האם בחיבור RCA יש יותר פוקוס?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
חלק של הציוד שלי הוא FULLY BALLANCE ותמיד מנסה לחבר כך כדי לקבל המיטב ,ותמיד מוצא את עצמי לבסוף מחובר בRCA ,האם יתכן שאגדת ה-פולי בלנס טובה רק לבעלי המקצוע המשתמשים בכבלים ארוכים? האם רק נדמה לי הצליל ב-RCA ממורכז יותר ופחות מפוזר לצדדים, ? ההיתכן שיש משהו קצת יותר אנושי בחיבור הפשוט הזה?
מי צודק? קונרד גונסון שמצדדים בRCA בלבד ,או אאודיו ריסרצ ו BAT שמכורים ל-XLR ,
כמובן שלא צריך להסביר לי על סמיבלנס שמסתכם וכיוצא בזה.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
המסלול סיגנל קצר יותר ב-RCA, מה שבטח לא מזיק...

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
מגבר Fully Balanced אמיתי מורכב משני מגברים זהים וסימטריים. אחד ל(+), שני ל(-)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
חלק של הציוד שלי הוא FULLY BALLANCE ותמיד מנסה לחבר כך כדי לקבל המיטב ,ותמיד מוצא את עצמי לבסוף מחובר בRCA ,האם יתכן שאגדת ה-פולי בלנס טובה רק לבעלי המקצוע המשתמשים בכבלים ארוכים? האם רק נדמה לי הצליל ב-RCA ממורכז יותר ופחות מפוזר לצדדים, ? ההיתכן שיש משהו קצת יותר אנושי בחיבור הפשוט הזה?
גם אני מתלבט בשאלה, ואין לי עדיין כיוון ברור לתשובה.

כנראה שאין "צודקים" בעניין באופן כללי, אלא כל מקרה של חיבור שני מכשירים יש לבדוק בנפרד, וכנראה בחלק מהמקרים יהייה כך, בחלק להיפך ובחלק זה לא ישנה.

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
גם אני מתלבט בשאלה, ואין לי עדיין כיוון ברור לתשובה.

כנראה שאין "צודקים" בעניין באופן כללי, אלא כל מקרה של חיבור שני מכשירים יש לבדוק בנפרד, וכנראה בחלק מהמקרים יהייה כך, בחלק להיפך ובחלק זה לא ישנה.

עמיר
ערב טוב עמיר.
אתה בטוח שזה אתה שעונה כך?
נעים מאוד לקרוא תשובה ענינית.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מנסיוני.

ישנן מערכות שאהבתי יותר בבלאנס ויש שנשמעו טוב יותר בסינגל.

נראה לי שהחתול שלך {לפי השמועות לפחות} מעדיף בלאנס.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

נראה לי שסוג הכבל והיצרן שלו וכן סוג המחברים והיצרן שלהם משפיעים לא פחות מאשר הטופולוגיה.
קשה לעשות השוואה של 1:1 משום שלא ידוע לי על יצרנים שיש להם מחברים זהים RCA ו- XLR .
יתכן, כפי שכתב נמר, שזה גם מותנה מערכת.

בעיקרון, לכבלים מאוזנים יש יתרון מבחינת חסינות טובה יותר בפני חדירת רעש חיצוני, בכל תחומי התדרים – אבל זה לא שייך בהכרח לאיכות הצליל – לא תמיד.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0

ממה ששמעתי אצלך, העדפתי בפירוש את ה-RCA, אבל אני חושב שזה גם היה כבל אחר, מה?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ממה ששמעתי אצלך, העדפתי בפירוש את ה-RCA, אבל אני חושב שזה גם היה כבל אחר, מה?

זה אכן היה כבל אחר, לכן אי אפשר להקיש מזה מסקנות גורפות.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
עצם העובדה שחלק מהציוד הוא פול באלאנס ולא כל השרשרת, למעשה אינו מהווה בדיקה אמיתית לטופולוגיה?
או שאני טועה?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
עצם העובדה שחלק מהציוד הוא פול באלאנס ולא כל השרשרת, למעשה אינו מהווה בדיקה אמיתית לטופולוגיה?
או שאני טועה?
לא יודע, אבל הפרה למשל הוא מאוזן ,וחשבתי שכך יהיה במיטבו,
אבל השאלה היא, האם תמיד בRCA יש יותר פוקוס כאקסיומה?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לא יודע, אבל הפרה למשל הוא מאוזן ,וחשבתי שכך יהיה במיטבו,
אבל השאלה היא, האם תמיד בRCA יש יותר פוקוס כאקסיומה?
בוקרטוף!!

ככל הידוע לי, לא תמיד RCA "טוב" יותר, אם זו השאלה. יש מקרים שלטעמי/דעתי XLR היו "טובים" יותר בכל האספקטים שהייתי מודע אליהם בזמן שבדקתי (ותמיד עם חוטים מאותה סדרה של אותה חברה, אחרת ההשוואה חסרת משמעות).

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
האמת היא שאיכות מחברי ה-RCA בדרך כלל יותר טובה ממחברי ה-,XLR שלרוב הם של ניוטריק.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
... מחברים זהים RCA ו- XLR .
יתכן, כפי שכתב נמר, שזה גם מותנה מערכת.
נראה לי שצורת החיבור המיטבית תלוייה מעל לכל בשני הרכיבים שאותם מחברים, ואחר כך ייתכנו השפעות של שאר המערכת על התוצאה.

למשל אם החלפת חיבור מ-X ל-Y "פותח סתימה" שהייתה בגבוהים, אזי, אם שאר רכיבי המערכת הם עם נטייה לצרחנות, ההחלפה "תגריע" את המצב, בעוד שאם שאר המערכת היא "מאוזנת" (לא במובן balanced configuration), אזי ההחלפה תהווה שיפור.

שאלה: למה הכוונה ב-"מחברים זהים RCA ו- XLR"?

עמיר

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
האמת היא שאיכות מחברי ה-RCA בדרך כלל יותר טובה ממחברי ה-,XLR שלרוב הם של ניוטריק.

לפורוטק יש מחברי XLR שהפרסומת העצמית שלהם מהללת אותם. הם יקרים יותר מאלה של ניוטריקס ועשויים מחומרים הרבה יותר טובים – גם שקעים וגם תקעים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
מחברים של אותו יצרן, באותה טכנולוגיה, מאותם חומרים.
לא בטוח, אבל ככל הידוע לי, ב-Purist Audio Design הקונקטורים הם מייצור (או רק תיכנון?) עצמי, מאותם חומרים ובאותה איכות (מעולה!).

מהמעטים שבדקתי, PAD הם מ-ד-ה-י-מ-י-ם, ובמערכת עם EMM, ASR ו-Wilson דגם Venustas שלהם נשמע טוב יותר, לטעמי, מ-Nordost במחיר יותר מכפול (לא זוכר את שם המודל).

ומה שמעניין מבחינתי, בעניין כבלים, זה רק כאלה שלא צריך "לחפש את ההבדל" בנרות, אלא שומעים ישר. אם צריך לחפש, אולי לא כדאי לשלם :)

עמיר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אלדר.
אחת השאלות פה היא התרגלות. בהחלט יש סיכוי ואף הגיוני שיש הבדל בסאונד בין שניהם.
האם השני טוב מהראשון? או להפך? יש לכך חשיבות גם בסדר הפעולה.
האם התחלת את השמיעה בציוד עם FB? או שבRCA?
האם אתה רק מחליף כל פעם רק לקצת זמן ואז חוזר, או שזה מין ניסוי :חיברתי, שמעתי, החלפתי חיברתי שמעתי באותו שעה שעתיים?
נסה לחיות עם החיבורים כמה ימים , שבועות, ואז תראה האם יש הבדל.

אנחנו שוכחים שהאוזן היא יצור מסתגל.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא בטוח, אבל ככל הידוע לי, ב-Purist Audio Design הקונקטורים הם מייצור (או רק תיכנון?) עצמי, מאותם חומרים ובאותה איכות (מעולה!).

מהמעטים שבדקתי, PAD הם מ-ד-ה-י-מ-י-ם, ובמערכת עם EMM, ASR ו-Wilson דגם Venustas שלהם נשמע טוב יותר, לטעמי, מ-Nordost במחיר יותר מכפול (לא זוכר את שם המודל).

ומה שמעניין מבחינתי, בעניין כבלים, זה רק כאלה שלא צריך "לחפש את ההבדל" בנרות, אלא שומעים ישר. אם צריך לחפש, אולי לא כדאי לשלם :)

עמיר
למה כותב על של קובי? מה יש לך במערכת?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור