בארץ, ממתין לשיחרור מהמכס - מכין את הברינקס

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
שיקולי מסחר נטו , התקליט עולה כמעט פי 3 ואינו ניתן להעתקה אז די ברור מה התעשייה מעדיפה לשווק..

זה שהתעשייה מעדיפה למכור עותק פיזי, לא שייך לדיון, כי מדברים על איכות הסאונד בהאזנה.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
נמר,
הגענו למאתיים פוסטים.
טרם נתת את חוות דעתך המלומדת והמפורטת לדה וינצ'י.
נמתין....
תודה.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
שיקולי מסחר נטו , התקליט עולה כמעט פי 3 ואינו ניתן להעתקה אז די ברור מה התעשייה מעדיפה לשווק..

ברור שיש שיקול מסחרי אבל מי שקובע אותו הוא הצרכנים שקבעו שיש פורמט מנצח שאי אפשר לשכפל (באיכות).

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
ברור שיש שיקול מסחרי אבל מי שקובע אותו הוא הצרכנים שקבעו שיש פורמט מנצח שאי אפשר לשכפל (באיכות).
או שזה טרנד.
גם הזקן חזר משום מה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

היי רז מורידים בחינם. לא צריך דיסקים היום בשביל להעתיק.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
או שזה טרנד.
גם הזקן חזר משום מה.

אם זה היה טרנד זה היה נעלם כפי שהופיע מחדש, בינתיים כל פירמה ידועה שמכירה את התחום מוציאה מוצרים/אביזרים חדשים בכמות מסחררת אז דבר אחד בטוח, זה לא טרנד.

לצורך העניין שאלתה את נמר את דעתו לגבי הפטיפון שלו, אז תרשה להגיב בצורה חד משמעית שמדובר במקור הכי טוב בארץ ובין הטובים בעולם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה זאב. כרגיל תענוג לארח אותך.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
זה שהתעשייה מעדיפה למכור עותק פיזי, לא שייך לדיון, כי מדברים על איכות הסאונד בהאזנה.

אנחנו מדברים עדיין על הדפסות חדשות? אם כן (לפחות בז'אנר הקלאסי) ההדפסות הישנות עדיפות בענק ( בפרט living stereo ו- mercury ) וגם דקה, הצלחת לשכנע את עצמך אחרת ? חסכת הרבה כסף :)

ועדיין חוץ מכמה ב א מ ת בודדים (פיגרו עם קלייבר מ55) מדובר לרוב בביצועים מיושנים שאין לי עניין מיוחד בהם בעידן הדיגיטלי

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
אנחנו מדברים עדיין על הדפסות חדשות? אם כן (לפחות בז'אנר הקלאסי) ההדפסות הישנות עדיפות בענק ( בפרט living stereo ו- mercury ) וגם דקה, הצלחת לשכנע את עצמך אחרת ? חסכת הרבה כסף :)

ועדיין חוץ מכמה ב א מ ת בודדים (פיגרו עם קלייבר מ55) מדובר לרוב בביצועים מיושנים שאין לי עניין מיוחד בהם בעידן הדיגיטלי

אני מתייחס לכל אורך הדרך להדפסות חדשות, ברמאסטר אנלוגי.
Living Stereo - המהדורה של Analogue Productions נשמעת טוב יותר ממהדורות ראשונות.
Mercury - המהדורה של Speakers Corner נשמעת טוב יותר ממהדורות ראשונות.
Decca - אותו כנ"ל.
*אם זה משנה, אני מסייג שמה שאני כותב הוא לאחר האזנה השוואתית. כמה מאות כותרים בשנים האחרונות.
הצלחת לשכנע את עצמך אחרת? השאלה על בסיס מה..:)(ורד)

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
.
*אם זה משנה, אני מסייג שמה שאני כותב הוא לאחר האזנה השוואתית. כמה מאות כותרים בשנים האחרונות.
הצלחת לשכנע את עצמך אחרת? השאלה על בסיס מה..:)(ורד)

על בסיס מאות (!!!) אלבומי LV מקוריים (שירשתי למזלי מטכנאי בכיר שעבד שם ולימים עלה ארצה והתגורר לידי) ועוד עשרות רבות של אלבומי דקה מקוריים כמו גם תקליטי DG, Philips HMV ועוד ועוד ועוד , לא מאמין ? שאל את קובי, עופר (שחורי והגדול שהכירו את האוסף היטב), כנראה אין לך מושג ירוק עם מי אתה מדבר.

אפשר להעביר אליך את אותה השאלה , אלו כותרים ספציפים השוואת?
אה וכן, תמונות של הכותרים יוכלו בהחלט לסייע :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
על בסיס מאות (!!!) אלבומי LV מקוריים (שירשתי למזלי מטכנאי בכיר שעבד שם ולימים עלה ארצה והתגורר לידי) ועוד עשרות רבות של אלבומי דקה מקוריים כמו גם תקליטי DG, Philips HMV ועוד ועוד ועוד , לא מאמין ? שאל את קובי, עופר (שחורי והגדול שהכירו את האוסף היטב), כנראה אין לך מושג ירוק עם מי אתה מדבר.

אפשר להעביר אליך את אותה השאלה , אלו כותרים ספציפים השוואת?
אה וכן, תמונות של הכותרים יוכלו בהחלט לסייע :)

מה כפרה? אתה באמת נותן לזיו להכין שיעורי בית בשביל לשכנע אותך?
יש לי כמה וכמה הדפסות מקוריות מול חדשות. ברוב המקרים החדשות נשמעות דינמיות יותר, מאוזנות יותר, נכונות יותר. אני לא היחיד שטוען כך.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
אוקיי, ננסה בדרך אחרת,
האנשים הרשומים מטה הינם מבעלי הניסיון הרב ביותר בתחום ההקלטות הקלאסיות ומערכות העל ואלו הם:

קובי, עופר שחורי ועופר ר, יואל , עמיר, רענן

שאלה: מי מהרשומים מעלה סבור שהדפסות חדשות עולות על אלו הישנות ?
אלו כאמור בעלי נסיון רב ( ואינם עוסקים בתחום) ועד כמה שידוע לי התרשמותם זהה לשלי ואגב אני נוטה להסכים
שהחדשות קצת יותר דינמיות ואולי גם נשמעות מאוזן יותר ועקב זאת נכון יותר (עקב שחיקה של ההוצאות הישנות) אבל 'הקסם האנלוגי' לא קיים שם,

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אוקיי, ננסה בדרך אחרת,
האנשים הרשומים מטה הינם מבעלי הניסיון הרב ביותר בתחום ההקלטות הקלאסיות ומערכות העל ואלו הם:

קובי, עופר שחורי ועופר ר, יואל , עמיר, רענן

שאלה: מי מהרשומים מעלה סבור שהדפסות חדשות עולות על אלו הישנות ?
אלו כאמור בעלי נסיון רב ( ואינם עוסקים בתחום) ועד כמה שידוע לי התרשמותם זהה לשלי ואגב אני נוטה להסכים
שהחדשות קצת יותר דינמיות ואולי גם נשמעות מאוזן יותר ועקב זאת נכון יותר (עקב שחיקה של ההוצאות הישנות) אבל 'הקסם האנלוגי' לא קיים שם,

ושם מסתכמת המסקנה שלך? חמישה אנשים?
ראשית קובי רוכש תקליטים חדשים לביצועים שיש לו אותם במקורי. הוא בוחן כל מקרה לגופו (לא כמוך - נעול). יש מצבים שהישם נשמע טוב יותר ויש להיפך.

ומזה קסם אנלוגי? הקסם הזה מתרחש גם עם קליר אודיו וראש גולדפינגר כמו שעל לין lp12?
ואיך אתה מזהה את אותו קסם על נוטינגהם וזרוע מקורית ביחס מול אורקל דלפי 5?

עזוב אותך מקסמים. מכיוון שכל פטיפון נשמע אחרת לחלוטין אין קסם אנלוגי כמו שאין קסם מנורתי.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
ומזה קסם אנלוגי?

בדיוק מה שקיים בהוצאות הישנות ולא קיים בהוצאות החדשות.

למה? כנראה בלאי של הסלילים ואולי עוד סיבות שכרגע לא עולות לי בראש..

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בדיוק מה שקיים בהוצאות הישנות ולא קיים בהוצאות החדשות.

למה? כנראה בלאי של הסלילים ואולי עוד סיבות שכרגע לא עולות לי בראש..

מה לא קיים בחדשות וכן קיים בחדשות? מזה ״קסם״, איך הוא מתבטא בצליל?

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
השאלה בהחלט במקומה וראוי להפנותה לכל אלו שמעדיפים לשלם על עותקים מקוריים סכומי עתק באתרי אספנות במקום פשוט לרכוש הוצאות חדשות . נכון שמדובר באספנות אבל גם בחבר'ה אדיופילים עם ציוד על. איך אני יודע ? מכרתי גם אני פה ושם :)

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
מה לא קיים בחדשות וכן קיים בחדשות? מזה ״קסם״, איך הוא מתבטא בצליל?
זה הכל קשור לזכרון חושים, לא אומר שהישן טוב יותר(כן חושב ככה)
כמו שזוכרים..., גם כשהציוד היה נחות, משהו בלתי אמצעי שקשור לחוויה, משהו הוליסטי שלא ניתן לפרוט.
צעיר שאוכל מלפפון עם טעם של פעם, יגיד, טעים אבל עושה רעש חזק כשלועסים אותו, מעדיף את הרגיל.
מי שגדל על המלפפונים האלה, ידבר על קסם.
ולך תסביר את זה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה הכל קשור לזכרון חושים, לא אומר שהישן טוב יותר(כן חושב ככה)
כמו שזוכרים..., גם כשהציוד היה נחות, משהו בלתי אמצעי שקשור לחוויה, משהו הוליסטי שלא ניתן לפרוט.
צעיר שאוכל מלפפון עם טעם של פעם, יגיד, טעים אבל עושה רעש חזק כשלועסים אותו, מעדיף את הרגיל.
מי שגדל על המלפפונים האלה, ידבר על קסם.
ולך תסביר את זה

אז על פי טענתך ה״קסם״ הוא בתקופה ובאווירה יותר מאשר בתקליט עצמו. הרי המערכות של אז לא הצליחו להפיק אפילו רבע מהתקליט לעומת המערכות של היום. ולא, אני לא מדבר על הפטיפון, אני מדבר על כל מה שמאחוריו.

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
כולם מסכימים שיש הבדל בצליל בין תקליט שהופק לפני כמה עשורים במצב שמור לראישיו.
אני מעדיף את הראשון, חושב בגלל הסיבות שציינתי.
מניח שהראישיו הטובים נשמעים כך, לא רק בגלל טעם המפיקים כי אם עקב מגבלות בחומר המקורי, העדפת מאפיינים וטריידאוף לאחרים.
תמיד נעים לפגוש בראישיו מצויין, כן ירבו.
כמו החוויה של הפטיפון שלך, אף ראישיו לא יעלה עליה

נערך לאחרונה ב:

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
תודה זאב. כרגיל תענוג לארח אותך.

היה קצר מדי, הכל בגלל זיפ ;) .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור