האם ארץ המוצא משפיעה על החלטת הקניה ברכישת רכיב אודיו יוקרתי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רבותי. חלאס עם הדיון הדבילי הזה על גזעים.
נא לחזור לאודיו.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
רק לי נדמה שהשרשור איבד את זה?

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
רועי.
קודם כל יש הבדל בין גזעים שונים. גם בכלבים, גם בבהמות וגם, מה לעשות, בין בני אדם.
השוני בין גזעים הוא צבע העור, תרבות, ואיזור מחיה גיאוגרפי. אם לא היה הבדל/שוני בין גזעים, המילה ״גזענות״ לא היתה קיימת. הבעיה היא לא במילה עצמה אגב, הבעיה היא שהיא נשלפת לעיתים קרובות מידי וזה על מנת להראות שהטוען לגזענות הוא אינו גזען. בשורה התחתונה, ברוב המקרים (אולי לא במקרה הספציפי הזה) הטוען לגזענות הוא הגזען.

לשאר הגולשים
לא יודע איך הגעתם לגזעים וענפים אך יש לי משהו חשוב לספר לכם. כולנו גזענים! ומי שלא כזה יש לו בעיה קשה עם קבלת המציאות כפי שהיא או שהוא שא תמים חסר תקנה. תמיד יש גם את האופציה שהוא משקר.

ועכשיו אחרי שסידרנו את העניין הזה, אפשר לחזור לאודיו.
קרא שוב את הפוסטים, זה שלי וזה שלו הגבתי, תבין, אני מקווה, די בקלות שהאבחנה הזו מוכרת לי. ההתייחסות שלי נגעה לאופן שבו החבר yb7 הצמיד תכונות, יכולות ואופי כמאפיינות גזעים, לא צבע עור או צורת העיניים. חבל שהענין הזה לא מספיק ברור, חבל יותר שהענין הזה לא מטריד יותר מדי, אבל זה כנראה חלק מקהות החושים שסיגלנו לעצמנו כחברה. הטיעון הזה שלך ולפיו הטוען לגזענות הוא לרוב הגזען, מעבר להיותו מבולבל וחסר שחר כמובן, הוא דמגוגי ומיותר, לא פחות מהטענה המוזרה ש"כולנו גזענים".

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
זו זכותי הלגיטימית להחזיק בדעה שיש הבדלים וישנם... ללא איומים והפחדות בסכנות שונות, והדבקת כינויים וסטיגמות, שזה בעיקר מה שצבועים שכמותך יודעים לעשות.

ובנוסף לכל השאר, גם המילה שלך היא לא מילה...:)
רק לענין ה"מילה" וערכה, היא נגעה לשיח המשותף שלנו, לא לזה שלי עם חברים אחרים כאן.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
ההתייחסות שלי נגעה לאופן שבו החבר yb7 הצמיד תכונות, יכולות ואופי כמאפיינות גזעים

זה כלל לא נכון.
בכל התיחסותי לנושא לא הצמדתי דבר לאף גזע ספציפי, לא לחיוב ולא לשלילה. אתה פשוט משמיצן סדרתי, ומעורר שאט נפש.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
נו באמת, רק רציתי להבין כשמישהו אומר אני אוהב או לא אוהב סאונד יפני או אנגלי ואנחנו יודעים שאפשר לזהות ציוד כזה בשמיעה, איך זה מתקשר, בואו נעזוב רגע את שם המדינה ונקרא לזה דיזיינרים של סאונד, למוצאו האתני של אותו דיזיינר ולהאוס סאונד בו הוא עובד ?

גזענות היא מילה טעונה, אבל החלום של ג'ון לנון לדמיין שאין גבולות והבדלים בין עמים רחוק שנות אור כיוון שאבולוציה של מיליוני שנים חזקה יותר עלינו שניצמד ונשמר את הדומה לנו, זה פשוט ציווי קיומי, מי שחושב אחרת מוזמן לגור באחת ממדינות אירופה שמתאסלמות לאט אבל בטוח, או לשמוע מוזיקה מזרחית או קונצרטים כל היום ולקלל למה חזון המדינה האירופית הנאורה שמקימי המדינה הזו פיללו לו מתמסמס, או למה מדינה מזרח תיכונית של יהודים לא תואמת את סביבתה הגיאוגרפית והתרבותית ומנסה להיות פולניה, כך או כך שקט לא יהיה פה.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
יאללה די, בחיאת.

אודיו בבקשה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
תן להם קצת זמן, השוק המקומי שלהם גדול, פחות תובעני מבחינת דרישות ומספק אותם ככה שהם רק "משחקים" עם השוק העולמי ואף לועגים לו לדעתי (היה פרסום על חיקויים אחד לאחד של כל מיני רכבים שגרמו לסקנדל לא קטן). ברגע שהם ירצו לעמוד בתקנים הארופאיים ויחליטו לשבור את השוק הם יעשו את זה. שוב פעם הכל שאלה של רצון

זאב.
אתה רציני.. נראה לך שהסינים יכולים לייצר רכבים בליגה האירופאית המשובחת.[/QUOTE]

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
זאב.
אתה רציני.. נראה לך שהסינים יכולים לייצר רכבים בליגה האירופאית המשובחת.
[/QUOTE]
נראה לך שמי שמשגר חלליות מאוישות לחלל לא יכול לייצר סטריאו משובח? קצת פרופורציות.

אריה

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
נראה לך שמי שמשגר חלליות מאוישות לחלל לא יכול לייצר סטריאו משובח? קצת פרופורציות.

אריה[/QUOTE]

אריה

מה לעשות... לא כל אחד יכול לייצר למבורגיני. או פרארי, מרצדס וכו'

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83

הם אולי יכולים לייצר סטיראו משובח , השאלה היא האם זה ימצא חן בעיניך....
אולי אתה תעדיף NAIM??
אי אפשר לדעת, זה עניין של טעם.;)

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
מה לעשות... לא כל אחד יכול לייצר למבורגיני. או פרארי, מרצדס וכו'

אבל להעתיק כמעט כל אחד יכול...

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

אריה

אריה

מה לעשות... לא כל אחד יכול לייצר למבורגיני. או פרארי, מרצדס וכו'[/QUOTE]

פרארי או מרצדס זה לא מערכת סטריאו.

אנחנו לא מדברים על קוסמים וכשפים. אנחנו מדברים על ידע ועל יכולת כלכלית. קח לדוגמה את נושא הצמיגים לרכב. יצרנים סינים שכרו מהנדסים מהטובים בתחום והם מייצרים היום צמיגים שמתחרים בטופ.
אם ירצו, כל המהנדסים של פרארי יעברו לסין בהינף המחאה סינית אחת - ודברים כאלה כבר קרו בעבר.

כנראה שיש עוד אנשים בעולם המערבי שלא מבינים מה זה סין.

אריה

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אנחנו לא מדברים על קוסמים וכשפים. אנחנו מדברים על ידע ועל יכולת כלכלית. קח לדוגמה את נושא הצמיגים לרכב. יצרנים סינים שכרו מהנדסים מהטובים בתחום והם מייצרים היום צמיגים שמתחרים בטופ.
אם ירצו, כל המהנדסים של פרארי יעברו לסין בהינף המחאה סינית אחת - ודברים כאלה כבר קרו בעבר.

כנראה שיש עוד אנשים בעולם המערבי שלא מבינים מה זה סין.

אריה

תן דוגמה לצמיג סיני. שמותקן על רכבים שמשתתפים בתחרויות, ראלי, פורמולה, ועוד.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הם אולי יכולים לייצר סטיראו משובח , השאלה היא האם זה ימצא חן בעיניך....
אולי אתה תעדיף NAIM??
אי אפשר לדעת, זה עניין של טעם.;)

גם הייצור של ניים יעבור לסין....

אריה

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
זאב.
אתה רציני.. נראה לך שהסינים יכולים לייצר רכבים בליגה האירופאית המשובחת.
[/QUOTE]

הייתה פעם בסין? הם בונים ערים שלמות בפרק זמן שלוקח "לנו" לבנות בניין. הם אוכלים, שותים וישנים בעבודה אז כן, אני רציני, ברגע שמישהו בממשלה הסינית יחליט לפרק את השוק העולמי בכל תחום אז הם יעשו את זה. אל תזלזל בתרבות עתיקה שהביאה לעולם הרבה המצאות.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
תן דוגמה לצמיג סיני. שמותקן על רכבים שמשתתפים בתחרויות, ראלי, פורמולה, ועוד.

סבלנות..
הם עוד עובדים על זה...:)
גם זה יגיע.
בינתיים מה שהם מוכרים זה מה שיש.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
הייתה פעם בסין? הם בונים ערים שלמות בפרק זמן שלוקח "לנו" לבנות בניין. הם אוכלים, שותים וישנים בעבודה אז כן, אני רציני, ברגע שמישהו בממשלה הסינית יחליט לפרק את השוק העולמי בכל תחום אז הם יעשו את זה. אל תזלזל בתרבות עתיקה שהביאה לעולם הרבה המצאות

עדין לא ביקרתי בסין.
זה שיש להם כוח עבודה גדול וזול .. על זה אין עוררין.

כדי לבנות רכבי על, צריך הרבה יותר מכוח עבודה וייצור המוני .. תחום הרכב היוקרתי הרבה יותר מורכב ממה שהוא נראה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור