רמקולים איזה רמקולים הכי אהבתם מכל מה ששמעתם בחייכם ?

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
1989 או תחילת ה 90, אחד מהרמקולים הקטנים של סטיריאוטיפ. Royd או ensemble או ars acoustica, ואפילו ה rega kites שהיו מחוברים ל Nait 2.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
הרבה מספרים על מערכות מפעם שנשמעו להם הכי... נוסטלגיה או באמת כך ? (אני שייך לבאמת כך).

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
לפני כ -20 שנה, ככל הנראה יותר...נכנסתי לאודיונוט לרכוש רמקולים.

לאחר שהקשבתי במשך כשעתיים ל Dynaudio C2 בהנאה רבה, החלטתי שזה הרמקול שהוא הכי נכון לצרכים שהיו לי דאז ואכן רכשתי אותו.

לאחר שסיימתי את הרכישה, נפרדתי לשלום מאלון, יצאתי מהחדר והתקדמתי לכיוון היציאה, ממש לפני דלת היציאה היה חדר נוסף, הצצתי לחדר וראיתי רמקולים שנראו לי קצת מוזר, חבוטים, ישנים, שרוטים, שחורים.

ביקשתי להקשיב להם
הסבירו לי שמדובר ביד שנייה, במצב לא טוב ואין מה לבזבז עליהם זמן. למרות זאת, התעקשתי.

זו כנראה חוויה שצרובה אצלי מאוד חזק כי אני ממש יכול להתחבר להרגשה שהייתה לי דאז , כאילו זה קרה אתמול.

בו ברגע שהתחילו את ההדגמה, הרגשתי צמרמורת בכל הגוף והבנתי שאני מקשיב לרמקול שהוא לא דומה לשום דבר אחר שאני מכיר.

הרזולוציה, המהירות, הדינימיקה והגודל הדהימו אותי.
הרגשתי שאני עוד רגע נאכל בעודי בחיים על ידי שני הדברים המוזרים שעמדו לי מול העיניים.

הרמקול היה Wilson Watt Puppy System 5.1

והחוויה גרמה לי להחזיק את ה Dynaudio מספר חודשים בלבד ולקנות במקומו Watt Puppy System 6 ולהיות איתו כ 12 שנה.

רן

Golan Ziv

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
28
שמעתי פוקלים מסדרות יותר נמוכות ויש לי פוקל באוטו ב איכשהו הם משיגים איזון טוב בין שקיפות למוזיקליות
לי יש פוקל חדשים ברכב 165k2 והם רמקולים נוראיים. לא מאוזנים בכלל. צורמים וחסרי חיות. מצטער שקניתי אותם

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
מחזק את רן,
מהכיוון שלי
זכור וחקוק לי אותו יום בשנת 2005 או 2006,מתנצל כבר לא זוכר במדויק,
תקופה אחרת בחיים.
התארחתי אצל מכר (שהפך להיות חבר ולצערינו הרב כבר אינינו)
במקור הגעתי אליו בעקבות פרסום שפרסם, איזה נגן + ממיר של מרידיאן שמאוד עניין אותי,
על הדרך גם הציע לארח אותי וקבל אותי בחיוך ללא קשר אם ארכוש או לא.

לא ידעתי איזו מערכת יש לו, חוץ מאותו נגן וממיר שענינו אותי, ולכן גם יצרתי עימו קשר.

מולי עמדה מערכת מושקעת, שממש סקרנה אותי, בית ישן, בלטות סומסום מודגשות, בית חם ואוהב של אדם מבוגר, אלמן, וסופר חביב היה,
הציוד שהיה לו ומה שתפס את עיניי היו מגבר מנורות מרשים, פשוט ענק פיזית, שלא ניתן לרגע להיות עדיש לחזותו.
ציוד שכלל לא הכרתי היה משולב שם ו-זוג רמקולים, בעלי צורניות שלא נתקלתי בה, הייתי רגיל לרמקולים מלבניים, והיו ברשותי באותו זמן Avance Dana980 ולמעשה סט שלם מסדרת ה-Signature שעלה לי כסטונדט הון לא קטן.

הרמקול היה בנוי משני חלקים, לאחר הסבר קליל של החבר, ממש סיקרן אותי לשמוע,
על הנעימות הראשונות שבקעו מהסט הזה, לא האמנתי,
שופע מוזיקליות ועם זאת סאונד ברור והחלטי!
תחום תחתון שרק יכולתי לחלום להוציא אצלי מה-DANA980 שלא היה פראייר...
מאז אותו יום,
נשאבתי,
לא יכולתי להרשות לעצמי,
השנים עברו, כאשר שם החברה והרמקולים שלה, תמיד סקרנו אותי
ובכל הזדמנות כאשר שמעתי על אדם כזה או אחר שמחזיק ברמקולים של החברה,
ממש השתוקקתי לבוא, לשמוע ולשכוח את המציאות שאני חי בה.
הרמקולים היו Wilson W/P 3.
אותו ערב אצל אותו מכר שהפך להיות חבר,
ייצרו שאיפה שרק התחזקה לה עם השנים ובעקבותיה גם אהבה ללא פשרות.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
רגע, אנחנו בנוסטלגיה?? קל.
אני וחבר יקר אצל יגאל לסרי. היה גר אצל אמא שלו אז, לפני ... מה... 16-17 שנה.
כפר סבא. חדר בגודל של השירותים שלי בערך.
מחובר אצלו פרה פאוור אנסמבל, שני דאקים מונובלוק של אפוג'י (בחיים שלי לא ראיתי מאז מכשיר כזה, לא עד אז ולא מאז), ומוניטור אנסמבל PA1. הכל קטן. קרוב. אינטימי.

הדבר הזה התחיל לנגן ואני וחבר שלי הסתכלנו המומים ועמומים אחד על השני, כמעט נפלנו אחורה על הקיר.

מאז אנסמבל זאת חברה שמעלה בי חיוך.

כזה צליל נעים, מפורט, ו- effortless לא שמעתי בחיים.

חוויה מס' 2 זה שערן הביא לי פעם שני מונובלוקים פסיכיים של מאנלי הביתה, נדמה לי זה היה ה- 250 וואט שלהם, לא זוכר איך קוראים להם. חיברנו לפרואק וקיבלנו הופעת רוק בבית. או לחלופין, המג'יקו שלו בחנות. גם חוויה מרטיטת ערמונית.

וכמובן אצל שלמה זבדה, אבל אצלו זה לא חוכמה, כי רק החיוך של האיש כבר מכניס אנרגיות טובות אז אי אפשר לא להנות ממה שיש אצלו.

אצל נמר לעומת זאת, החוויה היא שכלתנית קצת כמו פורנו גרמני. אתה מגרד את הפדחת, מבין מה אתה שומע, מבין שזה מדויק, אבל צריך להחליט אם זה טוב לך או לא. פייר? אם הייתי צריך לבחור? של נמר. אבל זה לא חוכמה, יש לנו רמקולים דומים.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
במקרה שלי זה היה בשנת 2002 בערך בדירה של סטריאוסטאר בפתח תקווה. הנגן של אנטם עם PRE 2L ופאואר של אנטם גם או של סוניק פרונטירס ,לא ממש זוכר. הרמקולים היו מאגנפאן 3.6. תוצאה רצחנית שגרמה לי להתחבר חזק יותר לתחום.
סט נוסף שהיה לטעמי הטוב ביותר ששמעתי היה אצל אבנר126 בנס ציונה. וילסון WATT/PUPPY SYSTEM 6 עם הגברה של אודיו ריסרצ' 200VT .הקדם היה סוניק פרונטירס 3 יחד עם נגן של EAR גרסה שנייה-התוצאה הייתה מדהימה וריאליסטית
ובמילים אחרות "כשהמלאכים שרים".
האחרון היה של נמר -הצלילים פשוט ריחפו בחלל במין ריאליזם כזה שקשה להשאר אדיש לתוצאה כזאת.
ויש לי הזמנה פתוחה אצל אלדר לשמוע את הרמקולים החדשים שגם שם יש תוצאה פנטסטית.

cohen5538

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
Proac Response D18 אצל פיוז
וחבל ששמעתי...
Ignorance is Bliss אמר מי שאמר במטריקס

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור