יותר טוב - פחות טוב

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
או. יופי התקדמנו קצת.
ומה עושה את הטוב יותר לטוב יותר?
לא כל כך מבין מה המטרה בפוסט הזה...הרי מי שנמצא כאן יודע שיש טוב יותר, אחרת לא היה כאן...

מה זאת אומרת "מה עושה את הטוב יותר לטוב יותר"?
דברים שכולנו מכירים : רכיבים טובים יותר, איכות בניה טובה יותר, תכנון טוב יותר, טיפול טוב יותר בחשמל, ברעש פנימי, שיכוך ויברציות....

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
א. עמיר כתב: "כאילו מה שיואל אמר זה מה שחשוב, כאן או בכלל".
אני מבין שזה חזק ממך, הצורך להתנצח אישית. אבל
1. התגובה שלך מפגינה, בפעם המי יודע כמה, שהבנת טקסט היא עניין מורכב מדי עבורך. אסביר, יען כי אתה צריך הסבר: מכיוון שנמר שאל שאלה, יואל מצא לנכון לענות תשובה.
2. ושים לב, ואני מפנה את תשומת לבך לכך באופן פרטני, מן הטעם שהדבר מוקשה עליך באופן עצמוני, לאופן בו הועלתה שאלתו של נמר ולאופן בו הופיעה תשובתי שלי: אדם שאל שאלה, אדם ענה תשובה.
3.אני מקווה שעכשיו הצלחת להבין. לא? בשביל זה אני כאן, להסביר למי שמתקשה בהבנת הנקרא.
4. בעניין החשיבות: מן הסתם יהיה קשה לך לקבל, אבל חשיבות דבריי אינה נופלת מאלה שלך בפורום הזה (כאן).
במקומות אחרים (בכלל)? תתפלא.

ב. עמיר כתב: "מראש לא הייה ויכוח על הצורך לבדוק ו/או מה כדאי לבדוק, למעט אולי דברים כמו "דיוק". אז הפיתרון המדהים אינו פותר את הבעייה".
ושוב אנחנו כאן, בפינתנו "הסבר משפטים בעברית למי שאינו הצליח להבינם בפעם הראשונה":
1. איש לא דיבר על ויכוח
2. ההנגדה נוצרה כדי להפריד רמות דיון שונות הנוגעות לאותו נושא.
עניין "רמות דיון" עשוי להיות מוקשה לאחדים, ואשמח לענות באופן פרטני, באם יידרש.
3. בכל אופן, אותה הנגדה נוצרה על-מנת לחלץ את הדיון מהלופ שלו, ו/או אותם קווים מקבילים (קח איז הדימוי שתרצה) על-מנת לקדם את הנושא, אם זה מה שרוצים.

ג. עמיר כתב: ו"בא לציון גועל".
1. יש לך בעיה אישית אתי. לא נורא, לא חשוב.
2. נסה לא לשתף את כל הפורום בכך, באופן הזה וככל שזה נוגע אלי
3. נסה להפגין שליטה עצמית כראוי לאדם שכבר מזמן עבר את גיל המצוות שלו.
3. נסה גם לזכור כל הזמן, ובייחוד כאשר זה משתלט עליך, שגם לי - הפתעה, הפתעה - יש מקלדת.
חקסמח

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
או. יופי התקדמנו קצת.
ומה עושה את הטוב יותר לטוב יותר?

לגבי המכשור: מה שארז-את-חני כתבו: תכנון ואיכות ביצוע. בנוסף וכמובן: הסינרגיה שלהם עם אחרים.

מכאן עוברים לתוצר הנשמע.
ראשית, מסדרים: הגדרה מושכלת של כל המרכיבים, והבחנה שלהם בתהליך השחזור מתוך תהליך נמשך של ייחוס: לאופן בו המקור נשמע, לאופן בו מערכות/רכיבים עושים את העבודה ביחס לאותם מרכיבי שחזור; ביחס לאופן בו הדברים האלה מתקבלים אצל מאזינים בעלי ניסיון, הבחנה והיכרות עם כל הנ"ל.

אחרי שיודעים, מנתסים, מכירים, מגדירים וכולי וכולי, מעמידים את מה שנשמע על בסיס הנ"ל - ומשווים, דברים לחוד, והכל ביחד.

כך מקבלים ידיעה של מה יותר טוב ממה.
זה לא אומר שיש מערך אחד שהוא נכון אובייקטיבית לכולם, כי בצד השני יש איש עם העדפות שלו. אבל כאשר יש פרמרטים קבועים ברי השוואה, אפשר להתקדם בכל מובן שהוא.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה בדיוק מה שאני טוען.
יש להשוות את אותם פרמטרים עליהם אין מחלוקת וניתן אוביאקטיבית להבחין בהם.
ואז מגדירים מוצר x כטוב יותר מבחינת הביצועים מ-y.

משם, הטעם האישי משחק תפקיד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
א. עמיר כתב: "כאילו מה שיואל אמר זה מה שחשוב, כאן או בכלל".
אני מבין שזה חזק ממך, הצורך להתנצח אישית. אבל
1. התגובה שלך מפגינה, בפעם המי יודע כמה, שהבנת טקסט היא עניין מורכב מדי עבורך. אסביר, יען כי אתה צריך הסבר: מכיוון שנמר שאל שאלה, יואל מצא לנכון לענות תשובה.
2. ושים לב, ואני מפנה את תשומת לבך לכך באופן פרטני, מן הטעם שהדבר מוקשה עליך באופן עצמוני, לאופן בו הועלתה שאלתו של נמר ולאופן בו הופיעה תשובתי שלי: אדם שאל שאלה, אדם ענה תשובה.
3.אני מקווה שעכשיו הצלחת להבין. לא? בשביל זה אני כאן, להסביר למי שמתקשה בהבנת הנקרא.
4. בעניין החשיבות: מן הסתם יהיה קשה לך לקבל, אבל חשיבות דבריי אינה נופלת מאלה שלך בפורום הזה (כאן).
במקומות אחרים (בכלל)? תתפלא.

ב. עמיר כתב: "מראש לא הייה ויכוח על הצורך לבדוק ו/או מה כדאי לבדוק, למעט אולי דברים כמו "דיוק". אז הפיתרון המדהים אינו פותר את הבעייה".
ושוב אנחנו כאן, בפינתנו "הסבר משפטים בעברית למי שאינו הצליח להבינם בפעם הראשונה":
1. איש לא דיבר על ויכוח
2. ההנגדה נוצרה כדי להפריד רמות דיון שונות הנוגעות לאותו נושא.
עניין "רמות דיון" עשוי להיות מוקשה לאחדים, ואשמח לענות באופן פרטני, באם יידרש.
3. בכל אופן, אותה הנגדה נוצרה על-מנת לחלץ את הדיון מהלופ שלו, ו/או אותם קווים מקבילים (קח איז הדימוי שתרצה) על-מנת לקדם את הנושא, אם זה מה שרוצים.
באמת הדברים מעל לרמה השיכלית שלי. אני זקוק לשיעורים פרטיים. אנא נמק, פרט והסבר. בינתיים אני מתפלל שבפעם הבאה תרבוץ עלי השכינה ואוכל לפענח את הדברים. אולי לא לעומק האינסופי שטמון בהם, אבל אולי משהו בכל זאת.

מה התעריף לשעה?

ואשר לעניין ה"חשיבות", זוהי התייחסותי
אני לא יותר (או פחות) ממך או מכל אחד אחר כאן. סתם עוד חבר באתר
אם כי אני מודה בטקסט פתוח שייש שניים ספציפיים שיוצאים מכלל זה. אתה לא ביניהם.

ג. עמיר כתב: ו"בא לציון גועל".
1. יש לך בעיה אישית אתי. לא נורא, לא חשוב.
2. נסה לא לשתף את כל הפורום בכך, באופן הזה וככל שזה נוגע אלי
3. נסה להפגין שליטה עצמית כראוי לאדם שכבר מזמן עבר את גיל המצוות שלו.
3. נסה גם לזכור כל הזמן, ובייחוד כאשר זה משתלט עליך, שגם לי - הפתעה, הפתעה - יש מקלדת.
חקסמח
אכן לא חשוב, אבל משעשע (עד מגעיל) לחזות בך מחלק הוראות ומאיים.

להזכירך, ובסיגנונך -- "להסביר למי שמתקשה בהבנת הנקרא" -- לא שיתפתי כאן שום דבר מעבר לדיעותי הענייניות והרגשתי האישית למראה ההתנשאויות הפתיטיות שלך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
זה בדיוק מה שאני טוען.

אבל לצורך מה יש לעבור דרך השלב של "מגדירים מוצר x כטוב יותר מבחינת הביצועים מ-y"?

מה הרלוואנטיות של זה?

בחלק מהמקרים זה עלול לגרום להרגשה מטופשת אם בכל זאת אוהבים יותר דווקא משהו שהרגע הגענו למסקנה שהוא פחות טוב, מה שמקטין את יכולת הבחירה במה שרלוואנטי, ועלול להוביל לבחירה שאינה באמת מתאימה, או לספקות מיותרים.

הרבה תועלת מעשית אין בזה, וייש לזה פוטנציאל נזק משמעותי. אז מה החוכמה בלעשות את זה?

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
מהות האודיופיליה נרבוזה:
12938307_1605079623147651_3037865119905993681_n.jpg

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
כמו שציינתי עמיר, זה חזק ממך.

לא עניין של רמה שכלית (לא שיכלית) שהיא עניין רב פנים, אלא של הבנת הנקרא. אתה רואה, רק הגבת - והופ, נפלת.

שכינה אינה רובצת, שכינה שורה.

אין עומק אין סופי; יש דברים פשוטים הנכתבים ונקראים, אך הבנתם, כך עולה, קשה על אחדים. הנה, עובדה.

עניין התעריף מהווה דוגמא נוספת, שהרי לא כתבתי דבר וחצי דבר על תמורה מכל סוג שהוא. הצעתי זאת בהינתן הפומביות המביכה של אותו חוסר הבנה המוביל לאגרסיה מעוררת חמלה, ויען כי הדבר יהיה לטובת הכלל.

ההודאה שלך ב"טקסט פתוח" אינה רלוונטית (שוב) לאמירה החלולה שלך ולתגובתי אליה. אבל תגובה רלוונטית היא בסך הכל, כאן לפחות, (עוד) ביטוי לחוסר הבנת הנקרא. ותגובה רלוונטית היא בהרבה מקרים קשה לך. קורה, עובדה.

אני לא מחלק הוראות, לא מאיים; אני מציע, ממליץ וכיו"ב. מאיים? איך? בכך שאגיב על הכתיבה המכוערת-אישית שלך? גם משמעות המילה "איום" אינה ידועה לך?

דעותיך אינן ענייניות ברגע שהן מתייחסות למי שכותב ולא למה שנכתב. בהינתן הבעיה האישית שלך אתי, הן התגלמות חוסר הענייניות. בהתחשב בסגנון - על אחת כמה וכמה.

מכיוון שאתה בחזקת "שור מועד" - כאן מול רבים מאוד, המון פעמים ולאורך הרבה שנים; במקומות אחרים מול אחרים רבים אף הם, כולל לא מעט שעזרו לך, לא פעם ולא עשר - בכל הקשור לתגובות אגרסיביות (שלא לומר מכוערות מאוד), אין ספק שחוסר המודעות שלך (גם) בעניין זה מעמיד אותך גבוה מאוד במועמדות לשיא גינס בעניין זה.

ובעניין ההתנשאות: אפשר לטעות ולטעון שכך הדברים נכתבים.
אפשר, במקרה שלך, להסתכל על מה שכתבתי מנקודה כל כך נמוכה, שזה המקום שבו מן הסתם אתה נמצא לפי התנהלותך, עד כי כל דבר ייראה כאילו הוא נמצא מעליך.

לא כותבים "פתיטיות" כי אם "פאתטיות".

חקסמח

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
זה בדיוק מה שאני טוען.

לאן אתה חותר ?
למדידות של פרמטרים חשמליים/אלקטרונים ? יש פרמטרים אחרים שאין לגביהם מחלוקת, משמע, ניתנים למדידה אוביקטיבית ?
לא מובן לי.
ארז (בלי חני...;))

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
זה בדיוק מה שאני טוען.

אמן. אחד מבאי הפורום הנכבדים שאצלו שמעתי מערכת נאה מאוד מסוג הווינטג' המשובח לפני יותר מעשר שנים, אמר לי שהוא יודע שהיא אינה "מפורטת", אינה מביאה כל מה שיש בתקליטור או בתקליט - עובדה, הוא שמע מהם יותר במקומות אחרים - אבל הוא מעדיף את זה כך, כי זה מתאים לאופן בו הוא אוהב להקשיב למוזיקה.

הוא יודע להפריד, לדעת מי עושה יותר טוב מה לפי פרמטרים כאלה ואחרים, בין היכולת החיצונית ובין ההעדפה שלו.
**************************************************************************************************************
עמיר כתב
"אבל לצורך מה יש לעבור דרך השלב של "מגדירים מוצר x כטוב יותר מבחינת הביצועים מ-y"? מה הרלוואנטיות של זה?"

- אם הפרמטרים המדוברים הם החשובים למאזין, זה חשוב לו. אם הפרמטרים האלה משפיעים על האופן בו הוא רוצה שהעסק יעבוד כדי להעצים את החוויה שלו - זה מה שחשוב כאן.

עמיר כתב
"בחלק מהמקרים זה עלול לגרום להרגשה מטופשת אם בכל זאת אוהבים יותר דווקא משהו שהרגע הגענו למסקנה שהוא פחות טוב, מה שמקטין את יכולת הבחירה במה שרלוואנטי, ועלול להוביל לבחירה שאינה באמת מתאימה, או לספקות מיותרים".

- הרגשה מטופשת, טעות, בחירה שאינה מתאימה, ספקות מיותרים - כל אלה אינם קשורים לאודיו. הם קשורים במקרה הקרוב לטעות בשיקול של קנייה, במקרה הרחוק יותר בעניינים שבין אדם לעצמו.

עמיר כתב
"הרבה תועלת מעשית אין בזה, וייש לזה פוטנציאל נזק משמעותי. אז מה החוכמה בלעשות את זה?"

- יש תועלת מעשית עבור כל מי שרוצה שיהיה לו בבית מכשור ש"עושה את העבודה" יותר טוב. אם טועים וקונים, בוודאי שיש בכך פוטנציאל נזק - כלכלי ומפח נפש. אבל מי שרוצה יותר חוויה, שלדעתו נוצרת באמצעות התגשמות משמעותית יותר של הפרמטרים המדוברים אצלו בבית, וגם יכול, יעשה כך. וכך עושים רבים. אם אפשרות לכישלון היא המלצה להימנעות, זו דרך אחת. יש רבים כאלה ש"שלוקחים את הסיכון".
זה אחד מהדברים המהווים בסיס לפורום כזה, למשל

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לאן אתה חותר ?
למדידות של פרמטרים חשמליים/אלקטרונים ? יש פרמטרים אחרים שאין לגביהם מחלוקת, משמע, ניתנים למדידה אוביקטיבית ?
לא מובן לי.
ארז (בלי חני...;))

לאו דווקא פרטמרים נמדדים, למרות שהם מספקים מידע רב מאוד. האזנה מבוקרת לאופן בו מערכת/רכיב פועלים, תספר מה היא/הוא יודעים לעשות בתחום מסוים טוב, ומה פחות טוב.

הרי מדובר במוצרים שצריכים לעשות משהו. ומי שצריך לעשות משהו, צריך להישפט לפי האופן בו הוא עושה זאת.

ואם הוא צריך להגביר את סימפוניה של מהלר, הוא צריך לדעת לנגן בשקט, אבל כשצריך, הוא אמור לייצר עוצמה כבירה - וגם לא להיכשל באופן שהוא עושה זאת (עיוות, העלמת כלים וכו), ואת זה אפשר לדעת מול מכשיר אחר. אם אחד עושה את זה יותר טוב - לפחות בתחום זה (דינמיות) הוא טוב יותר. וכך ממשיכים - ולא שוכחים גם את התוצר הכולל.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
יש כאן מישהו שהחווייה שלו נוצרת באמצעות התגשמות משמעותית של פרמטרים, וזה אודיו לדעתו.

טיפוס מעניין, אבל אני מואס בדבריו בעל הרמות. נמאס.

נחכה שנמר יחזור לשיחה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
תודה יואל.
אם כך, אז אנחנו עדיין בתחום ההתרשמות הסוביקטיבית המושפעת מניסיון אישי וגם מטעם אישי.
השימוש במילה ״אוביקטיבי״ הטעה אותי....עבורי המשמעות של ״אוביקטיבי״ הוא שזה לא נתון לפרשנות אישית או שזה מדיד.
ארז

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
יש כאן מישהו שהחווייה שלו נוצרת באמצעות התגשמות משמעותית של פרמטרים, וזה אודיו לדעתו.

טיפוס מעניין, אבל אני מואס בדבריו בעל הרמות. נמאס.

נחכה שנמר יחזור לשיחה.

אתה ממש מתעקש להפגין, שוב ושוב, ושוב, ועוד פעם ועוד עשר, שאתה לא מבין טקסט בשפה העברית.

מי שאינו יודע להבחין בין התייחסות לפרמטרים, כמדדים לאופן בו מכשיר עושה את עבודתו טוב יותר או טוב פחות, ובין דברים אחרים - שבכלל אינם על הפרק כאן - יכול לעשות עם זה כמה דברים לפי רצונו ו/או יכולתו.

אבל למה להודיע לכולם, שוב ושוב, ושוב, ועוד פעם ועוד עשר, שהוא פשוט לא מבין מה שנכתב?

איפה ומתוך מה השכלת להבין שלדעתי זה אודיו?

החוויה נוצרת באמצעות התגשמות של פרמטרים? וואלה?

זו רק בעייה של הבנת הנקרא, או גם יכולת ההבעה שלך נפגמת?

כלים לניתוח ולהבנת האופן שבהם מכשיר/מערכת פועלים בתפקידם כמשחזרי מוזיקה לא טובים לך? חבל.

ויש לי הצעה: אני מכיר אחד שכאשר הוא מאזין לתקליטים או לתקליטורים, הוא עושה זאת - בדיוק - כאשר הוא רוצה לדעת, עבור עצמו, איזו הקלטה/הוצאה/הדפסה עדיפים. נסה ללמוד ממנו.

נכון ש"הנפילה" עם תקליט אינה דומה לנפילה עם מגבר, אבל העיקרון זהה.

תמוה הדבר.

חקסמח

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
מהות האודיופיליה נרבוזה:
12938307_1605079623147651_3037865119905993681_n.jpg

אתה רעב? אתה רוצה לאכול ארוחת ערב? הרי אכלת צהריים וגם בוקר, ויש בעולם כאלה ששמחים עם ארוחה אחת ביום, כי בעולם שלהם גם זה הרבה.

אז אל תאכל.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
כתבתי
אבל מי שרוצה יותר חוויה, שלדעתו נוצרת באמצעות התגשמות משמעותית יותר של הפרמטרים המדוברים אצלו בבית
בעיקבות זה שאתה כתבת
יש כאן מישהו שהחווייה שלו נוצרת באמצעות התגשמות משמעותית של פרמטרים

אולי אתה לא מבין את הנכתב על ידך?

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
אנסה להסביר

פרמטר כמו "יכולת דינמית" חשוב כדי לדעת אם רמקול מסוים יכול לשחזר מעבר מפיאנו לפורטיסימו טוב יותר מאשר רמקול אחר.
אם הרמקולים הקודמים שלי (קווד) נכשלו בכך, הרי שחלק מהותי ממה שעושה את המוזיקה של מהלר, בהשוואה לאלה העכשוויים (אפוג'י), לא מצא ביטוי כשהאזנתי לשנייה שלו.

כלומר: רמקול פחות טוב במרכיב מסוים, דבר שאפשר לדעת לאחר התנסות, השוואה ועוד כיו"ב (כי אחרת אי אפשר לדעת אם זה ישנו בתקליט או לא), לא אפשר לי לחוות חוויה מסוימת אותה קיבלתי עם רמקול אחר - וזוהי חוויה המובנית במוזיקה הנ"ל, מהיותה מרכיב מהותי ביצירתו של מהלר.

וכן ולכן: יכולת דינמית גדולה יותר, היא דבר טוב יותר באודיו. ככה זה. למה? בגלל מהלר, למשל.

מי ששומע רק רביעיות של היידן, או זמרי קאונטרי, לא צריך את זה ויכול אישית לוותר על זה. ועדיין - זה פרמטר חשוב ביכולתו של מוצר באודיו.

זה לא עושה את האפוג'י ליותר טוב באופן כללי, זה עושה אותו יותר טוב בתחום מסוים, רלוונטי לנושא הנ"ל, ומכאן בעל השפעה ישירה על החוויה המוזיקלית. ואם מגדירים את כל הפרמטרים, הרי זו תחילתה של דרך לדעת מי עושה את פעולת השחזור טוב יותר.
***************************************************************************************************
ואחרון, בעקבות התגובה האחרונה: המשפט שלי דיבר על "מי שרוצה", לא עלי. אז מעבר להסבר הנ"ל - שמתייחס להתנסות שלי - המשפט, כדרכו של דיון זה, הרי התייחס לאנשים המקנים לכך חשיבות, המתבססת על טיעונים רציונליים וסדורים.

למה? כי דובר על טוב וטוב יותר באודיו, ומה עושה את זה.

טוב יותר הוא מה שיש לו יכולת טובה יותר לעשות דבר מסוים שהוא מהותי לשחזור המוזיקלי וישנו בתוך המקור המנגן.

והרי כתבתי לארז על מישהו אחר, שרואה (שומע, למעשה) את זה אחרת, וגם יודע לעשות את ההפרדה.

חקסמח

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אתה רעב? אתה רוצה לאכול ארוחת ערב? הרי אכלת צהריים וגם בוקר, ויש בעולם כאלה ששמחים עם ארוחה אחת ביום, כי בעולם שלהם גם זה הרבה.

אז אל תאכל.
איזה כייף!

למדנו היום בבית הספר איך הופכים הומור לעצות מעשיות

המשפט שלי דיבר על "מי שרוצה", לא עלי. אז מעבר להסבר הנ"ל - שמתייחס להתנסות שלי - המשפט, כדרכו של דיון זה, הרי התייחס לאנשים המקנים לכך חשיבות, המתבססת על טיעונים רציונליים וסדורים
חלש

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
איזה כייף!

למדנו היום בבית הספר איך הופכים הומור לעצות מעשיות

לא...!!
למדנו איך הופכים את מי שמשקיע מזמנו ידע והבנה, ברצון טוב ואמונה-באדם וסבלנות אין-קץ.

<הגידוף נערך - נא להוריד טורים>

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
הערה מן הטריבונה

ראשית,התנצלותי בפני הכותבים בפוסט הזה,לא התעמקתי בעומקה של הוכחנות המפורטת שבפוסט הזה. הניסוח לגופו של אדם ולא לגופו של עניין - הרתיע אותי. קבלו,בבקשה,התנצלותי.

בעוונותי,והם רבים,אני בוגר הפקולטה למדעי החברה. מהידע שרכשתי שם אני יודע:
1. שאני לא יודע הרבה יותר דברים ממה שכן ידוע לי....
2. הניסיון לקחת את החשיבה העצמית ולהכיל אותה על הכלל - סופו בטעות.

אפשר,באמצעות הסטטיסטיקה,לנסות לנבא התנהגויות אנושיות פרטניות בקרב הכלל. ברוב המחקרים שנעשו,ועדיין נעשים,מסתבר שכאשר מנסים לנחש מה תהייה החשיבה של קבוצה גדולה מאוד מן הכלל על סמך התנהגות הפרט מסתיים בטעות. גם כאשר מתעמקים,סטטיסטית,בהחלת ההתנהגות של הפרט על הכלל, מהר מאוד לומדים שהפרטים בתוך הקבוצה הגדולה (הכללית) נוהגים לקבל החלטות שגויות או טועים לחשוב.

במילים אחרות:אפשר לדבר פה עד אין סוף על מה הם הפרמטרים של טוב ולא טוב באודיו - למי שחושב שישנה תוצאה/החלטה/ממצא חד משמעיים טועה ומטעה ובדרך כלל דווקא ההנחות השגויות והלא רציונאליות הן אלה שישלטו במסקנות...אם בכלל יש כאלה.

בנימה אישית:

אני מבין את השאלה הזו,של נמר,ואחרת שבפוסט אחר,מהצד האישי. אינני יודע מהו המתכון להעביר,בכתב,תחושות שחוויתי במתחם הפרטי עם פריט שנדרשתי לבדוק וגם לכתוב על מחשבותי לגבי.
אני,עוד פחות,יודע כמה ומי קורא את מה שכתבתי ולא יודע באופן סופי ומוחלט - מה עושה הקורא עם מה שקרא.

לכן:בשאלה של הגדרת טוב ולא טוב,צריך להוציא מהדיון את מה שמסכימים עליו,ולנסות למצוא מכנה משותך על מה שאין הסכמה.

מבחינתי,וללא קשר להאזנה לצורך סקירה,טוב זה מה שמענג אותי בעת האזנה ולא טוב הוא מה שלהיפך. וכן...לא תמיד מה שהיה טוב אתמול - הוא גם טוב היום.

...ולאה שרוצים להגיב בלשלוח אותי לפסיכיאטר הקרוב:תחסכו את זה ממני הוא התאבד.....:) :) :).

ויכוח נעים ולגופו של עניין.

מנחם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור