנחנו לא באמת יודעים, במקרה שהוצג בתחילת השירשור, אם השכן לא בדיוק כיבה את המזגן בפרק הזמן שבו הוחלפו הכבלים, ואז החשמל שמגיע מהרשת השתפר, ולא בגלל הכבל!

לכן מקרים כאלה אינם הוכחות, אלא לכל היותר חיזוקים.

תהייה בריא וחזק!
עמיר
אני מסכים בהחלט שיתכן שיש סיבה שאנו לא יודעים אותה , אבל אני אשאל אותך שאלה , אם המדע יוצא מנקודת הנחה כפי שהוצגה כאן ע"י דיגסאן , ושבצורה מוקצנת לחלוטין (וזה בכוונה לטיעון לא סתם ), שמי שטוען את זה מקשקש בשכל או שפשוט מדמיין את זה כי זה לא יכול להיות . האם אותו מדען ינסה בכלל לבדוק את זה ?
תסכים איתי שהסיכויים לכך קלושים בעליל
אם כך , אם יש סיבה אמיתית שלא נחקרה רק כי זה נראה לא הגיוני , האם המדע יכול לבוא ולומר שהוא מתאר את המציאות השלמה ובצורה מושלמת ?
אני מניח שתסכים איתי שלא
ואם כך אנו חוזרים לחלק הראשון לגבי שחצנות/עיוורון ו=> מה המדע יודע באמת ?(lol)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
הי, truejoker!

ראשית -- משהו אישי: מבחינתי, כשאתה מסיר את המסיכה של התוקפנות וההתנשאות, בהחלט אפשר ואפילו חביב ונעים לנהל אתך דיון ענייני.

שנית, אני כרגע בעבודה ולא אוכל להעמיק בתשובתך ו/או בבדיקת הפוסט הקודם, וגם יש לי חוג עד מאוחר בלילה, כך שלא אוכל לעשות את זה היום. אנסה בהקדם האפשרי, בסדר?

שלישית -- רק נגיעה בתוכן: אני רוצה לבקש ממך לקרוא שוב את הפוסט הקודם שלי, שאליו התייחסת, אבל מתוך שתי הנחות יסוד, בסדר?:

א. אני מבחין בין "הוכחה": משהו שעושים במדעים התיאורטיים, כמו במתימטיקה, מתוך קבלת האקסיומות המונחות בבסיסם, לבין אישור/אישוש/הפרכה של תיאורייה, שזה מה שלפי השקפתי עושים במדעים ה"מעשיים", כמו פיסיקה, כימיה, אלקטרוניקה וכו'. בעצם זו הסכמה אתך שכנראה אי אפשר להוכיח הוכחה מוחלטת שום דבר שקשור למציאות, רק לכל היותר לאשר/לאושש אותו בצורה שתספיק עבורנו כדי לקבל תיאורייה מסויימת, ולכל אחד יש גבולות שונים מבחינת מה קביל עליו לצורך קבלת התיאורייה כ"נכונה לכל צורך מעשי" -- לא כ"מוכחת", אלא כ"עד שנראה אחרת או שנמצא סתירה וכו'".

ב. הנחה שנייה -- אני לא מעריץ מושבע ועיוור של המדע, וברור לי שייש מגבלות מאוד משמעותיות, הן ביכולות להבחין כן/לא ועוד יותר ביכולות להסביר

לאחר שתקרא שוב, מתוך ההנחות האלה, תגיד לי אז אם אתה מוצא סתירה ו/או אי-התאמה בין מה שאתה חושב ו/או מנסה להגיד, לבין מה שכתבתי, ואם כן, מהם ההבדלים המשמעותיים.

בסדר?

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אורי_ו,

חשבתי רטרואקטיבית והגעתי למסקנה ש"נכנסתי בך" הרבה יותר מדי חזק וממש לא בפרופורצייה לתגובותיך.

אני מתנצל! (ורד)

עמיר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אורי_ו,

חשבתי רטרואקטיבית והגעתי למסקנה ש"נכנסתי בך" הרבה יותר מדי חזק וממש לא בפרופורצייה לתגובותיך.

אני מתנצל! (ורד)

עמיר

למזלי אני מסוג האנשים האנשים שסולח.
הסליחה התקבלה.
(Y)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
למזלי אני מסוג האנשים האנשים שסולח.
הסליחה התקבלה.
(Y)
ראשית, תודה! מוערך! (Y)(ורד)

שנית, כל הכבוד על ההבנה הלא-טריוויאלית שזה מזלך שאתה "מסוג האנשים שסולח"! (Y)

רוב האנשים חושבים שכשהם סולחים למישהו, הם עושים לאחר טובה גדולה.

למעשה, הם עושים לעצמם טובה, כי בעצם כשמישהו נוטר טינה ולא סולח, זה שקול לזה שהוא עצמו שותה רעל מתוך תקווה שהאחר ימות.

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור