האם בחיבור RCA יש יותר פוקוס?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,752
נקודות
113
למה כותב על של קובי? מה יש לך במערכת?
א. כפי שכבר כתבתי בעבר -- אני לא מעוניין לפרסם את רכיבי המערכת שלי.

ב. מה הרלוואנטיות של מה שייש לי בביית אם ההשוואה מול נורדוסט נעשתה במערכת האמורה, לא אצלי בביית?

(בלי שמות, קובי או לא)

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,508
נקודות
113
א. כפי שכבר כתבתי בעבר -- אני לא מעוניין לפרסם את רכיבי המערכת שלי.

ב. מה הרלוואנטיות של מה שייש לי בביית אם ההשוואה מול נורדוסט נעשתה במערכת האמורה, לא אצלי בביית?

(בלי שמות, קובי או לא)

עמיר

סתם תמהתי אולי יש לך פיוריסט אחר,ותלמד משהו, אבל צודק בקשר לשמות.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,508
נקודות
113
לפורוטק יש מחברי XLR שהפרסומת העצמית שלהם מהללת אותם. הם יקרים יותר מאלה של ניוטריקס ועשויים מחומרים הרבה יותר טובים – גם שקעים וגם תקעים.
אבל אין אף חברה שמשתמשת בהם, אבל דוגמה לכך שיש יותר פיתוח בRCA הוא כל התקעים של הייכמן,כל התקעים והשקעים של WBT נקסטגנרייטן, קימים רק ב-RCA ,לי יש בבית WIRE WORLD PLATINUM ,בשתי הצורות ,כלומר גם RCA וגם XLR , הפלג של הRCA מהפכני וגם הכבל נשמע יותר טוב , ולעומתו ה-XLR בעל קונקטור יפה מאוד אבל רגיל,
הערכתי היא שיש בכל זאת איזה יתרון בשימוש ב RCA בגלל הבמה היותר טובה שנוצרת בשימוש בו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,752
נקודות
113
הערכתי היא שיש בכל זאת איזה יתרון בשימוש ב RCA בגלל הבמה היותר טובה שנוצרת בשימוש בו.
ייתכן, אם כי הערכתי היא שזה תלוי מכשירים (בשני הצדדים של הכבל :)).
ייתכן שבחיבור אחד המכשירים שלך למכשיר אחר מאותו סוג, דווקא ה-XLR יישמע טוב יותר.

וייתכן שלא...

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,508
נקודות
113
ייתכן, אם כי הערכתי היא שזה תלוי מכשירים (בשני הצדדים של הכבל :)).
ייתכן שבחיבור אחד המכשירים שלך למכשיר אחר מאותו סוג, דווקא ה-XLR יישמע טוב יותר.

וייתכן שלא...

עמיר
נכון! אבל יש מגמה בקרב חובבי הסטריאו להאמין שחיבור מאוזן טוב יותר ,ומכשיר "פולי בלנס" טוב יותר, האם אינכם שומעים חדשות לבקרים את המשפט המפורסם-"פולי בלנס,זירו פידבק"
אז הנה יש לי בבית זוג מגברים שעוד לא היו לי יותר טובים ,ולמרבית ההפתעה יש להם פידבק,והם לא פולי בלנס, אין קונרד גונסון אחד כזה, גם אין אאודיוריסרץ עם זירו פידבק, אז מה ,הם לא יודעים לעשות?
בקיצור ,כשאומרים לך -קניתי פרה פולי בלנס ,לא אומר כלום לגבי איכותו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,752
נקודות
113
נכון! אבל יש מגמה בקרב חובבי הסטריאו להאמין שחיבור מאוזן טוב יותר ,ומכשיר "פולי בלנס" טוב יותר, האם אינכם שומעים חדשות לבקרים את המשפט המפורסם-"פולי בלנס,זירו פידבק"
אז הנה יש לי בבית זוג מגברים שעוד לא היו לי יותר טובים ,ולמרבית ההפתעה יש להם פידבק,והם לא פולי בלנס, אין קונרד גונסון אחד כזה, גם אין אאודיוריסרץ עם זירו פידבק, אז מה ,הם לא יודעים לעשות?
בקיצור ,כשאומרים לך -קניתי פרה פולי בלנס ,לא אומר כלום לגבי איכותו.
זה "נכון" בדיוק כמו שאר ה"דתות" בתחום, כמו אנאלוגי מול דיגיטאלי, מנורות לעומת טראנסיסטורים, רמקולים דינאמיים לעומת פלאנאריים לעומת הורנים, PCM לעומת DSD ועוד.

הטכנולוגייה משפיעה ומאפשרת רק עד גבול מסויים. משם והלאה זה בעיקר הגאונות של המתכננים.

משפיעים מאוד גם היכולת וההשקעה של המבצעים וגם יכולת (או מיקריות) ההתאמה של המשתמשים והאקוסטיקה העומדת לרשותם.

עמיר

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שניצל,

הכבלים אר סי אי שלך, בנויים סימטרית מבפנים?

.

Av1

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
16
חלק של הציוד שלי הוא FULLY BALLANCE ותמיד מנסה לחבר כך כדי לקבל המיטב ,ותמיד מוצא את עצמי לבסוף מחובר בRCA ,האם יתכן שאגדת ה-פולי בלנס טובה רק לבעלי המקצוע המשתמשים בכבלים ארוכים? האם רק נדמה לי הצליל ב-RCA ממורכז יותר ופחות מפוזר לצדדים, ? ההיתכן שיש משהו קצת יותר אנושי בחיבור הפשוט הזה?
מי צודק? קונרד גונסון שמצדדים ב RCA בלבד ,או אאודיו ריסרצ ו BAT שמכורים ל-XLR ,
כמובן שלא צריך להסביר לי על סמיבלנס שמסתכם וכיוצא בזה.

ראשית הדברים מאוד מוגבלים בתוצאות כלפי אופי המערכת, הטון המוביל, רצון הבעלים ואופי הכבל

לרוב RCA נשמע פחות משעמם ויותר מוזיקאלי ו"חם" {שוב מאוד תלוי בתנאים המגבילים שהובאו לעיל}
בכל אופן לא הייתי מגדיר את התוצאות של RCA כממוקדות אלא יותר בעלות משקל וגודל
לרוב המיקוד דווקא נמצא בבלאנס

שוב יש לקחת את המשתנים שהובאו לעיל

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,508
נקודות
113
זה "נכון" בדיוק כמו שאר ה"דתות" בתחום, כמו אנאלוגי מול דיגיטאלי, מנורות לעומת טראנסיסטורים, רמקולים דינאמיים לעומת פלאנאריים לעומת הורנים, PCM לעומת DSD ועוד.

הטכנולוגייה משפיעה ומאפשרת רק עד גבול מסויים. משם והלאה זה בעיקר הגאונות של המתכננים.

משפיעים מאוד גם היכולת וההשקעה של המבצעים וגם יכולת (או מיקריות) ההתאמה של המשתמשים והאקוסטיקה העומדת לרשותם.

עמיר
שלום עמיר.
יש לך אולי חוות דעת על כבלי רמקול "מוזאוס " של פיוריסט.?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,752
נקודות
113
שלום עמיר.
יש לך אולי חוות דעת על כבלי רמקול "מוזאוס " של פיוריסט.?
ה-Musaeus הם ה-entry level שלהם.
יש לי כאלה ל-surround channels, שקניתי "על עיוור" (חרש) מתוך נסיוני המופלא עם ה-Venustas, ולא באמת טרחתי להשוות לשום דבר (כולל לא ל-Venustas). כנראה שהם בסדר... :)

השווואות כבלים זה לא כייף מבחינתי...

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור