בעלי סמסונג גלאקסי S2 - תגידו תודה לסטיב ג'ובס

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
725
נקודות
113

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
ליאור,

אתה כנראה צעיר מדי להעריך שההשפעה שלו היתה הרבה יותר גדולה.

ג'ובס (ובמקרה הזה התהילה מוזכרת תמיד עם) ווזניאק יצרו את המחשב האישי. עד אז היו כל מיני קופסאות ששמשו למשחק ואפילו לקצת שימושים מסחריים. אבל עידן המחשב האישי מתחיל עם השקת המחשב על ידי אפל.

המראה המקובל היום של חלונות ושימוש בעכבר גם הוא של ג'ובס. הרעיון והטכנולוגיה היו קיימים. הפיתוח של הקונספציה היה בכלל על ידי קודאק אבל הם לא ידעו מה לעשות עם זה. ג'ובס היה זה שהבין מה לעשות עם זה.

היה לו את הגאוניות לקחת את הטכנולוגיות שרק הבשילו ולייצר מהם מוצרים שכבשו בקסמם את לב המשתמשים וגם קבעו את כוון ההתפתחות של התעשיה כולה.

העצוב הוא שההיסטוריה מוכיחה שהארגונים שהובילו אותם גאנים כמו ג'ובס (יבמ, סוני) אבד להם הקסם עם הסתלקותו של האב המייסד.

אבישי

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
למה בעלי גלקסי?
מה עם מליוני משתמשי מק?
למי אכפת מהחיקויים.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כי עבור משתמשי מק זה טריוויאלי. אבל מסתבר שגם המתחרים חייבים את הולדת המכשיר שלהם לג'ובס.
אבישי, את ההיסטוריה של אפל אני מכיר, כנער, החל ממחשבי Apple IIE, ואח"כ את IIC (למרות שאני התחלתי בזמנו עם המתחרים כמו טקסס אינסטרומנטס TI99 ואחריו קומודור 64).
אבל, העדפתי להתמקד במהפכה המודרנית יותר, אותה החלק הארי של הקוראים חווה בעצמו. אני חושב שהקטע של המזעור, השטחת המחשב (הפיכתו למשטח דק) והנגשת השימוש בו, יזכרו כנקודה מהותית ביותר.
לגבי הסתלקות האב המייסד, אכן, בפעם האחרונה שזה קרה, אפל לא הגיעה למקום טוב, אבל הפעם זה שונה במשהו, משום שג'ובס סלל דרך המשך, לפחות לתקופה הקרובה, אבל אין ספק שהמון הולך להשתנות שם והדברים כנראה כבר לא יהיו כמו פעם.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
ברור שהמתחרים, החקיינים ברובם, חייבים לג'ובס.
אבל להספיד בנאדם כזה דרך הזוית של בעלי הגלקסי מודל אס 2 זה פיספוס "קל".

א

אורח

אורח
יהי זכרו ברוך
הפך הכל לנוח יותר .. מפעל "חייו" הביא לנו הרבה נוחות וטכנולוגיה נגישה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
איתי, להפך, זה נועד להדגים לך את מעגל ההשפעה שלו שחרג בהרבה מקו המוצרים של אפל בלבד.
זה שמשתמשי אפל מודעים למקור המוצרים שלהם זה ברור, אבל, גם משתמש הגלקסי צריך לדעת כי המכשיר שלו לא היה נולד אלמלא אייפון, בטח לא בעת הנוכחית.

אביעד

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אבישי, Xerox לא קודאק...

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אביעד תודה על התיקון. אכן זירוקס.

א

אורח

אורח
אני דוקא חושב שג'ובז הושפע משפילברג.
הסרט minority report. אז ככה שאולי סטיבן שפילברג הוא בעצם אחד האינובייטורים הגדולים של התעשייה.
ואל תגידו לי שהממשק לא דומה.....חומר למחשבה.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
ממשק כזה קיים ב"ידע האנושי" כבר הרבה זמן, גם שפילברג ראה את זה איפושהו. (לא הוא, המעצבים של הסרט).
מקור זמין למוצרים חדשים זו ספרות וקומיקס מד"ב.
אפל היחידים שמימשו את זה בצורה מוצלחת.
לא הייתי קונה מחשב לוח מגע של ביל גייטס, למשל.

joab

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
יש להוסיף את המק כמחשב אחד סגור ומובנה מהחלקים המתאימים והמשובחים בשוק.ומערכות ...
[FONT=&amp]מערכות הפעלה שמתחדשות לבקרים ומקדימות את האחרת הפופולארית בדורות אחדים.ואם לא די בכך, המק המודרני אינו רק דק ואלגנטי.הוא וההפעלה נגישים ונוחים,ודוגמא אחרונה היא התקשות הפריפרית:כאשר היתר מדדים ל[/FONT]USB-3[FONT=&amp], המק כבר מזמן רץ עם [/FONT]Thunderbolt technology[FONT=&amp] שמאפשר עבודה מחוץ למחשב ומהווה מקפצה קדימה.[/FONT]

[FONT=&amp]הדבר השלילי בקידמה זו: לאחר שנים מועטות המחשב מיושן למרות ביצועיו, מערכת הפעלה חדישה אינה תומכת באפליקציות ישנות.ואין יותר תמיכה של אפל האחריות היא של שנה בלבד למכשיר שמחירו כפול מהתואם בהרכבה עצמית. לשרות בארץ שניתן ע"י היבואן היו ויש בעיות שאינן תואמות "רולסרוייס".[/FONT]

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
אבל להספיד בנאדם כזה דרך הזוית של בעלי הגלקסי מודל אס 2 זה פיספוס "קל".

דווקא בחירה נהדרת - ההיסטוריה של אפל חוזרת על עצמה: טכנולוגית, הם מקדימים את השוק בעשור ואחר כך, מפסידים אותו למתחרים בגלל הגישה הסגורה שלהם. כך היה עם אפל-2 שהפסיד את השוק ל IBM. כך היה עם מערכת ההפעלה של מקינטוש שהפסידה את השוק לחלונות של מיקרוסופט. כך עומד להיות עם האייפון, שיפסיד את השוק לאנדרואידים למינהם.

הסיבה להפסד השוק זהה בכל המקרים: השוק 'אוהב' חופש, בעוד אפל אוהבת להפיל את הצרכן בשבי ע"י מערכות סגורות: גם הצרכן וגם המפתח זוכים בחוזה דרקוני המחייב אותם המשך קשר עם אפל. IBM, ביל גייטס ואנדרואיד (-לינוס טורוולדס), הביאו באיחור של עשור, אלטרנטיבה מקבילה, ללא נסיון להפיל את הצרכן בשבי ולכן הן זכו/תזכנה בשוק.

ג'ובס לא היה ממציא אלא איש שיווק: את אפל 2 הוא לקח מווזינייק. את חלונות הוא לקח מזירוקס. את האייפד הוא לקח משוק הנגנים שקדם לו והוסיף שם ועיצוב. ואת האייפון הוא קימבן אבולוציונית מרעיונות שהסתובבו בשוק. היחס הרציני לפטירתו, עד כדי השוואתו לאבי תורת היחסות, קשור לואקום התרבותי בו אנו חיים.

אורחכתום

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
8
אהם.. אפל לא המציאה את החלונות, עכבר או ממשק האייפוד. מה שכן, הם אלופים בעיצוב ושיווק,
ג'ובז יזם בלתי נלאה, במובן הטוב של המילה, אבל לא הייתי הופך אותו לאליל..

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
דווקא בחירה נהדרת - ההיסטוריה של אפל חוזרת על עצמה: טכנולוגית, הם מקדימים את השוק בעשור ואחר כך, מפסידים אותו למתחרים בגלל הגישה הסגורה שלהם. כך היה עם אפל-2 שהפסיד את השוק ל IBM. כך היה עם מערכת ההפעלה של מקינטוש שהפסידה את השוק לחלונות של מיקרוסופט. כך עומד להיות עם האייפון, שיפסיד את השוק לאנדרואידים למינהם.

הסיבה להפסד השוק זהה בכל המקרים: השוק 'אוהב' חופש, בעוד אפל אוהבת להפיל את הצרכן בשבי ע"י מערכות סגורות: גם הצרכן וגם המפתח זוכים בחוזה דרקוני המחייב אותם המשך קשר עם אפל. IBM, ביל גייטס ואנדרואיד (-לינוס טורוולדס), הביאו באיחור של עשור, אלטרנטיבה מקבילה, ללא נסיון להפיל את הצרכן בשבי ולכן הן זכו/תזכנה בשוק.

ג'ובס לא היה ממציא אלא איש שיווק: את אפל 2 הוא לקח מווזינייק. את חלונות הוא לקח מזירוקס. את האייפד הוא לקח משוק הנגנים שקדם לו והוסיף שם ועיצוב. ואת האייפון הוא קימבן אבולוציונית מרעיונות שהסתובבו בשוק. היחס הרציני לפטירתו, עד כדי השוואתו לאבי תורת היחסות, קשור לואקום התרבותי בו אנו חיים.
הוא לא איש שיווק אלא אדם עם חזון והבנה במחשבים, שחזק גם בשיווק, לשם שינוי.
תראה לי איש שיווק שהקים חברת מחשבים מהפכנית בשנות השבעים והיום היא החברה השנייה או השלישית בגודלה בעולם.
בטקסט שלך אתה מעוות את המציאות לכיוון שלך.
זה כמו שתגיד שאדיסון לא המציא כלום, הוא הסתמך על דברים שאנשים אחרים גילו, ורק חיבר אותם ביחד למוצר עובד, ובצורה מסחרית... מה שנכון.
האחים רייט גם לא המציאו את הכנף ואת המדחף.
זה מה שעושים עם המצאות, יש כאלה שממציאים ולא יודעים מה לעשות עם זה, ראה זירוקס, ויש כאלה שיש להם חזון ויכולים לקחת המצאה שלהם, או להביא המצאה שעשו בבניין לידם, ולעשות מוצר חדש.
לא מורידים קרדיט למישהו שיודע לקנות ידע ממישהו אחר, ביחוד שזה נעשה בגלוי, ככה עובד העולם המסחרי עיסקי שבו אנו חיים. ידע זה דבר שניתן לסחור בו, אלא אם כן אתה רוצה להתקע עוד 3 שנים בלפתח משהו בעצמך. זה לא תמיד יעיל...
ברור שהניפוח במדיה שייך לוואקום, פה אני מסכים איתך ב 100 אחוז, אבל זה עדיף בעיני על הרבי מלובביץ'.
:)

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
יש קצת אינפלציה בשימוש במושג "גאון": גאון בעיני הוא אדם המחובר למקור המזין את ההתפתחות האנושית. אי-אלו חתני פרס נובל נמצאים שם. איינשטיין היה מחובר למקור. הוא ינק ממנו מספר משוואות ששינו את פני העולם. אפלטון היה מחובר למקור, הוא ינק ממנו דפוס חשיבה שהוטבע בתודעה הקולקטיבית. אבל גובס... ראבק.. יער אינו יכול להתקיים רק מפרזיטים- צריך גם כמה עצים כדי לעלוק עליהם :)

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
כתבתי "גאון"?
נראה לי שאתה בקטע להתנגח בג'ובס. תהנה.
הגזמת גם עם פרזיט ועלוקה, אבל שוב, אם זה עושה לך "שכל" אז שיהיה לך בכיף.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
גאון יש רק יורם.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
הגזמת גם עם פרזיט ועלוקה, אבל שוב, אם זה עושה לך "שכל" אז שיהיה לך בכיף.
אתה מוציא את המושג "פרזיט" מהקשרו - אני התכוונתי שכל התודעה האנושית, נישאת על הכתפיים של יחידי סגולה שכולנו ניזונים כעלוקות מדם רוחם. ג'ובס לא היה מיחידי הסגולה הללו, אלא מהניזונים מהם- כמוני, כמוך, כמונו..

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אנחנו לא "עלוקות" אנחנו צרכנים.

בלי הצרכנים סטיב כנראה היה מת מוקדם יותר. אין מה לעשות, הצרכנים גם מימנו לו את הכסף לטיפולים (ומזל שכך).

שי.
אתה רואה את המציאות בצורה די מעוותת. כמעט כל דבר אצלך הוא שלילי. למה?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור