האם חשבת לפתוח חנות אודיו משלך?

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
מכיר את זה טוב מאוד ,אתמול בניתי לי חצי שבת זוג xlr של 3 מטר לצד ריבונים מנחושת מיוחדת בתוך פולימר שקוף , ולא יכולתי שלא לחשוב שלא הייתי עושה את זה בשום אופן למישהו למעט ללקסמנים שלי,וכבר גם אני קיבלתי מספיק בקשות חצופות למדי , לכן עושים רק לחברים טובים ,וזה מתנה מאוד יפה .

לחברים זה סבבה. זה משהו אחר.
אבל לי מציק שגם אם בא לך לעזור ל"חבר פורום" לא משהוא שאתה מכיר אישית, אתה נתקל בקטעים של אנשים... וואלה מצטער שבכלל שיתפת והצעת.
איש חכם פעם אמר לי:
"תן למשהוא משהו בחינם, ילך יגיד לכולם שדפקת אותו. תן למשהוא משהו ב-5 שקלים, הוא ירוץ לספר איך הוא דפק אותך"

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
איש חכם פעם אמר לי:
"תן למשהוא משהו בחינם, ילך יגיד לכולם שדפקת אותו. תן למשהוא משהו ב-5 שקלים, הוא ירוץ לספר איך הוא דפק אותך"
זה לא חוכמה. זה גאונות. ולצערי הרב, בארצנו הקטנטונת, וכמעט אך ורק בה - זה גם מאד נכון. האיש החכם שלך היה צריך לרוץ לראשות הממשלה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
המדינה האחרונה שאליה הייתי עובר לש-ון
קר שם ,חוץ מזה יותר מידי מעצבנים החברה שלנו שם .

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
לו היו לי הידיים והסקרנות של אלדר,הדיוק והסבלנות של שוני,ויכולת הביצוע וההתמדה של גיא,היה מתקיים השילוש הקדוש,של כדאיות עיסקית.
זה יכל להתחיל בכבלים המסוקסים שאלדר בונה,להמשיך במפצל האולטימטיבי שאריק מתכנן,ולהסתיים בפתרונות שיכוך של גיא.
ההשקעה אינה מטורפת בעניי,כשמדובר ב״תוספי המזון״ למערכת,ודווקא שם היד קלה על ההדק,ואנשים מוכנים להוציא סכומים נאים,לשם הפיינטיונינג האין סופי.
יש צורך באתר אינטרנט אינפורמטיבי,ורצוי קצת ביקורת שיעשו קצת רעש,על משתמשים ש״ראו את האור״.

מניח שעם ההזמנה הראשונה מהעולם הגדול,יגיע התאבון ורעיונות כרימון.

כך למעשה החל דרכו תדי פרדו.
הרי העיסוק לא יבוא במקום עבודתם,אלא כתחביב שיכול ליצר הכנסה עתידית,ולא פחות מכך גאווה אישית ולאומית.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לו היו לי הידיים והסקרנות של אלדר,הדיוק והסבלנות של שוני,ויכולת הביצוע וההתמדה של גיא,היה מתקיים השילוש הקדוש,של כדאיות עיסקית.
זה יכל להתחיל בכבלים המסוקסים שאלדר בונה,להמשיך במפצל האולטימטיבי שאריק מתכנן,ולהסתיים בפתרונות שיכוך של גיא.
ההשקעה אינה מטורפת בעניי,כשמדובר ב״תוספי המזון״ למערכת,ודווקא שם היד קלה על ההדק,ואנשים מוכנים להוציא סכומים נאים,לשם הפיינטיונינג האין סופי.
יש צורך באתר אינטרנט אינפורמטיבי,ורצוי קצת ביקורת שיעשו קצת רעש,על משתמשים ש״ראו את האור״.

מניח שעם ההזמנה הראשונה מהעולם הגדול,יגיע התאבון ורעיונות כרימון.

כך למעשה החל דרכו תדי פרדו.
הרי העיסוק לא יבוא במקום עבודתם,אלא כתחביב שיכול ליצר הכנסה עתידית,ולא פחות מכך גאווה אישית ולאומית.

אבל לך יש את החשוב משלושת המוסקוטרים
הנ"ל, שיווק ושיכנוע לקוחות.:)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
סטיתם מהנושא שוב.
השאלה היתה "האם חשבת לפתוח חנות אודיו".
תדי הוא בעצם חובב מלומד, הוא עשה את הונו בהייטק ואז חזר לתחביב ישן שלו ופיתח אותו קדימה.
לא זכור לי שיש לו "חנות".
יש הבדל עצום בין יצרן/מתכנן לבין חנות.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
אני חשבתי לפתוח. אפילו ארגנתי לי מקום חמוד ופסטורלי, העמדתי שם כמה סטאפים חביבים ואז....ירדתי מזה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
במדינה כמו שלנו , שבה היבואנים מוכרים ישירות לצרכן במחירי חנות ,איזה סיכוי יש לחנות למכור מוצר שמיובא ע״י ערן עופר ארמה גבי ניל אייל וכדומה , הרי לקוח יפנה ליבואן וזה מיד יטרפד מכירה עם עוד יד .

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לפחות היבואנים היו מוזילים כי אין להם חנות באזריאלי,
עובדים ממרתפים מעופשים או מסלון הבית ,אף אין על המדף ,רוצה מגבר ,בוא תשמע דומה רק 2 רמות למטה ,
בקיצור זה שאתה נכנס לחנות ,מדגימים לך בדיוק מה שאתה מעוניין ,תוך 10 דקות מביאים לך מהמחסן אחד חדש זה יופי ,אבל אצלנו מחיר של חנות גם אם הלכת לאיזה רפת ישנה שהוסבה למחסן\תצוגה ,ואז תמתין חודש למוצר ,אחריות אצל טכנאי שעובד באגד בבוקר ,ועם הלך המכשיר אחרי כמה שנים ,שרות ואחריות אפס ,(יש לי כזה מוצר בבית שעומד כאבן שאין לה הופכין)

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אפרופו הריבונים של אלדר!
יושבים אצלי הrca שלו במערכת זה משהו מטורף !! ניסיתי לחזור לאינטרקונקט שלי . בילתי אפשרי אן דרך חזרה.
אני מכווה שאני אחד מאותם חברים !!

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לפחות היבואנים היו מוזילים כי אין להם חנות באזריאלי,
עובדים ממרתפים מעופשים או מסלון הבית ,אף אין על המדף ,רוצה מגבר ,בוא תשמע דומה רק 2 רמות למטה ,
בקיצור זה שאתה נכנס לחנות ,מדגימים לך בדיוק מה שאתה מעוניין ,תוך 10 דקות מביאים לך מהמחסן אחד חדש זה יופי ,אבל אצלנו מחיר של חנות גם אם הלכת לאיזה רפת ישנה שהוסבה למחסן\תצוגה ,ואז תמתין חודש למוצר ,אחריות אצל טכנאי שעובד באגד בבוקר ,ועם הלך המכשיר אחרי כמה שנים ,שרות ואחריות אפס ,(יש לי כזה מוצר בבית שעומד כאבן שאין לה הופכין)

אלדר במחזור היום :).
שמע, לדעתי בסופו של דבר אנחנו זונות של עצמנו. לקוחות זבל כמוך וכמוני רוצים מחירי שחיטה על מגברים כדי להרגיש שהשיגו מחיר מדהים שאף אחד לא יכול להשיג כמותו, ובסופו של דבר זה מחכה לנו בסיבוב ונושך אותנו בת-ח-ת.

את המעט שהיבואנים מוכרים, אם היו מוכרים במחירי צרכן בלי לחתוך מחירים, והצרכן הישראלי היה מקבל את זה, היה לנו כאן שוק חזק יותר. שוק שבו מוצרים שומרים על ערכם ביד שניה, מלאי גדול יותר וחנויות נורמליות יותר.

אבל שילוב של שוק קטן, וצרכן חמדן, מייתרים את החנות ומשאירים רק את היבואן! (ניסיתי שייצא חרוז)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
צרכן לא חמדן ומוכר לא חייב למכור.מדוע רמקול כמו שלי שעבר שינוי בפס היצור ויצורו הוזל, בשנת 2013 הוקפץ מחירו ב 3500$ לעומת 2012 .ליבואן המחיר עלה ,קשה יותר למכור לצרכן המחיר עלה, קשה יותר לקנות.המיקוח אף שהיה קודם עכשיו קשה יותר.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
צרכן לא חמדן ומוכר לא חייב למכור.מדוע רמקול כמו שלי שעבר שינוי בפס היצור ויצורו הוזל, בשנת 2013 הוקפץ מחירו ב 3500$ לעומת 2012 .ליבואן המחיר עלה ,קשה יותר למכור לצרכן המחיר עלה, קשה יותר לקנות.המיקוח אף שהיה קודם עכשיו קשה יותר.
לא הבנתי, שלמה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אלדר במחזור היום :).
שמע, לדעתי בסופו של דבר אנחנו זונות של עצמנו. לקוחות זבל כמוך וכמוני רוצים מחירי שחיטה על מגברים כדי להרגיש שהשיגו מחיר מדהים שאף אחד לא יכול להשיג כמותו, ובסופו של דבר זה מחכה לנו בסיבוב ונושך אותנו בת-ח-ת.

את המעט שהיבואנים מוכרים, אם היו מוכרים במחירי צרכן בלי לחתוך מחירים, והצרכן הישראלי היה מקבל את זה, היה לנו כאן שוק חזק יותר. שוק שבו מוצרים שומרים על ערכם ביד שניה, מלאי גדול יותר וחנויות נורמליות יותר.

אבל שילוב של שוק קטן, וצרכן חמדן, מייתרים את החנות ומשאירים רק את היבואן! (ניסיתי שייצא חרוז)

תאוריה שלך לא עובדת.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לא הבנתי, שלמה.

נו לא נורא , בקיצור כשאתה רוכש ציוד אודיו ומיתמקח על מחיר אתה לא חמדן.
מקסימום מוכר לא ימכור ואתה לא תקנה.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113

הי שלמה

התייקרות המחירים הינה בעיה אחרת , היא אינה קשורה ליבואן בארץ.
ולגבי המשפט ש"מוכר לא חייב למכור" זה לא מדויק... כאשר אתה לא סוגר את החודש ואתה במצב לחוץ- אתה חייב למכור!

המחירים בארץ לא יכולים להיות זולים בגלל מדיניות המיסוי של מדינת ישראל!
התמחור של מוצרי אודיו יוקרתיים שמיובאים ע"י היבואנים הקטנים בהשוואה לרמת המיסוי וקצב המכירות- הוא מהטובים בארץ ובעולם! תבדקו כמה עולים מוצרים מיובאים למדינות מערב האירופה- ששם אפילו המיסוי נמוך יותר מבארץ...
כל מי שחושב שיבואנים מרוויחים כמו מטורפים על חשבון האודיופילים המסכנים- שיראה לי את הוילות והמרצדסים של יבואני האודיו בישראל, ואולי גם אני אשתכנע...
אז המציאות היא כזו, ושכל מי שצפה לקבל מחירי חו"ל או פחות על מוצר אמריקאי לדוגמא ב5000$ שיקרא טוב טוב את הנתונים הבאים: (לפי קניה ב50% מריטייל בארה"ב) ותבינו מדוע מתן צודק:

1. משלוח ממוצע 250$ : 200$ (חוף מזרחי) 300$ (חוף מערבי )
2. מיסוי ישיר של 15% על עלות הקניה + משלוח -405$ (לפי חוף מזרחי )
3. 18% מע"מ על סך העסקה (760$ )
4. עלות המרה +העברת כסף 1.5% מהעסקה- 38$
5. מכון התקנים (במידה ולא מצריך תקן ) - 25$
6. עלויות שחרור, אגרות ועמילות - 90$
7. עלויות שוטפות בעסק לא יקר ללא עובדים (שכירות, רכב וכדומה ) 5% מהמחזור- 210$

*יש לציין שיבוא של כמה מוצרים במקביל יוזיל את עלויות השחרור והאגרות פר מוצר- אבל זה זניח. המשלוח ביבוא אוירי מחושב פר קילו- לכן יבוא 2 או 3 מכשירים לא מוזיל את המשלוח כל עוד מדובר בפחות מ300 ק"ג בערך.
** לא הכנסתי הוצאות מימון שיכולות להוות 1-2% מהמחזור החודשי
*** הוצאות של חנות יקרה ועובדים יכולה להגיע ל15-25% מהמחזור בקלות

ועכשיו לתוצאות : העלות הכוללת ליבואן עבור מוצר אמריקאי שעולה בארה"ב 5000$ ונקנה ב50% הנחה היא: 4070$

ועל המחיר הזה באים ומבקשים הנחה ועוד מקטרים שאין תצוגות... עכשיו תאמרו לי, כמה מכשירים צריך למכור בריטייל
ארה"ב בכדי להעמיד תצוגה אחת בארץ???? אז נאמר שעל התצוגה תקבל הנחה יפה וכמובן תזדכה על המע"מ במקרה הנ"ל- אך עדיין תצטרך למכור 3 מכשירים רק בכדי לממן את התצוגה!!!!!!!!!!!!!!
ואחרי שתרוויח את ה3500 ש"ח ברוטו על המוצר הנ"ל, יבואו ביטוח לאומי ומס הכנסה וישאירו לך בקושי 2500 ש"ח בכיס.
כן, ממכירה של מוצר ב5000$ במחיר חו"ל פה בארץ ליבואן נישאר נקי בכיס בסביבות 2500 ש"ח.
עכשיו לכו ותציגו את הנתונים האלו ליועץ עסקי, ונראה איך הוא ימליץ לתמחר בכדי שעסק כזה לא יקרוס תוך חצי שנה בהתחשב ביכולת השוק לרכוש מוצרי פרימיום במחיר כזה ובמיסוי הגבוה שיש פה על המוצרים.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור