הגברת מנורות \ קדם מגבר מנורות

EREZ100

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
וזו הבחירה הנכונה לטעמי. וגם שם, לא חייב מנורות. אפשר בהחלט למצוא קדמגברים טרנזיסטורים עם ״קסם״ (אין לי מושג על איזה קסם מדובר) שישכיח מהר מאוד את הצורך במנורה (שאין לי מושג מה האופי של המנורות).

הקטע הזה של לבחור בטופולוגיה הוא קטע מוזר. ear זה מנורות. אין לו שמץ של קשר לקונראד ג׳ונסון כמו שלמקינטוש המנורתי אין שום קשר לאודיו ריסרצ׳.

במילים אחרות. אתה מחפש סאונד או שאתה מחפש טופולוגיה?

אם אתה מחפש סאונד טוב, תמצא אותו בכל הטופולוגיות. תגדיר את הצורך שלך, כמה שעות אתה מאזין ביום, האם אתה מעוניין ב״משחקים״ (החלפת מנורות וכ״ו), אמינות, איזה רמקול אתה הולך להניע.

הטענה הזו שמנורות מניע כל רמקול היא שגויה. מגברי מנורות מסויימים מניעים כל רמקול. רוב מגברי המנורות אינם מניעים כל רמקול. מגברי מנורות אינם יודעים להתמודד היטב עם אימפדאנס שהוא אינו יציב. וכן, רוב הרמקולים המודרנים אינם נצילים ואינם יציבים.

בשורה התחתונה.
בחר את המוצר שמצליח להציג את הביצועים הטובים ביותר, בתקציב שלך ויקלעו לאותו וויסינג שאתה מחפש. אם תמצא את זה במנורות - פגז. אם בטרנזיסטור - פגז.

כמובן שאני מחפש סאונד טוב יותר , נושא המנורות עלה מאחר וטרם חוויתי אותו אצלי במערכת .השילוב שערן הציע שכיח מאד בהרבה מאד מערכות ולמעשה מקבלים גם וגם .
הבעיה שהיבואנים בארץ לא מביאים מבחר לתצוגה והיכולת לבחון מוצרים כמעט ואיננה קיימת . (זה נכון גם לציוד מנורות וגם לציוד טרנזיסטורי).

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
במשך השנים החלפתי מספר פעמים מגברים וקדם מגבר כולם היו טרנזיסוטריים.

השיקול בד"כ היה הנוחות , ההיצע אצל היבואנים בד"כ יותר גדול , שוק יד שניה יותר גדול וכמובן נוחות התפעול .

לאחרונה ,אני שוקל לבצע שינוי בציוד ,(האמת לצורך הגיוון - זה חלק בלתי נפרד מהתחביב )ושוב עולה נושא המנורות .

משיחות שקיימתי עם " מומחים " קיבלתי המלצות "תתרחק ממנורות אם אתה מעוניין בדנימקה ובבס עמוק " .

אשמח לשמוע את חוות דעתכם לגבי היתרונות והחסרונות בהתיחס לכל הפרמטרים לדוגמא , איכות הסאונד ( מאפיינים) ,אמינות

דינמיקה וכד'. האם יהיה נכון יותר לשלב רק פריט אחד ( מגבר או פרה ) מנורות ? אני מניח שאין כלל אצבע

אבל נסיון לחברים יש ואשמח אם ישתפו מניסיונם .

תודה

ארז

חלילה מנורות, המשך עם טרנזיסטור. במילה אחת - Audionet

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
ארז, יש לך בעצם הכל בתשובות של אוהד בפן הטכני.
אבל בסופו של יום, כרגיל, כלום לא צפוי מראש באודיו ואין תחליף להאזנה. אפשר לקבל מושג כללי על הסאונד לו אפשר לצפות משילוב נתון של ציוד, אבל זה לא יותר מניחוש מושכל.
לפני בערך שנה מצאתי את עצמי בדיוק בסיטואציה שלך כשנכנסתי להגברת מנורות מסקרנות, אחרי כמה שנים של השתפשפות על קדם מגבר היברידי והמסקנות די עולות בקנה אחד עם מה שכתבו פה: זה פשוט שונה מסאונד והתנהגות טרנזיזטורית. המגבר המנורתי שלי (על 55 הוואטים שלו, צנוע במונחים של מגברים טרנזיזטוריים ויחסית חזק במונחים של מנורתיים) נתן תוצאות נפלאות במוזיקה שאיננה אלקטרונית/דאנס וכדומה, אבל יותר מכיפר על העוול הנורא במוזיקה החמה יותר כמו רוק קלאסי, בלוז/ג'אז וקלאסית - עם כוכבית* ברורה: רק רמקול נציל. אם אתה רוצה רמקול פחות נציל, תהיה חייב לעבור לקטגוריה שינה של מגברי מנורות שזו גם קטגוריה שונה של עלויות.
אתה מוזמן לשמוע כדי לקבל עוד נדבך של התרשמות.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
"חלק גדול מאד מהאנשים פשוט לא שמעו סט מנורות\רמקול\חדר נכון וחיים בקונספציות כאלו ואחרות."
זה מכונה בד"כ התנשאות
זו לדעתי סה"כ קביעת עובדה, לא מוצא איפה יש פה התנשאות.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
זה לא אומר שאם תעבור משפופרות לסוליד סטייט הפידלטי שתרגיש יהיה הבדל של שחור ולבן.
יש המון אפור עם המון משתנים.

אני רק יכול לדבר החיסרונות של שפופרות:
- החדשות לא אמינות
- הישנות לא זמינות ויקרות
- חמות ומסוכנות

אבל בעיקרון פאק איט, זה כיף, זה מחמם את הדירה בחורף, אסתטית זה מהמם ביחס לסתם בלוק מלבני ..
והתעסקות עצמה בשפופרות, החיפוש, הניסוי והטעיה והשיפור שזה מוסיף .. שווה את זה.

וזה חושף אותך לציוד החל מסוף שנות ה-50.

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
זו לדעתי סה"כ קביעת עובדה, לא מוצא איפה יש פה התנשאות.
זה ביטול תוקף דבריהם של דוברים קודמים באופן גורף מבלי להכיר אותם בכלל, כי מי שכתב החליט שהוא יודע והוא מנוסה ואחרים לא ולכן דעתם אינה נחשבת.
הדרך המכבדת היא לענות באופן ענייני לאמירות שנכתבו, אפשר לחלוק עליהן, אפשר לתת דוגמאות נגדיות וכן הלאה.
אם אין סבלנות, או שאין הערכה לדעות אחרות ורצון בשיח אמיתי, אז עדיף כמובן לא להגיב.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
"חלק גדול מאד מהאנשים פשוט לא שמעו סט מנורות\רמקול\חדר נכון וחיים בקונספציות כאלו ואחרות."
בינתיים זה הדבר הכי נכון פה.
השאלה איך מסתכלים על זה מעליב,נכון,ניסיון של בןאדם....

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
מה אתה אומר ?
אתה גם רוצה להתנשא ולזלזל ?
זה השיח שרוצים לנהל ?
אם יש לך מחלוקת עם דברים שנכתבו אז בבקשה תטען אחרת ותגבה בהסברים ודוגמאות
אשמח לקרוא את דעותיך אבל ממש לא תגובות כאלו.
זו השחתה של הדיון ושל הפורום. למה זה טוב בדיוק ?

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
השאלה איך מסתכלים על זה מעליב,נכון,ניסיון של בןאדם....
אותי באופן אישי זה ממש לא מעליב.
אני לא שופט את עצמי ביחס לפוסט כזה או אחר שנכתב בפורום.
זה פשוט מחריב את הדיון כי זה מבטל דעות של אחרים, זה מה שחבל.
כשמישהו עונה בהתנשאות ו\או בזלזול אז להרבה אנשים אחר כך אין חשק לכתוב.
אנחנו כאן כדי להחליף דעות וללמוד אחד מהשני.
לא בשביל שמישהו יגיד שרק דעתו קובעת כי אחרים לא שמעו, לא ראו, לא יודעים.
למישהו יש הרבה נסיון, מעולה, נשמח ללמוד, תן הסברים מלמדים, תן דוגמאות מעניינות, לינקים, שתף.
לא צריך לבטל דעות של אחרים.
היום אני בבית חולה, אז יש לי זמן לכתוב ולהתייחס, אבל זה מפריע לי כבר הרבה זמן גם בפורום הזה וגם בפורום השני.
צורות ההתנסחות האלו לוא דוקא של חבר פורום כזה או אחר פשוט הורסות דיונים שהיו יכולים להיות מעניינים.

נערך לאחרונה ב:

רפי לוהב

עוסק בתחום
מעורבות
128
נקודות
43
יש עניין רב בטכנולוגיה ובהבנה של איך דברים בנויים, איך הם עובדים ומדוע הם מתפקדים כפי שהם. ואכן, דברים טובים ומעניינים נאמרו כאן ע"י לא מעט אנשים. יחד עם זאת, כל הסבר טכני, מדויק, מנומק, מעניין ומוכח ככל שיהיה לא יענה לך על שאלה אחת: איך יישמע מגבר כזה או אחר, וודאי שלא איך הוא יישמע במערכת שלך, ויותר מהכל, איך תרגיש איתו. ההבנה הטכנית, כבודה במקומה מונח, תהיה יותר רלבנטית למהנדס שרוצה לתכנן מגבר, ולאו דווקא לאדם המחפש להינות ממוסיקה. האם כשאנחנו יוצאים ל "מסע חיפושים" אחר רכיב למערכת, זה לא בדיוק הדבר שאנחנו שואפים להשיג? בעיניי, למרות שרבים נוטים לכיוון טכנולוגי כזה או אחר (ואני כולל גם את עצמי), אין לטכנולוגיה זו או אחרת עליונות או עדיפות חד משמעית על פני כל האחרות. אין דברים חקוקים באבן, ולכן חשוב לשמור תמיד על ראש פתוח, לעניות דעתי.

ולכן, עצתי לך: צא אל השטח, קח את הזמן ולך לשמוע כמה שיותר מגברים, ממגוון רחב ככל האפשר (בגבולות התקציב שלך כמובן). שכח מטכנולוגיה, מטופולוגיה ומדמפינג פקטור ואל תגביל את עצמך בזמן. כשתשמע משהו שממש תאהב, בדוק אם אפשר להדגים אותו אצלך, במערכת שלך. בסופו של יום, אני מניח שאתה רוצה להינות מהמוסיקה שאתה שומע.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
מה אתה אומר ?
אתה גם רוצה להתנשא ולזלזל ?
זה השיח שרוצים לנהל ?
אם יש לך מחלוקת עם דברים שנכתבו אז בבקשה תטען אחרת ותגבה בהסברים ודוגמאות
אשמח לקרוא את דעותיך אבל ממש לא תגובות כאלו.
זו השחתה של הדיון ושל הפורום. למה זה טוב בדיוק ?
אני חושב שאם היה לך את הנסיון של הבחור יכול להיות שהייתה מסכים איתו.זה הכל.
לא צריך להשתגע יותר מידי.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
למישהו יש הרבה נסיון, מעולה, נשמח ללמוד, תן הסברים מלמדים, תן דוגמאות מעניינות, לינקים, שתף.
היום אני בבית חולה, אז יש לי זמן לכתוב ולהתייחס, אבל זה מפריע לי כבר הרבה זמן גם בפורום הזה וגם בפורום השני.
צורות ההתנסחות האלו לוא דוקא של חבר פורום כזה או אחר פשוט הורסות דיונים שהיו יכולים להיות מעניינים.
לא מבטל ולא מחריב .ישנם חברה שכתבו דברים ממש לא נכונים (אין לי סובלנות לצתת)
ובא הבחור ואומר חברה תרגעו יכול להיות שלא שמעתם מספיק ע"מ לקבוע עובדות.
אפשר לומר שזה מחריב ואפשר להמשיך להדיין על כך.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
הבעיה שהיבואנים בארץ לא מביאים מבחר לתצוגה והיכולת לבחון מוצרים כמעט ואיננה קיימת . (זה נכון גם לציוד מנורות וגם לציוד טרנזיסטורי).

לא הכי מדוייק .
אני מחזיק בתצוגה 4 מגברי מנורות שונים , 2 מגברי הייבריד , ו 6 מגברים טרנזיסטורים ברמות שונות .
אתה מוזמן להגיע לקפה להתרשם

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113

מסכים
יש כאלה שיש להם נסיון או וותק או מערכת מאד יקרה , ומפה להפוך בפורום ל מייקל פרמר הישראלי הדרך היא קצרה .
וזה מאד נכון , שכאשר אחד כזה מזלזל או מתנשא , אין חשק לכתוב יותר .

msmrodan

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
3
http://www.audioholics.com/audio-amplifier/damping-factor-effects-on-system-response

Secondly, the effects of this loss of damping on system frequency response is non-existent in most cases, and minimal in all but the worst case scenario. Using the criteria that 0.1 dB is the smallest audible peak, the data in the table suggests that any damping factor over 10 is going to result in inaudible differences between that and one equal to infinity. It's highly doubtful that a response peak of 1/3 dB is going to be identifiable reliably, thus extending the limit another factor of two lower to a damping factor of 5.

יענו הדמפינג פקטור חסר משמעות מעל ל 5. נראה לי שלהגיד שאלקטרוני לא יישמע טוב במגבר מנורות זה גורף מדי ומתקשר הרבה יותר לכמות הוואטים מאשר ל DF.

ממליץ בחום ( :) ) לנסות הגברה מנורתית -

Vacuum tubes are the more linear and require less feedback
Tubes are voltage amplifiers as opposed to transistors which are current amplification devices. As a consequence, tubes are a more linear amplification technology, requiring less overall negative feedback to make the circuit linear. Negative feedback re-injects a sample of the amplifier’s output signal back into the input, 180 degrees out of phase, in an attempt to reduce amplifier non-linearity and distortion. In practice, negative feedback tends to slow the amplifier down and sucks the emotion and life out of the music. High feedback designs usually sound sterile, boring and lifeless, while low or zero feedback designs provide for a more immediate and natural sound. Depending on technology and type of the used output device, transistor amplifiers generally require the use of over 40dB of local loop or global negative feedback.

http://www.ayonaudio.com/ayon/why-tube-amplifiers.html

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
כמו שכתבו לפניי - טוב ופחות טוב, יש בכל הטופולוגיות.

בהיבט הפרקטי, מנורות, כמו הטכנולוגיה השניה מאותה תקופה, הפטיפון, מצריכות התעסקות מרובה, יש בהן חוסר עקביות בסאונד עם דעיכת המנורות לאורך הזמן, סחירות נמוכה יותר ביד שניה ועניינים בטיחותיים במנורות פתוחות (ילדים ואורחים) וכן הלאה.
אבל למי שאוהב את ההתעסקות (לא רק על הנייר בפורום אלא לאורך שנים) יש תמורה בעד האגרה ואפשר להוציא תוצאות מיוחדות (לא בזול).
(לי היה הרבה שנים והחלטתי שהמרדף אחרי המנורה לא מתאים לי).
דרך אגב, אם אתה כבר הולך לכיוון הזה אז תתאים מראש סט אפ שלם כולל רמקולים. אל תקנה מגבר מנורתי ספציפי מתוך ציפיה שבעתיד תתאים לו פרה ואחכ רמקולים. הסבירות להצלחה מלאה בפגיעה ראשונה היא נמוכה ומן הסתם תתעסק הרבה בהחלפות חלקים לא מתאימים.

והכי טוב, בעולם מושלם, זה שני סטאפים נפרדים אחד טרנזיסטורי ואחד מנורתי...:)

נערך לאחרונה ב:

EREZ100

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
לא הכי מדוייק .
אני מחזיק בתצוגה 4 מגברי מנורות שונים , 2 מגברי הייבריד , ו 6 מגברים טרנזיסטורים ברמות שונות .
אתה מוזמן להגיע לקפה להתרשם

חוזר בי וככל הנראה המצב אצלך שונה ולטובה. (ורד)
הכוונה היתה שמניסיוני מרבית היבואנים אינם מחזיקים בתצוגה מגברים וקדם מגברים ברמות גבוהות ,מהדגמים הגבוהים של המותג שהם מיבאים. לכן אם אני מעוניין להתרשם מהיכולות שלהם זה או בחו"ל או אצל לקוח שרכש על עיור .

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
בדרך כלל בחברות קצה רציניות המייצרות קדם מגברים ומגברי הספק, הייצרנים מתאימים למוצריהם את השפורפרות האיכותיות התואמות והטובות ביותר בכדי להגיע לאיכות סאונד אופטימלית.
כך..., הרוכש הסופי (האודיופיל), לא צריך להתאמץ ולחפש את השפורפרת הנכונה והמתאימה עבור המכשיר אותו רכש.
כמו כן, בדרך כלל זמן שעות עבודה של שפורפרות אלו נעות בין 5,000 ל-10,000 שעות.

ולעיניינינו, האם עם מגבר שפורפרתי אפשר לקבל, דינמיקה או בס, שליטה וכן הלאה.....? התשובה הינה כן!

גם..., אין ספק שבכדי לקבל את המירב, נצטרך להשקיע כלכלית בנושא זה.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בדרך כלל בחברות קצה רציניות המייצרות קדם מגברים ומגברי הספק, הייצרנים מתאימים למוצריהם את השפורפרות האיכותיות התואמות והטובות ביותר בכדי להגיע לאיכות סאונד אופטימלית.
כך..., הרוכש הסופי (האודיופיל), לא צריך להתאמץ ולחפש את השפורפרת הנכונה והמתאימה עבור המכשיר אותו רכש.
כמו כן, בדרך כלל זמן שעות עבודה של שפורפרות אלו נעות בין 5,000 ל-10,000 שעות.

ולעיניינינו, האם עם מגבר שפורפרתי אפשר לקבל, דינמיקה או בס, שליטה וכן הלאה.....? התשובה הינה כן!

גם..., אין ספק שבכדי לקבל את המירב, נצטרך להשקיע כלכלית בנושא זה.
מעניין, אני מכיר כ"כ הרבה יבואנים ומשתמשים העוסקים בהחלפת שפופרות בציודים מנורתיים.
זה רק כדי להרוס את אייכות הסאונד האופטימאלי שיצר היצרן של המגבר?

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
היי רוזי. אני אסביר קצת יותר לעומק.

יש ייצרני מגברי שפורפרות שמייצרות מגברים שפורפרתיים ברמת כניסה ומיד לבל.
יש יצרנים המייצרים מגברי שפורפרות ברמת ההי אנד ולמעלה.
יצרני מגברים שמייצרות ברמת המיד לבל לא משקיעות בנושא השפורפרות.
לעומת זאת, יצרני מגברי שפורפרות ברמת היי אנד, משקיעות ומתאמות את השפורפרת האופטימלית למגבר אותו הם מייצרים.

לדוגמא:
במגברי KR, לא חושב לרגע על החלפת שפורפרות.
כנ"ל גם במגברי שפורפרות ברמת ההי אנד הנמצאות אצל מבחר הייבואנים שיש בארצנו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור