האם אתם מכירים יבואן שהוריד מחירים?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
החלב הוא כאן רק דוגמא.

אני יודע באיזו חברה מדובר וחלב שלה לא נכנס אלי הבייתה גם אם יהיה במחסור. זו הדרך שלי,כצרכן,להעניש את החברה הזו על כך שלא הורידה מחיר - והמתחרים,כן עשו את זה.

לכן: התמחור לא נראה לך הוגן אל תקנה. כל טיעון אחר הוא חסר שורשים כי מה הם שיקולי התמחור זה מחוץ לידע שלך וזו פררוגטיבה של הספק ושלו בלבד.

ככה זה צריך לעבוד,ובד"כ ככה זה עובד.

בשולי הדברים: לדבר על יבואנים בריבוי ולטעון ששער המט"ח ירד והירידה לא הגיעה לצרכנים - זו הכללה גורפת ולהכללות גורפות יש חיסרוןאחד,מאוד בולט:הן בד"כ לא נכונות.

מנחם

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
זו תשובה של מי שמייצג את היבואנים. הם בוודאי מודים לך.

אתה כותב את הדברים האלה לאחר איזו בדיקה?

אריה
אריה,
זו הפעם האחרונה שאני מגיב בעדינות לסגנון הזה....
אני כלכלן במקצועי ויש לי ניסיון לא מועט בתחום תמחור מוצרי צריכה חשמליים כמו גם במחקרי שוק.
אין שום צורך לעשות "בדיקות" .
ישנם שיקולים שיווקיים בתמחור של מוצר , כמו גם עלויות שמשתנות ללא קשר לשער חליפין.
תתכבד ללמוד קצת את התחום ואז תבין את זה בעצמך.
ארז

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה,
זו הפעם האחרונה שאני מגיב בעדינות לסגנון הזה....
אני כלכלן במקצועי ויש לי ניסיון לא מועט בתחום תמחור מוצרי צריכה חשמליים כמו גם במחקרי שוק.
אין שום צורך לעשות "בדיקות" .
ישנם שיקולים שיווקיים בתמחור של מוצר , כמו גם עלויות שמשתנות ללא קשר לשער חליפין.
תתכבד ללמוד קצת את התחום ואז תבין את זה בעצמך.
ארז
.
עריכה: קיבלתי הערה מאחד החברים לגבי הנוסח ולכן מחקתי שורה זו.

אני מבין שיש פה אהדה גדולה ליבואנים, כנראה בייחוד מצד האתר, וזה בסדר גמור מבחינתי.

אריה

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
את הטון המתנשא שלך, שמור בבשקה לחני.

אני מבין שיש פה אהדה גדולה ליבואנים, כנראה בייחוד מצד האתר, וזה בסדר גמור מבחינתי.

אריה
יש לאדוני רגשי נחיתות ? טפל בזה.
ממך בוודאי שלא אבקש עצות, במיוחד כשאתה מוכיח שאין לך מושג ירוק.
תמשיך לקשקש על מה שאתה לא מבין.
גם יכולת הסקת המסקנות שלך לא מבריקה במיוחד אבל באמת שזה כבר לא משנה...
הוכחת שזבוב בלי רגליים הוא חירש...
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אריה סליחה שאני מתערב אבל, לא מכובד להכניס את זוגתו של ארז לדיון.

תודה, ניר, אבל מדובר באדם גס רוח שמרשה לעצמו להפריח האשמות ללא ביסוס אז מה כבר אפשר לצפות מאדם כזה ?
ארז

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני מבקש להבהיר שאין לי טענות כלפי האתר מפני שהאתר לא פועל ולא מציג עצמו כאתר צרכני. באופןן טבעי, האתר משתף פעולה עם יבואנים וזה כמובן מאפשר לאתר לפעול כפי שהוא פועל - והכל נעשה בשקיפות ובמקצועיות.

אריה
.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ארז

הינה אני נותן במה נוספת לדבריך.

אריה

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
שכחתם את מדד ה big mac ?
אותו ההמבורגר בכל המדינות, החישוב לפי תוצר לנפש, יוקר המחיה ושכר מתואם לכך, אם אני לא טועה ישראל היא בשלישיה המובילה לתמחור הגלובלי הגרוע, איפה הפער ? בכיסו של הזכיין.
כשעושים את החישוב המתואם הנ"ל, פה בארץ אנחנו קונים מכשיר וחצי או שניים בהשוואה לעמיתינו ברוב המדינות, אבל יש יותר גרוע, הודו, רוסיה...

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
@liorkoren

הדיון הזה מפסיק כאן!!!!

הוא מפסיק כאן לא כי אי,ככל הנראה,האחרון להגיב פה ולא כי אני כתב האתר אלא כי הוא מבוסס על רצף האשמות חסרות שחר וירידה לגופו של אדם.

אני לא מכיר את ארז. כן מכיר את כרמי ויש לי הכרות אינטימית מאוד עם הכותב:מנחם. אף לא אחד מהם מייצג אף יבואן והקשר שלנו ליבואן כלשהו הוא בדיוק כמו הקשר שלנו לספק המזון שלנו.

אז - משגלשו הדברים לרצף האשמות ולא לרצף טיעונים הדיון הזה - מיצה את עצמו ויפסק.

תודה.

מנחם

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
להלן תגובתי.

רוב היבואנים אינם מחזיקים מלאי. הם מפרסמים מחיר כשהם מביאים מוצר לארץ. כשאתה מזמין מוצר, הם מחשבים לפי שער המטבע בעת ההזמנה ומוסיפים מיסים.

כך היה כשהזמנתי את הרמקולים שלי, את הקדמגבר, את המגבר, הפטיפון הזרוע וכ״ו.

לכן הטענה שלך נופלת משום שהמוצרים שאנו מדברים עליהם אינם נמצאים על המדף (ברוב המקרים).

במידה וכן. והיבואן שילם עליהם על פי שער המטבע בזמן שקנה, יש סיכוי יותר מסביר שלא ירצה להפסיד ולכן לא ישנה את המחיר. עם זאת, אף אחד כמעט, באף מדינה, לא מקבל את ההנחות וה״קומבינות״ שאפשר לעשות עם היבואנים בישראל. כלומר טרייד אין, חצי מזומן וחצי תשלומים - נוח מאוד - לא רובוטי כמו בסופר.

לגבי האתר.
אנחנו אוהבים מאוד את היבואנים ואנחנו בהחלט בעד קידום כולם. ואני גם אסביר לך מדוע. משום שאם אנחנו לא נחבק אותם, אתה תחזור למחסני חשמל, תקנה לך רסיבר קולנוע ביתי ו-5 רמקולים ללא שם מסיבית׳.

שורה תחתונה. מעבר לחברות הגדולות שמחזיקות מלאי ומוכרות על פי המחיר שהן רכשו, הטיעונים שלך לא מחזיקים מים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני מודה שכל השיח הזה באתר היה טעות מצידי. כמובן שלא ידעתי לאיפה זה יגיע.
האתר כמו הרבה אתרים בסגנון הזה מדבר על איכויות ולא על צרכנות וזה בסדר. אתה לא מציע ולא אמור להציע לחברי הפורום היכן לקנות.

אני מופתע מכמה תובנות שעלו מהדברים פה בהקשר ליחס של חברי פורום כלפי יבואנים, אבל יורד מהנושא.

אריה

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
מניסיוני מוכרים לפי תחשיב שער שנכון להיום ,לפחות השנים שאני קונה מהם ,מאסטרו אודיו -עופר שחורי ואילן טמיר מניים אודיו, היום קל יותר לקנות סטריאו איכותי. שער השקל החזק גרם לי לקנות ראש zyx אומגה פרימיום וסידרה 500 של ניים . (קמצן לא יקנה גם אם יורדו בעוד 50%).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מודה שכל השיח הזה באתר היה טעות מצידי. כמובן שלא ידעתי לאיפה זה יגיע.
האתר כמו הרבה אתרים בסגנון הזה מדבר על איכויות ולא על צרכנות וזה בסדר. אתה לא מציע ולא אמור להציע לחברי הפורום היכן לקנות.

אני מופתע מכמה תובנות שעלו מהדברים פה בהקשר ליחס של חברי פורום כלפי יבואנים, אבל יורד מהנושא.

אריה

לאן רצית שיגיע? שנעשה עליהום על היבואנים?
אנחנו תמיד מוכנים לדבר על צרכנות. השאלה היא מה אומרים וכמה אפשר לאמת את מה שאומרים. האם באמת הסטריאו כאן יותר יקר מבחו״ל? תלוי איפה בחו״ל.

האם היבואנים כאן עושים לאודיופילים את התרגילים שהמדינה עושה עם הדלק? לא ולא.

היבואנים הם לא העוגן של האתר הזה אם כי העוגן של התחום. יש לזכור היטב שבלעדיהם, ובלעדי הכסף שהם מסכנים, אודיו לא היה כאן בכלל.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
חשבתי שיהיה דיון ענייני ואולי אפילו יעלה שבחים ליבואנים שכן מורידים, כי את אלה ביקשתי לציין.
miki185 הביא דוגמה ספציפית של שני יבואנים שכן מורידים מחירים כי (על פי עדותו) הם עובדים על פי שער המטבע נכון ליום הקנייה. די פשוט, אני חושב - או לפחות חשבתי.

מדוע זה כל כך בעייתי שחברי הפורום יוכלו לראות מי מוריד מחירים ומי לא? ולמה צריך להגן אפילו באופן תיאורטי על יבואן שלא מוריד מחירים בסיטואציה הזו?

רק אחרי כמה פוסטים ובעיקר בגלל המעורבות של מנחם, התחלתי לחשוב שזה לא נוח להנהלת הפורום להעלות נושא כזה בפורום. זה לגיטימי לחלוטין שפורום פרטי יגביל נושא שלא מתאים לדיון בפורום - בדיוק כמו שניים למשל לא נותנים לכתוב בפורום שלהם על מתחרים ישירים שבונים ספקים או מעגלים חליפיים לציוד שלהם- ואז פשוט לחסום את השרשור ולהודיע שהנושא מחוץ לתחום.

מאחר ואנחנו מקיימים דיון שקט וללא סכינים, נמר, אני מבקש להתייחס למשפט ספציפי שלך:
"רוב היבואנים אינם מחזיקים מלאי. הם מפרסמים מחיר כשהם מביאים מוצר לארץ. כשאתה מזמין מוצר, הם מחשבים לפי שער המטבע בעת ההזמנה ומוסיפים מיסים."
זה לא כל הסיפור. כשאתה רואה מחיר של רכיב בחו"ל - נניח 10,000 אירו, הרי המוכר לא שילם 10,000 אירו. כמה שילם? פה אני נסמך על שמועות, אין לי מידע בדוק אבל אין לי סיבה שלא להאמין. המוכר משלם ליצרן בין 30% - 50% מהמחיר המומלץ. בוא נניח שהוא שילם 5,000 אירו. מה 5,000 שנשארו לו יש לו הוצאות - אחזקת החנות, הדגמות, ריצה ללקוחות, טיפול באחריות, אולי הוא גם מעסיק עובדים, משקיע בפרסומות וכו'. עדיין נשאר לו מספיק כסף לשחק בין מחיר הקנייה שלו לבין המחיר המומלץ לצרכן. לכן אני לא חושב שיש סיבה שלא לגלגל את ירידת השער על הלקוח - ועובדה, שבניגוד לעמדה שלא ניתן, יש כבר דוגמה לשני יבואנים שכן מורידים.

אריה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה מוכן להפסיק לבנות תאוריות על סמך שמועות היות וכמו שאתה אומר אין לך מידע

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
ארז

ארז,
אתה יודע למה פעמון מצלצל?
כי הוא ריק בפנים.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
רק אחרי כמה פוסטים ובעיקר בגלל המעורבות של מנחם, התחלתי לחשוב שזה לא נוח להנהלת הפורום להעלות נושא כזה בפורום.

איפה בדברים שכתבתי יש משהו שמצביע על קשר כלשהו ביני לבין יבואן כלשהו?

איפה בדברים שכתבתי מורה על כך שהנהלת הפורום איננה חשה בנוח מהנושא?

מנחם

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
זה לא בדברים שכתבת אלא תחושה שעלת בי מפני שאתה כתב האתר.

אריה

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
כבר נאמר...
אתה מוכן להפסיק לבנות תאוריות על סמך שמועות היות וכמו שאתה אומר אין לך מידע

...

מנחם

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור