האם ארץ המוצא משפיעה על החלטת הקניה ברכישת רכיב אודיו יוקרתי.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק, עכשיו לכלכת
רושמים פה לא מעט אנשים שזה מפריע להם, ואתה מבטל בהינף יד מה שאחרים חושבים?!

אני חשוב שמה שסוניס כותב זה מעניין, אבל אין צורך להפוך את השרשור לפיקאסה

בכל פורום יהיו כאלה שמשהו מפריע להם. מה לעשות אין שלמות באף תחום.
התגובות של סוני איאס הגיעו, לאחר שחלק מהחברים טענו שלחברת סוני אין טכנולוגיה בתחום האודיו. התגובות שלו היו די נכונות, ומשכילות.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
בחו״ל הכל מושלם. :)

תלוי בארץ המוצא

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ואני בסה"כ רציתי לדעת למה יש הגדרות של סאונד יפני, אנגלי וכו', מה גורם לשייך חתימת צליל למוצא אתני, זה צריך להיות מעניין ובר-דיון מעמיק, כנראה שצריך לחפש במקום אחר.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
ואני בסה"כ רציתי לדעת למה יש הגדרות של סאונד יפני, אנגלי וכו', מה גורם לשייך חתימת צליל למוצא אתני, זה צריך להיות מעניין ובר-דיון מעמיק, כנראה שצריך לחפש במקום אחר.

אפשר להסביר את חותמת הצליל האתנית מזוית שונה...
מאותה הסיבה שמבצעים DOUBLE BLIND TEST.
הטיות אישיות...
או במילים אחרות: דעות קדומות.;)

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83

מה מבדיל בין הגזעים? התרבות והמסורת.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
ואני בכלל שואל (כי זו הכותרת, המכתיבה את נושא הדיון): מה זה "רכיב אודיו יוקרתי"?

מה הופך משהו ליוקרתי - האם זה המחיר? האם זו התדמית? האם זה הפרפורמנס בלבד? התשובה היא שכנראה כל השלושה יחד, במינון המשתנה מאדם לאדם. כמובן, שאנחנו מדברים פה רק על מוצר חדש, ולא וינטאג' או סתם משומש.

משלושת הרגליים האלה, שתיים (תדמית המותג ומחיר המוצר) לא ממש מסתדרות עם ארץ מוצא נוסח סין/ויטנאם/קמבודיה/מאלזיה/אינדונזיה/הוטנטוטיה תחתית. לא כי מייצרים שם רק סחורה רעה (מייצרים שם דברים מגניבים יותר ויותר), אלא כי התדמית היא של יצור בעלות נמוכה (תהא הסיבה לעלות הנמוכה אשר תהא) וכי כפועל יוצא להרבה אנשים מפריעה הידיעה שעלות הייצור של שכיית החמדה שהם קונים היתה ברמה הנמוכה ביותר על כדור הארץ.

אנשים יעדיפו לדמיין את שולחן הייצור ככזה המאוייש ע"י פרופסורים אוסטריים ומדענים מ M.I.T המלטפים כל חלק לפני שהם מרכיבים אותו בעודם עוטים כפפות משי לבנות צחורות, במקום לדמיין פס ייצור המערב רובוטים וילדים בני 10 שבחלק מהיום מרכיבים את המוצר שקנו ובשאר היום מרכיבים את הסטוק של מחסני חשמל וסניקרס של נייקי.

מסקנה: ארץ המוצא משפיעה על החלטת הקניה ברכישת רכיב אודיו יוקרתי.

נערך לאחרונה ב:

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
ואני בכלל שואל (כי זו הכותרת, המכתיבה את נושא הדיון): מה זה "רכיב אודיו יוקרתי"?

אני הייתי מרחיב ושואל מה הופך רכיב אודיו לאיכותי, משובח, פנומנאלי, מעולה, עוצמתי וכו'.
האם גם כאן קל יותר להדביק הסופרלטיב בשל מדינת המקור?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אני הייתי מרחיב ושואל מה הופך רכיב אודיו לאיכותי, משובח, פנומנאלי, מעולה, עוצמתי וכו'.
האם גם כאן קל יותר להדביק הסופרלטיב בשל מדינת המקור?

השומע שמבין מה הוא שומע,וזה גם לטעמו.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
מה מבדיל בין הגזעים? התרבות והמסורת.
יוסקה, תרשה לי לתקן אותך. שום דבר לא מבדיל בין הגזעים.
הסברה שמשהו מבדיל בין הגזעים, מקורה בתיאוריות שרווחו בתחילת המאה הקודמת והביאו לתוצאות נוראיות למין האנושי.
לאחר אין סוף דיונים בנושא, פירסמה ב1996 האגודה האמריקאית לאנתרופולוגיה, שהיא הגוף המוסמך לעניין גילוי דעת שאומר (בקצרה) שגזעים טהורים, במובן של אוכלוסיות הומוגניות מבחינה גנטית, אינם קיימים במין האנושי בימינו וגם אין הוכחה כי הם התקיימו אי פעם בעבר, וזה היה סוף פסוק מבחינה מדעית לתיאוריות שעושות הבחנה בין המינים על בסיס גזעי.
ראה גילוי הדעת המלא:
http://www.physanth.org/association/position-statements/biological-aspects-of-race/

ברור לכל שגם בני אותו גזע יכולים להיות שונים עד מאוד מבחינה התרבות והמסורת שלהם, והגזע היהודי הוא הדוגמא המובהקת לכך.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הסברה שמשהו מבדיל בין הגזעים, מקורה בתיאוריות שרווחו בתחילת המאה הקודמת והביאו לתוצאות נוראיות למין האנושי.
לאחר אין סוף דיונים בנושא, פירסמה ב1996 האגודה האמריקאית לאנתרופולוגיה, שהיא הגוף המוסמך לעניין גילוי דעת שאומר (בקצרה) שגזעים טהורים, במובן של אוכלוסיות הומוגניות מבחינה גנטית, אינם קיימים במין האנושי בימינו וגם אין הוכחה כי הם התקיימו אי פעם בעבר, וזה היה סוף פסוק מבחינה מדעית לתיאוריות שעושות הבחנה בין המינים על בסיס גזעי.
ראה גילוי הדעת המלא:
http://www.physanth.org/association/position-statements/biological-aspects-of-race/

ברור לכל שגם בני אותו גזע יכולים להיות שונים עד מאוד מבחינה התרבות והמסורת שלהם, והגזע היהודי הוא הדוגמא המובהקת לכך.

זה טיעון שיש בו הרבה מה-"POLITICAL CORRECTNESS" וחשיבה הזו היא שגויה.

עובדה היא שגזעים מסויימים לא הצליחו להתעלות בהרבה מעל תנאי קיום חייתיים עד המאה ה-19 מעידה על כך שקיים הבדל.
זה שאינדיבידואלים יכולים כיום להירשם לאוניברסיטה וללמוד מקצוע אקדמי זה לא עדות לשיוויון הגזעים.
שים לב לכך שהלוגיקה האינטואיטיבית והפרימיטבית של עמים אלו צצה ומופיעה מדי פעם בטיעוני דובריהם ונציגיהם באמצעי התקשורת .

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113

עובדה היא שגזעים מסויימים לא הצליחו להתעלות בהרבה מעל תנאי קיום חייתיים עד המאה ה-19 מעידה על כך שקיים הבדל.
זה שאינדיבידואלים יכולים כיום להירשם לאוניברסיטה וללמוד מקצוע אקדמי זה לא עדות לשיוויון הגזעים.
שים לב לכך שהלוגיקה האינטואיטיבית והפרימיטבית של עמים אלו צצה ומופיעה מדי פעם בטיעוני דובריהם ונציגיהם באמצעי התקשורת .
תרשה לי לקטוע את הדיון המלומד הזה בעודו באיבו, כי לא נגיע לשום מקום טוב.
במקום זה, תגיד, מה הביצוע הכי טוב ללקונצ׳רטו הראשון של ליסט לפסנתר??
אני עסוק בסוגיה הזאת בשעות האחרונות וגם אחרי בקבוק של יין מלבק ארגנטינאי, ושמיעת גרסאות שונות, לא הצלחתי להכריע.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
ראה גילוי הדעת המלא:

טוב, ועל חצי המשפט השני אתה מסכים?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
במקום זה, תגיד, מה הביצוע הכי טוב ללקונצ׳רטו הראשון של ליסט לפסנתר??

מצטער.. אך בזה לא אוכל לסייע לך...
את התשובה לכך כנראה שיכולת לקבל מ- "לא מדבשו ולא מעוקצו" המושעה.
או לחלופין אולי מ- SONYES .
(ורד)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לחדד: האם למשל עיניים מלוכסנות מעידות על מבנה אוזן שונה, תפיסת צליל שונה במוח ? אנלוגיה: העדפת טעם מזון היא תרבותית או גנטית ?

ולדיון שנגדע באיבו: רוסי בלונדיני, אתיופי שחור, והודי שמקיימים את המסורת היהודית, ותעודה המעידה על לאום זה, כולם מזרעו של אברהם אבינו ?

אני באמת שואל, לא מתריס.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
לדעתי כן יש הבדלים מסוימים בין מדינות המוצא של המכשיר למרות שזה הולך ומטשטש. וכיום החברות הולכות עם הזרם ולא יוצרות אותו.
אבל לדעתי בלבד ונסיוני מוצרי קצא גרמניים היו מאופינים בסאונד יותר אנליטי ותוקפני ופחות סלחני . חברות אמריקאיות אופינו בסאונד יותר שמן עם מיד בס דומיננטי . זה בקטנה.
עוד הבדלים בין תרבויות שאני חושב עליו לדוגמה : האמריקאים והיפנים מאוד סנטימנטליים לגבי המורשת שלהם אצל היפנים זה בא לביטוי באובססיה לחומרים דוגמת השנאים של טמורה.
ואצל האמריקאים בדרך כלל עם היה משהו טוב בעבר הם נתקעים איתו למרות שביחס להווה הוא לא משהו דוגמת הארלי ומקינטוש.
הדוגמאות שנתתי מאוד כלליו וכמובן שבכל כלל יש יוצא מהכלל ומדובר כמובן בהרגשה כללית שלי .
האם צריך להקיש מזה על בחירת מוצר אולי ממש בקטנה.
לגבי הסינים שאן להם מורשת אמיתית בתחום והם נתפסים במיוחד כיצרנים של מעתפת יפה עד מצועצעת למוצר בינוני. אני מניח שכיום התפיסה הזאת שגוייה וצריך לבחון כל מוצר לגופו

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זו שטות גמורה, על כל טענה אפשר להביא עשרות טענות נגדיות.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43

אוי ואבוי.. וכל זה מעוגן בגנטיקה אתה אומר?
מציע לך לקרוא במהירות האפשרית את "רובים חיידקים ופלדה" של ג'ראד דיימונד. אולי יעשה קצת סדר בעניין

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43

קריפי.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
מציע לך לקרוא במהירות האפשרית את "רובים חיידקים ופלדה" של ג'ראד דיימונד. אולי יעשה קצת סדר בעניין

אני משוכנע שעבורך התיאוריה הזו עשתה סדר בדברים.. אך זו תיאוריה, האמנם מנומקת היטב, אך עדיין מדובר בטיעון כמו כל שאר הטיעונים.
ואכן זה קל יותר לעיכול, וגם לא גורם לקונפליקטים מיידיים בין הגזעים...

אכן כך..

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור