בניית רמקולים – עשה זאת בעצמך, כמה זה מסובך?

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
דמיין ששואלים אותך לגבי רמקול שאתה מעוניין לרכוש: "האם תרצה לרכוש אותו ב- 47,536 ש"ח או תעדיף להשקיע בבנייתו 1,750 שעות עבודה?".
אני מניח, שתעשה שקלול מסויים של כמה שוות לך אותן שעות עבודה ואז תחליט מה היא העסקה המשתלמת יותר עבורך.

יש כאלו שבונים רק עבור החוויה וההנאה, אחרים באמת רוצים לחסוך הוצאה של מזומנים מהכיס ומוכנים לעבוד עבור כך (במקרים של CLONES לרמקולים מפורסמים ויקרים למשל).

הרלוונטיות לשאלה הזו הינה תלוית סיטואציה והצרכים או הרצון של אותו חובב.

דוגמה שנשמעת לי מעט קיצונית , ולא מעשית . פה גם נכנס מרכיב של מסוים של סיכון , כי התוצאה עלולה שלא להצדיק את ההשקעה .
אני בכל מקרה הייתי בודק כל מקרה לגופו , בהחלט לא שולל את ההרפתקה לעיל מכיוון שלא רואה עצמי מוציא סכום כזה על רמקול בעתיד הקרוב .
אם מוציאים מהמשוואה את מרכיב העבודה והזמן , DIY תמיד ישתלם - כמובן רק בתנאי שהתוצאה תהיה עדיפה מהסכום שהושקע. אז נכון שלפי הדוגמה לעיל אצטרך להשקיע 3 שנות עבודה , אך בסיומן יהיה בידי רמקול שלא הייתי יכול להרשות לעצמי את עלותו גם בעוד 10 שנים .
אלו שיקולים סובייקטיבים בסיכומו של דבר . אחרים עשויים לשקלל גם את שעות העבודה וזה לגיטימי . אני לא התייחסתי לכך בפרוייקט הקודם , וגם לא בזה שיבוא אחריו .

מה שיותר רלוונטי בבנייה עצמית , הוא הידע והמיומנות . שכן אם בונים "מהראש" , התוצאה לא תהיה שווה את הכסף ברוב המקרים . מומלץ להיכנס לאתרים העוסקים בכך , רק בכדי לראות לאיזו רמה החובבים שם מגיעים .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה טוען טענה מעניינת אך מעט שגויה.

הרי הזמן לא משנה את העובדה שאתה זקוק לידע רב על מנת לבנות רמקול טוב. זה אומר שגם 7 שנים לא יספיקו לשכן שלי לבנות רמקול כאשר אין לו את הידע כיצד לבנות רמקול או איך בכלל נשמע רמקול איכותי.

גם אחרי שאתה שומע רמקול איכותי צריך לדעת כיצד לבנות אחד כזה. הרי איננו מדברים על העתקה של מוצר אם כי על מוצר שהוא מוצר חדש בפני עצמו עם השראות מפה ומשם.

אני יכול להגיד לך בביטחון, לאחר ששמעתי לא מעט פרוייקטים של עשה זאת בעצמך. שברוב המוחלט של המקרים עדיף לקנות רמקול מוכן מיצרן מנוסה. במקרים מעטים הפרוייקט באמת הצליח ואני משער שהמקרים הללו משלבים ידע, זמן ותשומת לב רבה בשילוב לא מעט פוקסים.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
צריך קודם להסתכל על הפרוייקט מנקודת מבט של עלות מול תועלת דהיינו כמה כסף השקעתי על המרכיבים , חומרי גלם וכלי העבודה (יודע מה , נכליל גם את השכר השעתי של אותו אדם) . זה השיקול הראשון שאמור להנחות אותנו לפי דעתי , מכיוון שהתוצאה חייבת להיות ברת השוואה ומספקת , לפחות בחלקה , למוצר אותו רוצים לחקות , או לציפיות מהתכנון המקורי. אם כן , אז ורק אז יש הצדקה להנאה מהעבודה , ולזמן שהושקע בה.
אני השקעתי בערך 1000 שקל ושבוע עבודה בניסיון לחקות רמקול סוראונד שעולה 2500 . אז נכון אולי שזה לא יצא בדיוק אותו דבר , אך נשמע מצויין .
אם מדובר בפרוייקט שנמשך זמן ארוך , המתכנן חייב להיות גם אדם בעל הבנה מקיפה באלקטרוניקה , אקוסטיקה , התאמת רכיבים ובחירה בסוג הקרוס המתאים - במטרה להצדיק את ההשקעה . יש חובבים שהצליחו לבנות רמקולים שמקבילים באיכותם לאלה המתומחרים באלפי דולרים , בעשירית ההשקעה . אני בכל מקרה אשמח לראות סקירה של פרוייקטים כאלה גם באתר , במיוחד בתחום של בניית קרוסאובר והתייחסות לאלקטרוניקה , מכיוון שבעתיד מתישהו מתכנן לבנות רמקולים נוספים .

ברשותך נחדד את הדוגמה של משחקי המחשב . אני מדבר על יצירה של מדיום , לא תוכן.
הרמקול הינו מדיום שאני יצרתי - דרכו אני שומע תוכן (מוזיקה למשל) , שאחרים יצרו.
משחק מחשב (כמו אותה מוזיקה) , הינו תוכן .
אין הנאה מיצירת תוכן עבור עצמך . ההנאה שייכת לאחרים שנהנים מכך.
איני יכול ליצור משחק מחשב עבור עצמי . הדבר מקביל לזמר (ע"ע שרית חדד) שנהנה מלהקשיב לשירים שלו (באוטו , במקרה של הנ"ל)

אני רוצה להוסיף על נמר ולחזקו.
אתה מבסס את טענותיך כנראה על הניסוי שלך. הניסוי : חיקוי רמקול של 2500 שקל.
רמקול של 2500 שקל, הוא לרוב במחיר של 400$ מקסימום בחו"ל.
מה שאומר מחיר יצרן, 70$ בערך.
המחיר הזה כולל כבר את החומרים+מחקר+עבודה פיזית+אירוז ומשלוחה.

מה שאומר שחלקים עולים בערך 30 דולר.

כלומר, סה"כ השקעת 1000 ש"ח בניסיון לחקות משהו שעולה ליצרן 30-40 דולר.

שזה אומר, שמראש בכלל אין לך מושג מה יש לך בידים.

הרמקולים שנמר מדבר עליהם זה רמקולים מעולים.
למשל , ה CLONE המפורסם ביותר לדעתי הוא הPROAC 2.5 . שזה רמקול שעלה בזמנו 3200$.
הנה דוגמא לפרוייקט שעשה אביב, שהוא גם חבר פה בפורום מדיי פעם.
http://www.htmobile.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=188083
אתה יכול לבד לראות את ההבדל בהשקעה ובמה שהוא עשה.
אתה יכול לשאול אותו ולהתרשם .

זה למשל דוגמא לפרויקט DIY שיש לו אפילו תוכניות מוכנות לרוב.

נמר מדבר על אנשים שהלכו ובנו רמקולים שהם לא העתק. אלא מאפס.
ולא בשביל לבנות רמקול סראונד. גם אני בזמנו לקחתי שתי בוקסות ישנות, תקעתי בהן קומפוננט לא רע של חברה גרמנית, ושמעו מעולה!
אבל זה היה בשביל המערכת שישבה לי בעבודה במרחק 5 מטר ממני.

לבנות רמקול מאפס זה כמות של ידע עצומה.
רק לתכנון קרוס נכון צריך לשבת שעות מהזמן החופשי שלך. בעולמנו, זמן שווה כסף.
גם אם זה "הזמן הפרטי" זה כסף. מזגן, שתיה, אוכל, וכו...
חומרים, ניסויים, החלפות, ועוד. כל זה עולה כסף.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
נמר –

הדיון שערכתי עם ליאור היה ברמה תיאורטית , וכך התייחסתי אליו – בתיאוריה .
ברור מאליו ואף אין צורך לציין שלא הייתי נכנס לפרוייקט בסדרי גודל כאלה מלכתחילה מכיוון שאין לי את הידע הדרוש וגם לא המומחיות . כך שבמקרה כזה הייתי לוקח את כמה אלפי השקלים האלה ומשקיע אותם ברמקול מוכן בעלות של אותם אלפי השקלים , ולא מפנטז אפילו לרכוש בהם רכיבים וחומרי גלם במטרה לחקות או ליצור מאפס רמקול ברמה של עשרות אלפי שקלים .
הבאתי כדוגמה את המקרה הפרטי שלי . הטיעון נשאר זהה - כמו שעבורי הפרוייקט הצנוע שלי השתלם , כך גם זה ישתלם לאדם מנוסה יותר , ובסכומים גדולים יותר . שוב , רק אם היכולת מצדיקה את ההשקעה.

אורי-

טיעון מעניין אך לא מעשי .

אני שילמתי 100 שקל לאלמנט (בוז , יד שנייה) , ו-75 שקל לטוויטר . עץ רכשתי ממחסן גדול באזוה"ת סגולה , אני זוכר שזה היה חצי מחיר ממה שרצו בהום סנטר.

לענייננו – הייתי נורא מעוניין לדעת כיצד אני , כמו היצרן , יכול לבנות יחידת רמקול מוגמרת בעלות של 40 או 30 דולר . אם יש לך דוגמה , תביא לי בבקשה , זה יועיל לי מאוד.

דבר שני : נכון שהשקעתי 1000 שקל (בערך), אך מה האלטרנטיבה במקרה הזה? לקנות ב-2500 שקל.
אגב זה רמקול תוצרת חברה שמוכרת בדיוור ישיר לארץ , כך שזה המחיר המינימלי שהייתי נדרש להוציא , ואם הייתי קונה בארץ היה אף גבוה יותר .

שוב . איני מתיימר לעשות מה שבעלי ידע עושים . לא הייתי עושה את זה בניסיון לחקות מוצר יקר מהסיבה הפשוטה שהכסף היה מתבזבז . אני רק אומר , שלחובב המיודע והמנוסה , זה משתלם.

(אגב - במחיר הזה של 1000 שקל בניתי 2 יחידות , שכוללות כל אחת 2 מידים ו-2 טוויטרים , כלומר סה"כ 8 אלמנטים . כך שלרמקול בודד , העלות תהיה 250 שקל . אמנם לא 40 דולר , אבל קרוב)

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
האם אנחנו מדברים כאן על יצירת רמקול מקורי לגמרי או העתקה של רמקול קיים? מה זה עבורכם DIY ?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
CLIP לא אמרתי ששילמת הרבה או מעט.
אלא שהדוגמא שלך מבוססת על משהו פשוט.
זה כמו לגשת לרובושון ולהגיד לו שהמנות שהוא מכין הן פשוטות (והן פשוטות אגב, הוא בנה את הקריירה שלו על פירה) וסה"כ אין בעיה להעתיק את זה ובמחיר נוח כי זה פירה, והנה אני מעתיק את זה של בורגוס בקלות.

אני מקווה שהבנת את האנלוגיה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ליאור.
אני אישית מתכוון ליצירה שלמה מהתחלה ועד הסוף.
אני לא מתכוון להעתקה של רמקול קיים.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
ההקבלה הזו לא רלוונטית .

פירה זה פירה . מדובר כאן על מרכיב של מוניטין ופרסטיג'ה . לכן אנשים משלמים על זה הרבה .
למה קשקושים של אמנים מפורסמים עולים מיליונים , אבל אם אני אעשה אותו הדבר אוכל מקסימום למכור את
זה ב-20 שקל בטיילת? אותו דבר .

השיקול המהותי ביותר לטעמי בפרוייקט DIY , זה האם התוצאה מצדיקה את ההשקעה . זהו. הטיעון הנגדי היחיד שאני יכול להעלות בדעתי הוא חוסר סחירות , כשיבוא יום ותרצה לשדרג .

ברור שהדוגמה שלי פשוטה , ואם תקרא שוב תראה שציינתי שאיני מתיימר ליותר מכך - זה מה שאני יכול ומסוגל לו.
מה עם מקצועני DIY ? האם תבוא ותשלול את פועלם?
הם מסוגלים לבנות רמקול של 40000 דולר בהשקעה של 4000 דולר (לדוגמא).
אם ניתן להשיג את אותו רמקול , בוא לא נגיד באותו סכום השקעה אלא גם בכפול מכך - אני מוכן להצהיר
שאני מסכים שזה לא שווה . איך אני?.. אבל אין סיכוי לכך.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ושוב. החישוב אינו נכון.
אתה יכול להתווכח עד מחר. אתה טועה.
הזמן שלוקח לבנות רמקול DIY כמו שצריך עולה לך המון כסף. גם הידע.
ב10000 דולר רכיבים, כדי שזה ישמע כמו 40,000 דולר תאלף להשקיע לפחות 20אלף כנראה בזמן חופשי.
אם אתה חושב שבנית רמקול טוב היא איננה מקצוע לכל דבר , יש לך עוד לאן להתקדם בחיים.
וכמו כל מקצוע, בשביל לעשות אותו טוב עלייך ללמוד. וללמוד עולה כסף.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אז מה השורה התחתונה שלך?
שזה לא משתלם ? שאתה שולל פרוייקט כזה מלכתחילה? זה מה שמשתמע מדבריך.
בסדר , אז אתה חושב כך , ואני חושב אחרת. אגב גם אתה נתפס לעניין הזה של חישוב שעות עבודה . כבר אמרתי שאם היתה לי המומחיות לעשות משהו בסדר גודל מהותי , אני אישית לא הייתי מתייחס לזה . אבל עזוב , זה רק אני.

בוא נראה איך אלה שעשו את זה מתייחסים לכך:

"The speaker project cost about $550CDN for the pair and Daniel estimates he invested about 55 hours. I think Daniels build looks much better than the original Swans M1 speakers. "

ציטוט מאתר http://diyaudioprojects.com . ממליץ לסקור את הפרוייקטים . לא מדובר באנשים שלמדו והשקיעו , לפחות לא כולם כך התרשמתי ,אלא בכאלה שיש להם ידע וידיים טובות קצת יותר ממני .

בקישור הבא אפשר לראות פירוט עלויות וסך כולל :

http://diyaudioprojects.com/Speakers/Hi-Vi-3-Way-Tower/index3.htm

עכשיו אני לא יודע לאיזה רמקול קיים אפשר להשוות את הפרוייקט הזה , אך יכול לומר כבר מראש שלא לקח לו 1750 שעות , ותמורת 643 הדולרים שהוא שם על הפרוייקט , אני בטוח שהתוצאה משתווה לרמקול שפה היה מתומחר מעל 10000 , אם לא יותר , ובטוח שיותר.

מעניין היה לשמוע את תגובתו למה שרשמת .
מכיוון שעכשיו זה כבר מחר , סיימתי להתווכח.

MAY

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אבל, יש פרמטר נוסף של הנאה. האמת היא שאני כרגע בעיצומו של פרוייקט שנועד לכישלון מן הסתם - בניה של פטיפון. מגוף ראשון, אני יכול להגיד שאני מאוד נהנה מהבניה ואת זה, קשה מאוד לתמחר. כשאתה ניגש לפרוייקט כשאתה יודע שבאותו הכסף תוכל לקנות מוצר מדף טוב יותר, יוצא שאתה קונה הנאה בהפרש המחיר בין המוצרים מינוס אבדן האיכות...
וזה לא שונה מלקנות הנאה בנסיעה לחו"ל או ברכישת ארטיק. ואגב, הדיסוננס הקוגנטיבי הוא חברו הטוב ביותר של האדם, ולכן, מן הסתם, אני אהיה בטוח שיש לי אח'לה תוצרת :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז מה השורה התחתונה שלך?
שזה לא משתלם ? שאתה שולל פרוייקט כזה מלכתחילה? זה מה שמשתמע מדבריך.
בסדר , אז אתה חושב כך , ואני חושב אחרת. אגב גם אתה נתפס לעניין הזה של חישוב שעות עבודה . כבר אמרתי שאם היתה לי המומחיות לעשות משהו בסדר גודל מהותי , אני אישית לא הייתי מתייחס לזה . אבל עזוב , זה רק אני.

בוא נראה איך אלה שעשו את זה מתייחסים לכך:

"The speaker project cost about $550CDN for the pair and Daniel estimates he invested about 55 hours. I think Daniels build looks much better than the original Swans M1 speakers. "

ציטוט מאתר http://diyaudioprojects.com . ממליץ לסקור את הפרוייקטים . לא מדובר באנשים שלמדו והשקיעו , לפחות לא כולם כך התרשמתי ,אלא בכאלה שיש להם ידע וידיים טובות קצת יותר ממני .

בקישור הבא אפשר לראות פירוט עלויות וסך כולל :

http://diyaudioprojects.com/Speakers/Hi-Vi-3-Way-Tower/index3.htm

עכשיו אני לא יודע לאיזה רמקול קיים אפשר להשוות את הפרוייקט הזה , אך יכול לומר כבר מראש שלא לקח לו 1750 שעות , ותמורת 643 הדולרים שהוא שם על הפרוייקט , אני בטוח שהתוצאה משתווה לרמקול שפה היה מתומחר מעל 10000 , אם לא יותר , ובטוח שיותר.

מעניין היה לשמוע את תגובתו למה שרשמת .
מכיוון שעכשיו זה כבר מחר , סיימתי להתווכח.

"לא מדובר באנשים שלמדו והשקיעו , לפחות לא כולם כך התרשמתי ,אלא בכאלה שיש להם ידע וידיים טובות קצת יותר ממני."

זוהי הסתירה הגדולה שלך ידידי והיא מודגשת בציטוט הנ"ל.

לנגר שלי יש ידיים זהב. זהב טהור!!! האמת היא שהוא יכול לבנות (מבחינת ידיים) את מה שכל החברים בפורום ההוא רק יכולים לחלום עליו. 90 אחוז מהבתים היפים ביותר בארץ משתמשים בראש שלו ובידיים שלו. הוא נחשב לנגר אדיר!!!

אני מוכן להבטיח לך שהדבר השני שאתה צריך בבניית רמקול הוא ידיים. לפני היד, גם ימין וגם שמאל, לפני האצבעות, לפני ציוד הבניה ולפני שמחזיקים מברג מחזיקים נייר ועיפרון והידע כולו נשפך על הדף הזה.

הגישה שלך מעט שגויה.
ישנה תחושה (ותקן אותי אם אני טועה) שזה עניין רק של ניסוי וטעיה. אז זהו שכן. 90 אחוז מהרמקולים נבנו על הנייר ושונו 200 פעמים עד המוצר הסופי שאותו בסופו של דבר תראה בשוק. אותו הדבר ב-diy. הפרוייקט הזה לא ניגמר. האמת היא שלאחר שסקרתי את אחד הרמקולים הוא שונה ושופר שוב. זה מתמיד קורה, תמיד יש עוד mk שמביא אותו לעוד קצת קדימה, עוד קצת יותר טוב.

יש מוצרי diy מדהימים. אבל ממה שאני שמעתי, ושמעתי המון, רק בודדים הם מדהימים ברמה של שווה לחשוב על רכישה של ממש.

ידע, אבי טיפוס, תיקונים, שיפורים ושינויים הם מדבר הכי שכיח ב-diy. כמעט בכל המקרים המוצר המוגמר הראשון נשמע בסדר ולא מעבר לכך. ככל שיושבים עליו יותר כך הוא משתפר וכך גם נדרש ידע נוסף שנשאב ממקורות שונים שבניהם הוא ידע לימודי תיאורתי אך הידע העיקרי נרכש מנסיון שצוברים במהלך הבניה.

לשאלתך אם זה משתלם.
התשובה היא פשוטה. במידה ואתה מחפש את החסכון או את התמורה למחיר אז פרוייקט כזה שמטרתו רמקול היי אנד איכותי ששווה הרבה כסף על המדף - לא משתלם! כי אם אתה לא תותח על, מוכשר ברמה קוסמית ופוקסיונר מדופלם אין לך סיכוי.

אם אתה מוכן להבין שיכול להיות שהרמקול הזה יעלה לך בסופו של דבר יותר מאשר מוצר המדף היקר (ואני מדבר על רמקולים של עשרות אלפי דולרים) תכין את עצמך למצב בו תפרק ותרכיב את הרמקול יותר פעמים ממה שיהיה לך כוח. ברוב המקרים מתייאשים ומבינים שההבדל בין מפעל מסודר, עם ציוד מתאים, מהנדס מומחה ברמקולים ואקוסטיקה, תקציב גדול, גישה לרכיבים לשם נסיונות, חדר בדיקה, ציוד מדידה איכותי (לא אבומטר אדום), גישה לעצים, ידע בתוכנות, תוכנות, גישה לדבקים שונים וציוד עיצוב בעץ והרבה הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה סבלנות ואז תוכל לבנות רמקול אחד שיעלה כמו 10 כאלה שיכולת לרכוש בחנות וישמע אולי אותו הדבר.

ישנה תחושה עזה שהרבה אנשים חושבים שרמקול זה קופסא שבונה המהנדס ודוחפים לה יחידות וקרוס, מדביקים סמל מקדימה וזהו - אפשר לשלוח בים לכל העולם והופכים להיות עשירים מהמכירה הראשונה. לא חברים, זה לא המצב. חברות היי אנד לוקחות בחשבון שהרמקולים הראשונים שימכרו רק יכסו (אולי) את עלויות הפיתוח.

אגב.
אני הייתי מאוד מעורב בתהליך הבניה של הגברת השמנה של מוראל. אתה ממש ממש לא רוצה לדעת כמה כסף נזרק לפח עד שהגיעו למה שהיום אתה רואה בתערוכות. בוא נגיד את זה אחרת - אני גם לא בטוח שה-10 רמקולים הראשונים שנמכרו (ונמכרו יותר) כיסו את עלויות הפיתוח.

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
לא רואה סתירה , בהחלט מודע לפרמטרים השונים בתכנון ובניית רמקול . איך הגעת למסקנה שאני חושב שצריך רק זוג ידיים טובות , איני יודע . רשמתי כבר שצריך ידע באקוסטיקה , התאמת רכיבים , בניית קרוס וכו' וכו' אילוצים ופשרות .
גם אני יכול להצטייד בכלי עבודה ולהעמיד את התיבה הכי יפה ומבריקה שיש , אך ברור שזה לא כל הסיפור .

כמו בכל דבר בחיים , יש דיעות לכאן ולכאן . אתם הבאתם טיעונים ודוגמאות למה זה לא משתלם , ואני הבאתי טיעונים בעד. אתה הבאת את הרמקול של מורל , ואני את הפרוייקטים מההודעה הקודמת .
בסופו של דבר אתה צודק מהשיקולים שלך , אך אין להתעלם מהתועלת והתוצאה בפרוייקטים בקישור שהבאתי.
דיברת על הגברת השמנה . ידוע לי שמורל מייצרת בעצמה את האלמנטים , והתיבה של הרמקול הנ"ל ייחודית , זה לא בדיוק 6 לוחות עץ מחוברים יחדיו . אני יודע שמו"פ עולה הרבה כסף ברמקולים בסדרי גודל כאלה.
מאידך , פרוייקטים של DIY משתמשים באלמנטים מוכנים , העבודה העיקרית שם היא בבנייה ותכנון של תיבה וקרוס.

לסיכום , זה תלוי בתוצאה . אם לשפוט לפי הדוגמאות שהבאתי , זה משתלם . אם עושים שטויות, מהמרים ובונים ללא תכנון והבנה , חבל על הכסף.

התחום הזה מפותח בחו"ל יחסית לארץ , וחבל . הייתי רוצה לראות יותר פרוייקטים כאלה גם פה.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
החכמה האמיתית בבנייה עצמית, זה לא להעתיק דגם מסחרי קיים ולחסוך כמה שקלים, אלא לבנות משהו שיישמע כמו שאתה רוצה, ולא איך שמישהו החליט בשבילך, ולזה אם אתם שואלים אותי, אין מחיר!

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
כל נגר ייעשה את העבודה כמו שצריך, בהינתן שרטוט מדוייק
כפי שראיתי, זו התיבה הכי פשוטה שיש

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
תמיד עדיף מישהו שכבר בנה משהו דומה. נכון שלבנות רמקול כזה זו עבודה פשוטה, אבל... הניואנסים :)

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
תמיד עדיף מישהו שכבר בנה משהו דומה. נכון שלבנות רמקול כזה זו עבודה פשוטה, אבל... הניואנסים :)

מנסיון,
עליך מקסימום לטפל בקוסמטיקה החיצונית ולא לבנות קופסא מחדש כי זה ישנה את הרמקול.
המכלול של הקופסא עם הדריברים והקרוס מכויילים לתוצאה אקוסטית, וכל שינוי במכלול ישנה, ולפיכך יוציא מהכיוון את התוצאה שהיצרן שאף להגיע אליה.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
מנסיון,
עליך מקסימום לטפל בקוסמטיקה החיצונית ולא לבנות קופסא מחדש כי זה ישנה את הרמקול.
המכלול של הקופסא עם הדריברים והקרוס מכויילים לתוצאה אקוסטית, וכל שינוי במכלול ישנה, ולפיכך יוציא מהכיוון את התוצאה שהיצרן שאף להגיע אליה.
יש בזה משהו, אבל - השינוי היחיד שיהיה הוא בחומר, בסוג העץ. הנפח לא ישתנה. אני בספק רב אם ל MDF יש "ערך אקוסטי מיוחד", ובהנתן שממילא אני לא הולך להשתמש באיזה עץ אקזוטי שגדל רק על הירח, אני לא רואה את השינויים הרציניים שעץ נורמאלי יכול לחולל. ממילא זו תיבה קטנה, אז הגמישות שלה זניחה.

אני צריך שם של מישהו שיוכל לבנות :מבולבל:

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
יש בזה משהו, אבל - השינוי היחיד שיהיה הוא בחומר, בסוג העץ. הנפח לא ישתנה. אני בספק רב אם ל MDF יש "ערך אקוסטי מיוחד", ובהנתן שממילא אני לא הולך להשתמש באיזה עץ אקזוטי שגדל רק על הירח, אני לא רואה את השינויים הרציניים שעץ נורמאלי יכול לחולל. ממילא זו תיבה קטנה, אז הגמישות שלה זניחה.

אני צריך שם של מישהו שיוכל לבנות :מבולבל:

תדבר עם רונן פרץ ברמקולים הוא האדם המתאים ;)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור