איך מוציאים את המיטב מחיבור מחשב ו DAC למערכת?

• פותח הנושא Galia
  • פורסם בתאריך

Galia

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
מחפשת בחור רגיש עם סבלנות ונסיון..;)

כדי ששניצל יוכל להמשיך את החגיגה החלטתי להיות קצת פחות פסיבית בפורום (וכן, גם בגלל שאני צריכה קצת עזרה..)

אני כרגע בתהליכים של חיפוש DAC שיתאים לי, כאשר הרעיון הוא לחבר אותו למחשב שמריץ win7. אני בוחנת את ORB JADE-1 ואת הממיר של תדי ואני מקווה (כמו כולם) להגיע בסופו של דבר לתוצאות אופטימליות.אז הבנתי שיש ממיר של M2Tech ששווה לבדוק ומן הסתם יש תוכנות והגדרות כאלו ואחרות, ויש את עניין היציאה מהמחשב (USB, אופטי וכו') ו.. הלכתי לאיבוד.
אתמול חיברתי במקביל כבל אופטי ו USB מהמחשב ל JADE. ממה שקראתי ציפיתי לתוצאות טובות יותר עם ה USB, אבל זה גרם לרחש ברמקולים ולתוצאות מאוד מאכזבות (אולי בגלל ששני הכבלים היו מחוברים במקביל?)אני לא נרתעת מלהשקיע שעות בהגדרות של המחשב, אבל חסר לי הרבה ידע ואשמח לייעוץ והכוונה ממי שמתמצא.

גליה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
בוקר טוב.
חיבור DAC USB למחשב יכול להיות הדבר הכי פשוט בעולם, או הכי מציק - תלוי כמה בא לך להשקיע. הדברים שצריך לתת עליהם את דעת, לפי סדר החשיבות וקלות ההגדרה:

1. ממשק התוכנה - תוכנת הניגון, והדרייברים שבהם את משתמשת. ממליץ על AlbumPlayer או JRIVER, שעולות $30 כ"א אך נשמעו לי טוב יותר מהמקבילה החינמית הפופולארית - Foobar.
בנוסף, את צריכה לשים לב שאת משתמשת ב- WASAPI ולא עוברת דרך המיקסר של WINDOWS.

המלצתי: AlbumPlayer עם ASIO או JRIVER עם WASAPI. למיטב זכרוני בשני הממירים שציינת אין תמיכה מובנית ב- ASIO אז צריך להשתמש במדמה ASIO כדוגמאת ASIO4ALL.

בנוסף, שימוש בדרייבר מתקדם של USB כדוגמת usb-audio.com יכול לשפר בנוסף את הדרייבר הרגיל שמגיע עם WINDOWS, אך לא ניתן להשתמש בו ב- ORB.

דברים נוספים לשקול והם חשובים ביותר:

2. ספק כוח - עושה הבדל משמעותי ביותר. משתמשים עם אורייטנציה טכנית יותר יבואו על שכרם באיכות הסאונד.
3. כבלי USB (וכוח) - עושים הבדל שווה את המחיר. חברות לשקול: Wireworld / Acoustic Revive, שתיהן מיובאות ארצה.
4. כרטיס USB יעודי ופילטרים (חומרה) על כבלי ההרד דיסק והמאווררים. עוזרים למנוע כניסת רעש חשמלי למערכת. למשל: SoTM.

חשוב להבין: ממירים שונים נותנים תוצאות שונות עם אותו מחשב.

ה- HIFACE אמור להוציא יציאת SPDIF (דיגיטלית) איכותית ממחשב ע"י פירוק והרכבה מחדש של האות הדיגיטלי. אני לא רואה הרבה הגיון להשקיע ב- HIFACE אם יש כניסת USB בממיר, אבל יהיו שיחלקו עלי. לדעתי עדיף להשקיע את עלות ה- HIFACE בממיר טוב יותר. אבל באודיפיליה כמו באודיופיליה, אין דבר כזה שאין דבר כזה. צריך לקחת ולבדוק.

בקיצור, הצעתי לך:
1. עבדי על מיטוב המחשב שלך.
2. קחי HIFACE לכמה ימים.
3. ביחרי את הממיר שנשמע לך הכי טוב, *על המחשב שלך*.
4. המשיכי להתקדם עם ציוד משלים כמו כבלי USB וחשמל, ספקי חשמל, פילטרים וכו'.

בהצלחה.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
צריך קצת יותר פרטים

מחפשת בחור רגיש עם סבלנות ונסיון..;)

כדי ששניצל יוכל להמשיך את החגיגה החלטתי להיות קצת פחות פסיבית בפורום (וכן, גם בגלל שאני צריכה קצת עזרה..)

אני כרגע בתהליכים של חיפוש DAC שיתאים לי, כאשר הרעיון הוא לחבר אותו למחשב שמריץ win7. אני בוחנת את ORB JADE-1 ואת הממיר של תדי ואני מקווה (כמו כולם) להגיע בסופו של דבר לתוצאות אופטימליות.אז הבנתי שיש ממיר של M2Tech ששווה לבדוק ומן הסתם יש תוכנות והגדרות כאלו ואחרות, ויש את עניין היציאה מהמחשב (USB, אופטי וכו') ו.. הלכתי לאיבוד.
אתמול חיברתי במקביל כבל אופטי ו USB מהמחשב ל JADE. ממה שקראתי ציפיתי לתוצאות טובות יותר עם ה USB, אבל זה גרם לרחש ברמקולים ולתוצאות מאוד מאכזבות (אולי בגלל ששני הכבלים היו מחוברים במקביל?)אני לא נרתעת מלהשקיע שעות בהגדרות של המחשב, אבל חסר לי הרבה ידע ואשמח לייעוץ והכוונה ממי שמתמצא.

גליה

שלום,
מה יתר מרכיבי המערכת? (מגבר/רמקולים)
האם הגדרת לך תקציב ?
סתם מעניין למה בחרת את הDAC ים האלה ?

איתי

Galia

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
איתי, הDAC-ים האלו משקפים את התקציב שלי ובחרתי אותם כי על ה ORB קראתי המלצות ואת הממיר של תדי שמעתי ומאוד אהבתי.

matanoosh, תודה על התגובה המפורטת.
אני עובדת על להשיג HiFace וספק כח ואני לא רוצה לקנות כרגע נגנים אם ההבדל בינם ל foobar אינו דרמטי כיוון שאני רוצה קודם להבין אם אני בכיוון הנכון. יכול להיות שאני אעדיף לרכוש squeezbox, כפי שתדי המליץ לי.

יש לי כמה שאלות:
1. ASIO זה דרייבר של אודיו שמתאים לצרכים שלי ללא קשר לאופן בו אני מוציאה את האודיו מהמחשב (USB, דיגיטלי)?
2. סליחה על הבורות, אבל מה זה WASAPI?
3. איך אני יכולה לוודא שנעשה שימוש בדרייברים של ASIO ולא באחרים?

גליה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
גליה,
0. שימוש ב- SB הוא לדעתי בחירה גרועה. קודם כל, זה ממשק משתמש מיושן. יש המון דרכים נוחות יותר לדפדף בתוכן בימינו.

1. ASIO זה ממשק חומרה תוכנה עם LATENCY נמוך המיועד לשימוש אולפני. LATENCY, קרי, זמן תגובה נמוך בין נתינת פקודה לביצועה. למשל, כשעורכים חומר מוקלט ורוצים לעצור בנקודה מסויימת, חשוב שהחומרה תדע לעבוד מהר. זמן התגובה נקרא LATENCY. תמיכה ב- ASIO מבטיחה LATENCY נמוך. אך זה לא רלוונטי לענייננו. מה שרלוונטי הוא שהיא עוקפת את המיקסר ובכך מורידה תחלואים רבים של מחשב.

2. WASAPI היא עוד שיטה שיש ב- WIN7 ו- VISTA לעקוף את המיקסר, ותישמע תמיד טוב יותר מהשמעה רגילה.
הגדרה מאתר מיקרוסופט:
The Windows Audio Session API (WASAPI) enables client applications to manage the flow of audio data between the application and an audio endpoint device.

בנגנים שתחברי תהיה אפשרות לבחור ב- WASAPI, אך ב- FOOBAR את צריכה להוריד תוסף ("component" ) שיוסיף תמיכה בזה לנגן. קצת ניג'וס.

תראי, אני השתמשתי ב- F2K כמה שנים, בהיעדר אופציה נוחה יותר בעלות אפסית. אך לאחרונה נתתי צ'אנס שוב ל- AP בגלל פיצ'ר שיש שם שהיה לי חשוב ובפעם השניה (כלומר, עם ממיר אחר) היא הכתה את F2K שוק על ירך בביצועי הסאונד. לכן, שווה להשקיע $30 אם תיסגרי על מחשב.
לגבי ממשק המשתמש - נושא מעט כאוב ומסובך גם הוא - תדאגי לזה אח"כ. קודם כל תעמידי מערכת שמנגנת.

3. וידוא ASIO - שאלה טובה. את פשוט בוחרת ב- ASIO בנגן. אני מציע לך לא להכנס לזה יותר מדי, ולהעדיף WASAPI כי למיטב ידיעתי, בהיעדר תמיכה מובנית בממירים שבחרת ב- ASIO (ואין להם כזו), תצטרכי להריץ אמולטורים כגון ה- ASIO4ALL וזה סתם מיותר. WASAPI יותר פשוט, יותר נוח.

חוץ מזה, אני ספונטני, בעל חוש הומור, אוהב כלבים וחתולים וטיולים על שפת הים לאור ירח.

בקיצור יא חתיכת עצלנית, תחפרי את גוגל על כל המושגים האלה - WASAPI, ASIO, COMPUTER VS SQUEEZEBOX ואם את רוצה אשמח לספק לך עוד עשרות מילות חיפוש - ואז תוכלי לבוא עם שאלות ממוקדות בהרבה, כמו שהיו לך בפוסט השני שלך כאן.
בהצלחה :).

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
גליה
אני בניגוד למתנוש מעדיף את ממשק המשתמש של squeezbox על פני התוכנות האחרות
דווקא יהיה מעניין את תפרטי את המלצתו של תדי

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
0. שימוש ב- SB הוא לדעתי בחירה גרועה. קודם כל, זה ממשק משתמש מיושן. יש המון דרכים נוחות יותר לדפדף בתוכן בימינו.

מה מיושן בממשק בראוזרי?
מה מיושן באיזה עשרה אפליקציות ל-iphone ולאנדרואיד?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מה מיושן בממשק בראוזרי?
מה מיושן באיזה עשרה אפליקציות ל-iphone ולאנדרואיד?

מה הטעם בזה? איזה ערך מוסף זה נותן להשתמש בסטרימר של SB כבסיס, ועליו להלביש FRONT END של אפליקציות וממשק WEBי? איך זה יותר טוב ממחשב?
הבחורה רוצה משהו פשוט. SB או מחשב. SB פשוט יותר. תתחיל לסבך אותה עם התקנות של אפליקציות ולחבר אותן ל- SQUEEZECENTER, אז איך זה יותר טוב מלהשתמש במחשב מלכתחילה?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
לגבי ASIO: לנגינה של קבצים הוא לא ממש חשוב ואפילו מיותר. להקלטה בדיוק ההיפך אבל כל ספק תוכנת אולפן מספק דרייבר ASIO מיועד לתוכנה שלו והיא מבצעת לו Call בעליה ומתעלה על הגדרות המחדל של חלונות. לא שווה להתאמץ בעניין הזה.

לעניות דעתי (וחלונות היא לא ממש החביבה עלי) בחלונות 7 כבר לא צריך לקנפג את מערכת ההפעלה לצורך האזנה למוסיקה לא מכונן ה CD (אם יש) ולא מקבצים ובמיוחד לא אם החיבור ל DEC הוא USB. מה שכן כדאי לעשות,לפני רכישה,זה לחפש אצל הרב גוגל פרטים על ה DEC (אם הוא USB) כי יש בשוק לא מעט מערכות כאלה שסובלות מחוסר יציבות של ממשק ה USB חומרה ומערכת הפעלה. כמו כן לשם לב שאין,למיטב ידעתי,DCEים שמתחברים יציאת USB 3 שכבר די נפוצה במחשבים של היום. ממה שקראתי זה עובד אבל לא יציב.

בהצלחה וחג שמח

מנחם.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מתנוש,
אתה דוגמה חיה המוכיחה כי מחשב זה לא למתחילים :)

אם מחשב, אז הייתי ממליץ על מערכת מוכנה על בסיס vortexbox

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מתנוש,
אתה דוגמה חיה המוכיחה כי מחשב זה לא למתחילים :)

אם מחשב, אז הייתי ממליץ על מערכת מוכנה על בסיס vortexbox

אתה צודק.
לכן עדיף SB למתחילים. אבל עם כל השידרוגים שלו הוא הופך למסובך כמו מחשב. ועם חומרה סגורה. אז אנא הסבר לי מדוע הוא טוב? זול יותר? קטן יותר? אולי...

בכל מקרה, לקבל סאונד בסיסי ממחשב זה לא דבר מסובך. על כל ההתפלפלויות שלנו אפשר לפסוח.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אנשים חסרי ניסיון לרוב מקבלים סאונד גרוע ממחשב לראשונה מה שימנע מהם להתקרב אליו תקופה מסוימת..
vortexbox כולל squeeze אגב, כך שאפשר לקבל גם וגם..

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אנשים חסרי ניסיון לרוב מקבלים סאונד גרוע ממחשב לראשונה מה שימנע מהם להתקרב אליו תקופה מסוימת..
vortexbox כולל squeeze אגב, כך שאפשר לקבל גם וגם..

יאללה ניצחת, סגרנו. בוא נארוז אחד לגברת. :)

אתה מדבר על השרת SQUEEZE, נכון? בעוד שכל ה"וויכוח" בינינו הוא על הקופסת קצה המסכנה הזאת. תקן אותי אם אני טועה.

בעצם עזוב, הרגנו את השרשור.

ונאחל בהצלחה לכולם בהמשך דרכם.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113

אתה מדבר על השרת SQUEEZE, נכון? בעוד שכל ה"וויכוח" בינינו הוא על הקופסת קצה המסכנה הזאת. תקן אותי אם אני טועה.

ונאחל בהצלחה לכולם בהמשך דרכם.[/QUOTE

וואלה תודה רבה.
גם אם היתקדמתי צעד אחד קדימה מבחינת הרעיון .(במחשבה)
ניראה לי שחזרתי אחורה :(
אני אודיופיל מיושן וניראה לי שאשאר כך.:אוהב-מאוד:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113

ונאחל בהצלחה לכולם בהמשך דרכם.[/QUOTE

וואלה תודה רבה.
גם אם היתקדמתי צעד אחד קדימה מבחינת הרעיון .(במחשבה)
ניראה לי שחזרתי אחורה :(
אני אודיופיל מיושן וניראה לי שאשאר כך.:אוהב-מאוד:
תעזוב אותך משטויות, שתראה את ההרד דיסק החדש,ומה יש עליו תקבל חום, חוץ מזה ,למה יש חברים?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
לגבי ASIO: לנגינה של קבצים הוא לא ממש חשוב ואפילו מיותר. להקלטה בדיוק ההיפך אבל כל ספק תוכנת אולפן מספק דרייבר ASIO מיועד לתוכנה שלו והיא מבצעת לו Call בעליה ומתעלה על הגדרות המחדל של חלונות. לא שווה להתאמץ בעניין הזה.

לעניות דעתי (וחלונות היא לא ממש החביבה עלי) בחלונות 7 כבר לא צריך לקנפג את מערכת ההפעלה לצורך האזנה למוסיקה לא מכונן ה CD (אם יש) ולא מקבצים ובמיוחד לא אם החיבור ל DEC הוא USB. מה שכן כדאי לעשות,לפני רכישה,זה לחפש אצל הרב גוגל פרטים על ה DEC (אם הוא USB) כי יש בשוק לא מעט מערכות כאלה שסובלות מחוסר יציבות של ממשק ה USB חומרה ומערכת הפעלה. כמו כן לשם לב שאין,למיטב ידעתי,DCEים שמתחברים יציאת USB 3 שכבר די נפוצה במחשבים של היום. ממה שקראתי זה עובד אבל לא יציב.

בהצלחה וחג שמח

מנחם.

מנחם
אפשר הסבר למה ASIO מיותר ב WIN7 ?

Galia

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
רגע, חכו שניה! אפשר להשחיל מילה לשפני שאתם הורגים את השירשור? :משתומם:

אז ככה: matanoosh, הבחורה דווקא לא מחפשת משהו פשוט. כמובן שזה עדיף אבל לבחורה לא איכפת להשקיע הרבה זמן, העיקר הוא לקבל תוצאות טובות בסוף.

דבר נוסף שלא ציינתי, כשהסטאפ יהיה גמור המחשב לא יהיה מחובר לשום מוניטור ואני אצטרך דרך נוחה להפעיל את הנגן. כמובן שאפשר עם אייפון אבל זה ממש לא נוח. כלומר, אין לי בעיה להשקיע זמן בבניית המערכת ולבדוק כל מיני תוכנות מסובכות יותר או פחות. אבל בסוף אני רוצה שיהיה לי כיף להפעיל את הנגן ולשמוע מוסיקה ביומיום וחשבתי ש SB יכול להתאים. אני אשמח לשמוע הצעות נוספות.

אתמול התקנתי גרסת נסיון של AlbumPlayer ורק אחרי שהתקנתי ASIO4ALL, יכולתי גם לאתחל את אופציית הASIO. אבל משום מה, לא היה שום סאונד כשהASIO היה בחור בנגן. אז עברתי ל foobar והיה שיפור לטובה לעומת winamp שבו השתמשתי עד עכשיו אבל אני די בטוחה שגם הפעם הASIO לא עבד כיוון שלא ראיתי asio virtual device
כשנכנסתי ל
preferences > playback > output, כפי שראיתי באיזה מדריך. מה שכן ראיתי זה:
Set your output device to one of your ASIO devices. If you do not see any ASIO devices on the list after installing the component, your sound card does not support ASIO.
יש לי כרטיס קול בסיסי למדי, מובנה בלוח האם. לתומי חשבתי שאם אני משתמשת בDAC, אין חשיבות לכרטיס..
יש מצב שזה באמת קשור לכרטיס? ואם כן, יש פתרון אחר? אולי ממיר M2Tech?

אני אבדוק היום שוב אם לא טעיתי בהגדרות.
אני גם אנסה את האופציה של WASAPI.

ובבקשה, אני צריכה הנחייה שתוביל אותי להגיע לתוצאות הכי טובות שאפשר. אל תתייחסו אלי כאל מתחילה.

שוב תודה,
גליה

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
גליה !
לא יודע מה כל כך מסובך ,תרימי טלפון למיכאל123 , ממילא אף אחד לא יודע כמוהו , ותעשי בדיוק מה שהוא אומר לך אם את רוצה לקבל תוצאה , יעלה לך כמה גרושים ,
בכל אופן לי הוא בנה משהו מופלא!

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
גליה,
לא התייחסנו אליך כאל מתחילה. התייחסנו אליך כאל מישהי שבתור ברירת מחדל לא רוצה להתחיל לפתוח מחשבים ולהתקין רכיבי חומרה בהם.
לגופו של עניין:
1. כרטיס הקול לא משנה כהוא זה אם את משתמש ב- DAC USB.
2. רדי מ- ASIO. מיותר. תשתמשי ב- WASAPI לדאקים שאת בוחנת.
3. אפשרויות ממשק משתמש הן מגוונות ורובן ככולן, למעט חיבור מסך ישירות למחשב, דורשות מחשבה ויישום נכון. הנה כמה אפשרויות:
א. חיבור למחשב המנגן בגישה מרחוק ע"י מחשב נייד או טבלט הנמצאים בעמדת המאזין. דורש הגדרות בסיסיות של רשת וקינפוג תוכנת חיבור מרחוק. לא מסובך. נוח? לא מאד.
ב. שימוש באפליקציית REMOTE של אפל הרצה על אייפון או אייפד ומדמה תוכנת ITUNES, השולטת בהתקן המנגן (נגן הפובר או AP במחשב המנגן). דורש התקנת תוסף פובר, או קינפוג של AP, ועשיית חיבור בין המכשיר השולט למחשב הנשלט (המנגן). מעט יותר מסובך אבל לא נורא. גימיק חביב, אך בעיניי לא חסר מגבלות.

ג. שימוש בדפדפן של סמארטפון או טבלט כדי לשלוט מרחוק בנגן. דורש התקנת תוסף לפובר. נדמה לי שגם AP או JRIVER תומכים בזה. אני אישית לא מת על זה כי זה אף פעם לא מספק אותי מבחינת מהירות תגובה ונוחיותה (כמה נוח יכול להיות ממשק מבוסס WEB ליישומים הדורשים תגובה מיידית?)

ד. חיבור מסך טלויזיה.
ה. יש לאלוני מהפורום המקביל (HIFIMUSIC) אפליקציה שהוא מפתח שאמורה לתת מענה לזה. הוא קורא לה HFMC. לא מכיר אותה. שווה לבדוק.

האפשרות המועדפת עלי היא שימוש ב- AP במחשב המנגן וגישה מרחוק עם מכשיר טבלט. כשעושים MAXIMIZE לחלון של AP ובוחרים בסקין (מראה) התומך במסך מגע, התוצאות מאד נוחות וניתן בקלות לשלוט בו. היתרון העיקרי כאן, מעבר לעקיפה המבורכת של פיתרונות האמולציה של ITUNES, הוא שלא צריכים מכשירי אפל. השיטה תעבוד גם על מכשירי אנדרויד.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
גליה,מיכאל123,

נסיתי את vortexbox. חוץ מבאג מעצבן טיכו שיש בתוכנת ההתקנה הגרפית (ולא יודע למה בכלל נסיתי אותה) העסק קל להתקנה קינפוג וגם לתפעול באמצעות דפדפן.
כמו כן יש לא מעט טרנספורטרים ו DEC ים שנמכרים בארץ שתומכים במערכת הזו. ויש תמיכה באיפון ודומיו.

אבל... זה לא חלונות אז אני לא יודע להמליץ על זה או שהכיוון בכלל לא נכון וצריך לחפש משהו חלונאי (לא כוס התה שלי).

אם מדובר במחשב PC שמיועד רק לעניין האודיו אז vortexbox דווקא רעיון לא רע בכלל ולא קשה ליישום...

אפשר הסבר למה ASIO מיותר ב WIN7 ?
ASIO הוא דרייבר קינייני של חברת שטיינברג. חלונות בנוייה כך שאיננה מרשה גישה של תוכנה ישירות למעבד אלא דרך מערכת ההפעלה. כאשר מדובר על אודיו ומחשב העדר הגישה הישירה הזו מהווה בעיה.ASIO (של שטיינברג) הוא דרייבר שמאפשר לתוכנת ההקלטה לגשת ישירות למעבד ובכך למנוע עיכובים בניהול האודיו. היא נדרשת,אפילו מאוד,כאשר מדובר על מחשב שמקונפג להיות אולפן הקלטות היא לא חשובה בכלל כאשר מדברים על מחשב שמאחזר קבצי אודיו ומנגן אותם. ניגון האודיו נעשה ברמת מערכת ההפעלה,תוכנה והממשק למשתמש. לכן לא צריך אותו. בחלונות 7 (ועוד לפני זה) יש יישום דומה (אך לא זהה) של מיקרוסופט ועדיף להשתמש בו.

מנחם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור