האם יש לשים לב להתרשמות של חברים בקשר למערכת הפרטית ?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יש לי קבוצת חברים שכולם אודיופילים קרועים , למזלם גם מתאפשר להם שיהיו בריאים לקנות את מיטב התוצרת העולמית וממש יש מעט כאן שמתקרבים בכלל לרמה של המעערכות שנמצאות אצלם בבית , רק מה , קורים לאחרונה כל מיני דברים מוזרים לכשאנחנו ניפגשים ביחד , בדרך כלל בשבת ,
לאחרונה הטמעתי מערכת VINTEG , משודרגת פחד , מחיר של המון יורו השידרוג DIY כולל שידרוג הרמקול והן רכיבי המגבר ,
והנה נכנס לו בבוקר אחד מבכירי אודיופילנו שומע קצת ואומר "חסר קצת גבוהים , אולי תשנה בקרוס הכפול תן קצת יותר גבוהים " לא עוברות 5 דקות ונכנס עוד מומחה גדול , ותגובתו בדיוק ההפך ,נכנס שלישי כעבור עשר דקות ,חסר לו מיד בס חוץ מזה הכל טוב , בר רביעי ,אומר מרוב מיד בס נשמע טיפה כבד , ואני האמת התגובות שלהם נכנסות לי מאוזן אחת ויוצאות מהשניה , בראשית ,יש לי יותר נסיון מאשר להם , בשנית ,זה מה אני אוהב , כל אחד מגיע עם הפרופורציות שיש לו בבית וכולם משוכנעים בעומק ליבם שמה שמנגן אצלם הכי טוב בעולם ,
יש לי כמובן מערכת קרמית נוספת כולל מגברים שונים והרמקול בנוי עם טרסמישן ליין והלמוץ רסונטור (2 ) כל שאין כמעט שמץ של קרמיות באויר , והנה יש לי חבר טוב ששומע "צילצולים " מהרמקול כאשר הוא מחובר למגבר קלאס A וקדם שפופרתי היסטרי ,
בנוסף , אחד מטכנאינו הבכירים טוען בתוקף , "תפטר מהRC שלך , סתם דופק הצליל הטהור , מיד לאחריו מגיע אחד מיבואננו הבכירים , הבן אדם אנציקלופדיה , משמיע לו עם ובלי RC , מיד אומר , תחזור מיד לRC , הכל קטן ורזה בלעדיו ,
בקיצור , מה שרציתי לומר ,זה שכל אחד מגיע עם האוזניים שלו ,צעירות או זקנות ,ועם מטען שנטמע בנפשו איך מנגן אצלו בבית ומבחינתו זה אקסיומטי (כך צריך להשמע ) ,ואני טוען שהתגובות צריכות לבוא מהלב ולאו דווקא מהמוח האודיופילי המוגבל של כולנו ,הרי אני בשניה עובר למערכת אודיופילית שברוב המקרים תשמע יותר טוב אודיופילית מאשר יש להם בבית ,ולמרות הכל נדבקתי למערכת וינטג שמרגשת אותי יותר , מוסיקלית ברמות קשות , וקצת קשה לי להתווכח עם הגישה האודיופילית של כל המושגים הנלוזים כמו עומק במה , אויר בין הכלים , בס טוב , בקיצור , אני למזלי מחמת גילי מרשה לעצמי לעשות כרצוני , עם 4 קדמים , עשרות כבלים , מגברים בשפע כולל טרנזיסטורים ושפופרתיים , לא שאצלם לא שומעים יפה , להפך....... שומעים נפלא , אבל עדיף אולי שהאודיופילים שלנו ילמדו למצוא חן גם בשונה , שמדבר אל הלב , מוזיקלי בצורה מטורפת למרות פה ושם חסרונות "אודיופילים " , לי כבר נמאס מננו קרבון וטויטר בריליום שמוכר את עצמו בגלל טכנולוגיה , רוצים לשמוע "טכנולוגיה " תלכו לשמוע את כיפת ברזל , מוזיקה זה משהו אחר........

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
למה? אני בדרך כלל אומר לך שנשמע מצוין :מאזין:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
נכון , אבל אתה ללא כחל וסרק , ואולי היחידי

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ומודה לך מאוד על העזרה עם המחשב שעדיין נשמע יותר טוב מסטרימרים למיניהם לפי עצות החברים .פשוט כבדים ואיטיים מדי לגודל הספריה שלי , שמים שיר , אפשר ללכת לעשות קפה ולחזור , ואז אולי יעלה משהו או ינתק הרון לפי המצב רוח שלו ;), לעומת זאת המחשב מעלה השיר במהירות הברק

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,470
נקודות
113
אני נהנה ממוסיקה
גם מ you tube וגם דרך אוזניות in ear ב 40 שח

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,470
נקודות
113
אלדר
תפסיק לנתח כל שטות או פרשנות שזורקים לך באוויר.

שב, תהנה ותשכח.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מה לעשות שחוש השמיעה הוא דבר סובייקטיבי…
אז לאחד יש יותר מידי גבוהים ולשני חסר גבוהים ולשלישי חסר קצת מיד באס.
הסטאפ צריך לשרת את בעליו , לפי השמיעה והעדפה שלו.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני נהנה ממוסיקה
גם מ you tube וגם דרך אוזניות in ear ב 40 שח
אני מודה שאצלי זה לא ככה.
אני לא נהנה לשמוע , למשל, באמצעות הסלולרי כי זה נשמע לי צורמני וצווחני.
מעדיף לשמוע פרסומת לבמבה באמצעות מערכת איכותית על פני שיר שאני אוהב באמצעות רמקול צווחני של טלפון סלולרי.
מערכת איכותית מאפשרת לי לשמוע גם סוגי מוזיקה שאני לא רגיל לשמוע או פחות מתחבר אליהם (עד גבול מסוים…)

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
רמקול של סלולרי לעולם יישמע נורא, ענין של מגבלות גודל כנראה. אבל בשביל זה בדיוק המציאו אוזניות. והיום יש מבחר מקסים של אוזניות, גם זולות, בתוך האוזן, מעל האוזן, מסביב לאוזן, עם חוט ובלי, והפלא ופלא, בקורט ומטה ממחירן של קופסאות ממותגות וגם אוזניות כאלו, אפשר לשמוע בכלל לא רע ואפילו להנות כשהמקור הוא כולו טלפון מעפנה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,470
נקודות
113
אין סיבה שיצרום ארז,
עם ההקלטה סבירה
ואתה בווליום נורמטיבי.
הכל בסדר.

נהנים מהיצירה

כמו שאני נהנה לראות אומנות וארכיטקטורה בתמונות מספר

לא חייב להיות "פיזית" במקום.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
מערכת סטריאו טובה היא מערכת שנשמעת טוב לבעלים שלה.
יכולות להיות לזה הרבה סיבות אבל זו השורה התחתונה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,470
נקודות
113
רמקול של סלולרי לעולם יישמע נורא, ענין של מגבלות גודל כנראה. אבל בשביל זה בדיוק המציאו אוזניות. והיום יש מבחר מקסים של אוזניות, גם זולות, בתוך האוזן, מעל האוזן, מסביב לאוזן, עם חוט ובלי, והפלא ופלא, בקורט ומטה ממחירן של קופסאות ממותגות וגם אוזניות כאלו, אפשר לשמוע בכלל לא רע ואפילו להנות כשהמקור הוא כולו טלפון מעפנה.

בדיוק
אין שום צרימה
כאשר נמצאים בווליום נורמאלי
(לפני הקו האדום בשמע האוזניות בסלולר).

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
חז"ל אמרו הגם שאתה לא רצה לשמוע דבריי זולת, אתה שומע.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
האם יש לשים לב להתרשמות של חברים בקשר למערכת הפרטית?
נראה לי שהתשובה די פשוטה. בכל מקרה מדובר בטעמם/דעתם, שאינם מחייבים אותך, ואתה יכול לאהוב דברים אחרים לגמרי בלי שתהיה כאן שום בעיה. לכל היותר, אם נראה לך שיש משהו עבורך במה שהם אומרים, יכול להיות שווה לבדוק, ובכל מקרה תודה רבה והכל בסדר.

עריכה: מחקתי דברים שגורמים לריב מיותר שממילא לא יועיל לאף אחד.

נערך לאחרונה ב:

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
243
נקודות
43
לשאלה המקורית, ברור שרצוי להקשיב לחברים, כי זו נקודת מבט נוספת ומבחוץ, אבל, כמו כל דבר בחיים, רצוי להקשיב בשיקול דעת. בדיוק כמו שחבר אומר לנו שאנחנו קשים מדי או רכים מדי בעניין מסוים. זה לא אומר שמייד אנחנו מתרככים או מתקשים, אלא מקשיבים, מפעילים שיקול דעת, ופועלים בהתאם למסקנות שלנו עצמנו (יש לקוות).
זה דבר אחד.
מכל מקום, דרך אובייקטיבית יותר היא משהו פשוט ויעיל מאוד. תכניסו לחדר ההאזנה כלי נגינה שגם אם אתם לא יודעים לנגן בהם, אין בעיה להבין איך הם נשמעים. לדוגמה, מערכת תופים קטנה ו/או פסנתר. שניהם יחד יעלו לכם כמו כבל חשמל... אבל בכל פעם שתקישו עליהם כשהמערכת מנגנת, תקבלו את השופט הכי ניטרלי ולא משוחד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
מכל מקום, דרך אובייקטיבית יותר היא משהו פשוט ויעיל מאוד. תכניסו לחדר ההאזנה כלי נגינה שגם אם אתם לא יודעים לנגן בהם, אין בעיה להבין איך הם נשמעים. לדוגמה, מערכת תופים קטנה ו/או פסנתר. שניהם יחד יעלו לכם כמו כבל חשמל... אבל בכל פעם שתקישו עליהם כשהמערכת מנגנת, תקבלו את השופט הכי ניטרלי ולא משוחד.
ההקלטה נעשית בבאקוסטיקה שונה, עם נגנים שונים שיש להם מגע שונה, עם כל הפילטרים של הקלטה, של העיבודים שעושים על הצליל, כשהמערכת הביתית היא רק חוליה אחרת בשרשרת הארוכה בכל המסלול הארוך מהאולפן עד האוזן באקוסטיקה הביתית.

חוצמזה, ההבדלים בין תופים ופסנתרים שונים הם ע-צ-ו-מ-י-ם, ואין הרבה סיכוי שמה שיש למישהו בבית יהיה בדיוק הפסנתר/תופים שהיו בהקלטה הספציפית (וסיכוי קטן מאוד אם מדובר ב-Steinway D או Fazioli קונצרטיים ו/או במערכת תופים מקצועית).

אז למה שמערכת תופים ספציפית או פסנתר ספציפי בבית בכלל יישמעו דומה לאלה שבהקלטה?? :(
רק ההבדלים בין הכלים יכולים להיות גדולים מההבדלים בין מערכות, אז גם אם שומעים משהו שונה לגמרי, יתכן שהמערכת מדייקת מאוד.

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
243
נקודות
43
ההקלטה נעשית בבאקוסטיקה שונה, עם נגנים שונים שיש להם מגע שונה, עם כל הפילטרים של הקלטה, של העיבודים שעושים על הצליל, כשהמערכת הביתית היא רק חוליה אחרת בשרשרת הארוכה בכל המסלול הארוך מהאולפן עד האוזן באקוסטיקה הביתית.

חוצמזה, ההבדלים בין תופים ופסנתרים שונים הם ע-צ-ו-מ-י-ם, ואין הרבה סיכוי שמה שיש למישהו בבית יהיה בדיוק הפסנתר/תופים שהיו בהקלטה הספציפית (וסיכוי קטן מאוד אם מדובר ב-Steinway D או Fazioli קונצרטיים ו/או במערכת תופים מקצועית).

אז למה שמערכת תופים ספציפית או פסנתר ספציפי בבית בכלל יישמעו דומה לאלה שבהקלטה?? :(
רק ההבדלים בין הכלים יכולים להיות גדולים מההבדלים בין מערכות, אז גם אם שומעים משהו שונה לגמרי, יתכן שהמערכת מדייקת מאוד.
כן, אמיר, ברור וברור. ועם זאת, גם ברור שכלי נגינה, ובייחוד בחלל שבו נמצאת המערכת, הם מורי דרך מצוינים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור