אנלוג זה מגניב (וקטע אחד שקצת פחות).

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
זוכרים את שאלת מיליון הדולר (טוב, קצת פחות מזה) שהעליתי לא מזמן (לטובת מי ששכח, האם ניתן לקבל מקור אנלוגי טוב בסכומים שבין 20 – 30 אלש"ח), התשובה היא כן, אנלוג זה לגמרי מגניב (לא לדאוג יש גם דברים פחות מגניבים).

בקיצור הסאונד שמתקבל אצלי בבית אחרי הוספת האנלוג הוא חגיגה, לא טוב יותר או פחות ממקורות אחרים, פשוט סאונד מהנה ולשמחתי מעבר למה שחששתי שאצליח לקבל – תודה לערן מאודיו פריק שהשכיל לשלב בין הרכיבים השונים וליצור בינם ובין שאר הסטאפ שלי שילוב מאוד מוצלח לטעמי.

הקטע הקצת פחות מגניב, המהירות בה מסתיים צד של תקליט, אני בשוק שלא זכרתי את הנושא מהימים בהם הייתי נער והדבר האחר, טקס ניקוי התקליט טרם האזנה, אומנם התרגלתי אבל הייתי שמח לחיות בלי.
המסקנה שלי עד כה, זה אומנם לא הולך להוות מקור ראשי (בטח כתקליט טוב עולה כמו 3 דיסקים או מנוי של 4 חודשים בטידל) אבל כיף גדול שיש מקור נוסף עם צליל ופרזנטציה שונים.

אחרי פחות משבוע ואוסף של קצת פחות מ 30 תקליטים חדשים, אודיופילים ומוקלטים היטב אני יכול לומר שה"חור בכיס" קצת פחות כואב כשהמוסיקה בוקעת מהמערכת.

נערך לאחרונה ב:

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אצלי הסעיף מהאנלוג מגיע כשצריך להפוך צד, וצריך להזדרז לפני שהזרוע מגיע לסוף וכחחחכככככח צורמני מצמרר אותי.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
אנלוג תמיד נראה לי כמו עבדות.
מצד שני, אי אפשר להתעלם מהעובדה שאין אף מוצר אודיו עם מקדם מגניבות גדול יותר מפטיפון (וגם הפרט השולי שזה נשמע יותר טוב בג'אז ובהקלטות ישנות בכלל, לעזאזל).
בא לי לקנות אחד ולשים בשביל הפאסון (בלי לחבר).
בקיצור, תהנה מלא:)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אצלי הסעיף מהאנלוג מגיע כשצריך להפוך צד, וצריך להזדרז לפני שהזרוע מגיע לסוף וכחחחכככככח צורמני מצמרר אותי.

החלפת הצד מגיעה מהר מידי, ה CD והסטרימר הרגילו אותי לזמנים שונים בתכלית.
לפחות אצלי אין קול צורמני בסוף התקליט וגם פיפסים הם דבר נדיר מאוד, הראש עושה עבודה נפלאה.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אנלוג תמיד נראה לי כמו עבדות.
מצד שני, אי אפשר להתעלם מהעובדה שאין אף מוצר אודיו עם מקדם מגניבות גדול יותר מפטיפון (וגם הפרט השולי שזה נשמע יותר טוב בג'אז ובהקלטות ישנות בכלל, לעזאזל).
בא לי לקנות אחד ולשים בשביל הפאסון (בלי לחבר).
בקיצור, תהנה מלא:)

תודה איש, אני נהנה מכל רגע מכל העולמות :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תענוג לקרוא.

מאחל לך עוד 1,000,000,000 סיבובים מהנים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תענוג לקרוא.

מאחל לך עוד 1,000,000,000 סיבובים מהנים.

תודה רבה :)

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
קנינו פטיפון, זה לא הסוף, עכשיו צריך "מכונת כביסה" לתקליטים, צריך מברשת, צריך חומרים, צריך וצריך וצריך, נמר יוכל להנחות אותך בכל מה שצריך.
ואחרי שתסיים את הסיבוב, תתחיל מחדש, מפני שאתה אוהב ומתרגש מכל רכישה, על כן אאחל לך, המשך מסע מוצלח, והנאה גדולה מכל מה שתבחר.
עלה והצלח איש יקר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
קנינו פטיפון, זה לא הסוף, עכשיו צריך "מכונת כביסה" לתקליטים, צריך מברשת, צריך חומרים, צריך וצריך וצריך, נמר יוכל להנחות אותך בכל מה שצריך.
ואחרי שתסיים את הסיבוב, תתחיל מחדש, מפני שאתה אוהב ומתרגש מכל רכישה, על כן אאחל לך, המשך מסע מוצלח, והנאה גדולה מכל מה שתבחר.
עלה והצלח איש יקר.

תודה רבה חיים, (ורד) החסרונות במדיה ידועים ולכן המקורות העיקריים שלי הם דיגיטאליים.

בנוגע לחסרונות, זה דומה לזוגות שמביאים ילד שני ושלישי כאילו שלא הבינו אחרי הילד הראשון שקל זה לא יהיה, בסוף יש סיפוק ונחת שגוברים על הקשיים. ;)

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
ממש מקנה (באמת)... לא הצלחתי לקבל חגיגה בסט אפ אנלוגי ב- 30K :(....
לגבי "אין קול צורמני בסוף התקליט" - אל תתלהב :), אתה שומע תקליטים חדשים (כך הבנתי) בהם הצליחו להתגבר על הבעיה.אבל הקסם האמתי של ויניל הוא בתקליטים מהעידן ההוא, וכדאי לך להיכנס לעולם הזה. הבעיה של עיוות קל בסוף תקליט היא לא דרמטית (אלה אם אתה פרפקציוניסט) ויש תקליטים בהם היא לא כ"כ בולטת.
בפן הפרקטי - טוב, שאתה מנקה תקליטים, מקווה שיש לך מכונת ווקום. ואל תזניח את ניקיון המחט שמשפיע מאד על איכות הצליל. בעיניי, המוצר הזה
https://www.amazon.com/ONZOW-ZERODUST-Onzow-ZeroDust-Cleaner/dp/B00ERPWAK2
הוא must, ובנוסף לו - משהו כמו זה:
https://www.amazon.com/Clearaudio-Elixir-Stylus-Cleaning-AC003/dp/B00DPD4Q7W

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
@vitalyi
ייתכן ואני בר מזל, אבל אני נוטה להאמין שמדובר בשילוב הנפלא שערן "בחש" עבורי, בנוסף סביר להניח שאני "פחות" פרפקציוניסט ממך.
דברים בסיסיים כבר נרכשו והשאר ואחרים עושים את דרכם לכאן (מצחיק שהגעתי במקרה לאותם מוצרים שהמלצת עליהם :) ). מכונת ווקום אין, כרגע לא בתוכנית אולי בהמשך ואולי ברגע של משבר אחליט להשתמש במדיח הכלים ;) (בהומור כמובן).
בנושא רכישת תקליטים, אני מעדיף לא לקחת סיכון מיותר ולרכוש תקליטים חדשים וממקור טוב, אומנם יקר אבל מקנה שקט ובטחון ברכישה ובהאזנה עבור הדיות כמוני שלא ממש בקיא בהדפסות השונות מהעבר.

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113

מזכיר לי, את הימים הראשונים של הלייזר דיסק, שהיה מאלץ אותי לקום ולהחליף צד.
זרוע לא הייתה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מזכיר לי, את הימים הראשונים של הלייזר דיסק, שהיה מאלץ אותי לקום ולהחליף צד.
זרוע לא הייתה.

חחחח, דומה אבל בשחור (צבע הווניל). ;)

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43

תמונות מצורפות

• bla.gif
    bla.gif
    KB 378.5 · צפיות: 530

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
@vitalyi
בנושא רכישת תקליטים, אני מעדיף לא לקחת סיכון מיותר ולרכוש תקליטים חדשים וממקור טוב, אומנם יקר אבל מקנה שקט ובטחון ברכישה ובהאזנה עבור הדיות כמוני שלא ממש בקיא בהדפסות השונות מהעבר.
שמע, אף אחד לא נולד מומחה לוויניל - וגם לאלה שמזמן בתחום יש עוד מה ללמוד. אין גבול. אבל יש צדק מסוים בדבריך - לפני שאתה נכנס לסחרור של ויניל, עליך להבין עד כמה אתה צריך את זה. מהצד השני, על מנת להבין - צריך לשמוע תקליטים בהם יש קסם של ויניל (כלומר, תקליטים ישנים)... סוגיה של הביצה והתרנגולת. אני רק מאד מקווה בשבילך שאתה לא קונה תקליטים חדשים שמוכרים בסטימצקי ובמקומות דומים ב-100 - 110 ש"ח כי זה לא אנלוג. Hi Res במקרה הטוב ו-MP3 במקרה הרע. ואם אתה קונה תקליטים של Analogue Production ב-160 ש"ח וצפונה - האמין לי, במחיר הזה אפשר לקנות יופי של הדפסות מה"עידן הזהב" במצב כמעט מושלם.
טעויות - כן, יהיו - והרבה. ככה בכל תחום שמתחילים ללמוד. ועקומת למידה לא קצרה. ומה לעשות - ויניל הוא תחביב יקר (מה עם re tip, חומרי ניקוי, עטיפות וכו'?). אז תפסיד עוד סכום מסוים על משלוח חזרה של תקליט דפוק. במוקדם או במאוחר תמצא מוכרים עליהם תוכל לסמוך בעיניים עצומות.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
הבעיה העיקרית היא לא שהתקליט נגמר מהר אלא המאמץ הדרוש לקבלת סאונד אולטימטיבי (הפטיפון צריך להיות מכוון, ניקוי תמידי של ה תקליטים והמחט, השגת תקליטים איכותיים ויקרים בהשוואה לזולים יותר במחיר ובסאונד וכדומה). כאשר הכל יתחיל לדפוק כמו שצריך אין לי ספק שלא תרצה לשמוע משהו אחר למרות המאמץ.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הבעיה העיקרית היא לא שהתקליט נגמר מהר אלא המאמץ הדרוש לקבלת סאונד אולטימטיבי (הפטיפון צריך להיות מכוון, ניקוי תמידי של ה תקליטים והמחט, השגת תקליטים איכותיים ויקרים בהשוואה לזולים יותר במחיר ובסאונד וכדומה). כאשר הכל יתחיל לדפוק כמו שצריך אין לי ספק שלא תרצה לשמוע משהו אחר למרות המאמץ.

בקיצור, טוב שעם הגיל השמיעה פוחתת :בכי:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אמת
עד שהגיע אופציית ה "Both Side Play"
מדגם ה 500 של פינויר...
צביטה בלב.:) נוסטלגיה.

הזכרת נשכחות, איך שמחתי כשרכשתי LD עם ראש מתהפך אחרי ששנה היה לי אחד בלי.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אי שם, הייתי אחד האספנים הגדולים ביותר של הטכנולוגיה הזו.
אראה לך בהזדמנות תמונות מהאוסף האדיר שהיה לי (מעל 1000 דיסקים וכ 50 boxset's ואוסף קטן ויקר של הוצאות dts - הייתי אספן אולטימטיבי של Laser Disc.
נגנים יקרים שאספתי עם השנים והצלחתי לשים את ידיי כגון Theta והנגני Elite של פיוניר japan שעלו המון כסף יחסית לאותם הזמנים (במיוחד Theta Voyager) אני זוכר את היום הזה שהבאתי אותו, איזו התרגשות.

הדיסק הגדול והמוגשם הזה והטכנולוגיה הנל, תמיד הצליח לרגש אותי, הטקסיות של הוצאת הדיסק הגדול (כגודל תקליט) מה Sleeve Jacket והכנסתו בעדינות מהמרכז של הדיסק אל פנים המגירה הרחבה והארוכה שנפלטה, את "רעש" המכניזם ש"עשה" לי את זה, העטיפות, המארזים הכה מושקעים באהבה אדירה לקולנוע (ומוזיקה), והטכנולוגיה הזו.
טוב גלשנו קצת...אבל תמיד כיף להזכר ותודה לאיציק שהזכיר נוסטלגיה נעימה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור