בחירת מצלמה חדשה...

• פותח הנושא Ezs
  • פורסם בתאריך

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
אולי camera בצ'ק פוסט: http://camera.co.il/?g=page&uid=branches_heb
בסניף שלהם בדיזנגוף סנטר יצא לי להתנסות בכמה דגמים.
אם כי אני לא יודע אם הייתי קונה אצלם, תלוי באחריות שהם מספקים.

Ezs

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
התקשרתי אליהם, אותו סיפור כמו ב- MDK, אפשר רק להחזיק בלי להדליק. בכל מקרה הם בכלל לא מוכרים מצלמות של אולימפוס...

יש בכלל חנות בארץ שמאפשרת להתנסות במצלמות (כולל הדלקה וצילום)? או שזה רק בחו"ל (כמו ב- B&H)?

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
כמו שכתבתי קודם - אחים יוגנד בדרום תל אביב. http://j-sale.co.il/
לגבי חיפה אני באמת לא יודע. נסה אולי למצוא חנות שמוכרת ביבוא רשמי ואז היבואן מספק לפעמים דגמים לבדיקה.

Ezs

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
מגיב כאן שוב אחרי הפסקה....

בסוף הזמנתי את הסוני A6000 עם 3 שנים אחריות של ישפאר - יצא 2850 ש"ח. (עם עדשת קיט). בנוסף הזמנתי מ-BH מתאם לעדשת PENTAX הישנה שלי (20$).
המצלמה עוד לא הגיעה, אבל אני עדיין לא שלם במאה אחוז עם ההחלטה שלי :(, לעומת האולימפוס EM10, או ה- EM10-II (שעולה 3100 ש"ח עם עדשה ואחריות שנתיים).
יש המון ביקורות באינטרנט לגבי הסוני עם כל מיני בעיות - יכולת ה-AF בתאורה נמוכה, ועניין של התחממות יתר בצילום וידיאו. מצד שני יש המון ביקורות טובות על הסוני. באופן כללי יש פשוט ה-מ-ו-ן סקירות וביקורות על המצלמה הזו, זה נראה שהיא כל כך פופולרית אבל גם מושכת הרבה אש....
לדוגמה באמזון יש קרוב ל-700 ביקורות על הסוני (עם ממוצע 4.6) לעומת 209 ביקורות על ה- EM10 ו- 27 ביקורות על ה EM10-II....

בקיצור מקווה שעשיתי בחירה נכונה... בכל זאת זה סכום כסף רציני שלא מוציאים כל יום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש, מצלמה מעולה - אין מכשיר אחד שאין לו בעיות
אם מחפשים בעיות תמיד ניתן למצוא

Ezs

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
קודם כל תודה!

ברור לי שההתלבטות היא קשה כי היא בין טוב לטוב....
אני חושב שהדבר העיקרי שעדיין גורם לי לספקות לגבי ה-A6000 זה הייצוב תמונה של האולימפוס - לאור היצע העדשות שאני רואה כריאלי.

מה הכוונה: אני לא מתכנן לקנות המון עדשות שונות ויקרות (אחרת זה היה אולי עוד שיקול לטובת MFT).
אני חושב שיתאים לי (מעבר לעדשת הקיט) אולי עוד עדשת זום לרחוק (נגיד ה- 55-210 של סוני שהיא יחסית לא יקרה), ובנוסף עוד עדשת פריים, עוד לא יודע בדיוק איזה, אני אראה לפי איך שאני מצלם עם הקיט. חוץ מזה יש לי בבית את העדשת PENTAX הישנה שאשתמש בה במוד ידני. (על פילם היא היתה 55ממ כך שעבור APSC היא תהיה בערך 80ממ אורך מוקד).

עדשת הזום של סוני היא מיוצבת. אבל כשמסתכלים על עדשות פריים, אז יש את העדשות של סיגמא - 30, 19, 60 ממ - שמומלצות ונחשבות טובות ביחס למחיר שלהן. רק מה - הן לא מיוצבות. בשביל עדשת פריים מיוצבת למשל ה- SEL35F18 אצטרך לשלם פי 2.5 מאשר על הסיגמא.
לעומת זאת עם ה- EM10II יהיה לי IBIS, כך שיהיה לי ייצוב תמונה גם עם עדשות לא מיוצבות של סיגמא ואפילו עם העדשה הישנה שלי בבית.

השאלה היא האם לי, המשתמש הפשוט, היתרון של IBIS מנצח את היתרונות של הסוני (סנסור גדול יותר, וידיאו יותר טוב, צילום אקשן יותר טוב)?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תשובה קצרה היא לא - המייצב חשוב אבל לדעתי זו לא האופציה שבגלל רוכשים מצלמה
ואני לא יודע עד כמה העדשה שלך באמת מוצלחת (בלי כוונה לפגוע חלילה) שבגללה צריך לקבל את ההחלטה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור