אולימפוס רפלקס-למתחילה, כדאי?

משקפופר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ביתי הגדולה בת 18,נדלקה על צילום, מבקשת מתנה- "אבא ת'אוהב אותי? אז קנה לי מצלמת ניקון או קנון רפלקס" הבנתם? הראתי לה את האולימפוס שבאה עם שתי העדשות והמחיר 2700 ,הילדה ראתה ונדלקה, אבל אני בדילמה מבחינת כדאיות. הניקון והקנון מוכרות אבל יקרות....... הילדה רק בצעד הראשון בעולם הרפלקס. האם שווה להשקיע יותר? איני יודע אם זו רק משובת נעורים חולפת או הכיוון שלה בחיים. על איזו מצלמה כדאי ללכת?:מבולבל:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תתחילי בלקנות לה קורס צילום.
מי שאין לו מי שידריך אותו על מצלמות כאלו אין לו מה לקנות אותן.
קורס צילום אמיתי יתן לה כלים מלאים וכמו כן ידאגו להמליץ לה על מצלמה מתאימה.
כמו כן למתחילים הייתי הולך על ה G11 של קנון. היא מספיק טובה.

בנוסף לזה תלמדי אותה משהו שלמדתי מצלמים רבים, זה לא המצלמה , זה תמיד, הצלם.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לדעתי, מתוך ניסיוני רב השנים בצילום, עדיף לשלם מעט יותר, גם בשלב ההתחלה – ולהתחיל עם מערכת של קנון או ניקון. יש לזה השלכות כבדות משקל לגבי ההמשך – אם מתחילים עם מערכת אחת ובהמשך רוצים לעבור למערכת אחרת, זה כרוך בהפסד כספי גדול יותר מאשר שדרוג בתוך מערכת מסוימת.

אכן, קורס צילום הוא מומלץ, אבל הוא לא מחליף בחירה נכונה של המערכת.
בנוסף, למצלמות DSLR יש תכונות ויתרונות שאין לאף מצלמת כיס שהיא.

משקפופר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על ההתייחסות המהירה אבל.....בקשר לאולימפוס רפלקס שרצה בשוק, האם היא איכותית ומה התמורה למחיר שלה ?(מקבלים בנוסף לגוף 2 עדשות). תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
גם אני חושב שקורס צילום זה רעיון טוב (גם לפני המצלמה)

בקשר למצלמות SLR התחלה טובה יכולה להיות:
http://www.erlich.co.il/ViewProduct.asp?src=zap&ID=41

http://www.erlich.co.il/ViewProduct.asp?src=zap&ID=761

שזה קנון 500D קיט או ניקון D5000 קיט - כמובן שבעתיד יהיה צורך בעדשות יותר טובות אם העסק יתפוס

אם אתה מתעקש על רפלקס של אולימפוס - יהיה לי קשה להמליץ לך, כמו שנאמר בקנון וניקון יש לאיפה להמשיך באולימוס זה בעיה

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

משקפופר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
O.K שוכנעתי,אני יורד מהאולימפוס. כנראה שאקנה ניקון או קנון. נכנסתי לפורומים וראיתי שכמעט כל מי שרכש מצלמה זולה של שתי הענקיות מאוכזב ממשהו. רק מהD90 ומעלה הרוכשים מאושרים, אני מסיק שבעצם אין טעם לרכוש רפלקס זולה? או שיש איזה דגם שכמעט עומד ליד ה D90 ובכל זאת זול ממנה? ואולי לקנות כזאת משומשת?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
כאשר מדובר בקנון או ניקון, גם דגמי הכניסה של מצלמות DSLR הם יותר ממה שצלם שאינו צלם מקצועי זקוק לו.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
מי שמאוכזב ומטיל את האשמה על המצלמה, שהיא זולה מדי, זו אשמתו.
אין שום מגבלה לדגמי הכניסה לצורך לימוד צילום.
פוקוס ידני
מדידת אור וחשיפה ידנית
כיול צבע ידני
החלפת עדשות.
ככה שאפשר ללמוד את רזי הצילום.
D90 זה אובר קיל למי שנכנס בגיל 18 לתחביב.
זה כמו לקנות לה ישר אוטו 2000 סמ"ק, במקום שתסע כמה שנים על משהו קטן יותר.
אבל זה כבר אתה, לא אנחנו...
:)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא יודע מאיפה אתה מביא את זה של D90 יש רק לקחות מרוצים - לא שאני לא חושב שהיא מצלמה טובה. אבל הדגמים שהמלצתי לך יעשו את העבודה עבודה מעולה - לא שאין להם חסרונות גם ל D90 יש :) וגם למצלמות ב 20000 ש"ח יש חסרונות ובטח גם לקוחות לא מרוצים.

לא צריך לבדוק לאיזה מצלמה יש פחות חסרונות - צריך לבדוק מה יש למצלמה שחשוב לנו ומה החסרונות שלה שניתן לחיות איתם.

משקפופר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מתשובותיכם אני מבין שחבל לבזבז על מצלמה יקרה למתחילים וכדאי לרכוש רפלקס הכי זולה של קנון או ניקון, זה הכיוון. משומשת ניפסלת כי אין לי מוסג איך בודקים אם היא שמורה ושווה את המחיר. ע"פ ביקורות בפורומים ובזפ' ה: 3000 3100 450 500 ודומות להן אולי הן הכיוון? מי הכי ידידותית וכדאית כלכלית כחבילה שלמה (לקחת עם עדשת הקיט או רכישה של משלימה) ,הילדה רוצה ללמוד את הצילום לעומקו, ואני גם אצלם לפעמים את העבודות שלי (אדריכל), תודה על התשובות והסבלנות לשאלות התם שלי, אתם עוזרים לי המון לקבלת ההחלטה הנכונה!

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לדעתי, תתחיל בקורס צילום.
שם ימליצו לה מה לקנות.
אולי ימליצו לה לקנות גוף של מצלמה X , עם עדשה אחרת ממה שמגיע בקיט?
היא גם תראה מה נוח לה.
אני יכול להגיד לך שאני מכיר כמה שלמדו מקצועית ומצלמים עם מצלמות לא SLR אבל הטובות , לדוגמת ה G10,
G11 וכו.
בגלל הידע שלהם, הם מצליחים להוציא תמונות טובות מהרבה צלמים שאני מכיר ועוד יותר מאנשים שלא למדו ויש להם מצלמה X Y Z SLR .

אני אקביל את זה לרכישת רכב לפני רשיון.
או ללקנות למישהו אופניים לפני שלמד לנסוע עם גלגלי עזר אפילו.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מתשובותיכם אני מבין שחבל לבזבז על מצלמה יקרה למתחילים וכדאי לרכוש רפלקס הכי זולה של קנון או ניקון, זה הכיוון. משומשת ניפסלת כי אין לי מוסג איך בודקים אם היא שמורה ושווה את המחיר. ע"פ ביקורות בפורומים ובזפ' ה: 3000 3100 450 500 ודומות להן אולי הן הכיוון? מי הכי ידידותית וכדאית כלכלית כחבילה שלמה (לקחת עם עדשת הקיט או רכישה של משלימה) ,הילדה רוצה ללמוד את הצילום לעומקו, ואני גם אצלם לפעמים את העבודות שלי (אדריכל), תודה על התשובות והסבלנות לשאלות התם שלי, אתם עוזרים לי המון לקבלת ההחלטה הנכונה!

בגדול, זאת אכן ההמלצה: לבחור מצלמת DSLR ברמת כניסה של קנון או ניקון.
בדרך כלל, המשתלם ביותר זה לרכוש מצלמה עם עדשת הקיט שלה.
מצלמה כזאת היא גם יותר מהנדרש לצילומי ארכיטקטורה.
איני מתמצא בדגמים של ניקון. ההמלצה שלי היא, או Canon 500D עם עדשת הקיט:
http://www.cameramia.co.il/ViewProduct.asp?ID=1879
או Canon 550D עם עדשת הקיט:
http://www.cameramia.co.il/ViewProduct.asp?ID=2324
בכל אחד מהמקרים מומלץ להוסיף הרחבת אחריות של מק לחמש שנים:
http://www.cameramia.co.il/ViewProduct.asp?ID=447

משקפופר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
טוב. אחרי שכבר 'ירדתי מהאולימפוס' שלחתם אותי לאתרים ומקריאה בביקורות בארה"ב יוצא שהאולימפוס היא הכדאית למתחיל, נוחות+מחיר+חבילה+ידידותית. עכשיו אני מבולבל יותר מההתחלה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אם זאת תהיה המצלמה הראשונה והאחרונה והעדשה הראשונה והאחרונה, אין בעיה עם אולימפוס.
אם במשך הזמן תרצו לשדרג, עם אולימפוס האפשרויות מוגבלות הרבה יותר מאשר עם קנון או ניקון.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
טוב. אחרי שכבר 'ירדתי מהאולימפוס' שלחתם אותי לאתרים ומקריאה בביקורות בארה"ב יוצא שהאולימפוס היא הכדאית למתחיל, נוחות+מחיר+חבילה+ידידותית. עכשיו אני מבולבל יותר מההתחלה.
תעשה אנ דנן דינו ותקח מה שיוצא.
אין לזה משמעות מעבר לשיחות סלון.
כולן זהות, הבדלים זניחים וחסרי משמעות
אפשר לטחון עד עפר עוד חודש, חבל על הזמן שלך...
תתחדשו...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם זאת תהיה המצלמה הראשונה והאחרונה והעדשה הראשונה והאחרונה, אין בעיה עם אולימפוס.
אם במשך הזמן תרצו לשדרג, עם אולימפוס האפשרויות מוגבלות הרבה יותר מאשר עם קנון או ניקון.

(Y)
1+

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור