בחירת מצלמת dslr ראשונה

אלי בעבור

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי..
החלטתי שאני הולך לקנות מצלמה dslr ראשונה, חשוב לציין שאני לא צלם מקצועי ואפילו לא קרוב.. אני יודע את הבסיס בלבד על המצלמות ואני פשוט מאד אוהב את הפעולה של הצילום יחד עם איכות התמונה הגבוה אז החלטתי לנסות להשתדרג טיפה.
ממה שקראתי וחיפשתי ואחרי שנגעתי קצת במצלמות החלטתי שאני יותר בכיוון של ניקון, פשוט כי היא יותר נוחה לי ביד, אין סיבה מיוחדת לעניין. בהתחלה מאד התלהבתי מהd7100 אבל הבנתי שאני טיפה קופץ לליגה של הגדולים. כרגע אני בעיקר בכיוון של הd5300 או הd3300 ולא באמת הבנתי מה ההבדל המהותי ביניהם. המליצו לי מאד על עדשות של sigma ולא ללכת על קיט.
השימוש המצלמה הוא בעיקר אישי.. עם משפחה חברים וטיולים.. לא יותר. אם יש אופציה לסינכרון הטלפון עם המצלמה עדיף.
שוב אני לא נעול וכנראה אתם מבינים הרבה יותר ממני, אז אני מאד אשמח להמלצות.
מעבר לזה האם כדי להביא מארצות הברית את המצלמה או לקנות בארץ ולשמור על האחריות?
תודה רבה על העזרה..
אלי :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קודם כל צריך לדבר על תקציב - אפשר לבנות סט יפה ב 3000 ש"ח, 4000 ש"ח וגם 10000 ש"ח :)
חשוב להבין ששוק מצלמות ה DSLR נמצא כאן כבר הרבה זמן עם מבחר גדול של עדשות וציוד משלים נוסף - מצד שני השוק הזה הירידה - כך שהשאלה שצלם מתחיל אולי צריך לחשוב על מצלמה ללא מראה וכאן לתקציב חושב עוד יותר - היות ומצלמות ללא מראה גוף בסיסי עם עיניית מתחיל בקרוב ל 3000 ש"ח ולזה צריך להסיף עדשות

אני רוצה לחדד את הנקודה לאיכות העדשות יש משמעות מאוד גדולה באיכות התמונה - מצלמה יקרה יותר בדרך מספקת מערכת פוקוס טובה יותר קצת צילום טוב יותר - לא תמיד חיישן או איכות תמונה טובה יותר - בדרך כלל עדשה טובה יותר תביא תמונות טובות יותר.

האם מצלמה ללא מראה (איכות תמונה לא יורדת בגלל שאין מראה :) ) היא אופציה או שרק מצלמות DSLR הן אופציות ומה התקציב?

אלי בעבור

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
התקציב הוא באזור של ה3500..
ומזה אומר מצלמות בלי מראה? כאילו בלי מסך?
ומה השוני בין המצלמות? מה השוני בין dslr למצלמות ללא מראה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמות ללא מראה הן כמו מצלמות DSLR שניתן להחליף בהן עדשות, אבל אין להן עיניית אופיטית ולכן גם אין להם מראה לעביר את האור לעיניית - מצלמות ללא מראה קטנות יותר וקלות יותר ותופסות תאוצה לאחרונה.

מצלמות כמו סוני A6000 יש עיניית אלקטרונית וחיישן זהה לזה שיש בחלק במצלמות ה DSLR של ניקון (ניקון משתמשת בחיישן של סוני). כך שמדובר על אותה איכות תמונה ומדובר על מצלמות קטנות וקלות יותר בתקציב שלך אתה יכול לבדוק מצלמות ללא מראה, אבל רק עם עדשת קיט - כמו סוני A6000, פוג'י X-T10 עם חיישן מאוד מוצלח
וכן מצלמות עם חיישן קצת יותר קטן (אבל עדיין מאוד מרשים ומוצלח) כמו פנסוניק G7 אן GX7 אולימפס מסדרת ה OMD

האם הכיוון הזה נראה לך - או שאתה מעדיף DSLR
כמו ניקון D5300 (או D5500 החדשה יותר) עם עדשת סיגמא או טמרון 17-50 F2.8 עבור ניקון
דרך אגב ה D3300 מצלמה קטנה יותר וזלה יותר מה D5300/D5500 איכות תמונה באותה רמה רק מערכת פוקוס פחות טובה ויכלות תפעול פחות נוחות (אבל עדיין מצלמה מעולה לצלם חובב והיא יחסית קטנה וקלה)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא רוצה שלא תבין נכון, אני מצלם עם מצלמת DSLR ומרוצה מאוד וגם אני חושב שמצלמות אלו היגעו לבשלות כבר מזמן לכן רכישה של אחת כזאת לא יכולה להיות טעות - אבל אני רוצה להציג לך את האלטרנטיבות שיש כעת, היות ורכישה של מצלמה כזו או אחרת בעצם אומרת זה הכיוון שאני הולך בו בשנים הקרובות, לכן כדי לדעת את האופציות

אלי בעבור

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
להתחשב בעובדה שאני רק מתחיל אני חושב שאני מעדיף ללכת על משו שהוא יותר בטוח.. וכן ללכת על הdslr.. השאלה היא איזה ואיזה עדשה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ראה מה שרשמתי, האם זה מתאים לך
האם הכיוון הזה נראה לך - או שאתה מעדיף DSLR
כמו ניקון D5300 (או D5500 החדשה יותר) עם עדשת סיגמא או טמרון 17-50 F2.8 עבור ניקון
דרך אגב ה D3300 מצלמה קטנה יותר וזלה יותר מה D5300/D5500 איכות תמונה באותה רמה רק מערכת פוקוס פחות טובה ויכלות תפעול פחות נוחות (אבל עדיין מצלמה מעולה לצלם חובב והיא יחסית קטנה וקלה)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
להתחשב בעובדה שאני רק מתחיל אני חושב שאני מעדיף ללכת על משו שהוא יותר בטוח.. וכן ללכת על הdslr.. השאלה היא איזה ואיזה עדשה?

זה תקציב נמוך מדי. להערכתי, צריך 7-8 אלף מינימום ל-DSLR סביר עם עדשה סבירה+

אלי בעבור

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כמה מהותי ההבדל בין הd5300 לd3300??
ואם יש לי את האופציה.. כדאי לקנות מארצות הברית?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
באיכות התמונה לא תרגיש הבדל, ביכולות התפעול ומערכת הפוקוס ה d5300 יותר טובה, כאמור היא גם יותר גדולה וכבדה.

אם אתה חושב להתקדם בתחום, אז ה d3300 תגביל אותך מהר יותר מאשר ה d5300, מצד שני היא זולה יותר.

אם אתה לא נופל על מבצע מיוחד אז המחיר בחו"ל עם משלוח ומס יוצא בדרך כלל יקר יותר מרכישה בארץ ובארץ יש אחריות.

אלי בעבור

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני טס אז יש לי את האופציה להביא בעצמי.

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
ומה תעשה עם אחריות
.....

אלי בעבור

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כמו כל דבר שקונים בחו"ל..
אם קרה משו פשוט משלמים על תיקון..
השאלה היא מה תדירות התקלות, כמובן שאני לא מדבר על נפילות ודברים כאלה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נפילות ושברים בדרך כלל, אחריות לא כוללת זאת. יש אחריות מק שכן כוולת זאת.

בדרך כלל מצלמות הם מוצר אמין, אבל כמו כל מוצר חדש יכול להיות שבחודש הראשון משהו לא יעבוד, בלי קשר לאמינות.

יש מוצרים לרכישה בחול מאוד משתלמת בדרך כלל רסיברים של קולנוע ביתי, נעלי ספורט, ביגוד. מצלמות בדרך כלל המחיר בחול לא זול יותר.

אלי בעבור

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הבנתי..
אז אחריי חשיבה החלטתי ללכת על הd5300 עם עדשת סיגמה 18-250..
מה נראה לך טווח מחירים הגיוני??
והאם יש חנויות מומלצות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ממש לא נראת לי בחירה טובה -העדשה הזו ממש לא מוצלחת וממש חבל לחבר אותה לגוף כזה יקר
סתם בזבוז כסף - אני לא יכול להמליץ על סט כזה

באמת חבל על הכסף לחבר עדשה בנונית כזו למצלמה כל כך יקרה - אני ממליץ לבדוק במקום זאת את עדשת ניקון 18-140 שהיא ללא צמצם גדול (אין לך בטח מושג למה זה חושב), אבל יש לה טווח זום שנראה שחשוב לך ואיכות אופטית טובה.

אני חושש שאתה רץ לבחור מצלמת DSLR בגלל שאתה חושב שזה מה שיתן לך את התמונות הטובות ביותר (זה לא ממש מדויק) ואז לקחת עדשה עם טווח זום גדול כי זה נוח - זה כמו לחבר ציונר גינה לברז כיבוי אש ולא להבין למה אתה לא מקבל את בכמות המים שאתה רוצה. מה שהעדשה לא מעבירה המלמה לא יכולה לקלוט ועדשה טובה חשובה הרבה יותר המצלמה (כן עדשה חשובה יותר מהמצלמה כדי לקבל איכות תמונה טובה)

אני חושש שאת הולך לרכוש ציוד שלא מתאים לך - הייתי שמח להבין באמת את הצרכים שלך והתאים לך סט.
עד כמה נושא הזום חושב לך?
האם אתה מתכנן לצלם בצורה אוטומטית או שאתה מתכנון לממוד לצלם בצורה מתקדמת?
האם אתה רוצה להמשיך להתפתח בתחום או רק רוצה מצלמה טובה לצלם איתה?

אם אתה לא מוכן לותר על הטווח הזום הגדול לך על ה D3300 - לפחות לא תבזבז הרבה כסף על מצלמה
ולדעתי אם אתה לא חושב להתפתח ורוצה זום גדול יכול להיות שמצלמה כמו פנסוניק FZ1000 תספק אותך

אלי בעבור

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני כן רוצה ללמוד לצלם בצורה מתקדמת, יחד עם זאת אני מחפש כרגע רק מצלמה טובה לצלם איתה.. נושא הזום רלוונטי אבל לא הכי חשוב..
איזה עדשה לדעתך כדי להרכיב על הd5300?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
טוב לדעת :)
בקשר לעדשות יש באמת דילמה לצלם המתחיל
http://www.dtown.co.il/articles/3167.html

עדשת 18-135 היא אופציה אחת מספקת טווח זום יפה, עם איכות אופטית טובה
מצד שני אין לה צמצם גדול שחשוב לקבלת עומק שדה רדוד (מצב שבו האוביקט בפוקוס מובלט מול הרקע שלר בפוקוס) וכל לצילום מהיר (צמצם גדול מכניס יותר אור ואז ניתן לצלם יותר מהר מול מצב בו הצמצם סוגר
עדשה עם צמצם גדול יכולה להיות עדשת 17-50 עם צמצם F2.8 של טמרון או סיגמא עבור ניקון (לניקון יש עדשה מקבילה מעולה, אבל יקרה יותר), מקבלים את טווח זום הסטנדרטי וכאיכות אופטית טובה.

עלות עדשות אלו כ 1300 ש"ח

אלי בעבור

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כדי להיכנס בכלל לעניין של הקיט?? או שעדיף לקנות גוף בנפרד ועושה בנפרד..?
ואני באמת מעדיף עדשה עם איכות אופטית טובה וצמצם גדול, הזום פחות קריטי לי..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי הקיט היא עדשה ממש לא מוצלחת אופטית - חבל על הכסף

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור