איך מוציאים את המיטב מחיבור מחשב ו DAC למערכת?

• פותח הנושא Galia
  • פורסם בתאריך

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
גליה,מיכאל123,

נסיתי את vortexbox. חוץ מבאג מעצבן טיכו שיש בתוכנת ההתקנה הגרפית (ולא יודע למה בכלל נסיתי אותה) העסק קל להתקנה קינפוג וגם לתפעול באמצעות דפדפן.
כמו כן יש לא מעט טרנספורטרים ו DEC ים שנמכרים בארץ שתומכים במערכת הזו. ויש תמיכה באיפון ודומיו.

אבל... זה לא חלונות אז אני לא יודע להמליץ על זה או שהכיוון בכלל לא נכון וצריך לחפש משהו חלונאי (לא כוס התה שלי).

אם מדובר במחשב PC שמיועד רק לעניין האודיו אז vortexbox דווקא רעיון לא רע בכלל ולא קשה ליישום...

ASIO הוא דרייבר קינייני של חברת שטיינברג. חלונות בנוייה כך שאיננה מרשה גישה של תוכנה ישירות למעבד אלא דרך מערכת ההפעלה. כאשר מדובר על אודיו ומחשב העדר הגישה הישירה הזו מהווה בעיה.ASIO (של שטיינברג) הוא דרייבר שמאפשר לתוכנת ההקלטה לגשת ישירות למעבד ובכך למנוע עיכובים בניהול האודיו. היא נדרשת,אפילו מאוד,כאשר מדובר על מחשב שמקונפג להיות אולפן הקלטות היא לא חשובה בכלל כאשר מדברים על מחשב שמאחזר קבצי אודיו ומנגן אותם. ניגון האודיו נעשה ברמת מערכת ההפעלה,תוכנה והממשק למשתמש. לכן לא צריך אותו. בחלונות 7 (ועוד לפני זה) יש יישום דומה (אך לא זהה) של מיקרוסופט ועדיף להשתמש בו.

מנחם.

כלומר בשימוש עם AP או FOOBAR בחלונות 7 אפשר לנגן דרך כרטיס הקול ישירות לדאק ללא ASIO או WASAPI ? אם כך למה תמיד ממליצים להשתמש בהם ?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
כלומר בשימוש עם AP או FOOBAR בחלונות 7 אפשר לנגן דרך כרטיס הקול ישירות לדאק ללא ASIO או WASAPI ? אם כך למה תמיד ממליצים להשתמש בהם ?

חצי נכון עם WASAPI מיקרוסופט כן ממליצים להשתמש באיחזור/ניגון של קבצים.

הסיבה להמלצה היא פשוטה: אפשר לנגן קבצים דרך מערכת ההפעלה,לא יקרה כלום. אבל אם נשתמש בWASAPI וננטרל את מערכת ההפעלה ניטרלנו,לפחות לכאורה,בעיה. כלומר: לאלה שממש מקפידים על קוצו של יוד יש את האפשרות לעבור דרך WASAPI ה asio הגנרי הוא חיקוי למקורי ולא עובד כל כך טוב.

שאר הטיעונים הם טיעונים מעולם השיווק נתחי שוק ושאר דברים שמקרוסופט,דווקא,מצטינים בהם ולא בציניות - למרות שאני נטול חיבה לחברה הזו ולמערכות ההפעלה שלהם - גם,אך לא רק,בעולם האודיו.

מנחם

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
האם ASIO4ALL הוא שיפור ל ASIO בכרטיס הקול או אותו דבר ? קראתי שממליצים להשתמש בו.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
האם ASIO4ALL הוא שיפור ל ASIO בכרטיס הקול או אותו דבר ? קראתי שממליצים להשתמש בו.
ASIO מוגן פטנט ואם רוצים להכליל אותו בתוכנה צריך לשלם לחברה שייצרה אותו. ASIO4ALL הוא מתחרה חופשי (חינמי אבל קוד המקור איננו חופשי) ולכן ניתן להשתמש בו מבלי לשלם עבור השימוש בפטנט.
ASIO4ALL מפותח בקצב יותר מהיר מ ASIO.

בשתי התוכנות התאימות לחלונות (מגרסת XP והלאה) היא תאימות מלאה.
ASIO4ALL איננה שיפור של המתחרה אלא מתחרה. מאז 1985 הארכיטקטורה של חלונות לא השתנתה ולכן אין שינוי בתפקיד של התוכנה יש שינויים באופן היישום.

מתלונות של משתמשים אני יודע של ASIO4ALL יש בעיה של יציבות בגרסאות 64 ביט של חלונות מ XP וצפונה. אבל... מדובר בכאלה שמשתמשים בו לצרכי הקלטה לא להשמעה של אודיו.

השיקול כאן הוא צרכני גריידא: מיקרוסופט מתחרה עם שטיינברג (יצרנית ASIO) על עולם התוכנה לאולפנים. לכן פיתחה פיתרון משלה. אני לא מכיר משתמש שלא עושה שימוש ב ASIO אם הוא מתכוון להקליט על המחשב שלו שמריץ חלונות כלשהי לגבי מה איננו הקלטה,אלא איחזור קבצי קול,יש תחרות ואני לא יודע להגיד האם מיקרוסופט פיתחו פה פיתרון שעובד יציב ומפנק את הסאונד או לא,ואת מה שאני חושב על איך בד"כ הם מתחרים אשאיר לעצמי.

לגבי הקשר בין איכות כרטיס הקול ל ASIO4ALL או למימוש אחר: להבנתי אין שום קשר. אם תתקין את ASIO4ALL או את הפתרון של מקרוסופט כוונת המשורר היא לתת לך תוכנה וחומרה יציבים ויעילים. כמובן שאם כטיס הקול לא מדבר עם מערכת ההפעלה כל הזמן וללא השהיות ושיהוקים הסאונד יהיה בהתאם אבל אם הוא כן מדבר עם מערכת ההפעלה/תוכנה/ממשק משתמש ביציבות זה לא אומר שום דבר על האיכות הסונית שלו.
במערכות הפעלה אחשורת המימוש הוא אחר גם לגבי אותם כרטיסי קול.האיכות הסונית שלהם היא משהו בעומד בפני עצמו אבל,קודם נדרשת יציבות של הדריבים והממשק למשתמש.

מנחם.

נערך לאחרונה ב:

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
אני חייב להגיד שיש הבדל די משמעותי בשמיעה. אני משתמש בעיקר ב AP עם ASIO4ALL וכאשר מעביר לכרטיס הקול יש ירידה באיכות. ההבדל לא תמיד מורגש ולא עם כל קובץ.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אפי, אם תשמע עם WASAPI, יהיו הבדלים נוספים.
מניסיוני אין טעם לנסות להתעסק ב- ASIO אם אין תמיכה חומרתית בממיר. עדיף WASAPI. אך מההתעסקות הלא מאד אינטנסיבית שלי עם AP, לא ראיתי שם תמיכה ב- WASAPI, כך ש- ASIO4ALL נשארת הברירה היחידה לממירי USB.

תודה לאל שאין לי כזה... :)

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
בדיוק כך לצערי. אבל השילוב של השניים נתן לי תוצאות טובות גם מבחינת יציבות. השימוש ב WASAPI עם פובר גורם לקריסת המע' מדי פעם.

איילכו

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
סליח שאני מתפרץ, מה בנוגע ל -xbmc ?
תוכנה מעולה ,חינמית, שניתן גם להתקין ללא וינדווס (שהחלונות לא יפריעו עם כל העידכונים וכו וכו (שאפשר לבטל, אבל עדיין חלונות))

בכל מקרה xbmc buntu זו הגרסה הקלילה הכוללת מערכת הפעלה ,
ואני משתמש גם ב constalation על אייפד - תוכנה מ ד ה י מ ה חינם עם פרסומות , אני שילמתי 5 דולר ללא פרסומות- שווה כל סנט.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
אפילו אני התבלבלתי

אולי שמישהו ירים כבר את הכפפה
ויכתוב מנואל מסודר להדיוטות שכמוני

שבת שלום

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אפילו אני התבלבלתי

אולי שמישהו ירים כבר את הכפפה
ויכתוב מנואל מסודר להדיוטות שכמוני

שבת שלום

מנואל?איזו גירסה אתה רוצה את המנואל.
יש לך ביכלל תרגומון מנואל?כי צריך לקנות כזה.
צריך לשים לב שיש לו (לתרגומון)תמיכה בעיברית אחרת...?
וגם אם בכל זאת לא הבנתה ,אז ישנה קבוצת תמיכה לנכשלי מנואל.
מתנוש,מיכאל ועוד ,כניראה שוחים בחומר כמו דג במים וזו שפתם השניה(ראשונה?).
אין מה לעשות זה שלהם.כניראה שאני ועוד רבים כמוני(שאל את איתן לוין)
מתאימים יותר למשל מישפחת סימפסון.
אבל בטוח שעם עבודה קשה אפשר יהיה ללמוד.השאלה אם בא לך .

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
מנואל?איזו גירסה אתה רוצה את המנואל.
יש לך ביכלל תרגומון מנואל?כי צריך לקנות כזה.
צריך לשים לב שיש לו (לתרגומון)תמיכה בעיברית אחרת...?
וגם אם בכל זאת לא הבנתה ,אז ישנה קבוצת תמיכה לנכשלי מנואל.
מתנוש,מיכאל ועוד ,כניראה שוחים בחומר כמו דג במים וזו שפתם השניה(ראשונה?).
אין מה לעשות זה שלהם.כניראה שאני ועוד רבים כמוני(שאל את איתן לוין)
מתאימים יותר למשל מישפחת סימפסון.
אבל בטוח שעם עבודה קשה אפשר יהיה ללמוד.השאלה אם בא לך .

זה לא היה בציניות

מרוב מושגים ותוכנות עובר לי החשק אפילו לנסות

אם היה מדריך מדוייק
היה הרבה יותר קל לדבילים שכמותי

כל החוויה של plug&play
בהקשר של מוסיקה (ראה סידי או פטיפון)
חולפת לי ברגע שאני קורא את הדיונים במוסיקה
כשהמחשב הוא מקור

אבל אולי יש דרכים אחרות בנושא הזה

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
זה לא היה בציניות

מרוב מושגים ותוכנות עובר לי החשק אפילו לנסות

אם היה מדריך מדוייק
היה הרבה יותר קל לדבילים שכמותי

כל החוויה של plug&play
בהקשר של מוסיקה (ראה סידי או פטיפון)
חולפת לי ברגע שאני קורא את הדיונים במוסיקה
כשהמחשב הוא מקור

אבל אולי יש דרכים אחרות בנושא הזה

זהוא זה,שאני הייתי "ציני" לגבי המושגים וכל מיני.
סה"כ מיזדהה איתך לגמרי.:בעד:

ohadinu

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
כרטיס קול...Asus Xonar essence STX

קניתי...התקנתי...חיברתי אינטרקונקט איכותי למגבר...מנגן עם Foobar...טעיתי? עדיף לחבר לDAC? אני מאוד מרוצה מיציאות ה-RCA במיוחד ב-HI-REZ ו-LOSELESS...אני מוצא את ה"שיטה" שלי פשוטה ביותר..אני טועה? המון כתוב פה על DAC, אבל על הכרטיסים האודיופילים מותקן DAC הגון...לא היי-אנד, אבל בהחלט מספק. ביותר...מי שהפרוטה מצויה בכיסו...שירכוש, אדרבא..אך מי שמחפש פתרון זול (כמה מאוד שקלים+אינטרקונקט)...הכרטיס הנ"ל הוא אופציה מצויינת.

P_500.jpg

אם הנני לא בכיוון, אנא, אשמח ללמוד. תודה.
אהד

תמונות מצורפות

• P_500.jpg
    P_500.jpg
    KB 43.4 · צפיות: 387

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
קניתי...התקנתי...חיברתי אינטרקונקט איכותי למגבר...מנגן עם Foobar...טעיתי? עדיף לחבר לDAC? אני מאוד מרוצה מיציאות ה-RCA במיוחד ב-HI-REZ ו-LOSELESS...אני מוצא את ה"שיטה" שלי פשוטה ביותר..אני טועה? המון כתוב פה על DAC, אבל על הכרטיסים האודיופילים מותקן DAC הגון...לא היי-אנד, אבל בהחלט מספק. ביותר...מי שהפרוטה מצויה בכיסו...שירכוש, אדרבא..אך מי שמחפש פתרון זול (כמה מאוד שקלים+אינטרקונקט)...הכרטיס הנ"ל הוא אופציה מצויינת.
קנית,התקנת,חיברת ושמעת ואתה מרוצה - אז למה אתה חושב שמשהו יכול לבוא ולומר שטעית?

מנחם.

ohadinu

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
קנית,התקנת,חיברת ושמעת ואתה מרוצה - אז למה אתה חושב שמשהו יכול לבוא ולומר שטעית?

מנחם.

תמיד מוכן ללמוד...ובהחלט יש ממי...אני אשמח שמישהו יאיר את עיניי. תרומתי הדלה לגליה...בדקי את האופציה של כרטיס קול עם יציאות אנלוגיות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור