בוקר של מוזיקה עם Bösendorfer ו-Edge

yuria

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
18
משתתף "בצערו" של נמר על הקימה מוקדם בבוקר.סקירה מעולה ,המשיכו בעבודת הקודש......

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
בקטעים תובעניים קלאסים המערכת הצליחה לשמור על דינמיקה ואיזון ללא עיוותים ופחדים מהמתפרצת הקרבה ובאה.

מבחינת פירוט זהו רמקול מפורט מאוד ולא הרגשתי שחסרים לי צלילים שהיו קיימים במערכות אחרות ופה לא.
This is something that one should expect from any high quality speaker.

However, this speaker is very interesting since we would expect it to "color" the sound rather than being transparent which contradicts the essence of a good speaker.
Namer, very nice and enjoyable article.
I hope someday to have the opportunity to listen to this speaker

נערך לאחרונה ב:

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
סקירה מצויינת נמר !

שווי המערכת כ 140K בקירוב ללא הנחת מזומן..היתי מצפה נמר להתלהבות אבסלוטית - טוטלית ממערכת זו.

נמר, שווי המערכת שלך חצי בערך(סליחה מראש אם אני טועה)......יש לך נקודת התייחסות מסוימת..
האם פער המחירים שווה ?
שאלה נוספת..
האם בטווח מחירים של 70k-50k שח(סכום לא מבוטל לכל הדעות) ניתן להגיע אל הנחלה והרווחה והקץ לשידרוגים ? או שצריך 150k- 140k ? באיזה סכום המהמר צריך לקום מהשולחן ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היי ארז.

אף מערכת עד כה לא הפילה אותי לקרשים והסיבה היא שאני לא מתפעל מהר.

המערכת הספציפית הזו היא ללא ספק מערכת מצויינת אך יכול להיות שבזול יותר תוכל להגיע גם לתוצאה מצויינת אך לא כזו. הסיבה שלא תגיע לתוצאה הזו היא מפני שהרמקול הנ"ל בנוי שונה לחלוטין ממערכת פרונטלית רגילה, הטויטר מקדימה בעוד שהיחידות מנגנות הצידה, רמקול זה יוצר במה תלת מימדית מיוחדת ומדהימה {כמו הדובלים למיניהם}.

אינני יכול להשוות אותה למערכת האישית שלי מפני שהן לא היו יחד באותו חדר בו זמנית לכן ההשוואה קשה, מה שעוד מקשה על ההשוואה הוא שהמערכת שלי לפני שידרוג אחרון כך שהיא אינה במיטבה.

נחזור למחיר.
תמיד נוכל למצוא מערכת שתתאים לנו באותה מידה במחיר מופחת אך יש להיתייחס למספר נקודות חשובות בבחירת המערכת.

1- מחיר המערכת אינו תמיד מצביע על איכות השמע.
2- יש להתאים את המערכת להרגלי ההאזנה שלך ולטעמך.
3- תמיד יהיה יותר זול.

עכשיו לעיניין המחיר.
המערכת המדוברת אכן אינה זולה כלל אך אפשר להגיע לתוצאה נהדרת גם בחצי מחיר {לא שזה זול} אך לא לתוצאה זהה או מתחרה. בוא ניקח את המחירים שעליהם דיברת על מנת לנסות ולהגיע לנחלה.

כאן ניכנס אופן חלוקת התקציב, טעמים אישיים וגודל החדר. במקרה הזה בחדר שבוא עמדו הבזנדהופר רמקול ריצפתי הוא חובה ללא ספק. רמקול ריצפתי טוב לא יעלה מתחת ל-25K שכבר הוריד את התקציב ל-25K בוא אתה צריך להכניס מקור איכותי, הגברה, קבלים, מעמד לציוד וכ"ו. כך ש-50K הוא סכום מכובד אך לא מספיק.

בוא נעלה ל-100K שזה כבר נחשב בעיני רבים סכום מטורף.

ניקח רמקול ריצפתי ב- 40K נניח מקור בעוד 20K הגברה בעוד 25K ונישאר לנו 15K לציוד נלווה , מן הסתם המערכת היקרה יותר יכולה להיות טובה יותר אך לא בהכרח.

מה שאני מנסה להגיד הוא כך.

אם יש לך תקציב מכובד כגון 70K , אם יש לך ידע וגישה להדגמות בביתך, אם אתה חשוף למספיק ציוד אתה בהחלט יכול לבנות מערכת מצויינת שתביא אותך לנחלה.

אם אתה עדיין מחזיק בכל היתרונות שציינתי בתוספת של עוד כמה עשרות אלפים תוכל להגיע רחוק יותר.

אגב.
המערכת האישית שלי עם המגבר החדש והמערכת הנבחנת שוות בערכן הכספי אך נשמעות שונה לחלוטין.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
סקירה מצויינת נמר !

שווי המערכת כ 140K בקירוב ללא הנחת מזומן..היתי מצפה נמר להתלהבות אבסלוטית - טוטלית ממערכת זו.

נמר, שווי המערכת שלך חצי בערך(סליחה מראש אם אני טועה)......יש לך נקודת התייחסות מסוימת..
האם פער המחירים שווה ?
שאלה נוספת..
האם בטווח מחירים של 70k-50k שח(סכום לא מבוטל לכל הדעות) ניתן להגיע אל הנחלה והרווחה והקץ לשידרוגים ? או שצריך 150k- 140k ? באיזה סכום המהמר צריך לקום מהשולחן ?

אם יורשה לי לענות ולא במקום נמר,
אלא סתם מתוך נקודת השקפה שלי.

לדעתי אל המנוחה והנחלה אפשר להגיע או לו להגיע
עם מערכות בין 5K ש"ח לבין 300K ש"ח וצפונה.
הכל תלוי באוזני השומע ואם הוא מסופק.
לדעתי אין קשר לסכום.
אני מכיר אנשים שגם לאחר שהוציאו 200K ש"ח
לא נחים לרגע ,ברור שהפרוטה מצויה בכיסם
ולכן אין בעיה להמשיך לרוץ.אני בעד. ולעומת זאת
ישנם כאלה שמגיעים לאיזושהיא נקודה ואומרים ,
זהוא אני לא צריך יותר, בשבילי זה מספיק.וללא קשר לסכום
או ליכולת להוציא עוד.
וכמו שידוע למהמר אין סכום ,יש אז משחקים, אין אז
הולכים להשיג.
ולגבי "האם הפער שווה..." לדעתי זה לא רלוונטי.
אם פלוני הולך ומוציא סכום של עוד 20% על הסכום
שהציוד שלו שווה והשיג שיפור בסאונד לא בדיוק
שווה ערך למה שהוציא אבל זה עושה לו את זה,
אז זה היה שווה.
ו....לאדיופיל אין קץ לשידרוגים יש מנוחה בין השידרוגים
גם אם מערכת כמו אצל עופר.אאאאז שלא יעבדו עליך.:)

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
כל מי שבעניין האודיופיליה אנשים פרטים ובעיקר העוסקים בתחום יכולים לבנות מערכת ב 50k שפשוט תפיל אנשים לקרשים חד משמעית.אם תוסיף עוד 100k...וולאק לא יודע... בלי קשר כמה עמוק כיסו של האדם.

למשל בעולם הרכבים: רכב ב 150k יותר טוב מרכב ב 50k הבדל תמורה למחיר ברור.

באודיופיליה ניתן לבנות סטאפ זול שיתן תמורה טובה יותר מסטאפ שעולה פי שלושה..אז איפה פה התמורה למחיר? שאלה קצת פילוסופית בכל הנוגע לאודיו.

נמר, אתה שמעת סטאפים יותר ממני...יש מצב לפעמים: אין תמורה למחיר! בעיקר במחירי היאנד.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מערכת 50K שתפיל אנשים לקרשים?
איזה אנשים? בג'ונגלים הנידחים באפריקה? כאילו שאיכות צליל לא חשובה להם?
במקום סתם לזרוק מספרים אם אתה יודע על מערכת כזו ב 50K נא תציין ממה היא מורכבת ואז נוכל לשפוט על מה מדובר.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
משומשת למשל.....?

אם ניקח רמקול שמחיר השוק שלו 30 או 35 ונשיג אותו ב - 15 עד 20.....
נוסיף הגברה במחיר של 15 (לאיל יש כעת למשל לפחות שני פאוור של קרי שבאים בחשבון)....
עוד 8-12 לפרה כנ"ל - מתצוגה או יד שנייה.....
ביתרה אפשר להשיג פטיפון משומש או CDP יד שנייה.......וישאר קצת לכבליאדה.

רק שצריך ים של סבלנות וזמן ע"מ לייצר במצב כזה סינרגיה בין המכשירים - עד שתמצא משומשים שמתאימים אחד לשני.

אופציה נוספת - אודיוגון. הריזיקות ידועות, מה עוד שגם שם לוקח זמן למצוא רכיבים שיתאימו האחד לשני בצורה מיטבית.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אה.....איך שכחתי! יש לי, יש לי, יש לי

תמיד אפשר גם ללכת על ההמלצות של החברים הכתומים שלך: רסיבר של דנון, מקור של פיוניר ורמקולים של סונוס פבר!!!

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
המספרים שלך הם בפאונד?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לפי מיטב הבנתי אנו איננו מדברים על 50K למערכת יד שניה, הרי אם למישהו יבוא למכור מערכת של מליון דולר ב-50K זה אומר שהיא באמת שווה את זה? אני מדבר על חדש, דנדש, ניילונים.

עכשיו לתשובה.

מהיא תמורה טובה למחיר? למי היא טובה?

לטעמי רמקול X הוא תמורה מצויינת למחיר לעומתך שאתה בטוח שרמקול Y הוא התמורה האמיתית למחיר.

מהיא לדעתי תמורה למחיר.
תמורה היא בעצם מה שהמערכת נותנת לי בהתאם למחיר ששילמתי עליה, אני שילמתי X והיא מספקת לי Y הנאה כאשר לאדם אחר המערכת ששלמתי עליה X מספקת לו Y-3 הנאה.
זה אומר שמבחינתי המערכת הזו היא בעלת תמורה מצויינת למחיר, אך לאדם אחר זוהי תמורה גרועה למחיר.

תמורה למחיר הוא מושג מאוד אינדבידואלי וכל אחד עושה את חישוביו על פי טעמו האישי.

אדם שמחפש להשיג את הכי טוב למחיר לא יצליח למצוא לעולם מערכת כזו שהיא "מערכת שמצויינת למחירה" אלה מערכת שהיא מצויינת למחירה עבורו.

בנוגע לסטאפ שטוב ממערכת שעולה פי 3 - אני אישית אף פעם לא מקבל את הטענה הזו. יש אין ספור שילובים ואין ספור מוצרים. ובהמשך לטענת ה"נישמע טוב יותר ממוצרים שעולים כפליים" מלמד אותי שמכשיר מדגם התחלתי טוב יותר מאותו מכשיר בדגם הגבוה יותר. לכן אינני מסכים עם טענה כזו.

בנוגע לתמורה גרועה למחיר.

שמעתי מערכות שהיו רחוקות מטעמי ועלו מאוד יקר, אני אישית לא הייתי חי איתה בכל מחיר לכן לא ניכנס כאן נושא התמורה למחיר, אם אני לא אוהב אף מחיר לא ישנה את הרגשתי ויהפוך אותה לטובה במחיר מוזל.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
היי ארז.

אף מערכת עד כה לא הפילה אותי לקרשים והסיבה היא שאני לא מתפעל מהר.

המערכת האישית שלי עם המגבר החדש והמערכת הנבחנת שוות בערכן הכספי אך נשמעות שונה לחלוטין.
מה ההבדל בין שתי המערכות ? ולמה אף אחת לא מפילה אותך , בהתחשב בכך שמחיר מסויים כן צריך להפיל אותך . כלומר מה שאני מנסה לומר ,שלאנשים נורמאליים , אם אני הייתי חושב על לחלום לקנות מערכת שעולה סכומים כאלו , בהחלט הייתי רוצה לדעת שזו מערכת שתפיל אותי בנוקדאון , כי אם לא , והיא גם מערכת של פשרות , אז אם היא 99% והמערכת שלי היא למשל 90% והיא עולה עשירית , למה לי לטפס לכאלו סטרטוספרות של מחיר ? שווה לחלום ולחסוך רק על משהו שבאמת יביא אותי למנוחה ונחלה . זה לפחות דעתי
בנוגע לסטאפ שטוב ממערכת שעולה פי 3 - אני אישית אף פעם לא מקבל את הטענה הזו. יש אין ספור שילובים ואין ספור מוצרים. ובהמשך לטענת ה"נישמע טוב יותר ממוצרים שעולים כפליים" מלמד אותי שמכשיר מדגם התחלתי טוב יותר מאותו מכשיר בדגם הגבוה יותר. לכן אינני מסכים עם טענה כזו.
למה אתה חושב שאי אפשר לקבל תמורה טובה יותר בחצי מחיר ? עד היום לא יצא מקרה שבו קניתי מערכת שנשמעה כמו המחיר שהיא עלתה לי . זה תלוי מאוד בנקודות שבהן אתה משקיע יותר , ובנקודות שבהן אתה משקיע פחות , ולעיתים די קרובות יש מוצרים זולים שעולים הרבה פחות ממוצרי יוקרה . דוגמה טובה לזה הרמקולים הסיניים שלך , אם היית שם עליהם שם של חברה אירופית אתה חושב שהיית קונה אותן באותו מחיר ? אני בטוח שלא . זה פשוט למצוא את הרכיבים הנכונים שיתנו יחד תוצאה מעולה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היי ג'וקר.

בנוגע לשאלה הראשונה.

עד היום בכל מערכת ששמעתי היו חסרונות מסויימים, אם זה עיצוב, טויטר, בס, מיד או אופי הצליל באופן כללי, כאשר אקבל את המגבר החדש המערכת האישית שלי היא תהיה זו שתפיל אותי לקרשים מפני שהיא נבנתה בדיוק לטעמי.

ההבדל בין שתי המערכות הוא באופי הכללי של שתיהן. המערכת שלי לדעתי מפורטת יותר בתחום האמצעי וישנה יותר רזלוציה בבס, יחידת המיד מנגנת אלי ולא בכל חלל החדר מה שמוסיף פוקום ונוכחות שהייתה פחות מורגשת בבזנדהופר. אך היו מספר פרמטרים שהבזנהופר היה טוב יותר. לכן לכל רמקול יש יתרונות וחסרונות.

לשאלה השניה.
מעולם לא טענתי כי בילתי אפשרי לקבל תוצאה טובה מאוד ואפילו מדהימה בחצי מחיר אלה טענתי שאותו אדם שיש לו את הידע לעשות זאת במחיר זול מסוגל לעשות הרבה יותר כאשר הפרוטה נימצאת בכיסו.

לגבי הרמקול שלי - כיוון שלא שמעתי אותו טרם רכשתי ואני יכול לדבר בדיעבד, אז בדיעבד הייתי מוכן לשלם עליו יותר ממה שהוא שווה ולדחות רמקולים מכובדים אחרים למענו. אינני מסתכל על שמות וחברות, זה מעולם לא ריגש אותי ומעולם לא הרשים אותי.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
מערכת 50K שתפיל אנשים לקרשים?
איזה אנשים? בג'ונגלים הנידחים באפריקה? כאילו שאיכות צליל לא חשובה להם?
במקום סתם לזרוק מספרים אם אתה יודע על מערכת כזו ב 50K נא תציין ממה היא מורכבת ואז נוכל לשפוט על מה מדובר.

תיראה diz1,
אני מבין שיש לך ציוד ששוה "קצת" יותר
מ 50K ש"ח.אבל לא אני ולא אתה זורמים
לאנשים בורידים ולכן רמת ההתרגשות של פלוני
ממערכת מסוימת היא מה שקובעת כלפיו.
סביר להניח שככל שרמת הציוד שלך עולה
סף ההיתרגשות עולה גם הוא,אך אי אפשר להסיק מכך
שאנשים לא "נופלים" ממע' ששוויה 50K-60K ש"ח.
אני באמת מבין אותך ואני מכיר אנשים שרמת הכבליזציה
אצלם היא מעל 15K$ ,אז ברור לי שהם לא "יפלו" גם
ממע' ב 50K יורו:מבולבל:

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
לדיז,

אתה כנראה חי טוב ומצבך הפיננסי מעל לסביר,אך אתה אינך מדגם מייצג. ב50K כן, בשקלים אפילו חדשים
ניתן לבנות סטאפ שיפיל אנשים.לא רק שבטים מהגונגל, אפילו ישראלים פשוטים כמונו,אתה לא שייך.רד אלינו אוירון.

לדעתי סוגית המחיר משפיעה מאד.והתמורה למחיר בהתאם.
מערכת במיליון $ שווה את הכסף ? לדעתי בחיים לא שילמת 700,000$ על שם,קסמים,ותיאוריות סאונד עילאי.

כאשר אתה בא לשמוע סטאפ יקר מאד אתה משוחד מסוגית המחיר וואו 200000$ זה בטח צריך להיות משהו וכו.

מערכת ב 50K תיתן יותר תמורה למחיר זו כוונתי ודעתי .אתה משלם ומקבל יותר עבור המוצר.

רובנו התחלנו בתחביב בתור נערים עם מערכת פשוטה וזולה והתקדמנו הלאה....כל אחד לפי כיסו.
נהנינו מכל שידרוג וגם הרגשנו אותו.
כאשר אתה מתקרב ל 50k-60k ומעונין לשדרג השיפור יהיה קטן יחסית וידרש לכך ים של כסף.בעית תמורה למחיר.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא לזה התכוונתי
ארז שאל מה כבר יתן מערכת 100K שיפיל מישהו ש"נופל" ממערכת של 50K

אנשים יכולים להתרגש ממכשיר זול. אני אוהב להאזין לרדיו דרך טיוולי ולהתפלא איזה צליל נחמד יש לטרנזיסטור של 100-200 דולר.
אנשים יכולים ליפול ממה שהם רוצים.
אבל, יש אלמנטים אוביקטיבים בחוויה. הדברים האוביקטיבים הללו נגזרים מניסיון מסויים והאזנה לכמות מינימלית של מערכות .
בתחביב הזה בהחלט כדאי ורצוי להיות חרש , או להיות בעל רמת התנסות מאוד מוגבלת.
זה יוצא יותר זול ולא דווקא פחות מרגש.

rptkkuh

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תיראה diz1,
אני מבין שיש לך ציוד ששוה "קצת" יותר
מ 50K ש"ח.אבל לא אני ולא אתה זורמים
לאנשים בורידים ולכן רמת ההתרגשות של פלוני
ממערכת מסוימת היא מה שקובעת כלפיו.
סביר להניח שככל שרמת הציוד שלך עולה
סף ההיתרגשות עולה גם הוא,אך אי אפשר להסיק מכך
שאנשים לא "נופלים" ממע' ששוויה 50K-60K ש"ח.
אני באמת מבין אותך ואני מכיר אנשים שרמת הכבליזציה
אצלם היא מעל 15K$ ,אז ברור לי שהם לא "יפלו" גם
ממע' ב 50K יורו:מבולבל:

שים לב הציוד שלו אולי היה שווה פעם יותר מ- 50K כחדש היום הוא שווה משמעותית פחות והשחד(חסכן/קמצן) בעברית גם שילם עליו סכום נמוך משמעותית.
הוא יכול להמשיך להחביא אותו במרתפים את האמת כולם או בעצם הרוב כבר יודעים.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ועוד נקודה
למצבי הכספי אין שום קשר כאן לדיון ,וגם באופן כללי עבור אנשים אחרים.
זה עיניין גם של סידרי עדיפויות. אני לא נוסע בגייפ אימתני, למשל.לא מעשן וחוסך על סיגריות .
ואני יחסית מאוד חסכן באודיו. חוץ מהראש למערכת (פטיפון) ובמקרה הפרה שקיבלתי במחיר מאוד טוב, כל הציוד שלי הוא משומש ונקנה במחיר יחסית טוב לעומת המחיר המקורי.
אני לא רוצה להוציא את הסכום שהייתי אמור להוציא אם הייתי קונה הכל חדש.
זה היה מבאס אותי.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
rptkkuh

יכולת לכתוב את זה אחרת.

אתן לך סקיצה ותוכל להישתמש בה.

הסקיצה!

"מערכתו של פלוני אלמוני עלתה יותר מ-50K כחדשה, אך את אותה מערכת ביד שניה ניתן לרכוש בפחות."

את עיניין הקמצן, חסכן, החבאות במרתף אפשר להסיר מהתשובה. אלה אם כן זה דחף בילתי נישלט של האנושות לקטול את האחר.

rptkkuh

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
rptkkuh

יכולת לכתוב את זה אחרת.

אתן לך סקיצה ותוכל להישתמש בה.

הסקיצה!

"מערכתו של פלוני אלמוני עלתה יותר מ-50K כחדשה, אך את אותה מערכת ביד שניה ניתן לרכוש בפחות."

את עיניין הקמצן, חסכן, החבאות במרתף אפשר להסיר מהתשובה. אלה אם כן זה דחף בילתי נישלט של האנושות לקטול את האחר.

אתה כנראה לא קורא את השרשורים ש-DIZ שותף להם כי אחרת היית מבין שזה הפוך כלומר זה הדחף של DIZ לזלזל ולהקניט את האחר/ים אבל כנראה שמאיזו שהיא סיבה מותר לו ולאחרים אסור.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור