כבלים האם כבל חשמל משפיע על הצליל?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
עמיר,

שמחתי לקרוא את התגובות שלך ואת הגישה העניינית והבוגרת שהפגנת והצטערתי כאשר גם אתה התיאשת וויתרת....חבל.

אולי בכל זאת תנסה לחזור לדיון הענייני ולהתמקד בו?

דיגיסאן - אם יש לך רצון להגיב רק באופן ענייני לנושא ולא באנלוגיות שלא מובילות לשום מקום או לגופו של אדם, אז אולי יהיה אפשר להמשיך בדיון.

לטעמי יש כאן פספוס ...אחרי 22 עמודים וככה לגמור?

תודה
ארז

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
אין ספק שההומור הנמוך יתרום לכך. כל הכבוד על התמיכה והעידוד (Y)

מעניין גם ש"גבר שבגברים" מתקשר אצלך ל"דם רקטאלי" :D

נו, שויין...
עמיר

למה, אתה מעדיף להיות מאלו שיחזיקו אותו?
או שזה בתורות?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נו, באמת...
אין לכם משהו טוב יותר לתרום לפורום?
אולי תמשיכו את הגידופים בפרטי? שיהיה לכם בכיף.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
למה בפרטי?

אם דם רקטאלי מוקז ביער ואין מי שיצפה, האם זה שהוקז דמו עדיין צריך לשבת על כרית מתנפחת?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
עמיר,
אני רואה שאתה מחובר...
האם יש בך מספיק סבלנות וכח רצון לנסות לברר את הנושא בירור ענייני? כמובן שנדרש שיתוף פעולה ענייני גם מצד דיגיסאן....

ארז

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אנלוגיה מעוותת לגמרי.

יותר מדויק יהיה משל כזה:

------
כל התימנים הם בגובה 160 ס"מ. זה מה שטען דיגיסאן.

באים אליו אנשים ואומרים לו בוא ותראה תימני 180 ס"מ. רק אל תביא סרט מדידה.

הוא ממשיך בשלו. אין מה לראות, בדקתי על ידי סרט מדידה (קרי - מדידות, לא "חישובים") ומעולם לא הוכח כי הם גבוהים מ-160 ס"מ. ובהתייחס למה שידוע כיום על איזור המחיה ואורח החיים שלהם, זה מסתדר עם ההגיון.

שוב אומרים לו. בוא ותראה תימני גבוה. אפילו יותר מ-180 ס"מ. רק אל תמדוד עם סרט המדידה שלך, אנחנו מסוגלים להעריך את הגובה באמצעות ראייתנו החדה.

והוא עונה. אין מה לראות, אולי בעתיד אני אבוא ואראה אבל נכון לעכשיו ולמה שאני יודע זה הגובה המקסימלי שתימני יכול להגיע אליו. ואם אראה אותו כנראה שחושי מטעים אותי.

------

יחי התימ... ההבדל הקטן.

(דיסקליימר: מוטיב התימנים ו"תנאי המחייה שלהם" הוא רעיון של נמר)

לא הבנת אותי רוי.
קודם שיראה אחר כך יתחיל לחקור מהיכן זה מגיע. אבל אי אפשר להתווכח עם אדם שאפילו לא מוכן לבוא ולראות.

במקרה של התימני הגבוה סרט מדידה יפתור את הבעיה. במקרה של כבלים {עם הידע שלו} אין מכשיר שהוא ספציפית יוכל להעזר בו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ולנמר,

אז אתה אומר שאולפן אין צורך בכבלים "אקזוטיים" כי ממילא האות יעבור שלל שינויים.
אם כך,
מדוע משתמשים באולפן בממירים כ"כ יקרים?
מדוע משתמשים במיקרופונים כ"כ רציניים?

קולה של הזמרת ממילא יעבור כ"כ הרבה שינויים ומניפולציות. מדוע לא להקליט אותה עם מיקרופון זול?

ומעבר לכך, איך את כל הציוד האיכותי והנאמן הזה מעיזים לחבר לכבלים בעלי תג מחיר שפוי? ממילא הצליל יעבור מניפולציות, אבל אם זו הייתה הסיבה, הרי שלכאורה אין צורך בשאר רכיבי הציוד הכה-איכותיים.

רק אדם שאין לו מושג בתחום האולפנים והאודיו הביתי יעשנה תשובה כזו.

אבל בכל זאת אענה לך.
כבלים במערכת אודיו ביתית אמורים לישר את המערכת באחוזים קטנים. עוד קצת פרטים, במה עמוקה או רחבה יותר, עידון התחום הגבוה, שיפור קטן בדינמיקה וכ"ו. בקיצור הם ה"פיין טיונינג" של המערכת.

לפני שאענה לך על האולפן ספר לי בבקשה מהי ההשכלה שלך? הגענו לשלב שאני אמור להסביר לך משהו על האולפן, על מנת שאדע אם אתה בכלל מבין על מה אני מדבר {כי ההסבר יהיה טכני} חשוב לי לדעת זאת.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר,
אני רואה שאתה מחובר...
האם יש בך מספיק סבלנות וכח רצון לנסות לברר את הנושא בירור ענייני? כמובן שנדרש שיתוף פעולה ענייני גם מצד דיגיסאן....
ארז
מבחינתי זה אפשרי, אבל זה נראה מיותר קצת, כי כל העניין הוא לא קושי שלי ו/או של שאר חברי הפורום לשמוע הבדלים בין כבלים או לא, אלא קושי של DigiSUN לגשת לעניין בלי להוכיח/להפריך אותו קודם, ו-DigiSUN עצמו הראה שלא זה מה שמעניין אותו בשירשור הזה, אלא להוכיח שהוא יותר חכם/מבין מאחרים...

אני אישית לא זקוק להפרכה/הוכחה. בינתיים לא השקעתי בכבלים, אבל יש לי סבירים+ שהגיעו עם ציוד טוב, ואני לא רץ לשום מקום.

בנוסף, כבר הצעתי שאפילו אם מישהו קנה או רוצה לקנות לו אילוזייה ב-$5000 והוא נהנה ממנה, ובלי ה-$5000 והאילוזייה לא, שייהנה ונגמר הסיפור, שלא לדבר על האפשרות הריאלית בהחלט שייש הבדלים משמעותיים.

האם אתה זקוק להפרכה/הוכחה? או מישהו ספציפי אחר?

עמיר

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
לא הבנת אותי רוי.
קודם שיראה אחר כך יתחיל לחקור מהיכן זה מגיע. אבל אי אפשר להתווכח עם אדם שאפילו לא מוכן לבוא ולראות.

צודק. רק באלימות עם כאלה. הם לא מבינים שום דבר אחר. אי אפשר ככה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תגיד לי רוי. הכל בסדר איתך?(shocked)

מה אלימות איזה אלימות? מישהו כאן דיבר על זה?(shocked)

וואלה אחי משהו השתבש אצלך היום, תעשה ריסטרט.:D

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
צודק. רק באלימות עם כאלה. הם לא מבינים שום דבר אחר. אי אפשר ככה.
מה קרה לך היום??? מטיף לאלימות, אונס קבוצתי עד כדי קילוחי דם???

תירגע, בנאדם! :)
עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
עמיר,
לא, אני לא זקוק להוכחה.
אני מאלה שנותן לאוזניים להחליט והיו מקרים שלא שמעתי הבדל והיו מקרים שכן שמעתי.

פשוט נדמה היה לי שיש כאן הזדמנות לברר את הנושא גם באופן מעמיק יותר כך שגם חברי אסכולת המדידות יוכלו להיווכח שיש פה משהו או שחברי אסכולת "האוזניים תשפוטנה" יוכלו להבין מדוע יש שוני בשמיעה מבחינה הנדסית/טכנית.

אין לי שום עניין בויכוח שתכליתו "מי חכם יותר".
ארז

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
רק אדם שאין לו מושג בתחום האולפנים והאודיו הביתי יעשנה תשובה כזו.

אבל בכל זאת אענה לך.
כבלים במערכת אודיו ביתית אמורים לישר את המערכת באחוזים קטנים. עוד קצת פרטים, במה עמוקה או רחבה יותר, עידון התחום הגבוה, שיפור קטן בדינמיקה וכ"ו. בקיצור הם ה"פיין טיונינג" של המערכת.

לפני שאענה לך על האולפן ספר לי בבקשה מהי ההשכלה שלך? הגענו לשלב שאני אמור להסביר לך משהו על האולפן, על מנת שאדע אם אתה בכלל מבין על מה אני מדבר {כי ההסבר יהיה טכני} חשוב לי לדעת זאת.

נמר, כתבת באחת מההודעות שלך מקודם שאין לך השכלה בתחום, רק ניסיון בשטח.
אז למה אתה דורש ממנו השכלה?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר,
לא, אני לא זקוק להוכחה.
אני מאלה שנותן לאוזניים להחליט והיו מקרים שלא שמעתי הבדל והיו מקרים שכן שמעתי.

פשוט נדמה היה לי שיש כאן הזדמנות לברר את הנושא גם באופן מעמיק יותר כך שגם חברי אסכולת המדידות יוכלו להיווכח שיש פה משהו או שחברי אסכולת "האוזניים תשפוטנה" יוכלו להבין מדוע יש שוני בשמיעה מבחינה הנדסית/טכנית.

אין לי שום עניין בויכוח שתכליתו "מי חכם יותר".
ארז
אני מבין, מקבל, אבל ככל הנראה לעיין (ללא מדידות :)), הפוקוס של DigiSUN אינו 'לברר את הנושא גם באופן מעמיק יותר כך שגם חברי אסכולת המדידות יוכלו להיווכח שיש פה משהו או שחברי אסכולת "האוזניים תשפוטנה" יוכלו להבין מדוע יש שוני בשמיעה מבחינה הנדסית/טכנית', וגם לי אין 'שום עניין בויכוח שתכליתו "מי חכם יותר"'.

עמיר

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
במקרה של התימני הגבוה סרט מדידה יפתור את הבעיה. במקרה של כבלים {עם הידע שלו} אין מכשיר שהוא ספציפית יוכל להעזר בו.

תשובה עניינית קצרה ופשוטה כדי שכולם יבינו:

לוקחים שני כבלים. מודדים חשמלית. לא נמדדים זהה?
אין ויכוח, מעיפים אותם וממשיכים הלאה.

מודדים שוב.

הופ! מצאנו זוג כבלים שנמדדים זהה.
לוקחים אותם, ועושים מבחן האזנה 'עיוור'. למה? אמה.
כי כל מבחן אחר שהוא התרשמות מודעת שווה לת** ולא יותר ממקור לז**** שכל. ככה עובדים בכל תחום שבו יש הטיות קוגניטיביות, לרבות רפואה למשל.

לא נמצאו הבדלים שהם יותר מניחוש? נו, הנחות היסוד של תורת החשמל והנדסת הסאונד עומדות על תילן.
נמצאים הבדלים הדירים, כאלו שניתן לשחזר בצורה עקבית? הפתעה! מודדים שוב את הכבלים. אולי פספסנו משהו? לא פספסנו כלום? תגלית מרעישה.
כותבים מאמר, מגישים לועדות המתאימות וזוכים בפרסים יקרי ערך, עושים דוקטורט בטכניון ומשפרים את מעמדנו בועדה לפרסי נובל.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
חוק מרפי: :)

If you explain something SO clearly that NOBODY can POSSIBLY misunderstand,
SOMEBODY will [misunderstand]

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

לוקחים שני כבלים. מודדים חשמלית. לא נמדדים זהה?
אין ויכוח, מעיפים אותם וממשיכים הלאה.

מודדים שוב.

הופ! מצאנו זוג כבלים שנמדדים זהה.
לוקחים אותם, ועושים מבחן האזנה 'עיוור'. למה? אמה.
כי כל מבחן אחר שהוא התרשמות מודעת שווה לת** ולא יותר ממקור לז**** שכל. ככה עובדים בכל תחום שבו יש הטיות קוגניטיביות, לרבות רפואה למשל.

לא נמצאו הבדלים שהם יותר מניחוש? נו, הנחות היסוד של תורת החשמל והנדסת הסאונד עומדות על תילן.
נמצאים הבדלים הדירים, כאלו שניתן לשחזר בצורה עקבית? הפתעה! מודדים שוב את הכבלים. אולי פספסנו משהו? לא פספסנו כלום? תגלית מרעישה.
כותבים מאמר, מגישים לועדות המתאימות וזוכים בפרסים יקרי ערך.

יפה.
ומה לגבי מה שנמר אמר על מבחן עיוור?
האם אין למעמד עצמו שום חשיבות?
אם לצטט את הדוגמא של נמר - האם תסכים (ותצליח) ללכת על שורה של בלטות בגובה 100
מטר ? הרי אין בעיה ללכת על שורה כזאת בבית...

ארז

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
מה קרה לך היום??? מטיף לאלימות, אונס קבוצתי עד כדי קילוחי דם???

תירגע, בנאדם! :)
עמיר

אלימות? מה? אני? וודאי שלא. מה פתאום? רק לוחץ כאן על כפתורים, בדיוק כמוכם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור