בקשת יעוץ בקניית מצלמה

איילת השחר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ראשית אני חייבת לציין שהתפעלתי מהמענה המקצועי שניתן כאן לכל דורש ולכן החלטתי להירשם ולקבל ברשותכם המלצה על מצלמה. תודה רבה מראש!
אני מעוניינת לקנות מצלמה, התקציב שלי הוא עד 2000 ש"ח
הדרישה העיקרית שלי מהמצלמה היא תמונות איכותיות ווידאו באיכות טובה.
מבירורים יצאתי מאד מבולבלת אם ללכת על כיוון של מצלמה קומפקטית עם חיישן גדול מהסטנדרט או על מצלמת DSLR ,ללא מראה וכד' ההתלבטות העיקרית שלי היא מכיון שהייתי מעדיפה נגישות בצילום ולא להתחיל להתעסק עם החלפת עדשות וכד'...
אני מצלמת בעיקר ילדים ומשפחה, בבית ובחוץ.
אשמח לקבל מכם המלצה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ברוכה הבאה, אנסה לענות, אבל השבוע אני בתערוכה בלאס וגאס אם גישה מוגבלת לרשת, אז קצת סבלנות.
מצלמות DSLR לא מוצלחות עבור וידאו (בעיקר בנושא הפוקוס האוטמטי ובטח לא בגרסאות הכניסה שבתקציב שלך).
בנושא זה מצלמות ללא מראה טובות יותר בתקציב של עד 2000 ש"ח אני ממליץ על מצלמה ללא מראה פנסוניק עם עדשת קיט 12-32
http://www.dtown.co.il/articles/3221.html

זו מצלמה מאוד קטנה, אבל עם חיישן גדול תפעול קל ומהיר - ווידאו מוצלח, כל מה שאת מחפשת - לא היא לא מושלמת, אבל אין חיה מושלמת.
אני כעת בתערוכה ואולי יציגו כאן דברים חדשים - כך שאני ממליץ להמתין כמה ימים

איילת השחר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני אכן אמתין כמה ימים ובינתיים אברר על המצלמה שהמלצת לי.
תודה רבה רבה!

איילת השחר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קיבלתי המלצה גם על sony alpha a5100 ,האם המחיר שלה עם עדשה עובר את התקציב של 2000 ש"ח?
הבנתי שהיא מומלצת יותר מכמה בחינות (גם מבחינת החיישן)
ומה בקשר לוידאו שלה?
תודה מראש!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה A5100 מעבר לתקציב שלך (מחיר אמיתי שלה עם עדשת קיט זה כ 1700 ש"ח) כדי לרכוש את האחות הגדולה שלה ה A6000 בתוספת קטנה מאוד במחיר.
לדגמי הסוני חיישן גדול יותר שיש בכך יתרונות - אבל זה כבר מדובר על תקציב שונה ואז כבר כדי לבודק דגמים עם וידאו הרבה יותר מומצלח כמו את הפנסוניק LX100 עם וידאו 4K מדהים.
האם את מעלה את התקציב?

איילת השחר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
התקציב שלי מתחילה היה עד 2000 ש"ח.
מה המחיר של הa6000 כולל עדשה?
ונניח שאעלה את התקציב, הפנסוניק lx100 מומלצת יותר מהקנון g7? (סליחה על הבורות...)

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה A6000 עם עדשת קיט עולה כ 2800 ש"ח מצלמה מאוד מהירה ובעלות וידאו טוב, הנקודה שעדשת הקיט היא עדשה סבירה בלבד והיא מספקת וידאו HD (נחשב כ 1K) ולא וידאו 4K שהוא בעל רזלוציה גבוהה פי 4

מצלמות קנון G7 ו G7 X הן לא מצלמות רעות עם חיישן בגדול 1'', אבל לדעתי מצלמות סוני כמו RX100 גרסה II (כ 2500 ש"ח) או גרסה III טובות יותר (גרסה III מעולה אבל יקרה יותר כ 3000 ש"ח) עדיין הן לא עושת וידאו 4K

לדעתי עבור השימוש שלך הפנסוניק GM1 תספק אותך מעל הראש והיא יותר זולה :)

איילת השחר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אחרי שפעם אחת עשיתי טעות והתאכזבתי מקניית מצלמה אני נורא פוחדת להתאכזב מהביצועים שלה ובמהלך הבירורים על הgm1 נאמר לי שמבחינת הביצועים העדשה נחותה משמעותית בהשוואה לכמה וכמה עדשות אחרות למצלמות המיקרו 4/3, מה דעתך?

איילת השחר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
איזו עדשה מומלצת למצלמה הזו שתתן ביצועים טובים יותר.
אני לא מהמבינים בתחום ואשמח להסבר אם תוכל...
תודה מראש!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בקשר לחיישו של ה GM1 זה מיקרו 4/3, כך שהזה אותו חיישן כמו בדגמים אחרים של פנסוניק עם החיישן הזה.
כאשר רוכשים מצלמה עם עדשת קיט מקבלים עדשה בנונית בדרך כלל, עדשות הקיט של אולימפוס ופנסוניק נחשבות לא רעות יחסית לעדשות קיט.
היתרון של עדשת הקיט עבור מצלמה זו שהיא קטנה ויושבת נהדר על המצלמה הקטנה הזו, עם עדשה יותר גדולה המצלמה תרגיש לא נוח ביד.

אפשר לרכוש מצלמה כמו אטולימפוס E-PL5 עם עדשת קיט, אני לא בטוח שתרגשי הבדל באיכות, אבל זו מצלמה קצת יותר גדולה.

בקשר לעדשות טובות יותר זה כבר לא בתקציב שלך, זה מצריך לעלות בתקציב, האם זו אופציה?

איילת השחר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
חשבתי לקנות כרגע את המצלמה עם עדשת הקיט, אבל אני רוצה לברר על עדשה טובה נוספת ובמשך הזמן לקנות עוד אחת שתאפשר ביצועים טובים יותר עם קצת יותר טווח, איזו עדשה יכולה להתאים לי? האם רק עדשה של פנסוניק?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאן יש בעיה עם GM1 היות וזה גוף קטן, אז עדשות גדלות יותר פיזית ירגשו לא נוח.
עבור עדשות - מצלמות אולימוס ופנסוניק יכולת להשתמש בעדשות האחת של השנייה, ויש מגוון יפה של עדשות, אבל רובן הן עדשות פריים (כלומר עם טווח זום קבוע)

אם מחפשים מצלמה קטנה לקבלת תמונות איכותית עם יכולת וידאו טובה בכ 2000 ש"ח (שזה מה שהבנתי הדרישה), אז לדעתי ה GM1 היא פתרון מוצלח. אם רוצים להתקדם בעתיד, אז צריך בדיקה מחדש של הנושא.

לכן אני ממליץ לבדוק מה הכיוון שרוצים להגיע אליו גם בעתיד היות שרוכשים מצלמה, אז בעצם מקבעים את עצמנו לסוג מסוים של מצלמה עם מגוון עדשות וציוד משלים מוגדר מאוד.

אז אשמח לדעת אם הדרישות כעת שונות ואז יהיה לי קל להתאים מצלמה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור