האזנה ראשונית למערכת האודיו של עידו רומש - מיני כתבה

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אני רק שאלה: יצרן מצהיר על תקופת ברייק אין של שנה, אפילו אם הוא צודק נשמע לי מופרך ומקומם לצפות מהלקוח להמתין תקופה זו שכנראה שהברייק אין הפסיכולוגי יתרחש הרבה לפני הפיזיקלי, מדוע לא עושים ברייק אין במפעל, יש טכניקות מזורזות לפעמים רק לאלמנטים עצמם?
לגבי הרוכשים אצל 'ארמה', מן הסתם הרמקולים אצלו לא נמצאים שנה (אם אני טועה נא לא להתייחס) אז על סמך מה קניתם אותם?
יצרן ממליץ להריץ את הקופים 350/400 שעות, זה לא מדוייק שזה שנה. מה שכן אם אתה משאיר את המערכת דולקת באופן רציף זה יקח לך הרבה פחות.
לטעמי זה הכן הרבה מאוד זמן והיו לי רמקולים בעבר וזה לא התקרב לזה אפילו.
יש גם משהו נחמד לשבת לשמוע מוזיקה ולגלות שהרמקול שלך כל הזמן מתפתח כמו תינוק שלומד לדבר:)

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
על פניו נראה מרשים יפה ואסטתי,
השילוב של העץ ברמקולים,
עם שאר הריהוט בסלון,
נותן הרגשת חמימות ורוגע,
לגבי איכות הסאונד,
אהבתי את הפירוט והדקויות
שתומר ציין בכתבה,
הערה :רב יצרני הרמקולים
מוסיפים ואף ממליצים לשים,
ספייקים בתחתית הרמקולים,
משום מה לא מצאתי אותם פה.
פנתר,אחלה מער' יש לך,
תתחדש.
הי ציון תודה על הפרגון(ורד)
גם אני שאלתי את אותה שאלה לגבי ספייקים ואתה צודק מאה אחוז. עם זאת זה לא בעיה לקנות ספייקים לשים מתחת. אני חושב שזה רק יכול לשפר אם הם יהיו באיכות טובה. זה גם ניסוי וטעיה:)

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עידו קראתי בפורומים קצת פחות מסורסים בחו"ל שיש בעיות אמינות בחלק מהרמקולים של דבור ובין השאר בזה שיש לך, האם היו לך תקלות ?

מה הכוונה ״פחות מסורסים״?
האם אתה חש שמישהו מסרס אותך?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הי ציון תודה על הפרגון(ורד)
גם אני שאלתי את אותה שאלה לגבי ספייקים ואתה צודק מאה אחוז. עם זאת זה לא בעיה לקנות ספייקים לשים מתחת. אני חושב שזה רק יכול לשפר אם הם יהיו באיכות טובה. זה גם ניסוי וטעייה:)

לא כל ספייק מכל חומר משפר. להיפך, יש כאלה שהופכים את הצליל לאנליטי ולא נעים.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אני מקווה שעידו (פנתר) יזמין אותי פעם נוספת להאזנה, כאשר הוא ישלים את הרכבת מערכת האודיו :).
תודה רבה לכל המברכים :p.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
איך שרשור כזה מהנה, מדרדר ככה:נגד:
בחיית, למה צריך לחכות שנה בשביל לרכוש רמקול... וגם הרמקול הזה, מהשנייה הראשונה נשמע טוב (באופן כזה שבטוח ניתן לאמוד את הפוטנציאל שלו).
אני בכלל לא מהחסידים של הברייק אין, לדעתי ורק מנסיוני - ציוד טוב, נשמע כך מהרגע הראשון... ולאחר תקופה מסויימת הוא רק אמור להשמע טוב יותר.
ולגבי השנה ברייק- לדעתי מדובר בקצר בתקשורת/ הבנה... הרי מדובר בחישוב שעות מסויים שנעשה על ידי משהו שמאזין X שעות בשבוע והגיע לשנה...
אם אני מאזין 50 שעות בשבוע, או 5... הברייק לא יהיה זהה בתום שנה
קיצר עידו תאזין כמה שאתה יכול והכי חשוב תהנה(ורד)

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
ניר יקר א
איך שרשור כזה מהנה, מדרדר ככה:נגד:
בחיית, למה צריך לחכות שנה בשביל לרכוש רמקול... וגם הרמקול הזה, מהשנייה הראשונה נשמע טוב (באופן כזה שבטוח ניתן לאמוד את הפוטנציאל שלו).
אני בכלל לא מהחסידים של הברייק אין, לדעתי ורק מנסיוני - ציוד טוב, נשמע כך מהרגע הראשון... ולאחר תקופה מסויימת הוא רק אמור להשמע טוב יותר.
ולגבי השנה ברייק- לדעתי מדובר בקצר בתקשורת/ הבנה... הרי מדובר בחישוב שעות מסויים שנעשה על ידי משהו שמאזין X שעות בשבוע והגיע לשנה...
אם אני מאזין 50 שעות בשבוע, או 5... הברייק לא יהיה זהה בתום שנה
קיצר עידו תאזין כמה שאתה יכול והכי חשוב תהנה(ורד)
ניר יקר אני ממש מסכים איתך חבר,
הקופים נשמעו מצויין כבר מההתחלה, לפחות עם מגבר הטרנ׳ שברשותי ובכמה קטעי מוזיקה זה היה לא פחות ממרשים. העניין היה פחות ורוד עם הגברת השפורפרות
שכאשר חובר המגבר לראשונה התוצאה היתה ממש מאכזבת..גם אותי עניין הברייק שעבר הרמקול במשך כמה חודשים הצליח להרשים ואף להפתיע, עד כדי כך שהרמתי טלפון לאמיר ושאלתי אם התופעה היתה גם אצלו:)
אני לא סבור שיש כאן עניין של חסיד ברייק או לא חסיד
זה פשוט עובדה מוגמרת שהרמקול נשמע לאחר הברייק שונה מהותית ונכון כמו שהיצרן רוצה שתשמע אותו.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
הי ברור שאני מבין את עניין הברייק אין. אני רק עונה לציטוט, שאיך משהו העז לרכוש את הרמקול מארמה לפני שעברה שנה

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
בואו נעשה כאן סדר

- כל רמקול חדש ולא משנה איך קוראים לו צריך לעבור ברייק אין של 200-300 שעות ״ לנער״ את הוופרים.
- שום שנה ושום נעליים , אגב אני איך שחיברתי אותם הבנתי מייד למה עפים עליהם ברשת , וכל מי ששמע
אותם אצלי וזה היה בתקציב שלו פשוט רכש אותם.
- מה שעידו התכוון שאצלו הוא מרגיש שיפור כל הזמן ושלקח לו כמה חודשים עד שהוא הגיע לתוצאה המיוחלת .
- אצל שאר הלקוחות אחרי חודש כבר קיבלתי דיווחים שהם לשמחתי הרבה בעננים.
- אז כל אחד , המערכת שלו, הסביבה, האקוסטיקה, האוזן, השינויים שביצע , וכו .
- לא אשכח שב 1998 רכשתי סונוס פאבר גווארנרי הומג , ששמעתי אצל 2 חברים בזמנו , ובחודש הראשון חשבתי שהרמקול מקולקל , ועוד התקשרתי בזמנו לשמי משיח היבואן לשאול אם החברה שינתה דריברים . ואחרי חודש בערך
הרמקולים נפתחו ורק אחרי 3 חודשים הסאונד היה מושלם.
- כשאני מוכר רמקול חדש אני מודיע ללקוח שיקח חודש עד 3 חודשים עד שהוא יפתח , ככה זה , ולא המצאתי את הגלגל , וכמובן שכל הסיפור הזה זה של הברייק אין לא תופס ברמקולים יד שנייה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
וכמובן שכל הסיפור הזה זה של הברייק אין לא תופס ברמקולים יד שנייה.

ביד שנייה, מחליפים לרמקול בית וסביבת מחייה....מה לא תיתן לו איזה שבוע שבועיים להתרגל למיקום החדש? .........אתה חסר לב אתה.....

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ביד שנייה, מחליפים לרמקול בית וסביבת מחייה....מה לא תיתן לו איזה שבוע שבועיים להתרגל למיקום החדש? .........אתה חסר לב אתה.....

האמת היא שבמקום חדש אתה בהחלט צריך להעביר את האוזניים הרצה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
האמת היא שבמקום חדש אתה בהחלט צריך להעביר את האוזניים הרצה.
לא יודע אם היית חצי ציני אבל לדעתי אתה ממש ממש צודק.......וכנראה ההסבר שלי קצת ירגיז אותך ואת הפורום.....

"הרצת האוזניים" ובעצם המוח הוא הוא אותו "ברייק אין" שהאודיופילים כה מרבים לדבר עליו.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לא יודע אם היית חצי ציני אבל לדעתי אתה ממש ממש צודק.......וכנראה ההסבר שלי קצת ירגיז אותך ואת הפורום.....

"הרצת האוזניים" ובעצם המוח הוא הוא אותו "ברייק אין" שהאודיופילים כה מרבים לדבר עליו.
ואתה יודע את זה כי? למדת את זה איפה? בגלי צהל? או בקורס סאונד של יואב גרא בשנות השבעים? מאיפה הדעות הנחרצות האלה שלא מתבססות על כלום חוץ מהיקשים לוגים קלושים, עת חיברת מבוא לפסיכואקוסטיקה עם כמה מבחנים עיוורים שעשית?
מי שמך ואיזה הסמכה יש לך לקבוע מה זה הרצת אוזניים? עבור אילו אנשים? באיזו מידה? נראה לך הגיוני שאדם כמו נמר שכבודו ושמו הטוב מונח על הבנה בתחום - ציוד, האזנה, מוסיקה - לא ידע להבחין כשהוא "מתרגל" לצליל? נראה לך שהוא - וגם אודיופילים אחרים - כפופים באותה מידה לאפקט ה"התרגלות של האוזן" כפי שאתה מגדיר אותו, כמו ילד בן 17 שמשדרג לראשונה רמקולים ומתלהב שהם נשמעים טוב יותר אחרי שבוע? יש לך הבנה כ"כ גסה של העולם הזה, זה נע על הגבול בין עלוב למעורר רחמים.
שמע, אני רוצה לחשוב שאני מתבגר, מתמתן, מנסה להיות סובלני יותר עם השנים, אבל ההודעות המתנשאות שלך שיש להם פחות כיסוי מצ'ק של ענבל אור, פשוט מביאות לי את הסעיף.

ואגב, לא זכור לי מקרה אחד, כמעט, להוציא ראשי פטיפונים, שהרגשתי ברייק-אין משמעותי בציוד שלי. אולי כי את רובו קניתי תמיד יד שניה.

אה, לא, בעצם הלקסמן C900 נשמע משמעותית טוב יותר אחרי כמה ימים.

אז לא, הפוסט הזה הוא לא בגלל שנגעת לי בעצב של אגו. הוא פשוט כי הידע שלך בתחום שהפורום מתעסק בו הוא... טוב, כבר אמרתי את זה.

שבת שלום.

נערך לאחרונה ב:

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
מצד אחד אתה כתבת בהתחלה ששמעת שהיו לי בעיות..(יענו שמעת את שמי כבר מזמן)
ואחכ כתבת: אף אחד לא אמר לי שהיתה לך באופן ספציפי בעיה, לא שמעתי את שמך בכלל עד היום..
בקיצור בלבלת אותי ואני כבר לא יודע ממתי אתה מכיר אותי:)
בקשר לכתבות מחול. אתה לא מוסר שום מידע לגבי מה קראת שם, איזו תקלה? איזה רמקול וכו..
מין הראוי תביא ציטוטים שנראה כמה זה רציני אם בכלל..
עידו, נראה לי שהוא התכוון לבעיות עם הדגם של הרמקולים ולא לזוג הספציפי שיש אצלך.
כשעשיתי חיפוש ברשת עליהם (התעניינתי בדיזיין) לא מצאתי אף אזכור לבעיות.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
ואתה יודע את זה כי? למדת את זה איפה? בגלי צהל? או בקורס סאונד של יואב גרא בשנות השבעים? מאיפה הדעות הנחרצות האלה שלא מתבססות על כלום חוץ מהיקשים לוגים קלושים, עת חיברת מבוא לפסיכואקוסטיקה עם כמה מבחנים עיוורים שעשית?
מי שמך ואיזה הסמכה יש לך לקבוע מה זה הרצת אוזניים? עבור אילו אנשים? באיזו מידה? נראה לך הגיוני שאדם כמו נמר שכבודו ושמו הטוב מונח על הבנה בתחום - ציוד, האזנה, מוסיקה - לא ידע להבחין כשהוא "מתרגל" לצליל? נראה לך שהוא - וגם אודיופילים אחרים - כפופים באותה מידה לאפקט ה"התרגלות של האוזן" כפי שאתה מגדיר אותו, כמו ילד בן 17 שמשדרג לראשונה רמקולים ומתלהב שהם נשמעים טוב יותר אחרי שבוע? יש לך הבנה כ"כ גסה של העולם הזה, זה נע על הגבול בין עלוב למעורר רחמים.
שמע, אני רוצה לחשוב שאני מתבגר, מתמתן, מנסה להיות סובלני יותר עם השנים, אבל ההודעות המתנשאות שלך שיש להם פחות כיסוי מצ'ק של ענבל אור, פשוט מביאות לי את הסעיף.

ואגב, לא זכור לי מקרה אחד, כמעט, להוציא ראשי פטיפונים, שהרגשתי ברייק-אין משמעותי בציוד שלי. אולי כי את רובו קניתי תמיד יד שניה.

אז לא, הפוסט הזה הוא לא בגלל שנגעת לי בעצב של אגו. הוא פשוט כי הידע שלך בתחום שהפורום מתעסק בו הוא... טוב, כבר אמרתי את זה.

שבת שלום.

מתן,
אתה כמו צייד טוב הטרף תמיד רץ לך לפני הרובה;)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

שבת שלום.

ראשית, אני מקווה בשבילך שמאחורי מסך המחשב אתה אדם אחר לגמרי....ואם לא, אני מרחם על הסובבים אותך.

ולעניין עצמו, אתה עמוס אטינגר? עשית לי חיים שכאלה ? ..... ממש לא למדתי אצל יואב גרא כי אנחנו בני אותו מחזור +- לעומת זאת הוא ביקש ממני ללמד דיגיטאל בקורסים שלו בשנים 84-85 ....בסוף לא יצא כי זה היה מחייב אותי לנסוע מספר פעמים בשבוע מהטכניון לת"א ולא התאים לי.

ובזמנים שהיה לך עדיין קרי לילה וחצ'קונים במצח בניתי דרייברים ריבון (טוויטרים ומידים).......דרייברים, לא רמקולים מקומפוננטות ריבון קנויות, שנשמעו יותר טוב כנראה מכל רמקול שהיה או יהיה לך .

.......ואם אתה לא מאמין אתה מוזמן לשאול את דני בכור שהוזמן לשמוע אצלי דרייבר ריבון מסויים שבניתי לפני כ 25 שנה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עידו, נראה לי שהוא התכוון לבעיות עם הדגם של הרמקולים ולא לזוג הספציפי שיש אצלך.
כשעשיתי חיפוש ברשת עליהם (התעניינתי בדיזיין) לא מצאתי אף אזכור לבעיות.

הוא סתם התכוון להטריל. לך אחורה לפוסטים של אנדרו. לא מצאתי אפילו פוסט אחד שאינו נגוע בחץ מורעל. הנושא לא חשוב, לכל נושא יש לו את הרעלן המתאים. זה אופי ואנחנו מכילים גם כאלה בפורום.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ובזמנים שהיה לך עדיין קרי לילה וחצ'קונים במצח בניתי דרייברים ריבון (טוויטרים ומידים).......דרייברים, לא רמקולים מקומפוננטות ריבון קנויות, שנשמעו יותר טוב כנראה מכל רמקול שהיה או יהיה לך .
אה רגע, העובדה שבנית רמקול אומרת שהוא היה יותר טוב? רוברט, באהבה, אתה כמו איזה ערס מחולון שמתלהב שהוא מרכיב בוקסה עם דרייבר של רוקפורט וסופר טוויטר וחושב שזה מנצח כל דבר כי בנה את זה במו ידיו.
ההבדל הוא שאתה כבר פנסיונר והגיע הזמן להבין שאתה פשוט לא מבין. כנראה השנים בגלי צהל פשוט לא מאפשרות....
ולגבי המערכת שלי, לפי דעתי רק הקרוסאובר ברמקול שלי עולה יותר מכל המערכת שלך, אז בוא נשים דברים בפרופורציה. ואגב, גם אני לא יכול להרשות את זה לעצמי כרגע. פעם יכולתי. שלא תחשוב שאני תופס עליך תחת בקטע סוציו אקונומי, כאילו. כזה.
.......ואם אתה לא מאמין אתה מוזמן לשאול את דני בכור שהוזמן לשמוע אצלי דרייבר ריבון מסויים שבניתי לפני כ 25 שנה.
אין לי סיבה לא להאמין לך. אל תדאג. אני מאמין לך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור