אייל גולן מבצע את "האם להיות בך מאוהב" של אביב גפן

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
היות ועמי החליט "לנטוש" את הפורום,
בפוסט אחר " או קיי חברים",
וביקש לא להגיב ,
אגיב כאן בקצרה,
מאז שעמי הצטרף לאתר,
ראינו ונחשפנו לצילומים מאוד מיוחדים,
איכותיים, עם רגש,שמשלב רעיון יופי וזויות צילום מיוחדות,
מעבר לכך,
ניסיונו הרב בתחום הצילום נתן מענה לשאלות,
שהועלו בנושא מצלמות,עדשות,והשוואות בין ציוד אחד למישנהו,
אני (באופן אישי) חושב שחבל שכך הסתיים "הרומן" בינו ובין הפורום,
ומאד מקווה שישנה את החלטתו.

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
שתי תגובות

אייל גולן לא הצליח לעשות אביב גפן
ואביב גפן עשה את אייל גולן אליפות זה בשני משפטים

וכן אני אוהב מוסיקה מזרחית
כן אוהב גם את אייל גולן למרות שעד שהבנות שלי לא הגיעו לגיל בת מצווה בכלל לא שמעתי מזרחית
הטעם היה אחר והיום הוא מגוון
(שלום חנוך נשאר אהבת נעורי,דרך אגב בשבועות הייתה הופעה בנהלל,ההופעה הכי טובה שלו ב 33 שנות הופעות שלו שראיתי)

כשהיו שמים זהר ארגוב בחדר ליד הייתי מתפלץ
האמת שגם כשזוהר שר במציאות בחדר של אחותו בפנימיה לא נפלתי למרות שכולם היו מהופנטים
לאחותו ז"ל היה קול לא פחות טוב כששרו יחד
באלבום הכפול האחרון של אייל גולן הדיסק הראשון אוהב השני בכלל לא

לגבי עמי
התרומה שלו בפורום מצלמות עצומה ומבורכת,
האיש (שאינני מכירו אישית) רב זכויות בפורום,
בין אם זה ביעוץ , בתגובות, המלצות, ביקורת בונה ואפילו בלעזור למי שקורא להבין מה אוהב

כשקוראים תגובה לא תמיד מקשיבים לאיטונציה,
לפעמים זה נקרא כמו התנשאות,להחליט מה האחר כן או לא

לא תמיד חייבים להסכים אבל תמיד צריך להיות במקום מכבד ומכיל
והמקום הזה תמיד היה נראה סובלני

אני מקווה שהדברים יבואו על מקומם בשלום ושנחזור לשגרה

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אני מזדהה גם עם נמר וגם עם עמי.
לא נראה שיש בן תמותה שבאמת חושב שהיכולות הווקליות של אביב גפן מתקרבות באיזה שהוא אופן לאלו של אייל גולן. או לכל צאצא של עולי תימן. (זו לא חוכמה. התימנים נולדו זמרים).

מצד שני, מעולם השירה של אייל גולן לא העלתה בי איזה שהוא רגש. הביצועים שלו לא מרגשים ולא משמחים אותי. אם כבר אז התעצבנתי ממנו בחתונות, אבל זה יותר בגלל הווליום.
יש הרבה זמר ים תיכוני וערבי שמרגש אותי. זוהר, משה כהן, מרגלית צנעני, שושנה דמרי ועוד.
את אהובה עוזרי התרגשתי לשמוע גם כששמו לה קול מתכתי ומלאכותי. או מה שזה לא היה. לאייל גולן לא הצלחתי להתחבר.

מצד שלישי, האיש עשה קופה והוא משמח/מרגש המוני אנשים ואני קטונתי מלתת ציונים. אני מפרגן לו על ההישגים שלו כמקצוען.
אם כבר אז אני הייתי בודק מה אני יכול ללמוד ממנו.

אבל אם הייתי צריך לבחור למה להאזין - בין אייל גולן ולבין קול המסור של אביב גפן, הייתי בלי ספק לוקח את אביב על אף הנטיות שלו לנצרות/פרוגרסיביות ועל אף שהוא זמר גרוע. ממש איום ונורא.

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אבל אם הייתי צריך לבחור למה להאזין - בין אייל גולן ולבין קול המסור של אביב גפן, הייתי בלי ספק לוקח את אביב על אף הנטיות שלו לנצרות/פרוגרסיביות ועל אף שהוא זמר גרוע. ממש איום ונורא.

סחבק
לא מסתדר לי איך אפשר להאזין לזמר גרוע!

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
סחבק
לא מסתדר לי איך אפשר להאזין לזמר גרוע!
כי מוזיקה <מבחינתי > זה לא מוזיאון.
ואני מתרגש <כמעט רק> ממבצעים שאני מאמין להם.
בדוגמא כאן, אביב גפן לדעתי היה ועודנו חולה נפש ואני מאמין לשטויות שהוא שר. בייחוד לשירים מתחילת דרכו. תשמע את "פנס בודד ברחוב האהבה" לדוגמא. אני מאמין לכאב שלו ואני מצליח להתחבר לרגש שהוא מנסה להעביר.
זו גם הסיבה שאני באופן אישי כן מתחבר לזוהר ארגוב ולא לאייל גולן.
שים לב שאני לא חייב לאהוב את הזמר או מילותיו. אבל אני כן צריך להאמין שהוא אוטנטי ולא מכונת מזומנים. (וגם להיות מכונת מזומנים זה אולטרא לגיטימי, פשוט אני לא מתחבר לזה).

אגב, אם אני אנסה לנחש, הנקודה של עמי היא שמבחינתו אייל גולן הוא בועל קטינות ומחליף בנות זוג (ע"ע השוואת בת זוגו לסטייק ושצריך לגוון) ומכאן כנראה שאין שום סיכוי שעמי יאמין למילה אחת שיוצאת מהפה של אייל גולן.

נערך לאחרונה ב:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
איציק, אביב גפן הוא אכן מקרה קיצון שמחדד את הנקודה.
קח זמרים שנמצאים באמצע מבחינת איכות ווקלית כמו יהודה פוליקר ( או גידי גוב או שלמה ארצי.)
לא משנה כמה אני אשמע את "חלון לים התיכון" או "רכבות אחרי הגשם", אני עדין עלול למצוא את עצמי מזיל דמעות.
ואז אני מחזיר אותך לזה שהזמר עם הקול המעולה (אייל גולן) מעולם לא ריגש אותי. אפילו לא קמצוץ. אפילו לא בקטע של לעשות שמח.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אם אני אנסה לנחש, הנקודה של עמי היא שמבחינתו אייל גולן הוא בועל קטינות ומחליף בנות זוג (ע"ע השוואת בת זוגו לסטייק) ומכאן אין שום סיכוי שעמי יאמין למילה אחת שיוצאת מהפה של אייל גולן.

לפי הבנתי אייל גולן לא הורשע בהאשמות שיוחסו לו בפרשה.
לגבי החלפת בנות זוג. הוא אינו הראשון ובטח לא האחרון שעושה זאת.
ולמרות כל היוחסים שהדבקת בו... עדין זה אינו פוגע ביכולת הזימרה האיכותית שהוא מציג.

עכשיו אקח אותך רחוק יותר.
כתבת שהתחברת לזוהר ארגוב. אז אני יכול להגיד לך שמה שעשה זוהר ארגוב בחייו גרוע באלף מונים מהתאורים כנגד אייל גולן.

כשמאזינים למוסיקה לא משרבבים את חייו הפרטיים של אותו אומן. אחרת לא נוכל להאזין לשום זמר!!!

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
לפי הבנתי אייל גולן לא הורשע בהאשמות שיוחסו לו בפרשה.
לגבי החלפת בנות זוג. הוא אינו הראשון ובטח לא האחרון שעושה זאת.
ולמרות כל היוחסים שהדבקת בו... עדין זה אי ו פוגע ביכולת הזימרה האיכותית שהוא מציג.

עכשיו אקח אותך רחוק יותר.
כתבת שהתחברת לזוהר ארגוב. אז אני מכול להגיד לך שמה שעשה זוהר ארגוב בחייו גרוע באלף מונים מהתאורים כנגד אייל גולן.

כשמאזינים למוסיקה לא משרבבים את חייו הפרטיים של אותו אומן. אחרת לא נוכל להאזין לשום זמר!!!
1. שכל אחד יהנה ממה שבא לו.

2. אני לא מבין מה הטעם להכחיש דברים שהוא אמר באופן מפורש אבל זה בכלל לא הנושא.

3. הנושא הוא מה מרגש אותי ומה לא. והאם יש מתאם מחייב בין מה מרגש אותי ולבין יכולות ווקליות. והתשובה היא שאין מתאם מחייב. לפחות מבחינתי.

אגב, לצערי אני נאלץ להיות צרכן שלו (כי שומעים את המוזיקה שלו בכל מקום) אבל זה לא אומר שאני לא מפרגן לו וזה לא אומר שאני מחוייב להתעניין האם הוא צדיק או רשע. אייל גולן באמת שלא מעניין אותי. סורי.
אלא אם כן הלבישו עליו שקרים ותפרו לו תיקים פליליים ואז זה יעניין אותי, אבל ללא קשר לזהותו הספציפית או לשירים שלו. יעניין אותי למה עשו לו את זה ומי עשה לו את זה.

נערך לאחרונה ב:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
לדעתי זוהר ארגוב מרגש אותי כי אני מאמין לו. מאמין למצוקה שלו או לכאב שלו.
בוא נניח שהוא אכן עשה דברים נוראיים. (לא יודע אילו, אגב). אני עדין מאמין לו כשהוא שר.
דווקא אנשים רגישים עלולים ליפול לתגובות אמוציונאליות חריפות.
אייל גולן נתפס בעיני כמכונת מזומנים.
הייתי רוצה לקבל ממנו עיצות עיסקיות, לא דיסק.

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
לדעתי זוהר ארגוב מרגש אותי כי אני מאמין לו. מאמין למצוקה שלו או לכאב שלו.
בוא נניח שהוא אכן עשה דברים נוראיים. (לא יודע אילו, אגב). אני עדין מאמין לו כשהוא שר.
דווקא אנשים רגישים עלולים ליפול לתגובות אמוציונאליות חריפות.
אייל גולן נתפס בעיני כמכונת מזומנים.
הייתי רוצה לקבל ממנו עיצות עיסקיות, לא דיסק.
סמים גנבה תקיפה מינית אלימות נגד אשתו
נסיון לאנוס את אשתו של...
צדיק הוא לא היה,זמר דווקא כן

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
1.ראשית, צריך לקבוע כי אין לאף אחד חזקה על טעמו של האחר ומכיוון שלא מדובר בעבירות ביטחוניות, אפשר שלא להסכים ולנסות לשכנע, אך צריך לכבד כל דעה אותנטית ושונה.

2. אנחנו לא ברוסיה ובעלים של אתר עם כל הפריבילגיות שיש לו, צריך לקבל שיש מגוון של דעות ודעתו האישית אינה מהווה תכתיב, למרות שייתכן שבגלל מעמדו חלק מהאנשים יישרו איתו קו באופן אוטומטי.

3. כשנכתב על אייל גולן ששירתו הינה על התפר המפריד בין אדם ואל , אותי זה מעליב, למרות שאני לא אדם דתי.

4. כשכותבים על מישהו, שהוא פימפם קטינות יותר ממה שאני בלעתי רוק, זה מעליב ואינו ממין העניין.

5.כשקובעים שמישהו לא מכיר כלום במוזיקה מסוימת, כשהוא כן מכיר ושאין לו צל חיקוי של יכולת להעריך, זה פוגע באופן אישי.

6. כשכותבים על מבצע רב זכויות שאסור לו לשיר, למרות שהאיש חושב שזה ייעודו בחיים ולמרות שיש לו קהל אוהדים גדול מאוד, האוהב את שירתו למרות קול המסור שלו [אגב, הרבה מאוד זמרים נחשבים אינם בעלי יכולת אופרה] זה לא תקין כי אינך יכול לקבוע למי להאזין ולמי להתחבר בשירה.

בקיצור, כולנו בני אדם ולפעמים אנחנו טועים בהתנהלות, גם אני כשעולבים בי, לא עונה בדיוק כמו חנה בבלי, אבל הבסיס הנכון לשיתוף פעולה, הוא האפשרות להכיל דעות שונות באופן מכבד, תוך הסכמה שבנקודת הזמן הזו אין הסכמה ותאמינו לי, זה הרבה יותר חשוב מאם אני אמשיך בפורומים כאן או שלא.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
אנחנו, אם לא שככתם במדור מוסיקה וכדאי את החלק המוסרי,הפחות יפה להשאיר בצד ולהיתרכז במוסיקה נטו. אני די מזדהה עם עמי לגבי שלכל חבר פורום, בלי שום קשר למעמדו, יש זכות דיבור ולא חייבת להיות הסכמה, אבל עדיין זה צריך לבוא בצורה מכבדת. אותי לא מעניין מי פימפם את מי ומתי וכמה !!! כאשר אני מאזין למוסיקה אני מחפש בסיפריה לפי מצבי רוח,אבל תמיד משהו מרגש,משהו אמיתי שבא מהלב !!! נ.ב. לא אוהב את אביב גפן ועוד פחות אוהב את אייל גולן.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
סמים גנבה תקיפה מינית אלימות נגד אשתו
נסיון לאנוס את אשתו של...
צדיק הוא לא היה,זמר דווקא כן
מגיל צעיר הייתי מרותק כששמעתי את ארקן א'ור, אום כול תום, זוהר ארגוב אבל חשתי סלידה כששמעתי את אייל גולן. בצבא (1998-2001) נאלצתי לסבול את השירים שלו על בסיס קבוע. להערכתי זה היה בסמוך לפירסום שלו ובטח שלא ידעתי מה מעלליו של אייל גולן ואני בספק אם אפילו ידעתי איך הוא נראה.
אני זוכר בוודאות שהמון שירים של אייל גולן הבנתי בדיעבד שהם שייכים לו, ככה שמבחינתי זה מבחן עיוור ואמין לגבי הטעם האישי שלי. וכמו שרשמתי, אני מגיל 14 אוהב חלק מהמוזיקה ה"מזרחית" וחלק מזו הים תיכונית.

אז מה קורה אם מתברר בדיעבד שהזמר הוא חלאה? בדברים אישיים הטעם שלי לא משתנה. אנשים נופלים ועושים טעויות ופשעים.
לעומת זאת, יזהר אשדות הוא דוגמא לזמר שמחקתי מהפלייליסט ואני משתדל לצנזר שירים שאהבתי. לגבי אחינועם ניני, מאז ומעולם סלדתי מהמוזיקה שלה. אגב, אני לא מתגאה בזה. פשוט נכון לרגע זה אין לי סבלנות לשמוע זמרים שלדעתי קוראים בגלוי לביצוע פשעים חמורים.

אז שוב, הנקודה שלי היא שאין קשר מחייב בין יכולות ווקליות לריגוש ובטח שלא לאותנטיות.
קח לדוגמא את ז'אנר האופרה. שירי אופרה עושים לי תחושת גועל.
ועם כל הכבוד לאייל גולן, יש זמרי אופרה עם יכולות ווקליות לא פחותות משלו. יכולות שונות אבל לא פחותות.
ועדין אני לא מסוגל לשמוע פיפס אופרה מבלי לקבל חלסטרא.

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
מגיל צעיר הייתי מרותק כששמעתי את ארקן א'ור, אום כול תום, זוהר ארגוב אבל חשתי סלידה כששמעתי את אייל גולן. בצבא (1998-2001) נאלצתי לסבול את השירים שלו על בסיס קבוע. להערכתי זה היה בסמוך לפירסום שלו ובטח שלא ידעתי מה מעלליו של אייל גולן ואני בספק אם אפילו ידעתי איך הוא נראה.
אני זוכר בוודאות שהמון שירים של אייל גולן הבנתי בדיעבד שהם שייכים לו, ככה שמבחינתי זה מבחן עיוור ואמין לגבי הטעם האישי שלי. וכמו שרשמתי, אני מגיל 14 אוהב חלק מהמוזיקה ה"מזרחית" וחלק מזו הים תיכונית.

אז מה קורה אם מתברר בדיעבד שהזמר הוא חלאה? בדברים אישיים הטעם שלי לא משתנה. אנשים נופלים ועושים טעויות ופשעים.
לעומת זאת, יזהר אשדות הוא דוגמא לזמר שמחקתי מהפלייליסט ואני משתדל לצנזר שירים שאהבתי. לגבי אחינועם ניני, מאז ומעולם סלדתי מהמוזיקה שלה. אגב, אני לא מתגאה בזה. פשוט נכון לרגע זה אין לי סבלנות לשמוע זמרים שלדעתי קוראים בגלוי לביצוע פשעים חמורים.

אז שוב, הנקודה שלי היא שאין קשר מחייב בין יכולות ווקליות לריגוש ובטח שלא לאותנטיות.
קח לדוגמא את ז'אנר האופרה. שירי אופרה עושים לי תחושת גועל.
ועם כל הכבוד לאייל גולן, יש זמרי אופרה עם יכולות ווקליות לא פחותות משלו. יכולות שונות אבל לא פחותות.
ועדין אני לא מסוגל לשמוע פיפס אופרה מבלי לקבל חלסטרא.

סחבק
מאוד מענין אותי למה אתה מכוון "מעלליו" של אייל גולן.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
סחבק
מאוד מענין אותי למה אתה מכוון "מעלליו" של אייל גולן.
איציק, אתה כל הזמן לוקח לשם ואני אומר לך שזה בכלל לא מעניין אותי.
אגב, גם אתה לא יודע בוודאות מה היה או לא היה. ושוב- לא עניין שלי ולא מעניין אותי. הייתי יכול להנות מהמוזיקה שלו בין אם הוא מנצל קטינות ובין אם לא. ובפועל אני סולד מההגשה שלו בלי קשר לשום דבר.
מה שציינתי לגביו באופן אישי (ואני לא צריך מתווכים לנקודה הזו, תודה) זה מה שהוא אמר על אשתו.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
כחלק מהשרשור החשוב הזה על קבלת השונה [לפחות בסופו של דבר, כך אני מקווה] וכדי להמחיש את השונות והרבגוניות בינינו [ואולי אנחנו פחות שונים ממה שנדמה], אפשר לעשות ניסיון קטן [אם בא לכם וזה לא בוצע בעבר] ולדרג את ה5 זמרים\זמרות\להקות מישראל שאתם הכי מעדיפים לשמוע [בכוונה לא כתבתי הכי טובים..]
הנה הדירוג שלי:
1. יהודה פוליקר [כל הופעה חיה שלו עד היום לטעמי פגז]
2. שלמה ארצי
3. ארכדי דוכין
4. אריק איינשטיין
5. כאן אני לא סגור, אולי מאיר אריאל, אולי עברי לידר, אולי קובי אפללו אולי שלומי שבת, אולי שמעון בוסקילה וכנראה מישהו אחר שלא נזכר בו\בה כעת מהמותן.
אגב, אם בא לכם להתייחס, הכוונה אינה לזמרים של שיר אחד או שניים.

[הערה: בנושא המרכזי כאן אשמח לתגובתו של נמר וגם אי תגובה היא סוג של תגובה]

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
עמי, לא הבנתי מה מטרת הסקר.
והאם המשקל הוא על יצירה או על ביצוע? (אפרופו אביב גפן)
וגם רשימה כזו תלויית מצב רוח וז'אנר.
וגם קשה לכמת. כל אחד חביב בדרכו.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אם ישתפו פעולה זה ימחיש שיש לנו טעמים שונים וזה בסדר גמור ואף אחד לא קיבל בלעדיות משמיים על הבחירה האולטימטיבית.
ברור שזה תלוי מצב רוח וכיו"ב אבל אם רוצים לדרג [זה הרי לא מבחן] בהלך רוח רגיל את - 5 שאנו מעדיפים, אז בכיף.

[נכון שיותר מדויק ללכת על שירים, אבל למי יש זמן לזה, גם ככה אני אצטרך עוד מעט אישור לאישתי]

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
1. יהודה פוליקר [כל הופעה חיה שלו עד היום לטעמי פגז]

גם לטעמי יהודה פוליקר נותן הופעות חיות הכי פגזיות שיש בארצנו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור