האם יש לשים לב להתרשמות של חברים בקשר למערכת הפרטית ?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
״המערכת היא עבורך ולטעמך״, ״הכי חשוב שאתה תהנה ממנה״, ״תקשיב רק לעצמך״.

משפטים חשובים שאין להם שום משקל אודיופילי. אפילו לא תת משקל. ומדוע?

בואו ניקח חובב מתחיל. אחד כזה שעד עכשיו שמע רמקול בלוטות׳ ממחסני חשמל. הוא יזמין את אחד מהוגי המשפטים הכל כך מכילים הללו, אודיופיל כזה עם קצת ידע בכל הנוגע לצליל טוב או רע, והתשובה שלו לאותו בחור מתחיל שהזמין אותו לשמוע רמקול נוראי עם דינמיקה של יובל המבולבל שר שרית חדד והופ - הבחור מבין שהכי חשוב שמה שהוא שומע טוב עבורו. ומשם המרחק לבינוניות קצר יותר מהמרחק בין תאונת דרכים לאחד שנוהג בגילופין כבד.

השאלה היא מה זה הקטע הזה של אודיו יקר כזה, שמדברים עליו, משקיעים בו יום ולילה על מנת להגיע למקום הזה של ״העיקר אתה נהנה״. ממה נהנים בסוף? ממשהו שרק נהנים ממנו כי הוא לטעמי או מאיזה סטנדרט של ביצועים?

האם אתם מכירים מישהו שנהנה ממערכת שמחסירה 30 אחוז מהמידע המוסיקלי (פרטים)?
מכירים מישהו שנהנה ממערכת שקריאשנדו בתזמורת סימפוניק חונק אותה למוות והדינמיקה הופכת לקומפרסור מעיק?
האם באמת זה שבעל המערכת אוהב את מה שיש לו זה המדד לטוב או רע?

אני מצפה מחברי האודיופילים להציב סטנדרט - רמה מסויימת למשהו שאפשר לקרוא לו איכותי.

אני חושב שיש פה איזה צביעות מסוימת, משהו כזה נוזלי, חלבי ואנטי אודיופילי בעליל כשזה הסטנדרט שלנו. ״טוב לך? אז זה טוב!״. מזה זה? ממתי מה שטוב למישהו הוא באמת טוב. אולי טוב לו משהו סופר בינוני (במקרה הטוב) ותספיק הדרכה אחת של מבוגר אחראי ולא מנומס במיוחד שיציל אותו מבינוניות?

אני טוען ביהירות רבה שרוב החובבים כאן לא באמת אומרים את האמת כשהם הולכים להאזין אצל מישהו. זה אולי מנימוס או אולי מחשש שיחשבו שהם לא מפרגנים. כשמישהו מזמין אותי להאזין אצלו אני שואל אותו מראש מה המטרה? האם לתת לו עצה לשפר או למחוא לו כפיים גם אם זה מזכיר לי אוטו גלידה?

חברים. תתפלאו וזה אולי ישמע לכם מוזר. באודיו יש טוב ויש לא טוב, יש דבר כזה שנקרא סטנדרטים ולא כל אחד שאוהב את המערכת שלו מלמד אותנו שהיא טובה. שוב, זה מוזר אמנם אבל וואלה, פעם זה היה ככה.

אז איך אתה מצדיק או מסביר את קיומן של עשרות/מאות חברות היי אנד מוכרות ומוערכות בהגברה וברמקולים ?
אם יש סטנדרט אז כולן היו צריכות לשאוף אליו ומכאן שהיו נשמעות מאוד דומה.
אבל זה לא המצב.
וילסון אודיו נשמע כמו זלאטון ?
לא ששמעתי השוואה ביניהם אבל מקריאת תגובות של מי ששמע (גיא, איתי ועוד)אני מתרשם שהם יכולים להעיד שהם לא נשמעים אותו דבר.
אז מי ראוי לחסות בצל הסטנדרט האיכותי שאתה מדבר עליו ומי לא ?…
ואם נרחיב את היריעה לחברות שמכוונות להיי פיי, אז יש להן בכלל זכות קיום ?
הן הרי מוכרות בינוניות…

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אז זהו. אני ממש לא בטוח שמדובר באותו מתחם סביר כשמדובר על ציוד ברמה מסוימת. לפחות על פי המשפטים הכל כך נוזליים הללו של ״העיקר אתה אוהב״. ברור שיש העדפה אישית, אבל היא השניה בחשיבותה. המערכת קודם כל צריכה לעמוד בסטנדרט מסוים במיוחד שכל אחד יוצא פה לטיול כספי של עשרות אלפי דולרים (במקרה הטוב).

מערכת צריכה להיות קודם כל דינמית, מפורטת, שקופה, מאוזנת, מהירה ורק אחר כך לטעמו. כי את הטעם אפשר להתאים עם הזמן. אם אין ביצועים, הזמן לא יעזור.
אני לא חושב שיש "קודם כל", ולא כל אחד משנה את טעמו. אם למשל אודיופיל עם הרבה ניסיון לא מאזין בכלל למוזיקה אקוסטית, אין שום סיבה שהמערכת שלו תהיה "מאוזנת", למשל. הוא רוצה הדגשה בבאסים ובגבוהים, ולא איכפת לו בגרוש מה אחרים חושבים על זה, וכך זה במשך שנים ולא הולך להשתנות עם הזמן. זה לא שהוא טוען שאחרים צריכים להתעקם לפי הטעם שלו ו/או שהמערכת שלו היא "טובה", אלא שזה מה שהוא אוהב.

למה לדעתך הוא "צריך" משהו אחר ממה שהוא אוהב?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,481
נקודות
113
מערכת צריכה להיות קודם כל דינמית, מפורטת, שקופה, מאוזנת, מהירה ורק אחר כך לטעמו. כי את הטעם אפשר להתאים עם הזמן. אם אין ביצועים, הזמן לא יעזור.

עם זה אני מאוד מסכים.

הבעיה הן כל עצות אחיטופול למינהן ו"מבינים" שאולי מתוך אינטרסים למינהם, מקטינים או מלכלכים ולעיתים כנראה גם מטעים במטרה לפאר את עצמם.
מכיר כמה מקרים כאילו לצערי.

אין בעיה בכלל עם ביקורות אן עצות
צריך רק להבין ולדעת מי נותן אותן ומה אתה לוקח מהן אם בכלל.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נמר. מה תגיד לאותו אחד שהכי כיף לו עם מערכת שמוסיפה צבע, עמימות נוחה ועיוותים שמזכירים לטעמו את הצליל האותנטי של הכלים וגם לאחר שנחשף למערכת בסטנדרטים שאתה מדבר עליהם הוא מעדיף את הראשונה ?
הייתי מוריד אותו לדרגת ״אוזני נחושת״ במקום ״אוזני זהב״ או ״אוזני כסף״….

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,481
נקודות
113
כמו שרשמתי
אני נהנה לשמוע מ you tube
ומאוזניות in ear של גרוש וחצי

האם זה מרגש אותי

לא

אני רק נהנה לשמוע כמו להסתכל בספר עם תמונות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר. מה תגיד לאותו אחד שהכי כיף לו עם מערכת שמוסיפה צבע, עמימות נוחה ועיוותים שמזכירים לטעמו את הצליל האותנטי של הכלים וגם לאחר שנחשף למערכת בסטנדרטים שאתה מדבר עליהם הוא מעדיף את הראשונה ?

אז הוא נהנה מבינוניות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אז הוא נהנה מבינוניות.
הוא נהנה ממה שמבחינתו הוא איכות, ולא מעניינים ולא צריכים לעניין אותו השיפוטים של אחרים על זה.

יש בעיה רק אם הוא יטען שגם אחרים צריכים ליהנות מאותם דברים שהוא נהנה מהם.

845

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
אם כך כל האודיופילים ה"רציניים" עם ציוד מנורתי נהנים מבינוניות? ואלה עם פטיפון כמוך גם כן?
ברור..מבינוניות ומטה..רק שהם לא יודעים את זה

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז איך אתה מצדיק או מסביר את קיומן של עשרות/מאות חברות היי אנד מוכרות ומוערכות בהגברה וברמקולים ?
אם יש סטנדרט אז כולן היו צריכות לשאוף אליו ומכאן שהיו נשמעות מאוד דומה.
אבל זה לא המצב.
וילסון אודיו נשמע כמו זלאטון ?
לא ששמעתי השוואה ביניהם אבל מקריאת תגובות של מי ששמע (גיא, איתי ועוד)אני מתרשם שהם יכולים להעיד שהם לא נשמעים אותו דבר.
אז מי ראוי לחסות בצל הסטנדרט האיכותי שאתה מדבר עליו ומי לא ?…
ואם נרחיב את היריעה לחברות שמכוונות להיי פיי, אז יש להן בכלל זכות קיום ?
הן הרי מוכרות בינוניות…

טיעון ישן ושחוק. לכולם מכנה משותף מובהק. רזולוציה, פרטים - איכות סונית גבוהה מאוד. כל אחד בדרכו ולכל אחד מתאימים את מה שנכון להם. ואם נסתכל על המציאות, אתה תשים לב שבסופו של יום כל המערכות הללו נשמעות די דומה אחרי שמתאימים להם מגבר, מקור, כבלים. היותר בהירה תקבל אלקטרוניקה מאוזנת יותר, היותר כהה תקבל אלקטרוניקה ״מבריקה״ יותר. משם התוצאות דומות ברמת הביצועים. מה שנותר הוא לשאול את עצמך אם הוויסינג לטעמך או לא. יש כאלה שיעדיפו יותר בס אבל כזה שלא יכסה על התחום העליון, יש שיעדיפו יותר תחום עליון אך לא להוציא אותה מאיזון ולהפוך אותה לחריפה. אבל בסוף ממש, בקצה, הן די דומות.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
658
נקודות
113
אם כך כל האודיופילים ה"רציניים" עם ציוד מנורתי נהנים מבינוניות? ואלה עם פטיפון כמוך גם כן?
אני לא יודע אם אני רציני, אבל מנורות יש לי, ולא חושב שכל המנורות נשמעות אותו דבר. האמירה שבהכרח צליל מנורתי הוא עמום וטרנזיסטורי ההפך, אין לה מקום במקום שיש בו אנשים ששמעו מערכת או שתיים. העניין הוא להבחין ביין רבדים, לא כל הנוצץ הוא זהב...ותדרים נבחנים גם לעומק ולרוחב ולא רק לגובה, ונמדדים גם בסינרגיה שלהם לתדרים האחרים.
לדעתי, עדיף לחפש מערכת שגורמת לך להתרגש ממה שאתה שומע ולהתחבר אליו, גם אם לא בדקת האם ועד כמה היא מדייקת.
אם שמעת מספר מערכות ואתה נהנה מאחת במיוחד לך עליה ללא קשר למה אומרים. אבל, זה גם הפוך, אל תתפלא אם יטענו שהמערכת שלך לא אודיופילית. נניח שאישה מסויימת בוחרת את איש הפיל לבחיר ליבה, היית לוקח אותה כבוחנת בתחרות יופי...? וזה רק משל כמובן. ייתכן שאיש הפיל שבה את ליבה,ייתכן ויש,לה יכולות לזהות יופי נסתר, וייתכן שהמראה מזכיר לה איזה סיכרון ילדות מתוק מגן החיות.כל זה לא קשור למדגי יופי אובייקטיבים שהצטברו בידע הקולקטיבי של האנושות. ככה זה גם באודיופיליה . שכמו כל תחביב משתדלת לייצר איזה סטנדרט של יופי ואסטתיקה בצליל. זה מה שמאפשר להנות ממספר מערכות ושילובים , אבל בסוף לבחור לחיות רק עם אחת ( או שתיים..)
והכל לעניות דעתי הלא קובעת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

אה. אתה מתכוון לעיוות הזה? אז זהו, זה משפט שבדרך כלל משוגר מפיהם שטרם שמעו ציוד אנלוגי או מנורתי ברמה מסוימת. אותם אנשים גם לא מצליחים להבין שהדיגיטל שלהם נשמע כמו מיקרוגל.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
נכון. זה מזכיר את תחום נעלי הספורט האיכותיות. הבדלים קטנים, מותגים חזקים, ההבדלים הם בפרטים הקטנים, אך לנסות ולהחליף נעלים מדי פעם מדובר במאות שקלים ולא בעשרות ת'לפים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אם שמעת מספר מערכות ואתה נהנה מאחת במיוחד לך עליה ללא קשר למה אומרים. אבל, זה גם הפוך, אל תתפלא אם יטענו שהמערכת שלך לא אודיופילית. נניח שאישה מסויימת בוחרת את איש הפיל לבחיר ליבה, היית לוקח אותה כבוחנת בתחרות יופי...? וזה רק משל כמובן. ייתכן שאיש הפיל שבה את ליבה,ייתכן ויש,לה יכולות לזהות יופי נסתר, וייתכן שהמראה מזכיר לה איזה סיכרון ילדות מתוק מגן החיות.כל זה לא קשור למדגי יופי אובייקטיבים שהצטברו בידע הקולקטיבי של האנושות. ככה זה גם באודיופיליה . שכמו כל תחביב משתדלת לייצר איזה סטנדרט של יופי ואסטתיקה בצליל. זה מה שמאפשר להנות ממספר מערכות ושילובים , אבל בסוף לבחור לחיות רק עם אחת ( או שתיים..)
והכל לעניות דעתי הלא קובעת.
קודם כל, לא מדובר עלי.

שנית, אתה מתווכח עם משהו שהתייחסתי אליו לפחות פעמיים בפוסט הזה.
אני לא יודע לגבי אחרים, אבל מה שאני התכוונתי אליו בכל מה שכתבתי היה:
  1. אין ויכוח על זה שיש מה שמתאים לרוב המוחלט של האנשים. אפשר לקרוא לזה סטנדרט. בלי הדגשות/הנחתות גדולות, עם פירוט, אימפקט, שקיפות וכו'

2. יש מתחילים וכאלה שהרבה זמן בתחום ולא מבינים מהחיים שלהם ובאודיו. הם מחוץ לתחום הדיון המעניין. אנחנו מדברים רק על אודיופילים מנוסים ומביני עניין.

3. מתוכם יש מיעוט שמסיבות שונות, אם בגלל ליקויי שמיעה ואם בגלל טעם, מעדיפים דברים שונים מה"סטנדרט". לרוב (שמתוך המיעוט) מדובר על הדגשות של הגבוהים ו/או של הבאס.

4. בהיותם מבינים בתחום, הם מבינים שמה שהם אוהבים אינו ה"סטנדרט", ואינם טוענים שמה שהם אוהבים הוא "טוב " יותר ו/או אמור להתאים לאף אחד אחר מחוץ לעצמם.

הוא נהנה ממה שמבחינתו הוא איכות, ולא מעניינים ולא צריכים לעניין אותו השיפוטים של אחרים על זה.

יש בעיה רק אם הוא יטען שגם אחרים צריכים ליהנות מאותם דברים שהוא נהנה מהם.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
658
נקודות
113
שנית, אתה מתווכח עם משהו שהתייחסתי אליו לפחות פעמיים בפוסט הזה.
לא כל התייחסות היא ויכוח..יכולת לסיים הכל בלייק. לדוגמא.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אה. אתה מתכוון לעיוות הזה? אז זהו, זה משפט שבדרך כלל משוגר מפיהם שטרם שמעו ציוד אנלוגי או מנורתי ברמה מסוימת. אותם אנשים גם לא מצליחים להבין שהדיגיטל שלהם נשמע כמו מיקרוגל.

פייר אינף, אני מתכוון גם לכאלה עם מקינטוש, רמקולים של צ'ריו וכד'

עם זה מסכים טוטלית "אני מצפה מחברי האודיופילים להציב סטנדרט - רמה מסויימת למשהו שאפשר לקרוא לו איכותי."

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
לא כל התייחסות היא ויכוח..יכולת לסיים הכל בלייק. לדוגמא.
כשאתה ממשיך לדון במשהו שכבר הזכרתי ושללתי, ומנסה להציג אותו באור מגוחך, עם פילים וגן חיות, אין מה להתפלא אם זה מתפרש כוויכוח, וככזה, גם לא מאוד מכבד. לא משהו שבאמת מזמין לייק.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
658
נקודות
113
כשאתה ממשיך לדון במשהו שכבר הזכרתי ושללתי, ומנסה להציג אותו באור מגוחך, עם פילים וגן חיות, אין מה להתפלא אם זה מתפרש כוויכוח, וככזה, גם לא מאוד מכבד. לא משהו שבאמת מזמין לייק.
האמת, אתה מצחיק. ומותר לדון במשהו שהוד רוממתו דן בו. ופסק בו. מר"ן הראשון לדיון ak1.
תגיד כשאומרים לך לא דובים ולא יער אתה באמת מחפש דובים? וחצי כוס המלאה, אתה מחפש לידך כוס...? האנלוגיה שעשיתי מוצלחת או לא , היא בטח לא מעליבה, אלא אם אתה איש הפיל.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
טיעון ישן ושחוק. לכולם מכנה משותף מובהק. רזולוציה, פרטים - איכות סונית גבוהה מאוד. כל אחד בדרכו ולכל אחד מתאימים את מה שנכון להם. ואם נסתכל על המציאות, אתה תשים לב שבסופו של יום כל המערכות הללו נשמעות די דומה אחרי שמתאימים להם מגבר, מקור, כבלים. היותר בהירה תקבל אלקטרוניקה מאוזנת יותר, היותר כהה תקבל אלקטרוניקה ״מבריקה״ יותר. משם התוצאות דומות ברמת הביצועים. מה שנותר הוא לשאול את עצמך אם הוויסינג לטעמך או לא. יש כאלה שיעדיפו יותר בס אבל כזה שלא יכסה על התחום העליון, יש שיעדיפו יותר תחום עליון אך לא להוציא אותה מאיזון ולהפוך אותה לחריפה. אבל בסוף ממש, בקצה, הן די דומות.
אז אתה בעצם אומר שהמערכת שלך, של שניצל , של גיא (היבואן ו/או הכתב) ושל רן נשמעות מאוד דומה ?…
נדמה לי שכולן זוכות להערכה רבה ומוכרות כמאוד איכותיות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
האמת, אתה מצחיק. ומותר לדון במשהו שהוד רוממתו דן בו. ופסק בו. מר"ן הראשון לדיון ak1.
תגיד כשאומרים לך לא דובים ולא יער אתה באמת מחפש דובים? וחצי כוס המלאה, אתה מחפש לידך כוס...? האנלוגיה שעשיתי מוצלחת או לא , היא בטח לא מעליבה, אלא אם אתה איש הפיל.
זה לא שאסור לדון במה שכתבתי -- מאיפה לקחת את זה? -- זו פשוט הייתה תגובה להכחשתך שזה ויכוח.

ומה שהתווכחת עליו שזה משהו שכבר התייחסתי אליו לפחות פעמיים, והסברתי למה הוא לא רלוונטי. אז במקום לנסח מחדש הבאתי ציטוטים של מה שכבר כתבתי, ועם רמז שאולי כדאי לקרוא לפני שמתווכחים על משהו לא רלוונטי :)

ולא העליתי בדעתי להיעלב, אלא זה רק הסבר למה זה לא מזמין לייק.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור