ראיון עם האב והבן בחברת Linn – מפטיפון לסטרימר

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
תודה על הראיון הקצר הזה, מאוד מאוד מעניין! (ורד)

לי יש קצת "בעיה" עם לין המודרנית: מצד אחד הקונספט שלהם נשמע לי הגיוני ונכון (גם אני מאמין ב"מקור תחילה" למשל) , מהצד השני כששמעתי את הציוד החדש שלהם לא נפלתי מהכסא, והתחושה היא שבמחירים שלהם אפשר לרכוש חבילות יותר טובות.
לגבי הציוד הישן זה כבר סיפור שונה. יש להם כמה דברים שנעשו בעבר (כמו הפטיפון המדובר וכמו כמה קומפקט דיסקים) שנשמעים נהדר.
כך או כך, המוצרים שלהם בדכ'י מצויינים והאב והבן מצטיירים לי כמו שני אנשים מאוד מעניינים ששווה לשמוע את דעתם.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
89
נקודות
28
מפגש וראיון עם מספר תובנות ותהיות-
1. הוא כ"כ צודק- ציטוט-אם מנסים לדרג את רמות החשיבות בהרכבה של מערכת אודיו, אזי ראשונים יהיו המקור, יחידת קדם מגבר, מגבר ורמקולים, אח"כ מיקום נכון ואקוסטיקה בחדר האזנה ורק אז מגיעים רכיבים כמו ריהוט (מעמדים) וכבלים שמוגדרים בהיררכיה כ- "So Low Down", יש אנשים אצלהם סדר העדיפות הפוך מזה והם מתחילים דווקא משום מה בדברים הפחות חשובים.אני שואל אותו "הרושם שנוצר מכניסה לפורומי אודיופילים הוא שהם דנים מרבית הזמן על כבלים ומעמדים" אייבור צוחק ואומר שזה כנראה הדבר היחיד ממנו צריכה להיות מורכבת המערכת שלהם, ובכלל, אנשים שמחליטים בנושא איכות צליל על פי כמות מאוד מוגדרת של קריטריונים לא יכולים לפרוט את איכות המוזיקה לפרטים החשובים באמת ומאבדים לפעמים את הקשר לבסיס, להנאה המוזיקלית. מדוע יש אנשים שמאזינים לדיסקי בדיקה בעיקר? האין אתה בטוח מספיק בעצמך גם בהאזנה למוזיקה שאתה אוהב?
2. הקלטות שנעשות ב-21/24bit מבוצעות כבר בלייבלים כמו bluenote/prestige/ojc/naim כבר מאמצע שנות התשעים ואכן נשמעים יותר טוב מהמקור של 16 bit.
3.שלום לסי.די? לא כ"כ מהר..גם לדעתם סי.די מעל לסטנדרט של 16 bit נשמע יותר טוב,מסטרימר.
4.להמשיך עם הפטיפון שהוא טכנולוגיה ישנה לעומת הסי.די וזה בגלל שאפשר לשדרגו? נו שוין...אני מנחש שחברת לין מבססת חלק לא מבוטל מהכנסותיה בעיקר על הפטיפון האגדי והמצויין שלהם ה- LP12 על כל אביזריו ותוספותיו ומדוע להפסיק תזרים שכזה?
5.מצטרף לדעתו של קודמי- התוצאה הסונית של הליין החדש של החברה,כפי ששמעתי,אינו מרשים ורחוק מלהצדיק את מחירו. ישנה גם מגמה מצד חלק מהחברות לרצות אודיופילים צעירים ומבוססים,כפי שהם הגדירו אותם, המחפשים יופי חיצוני/נוחות/מינימליזם/מעט קופסאות בחלל, על ח-ן איכות הצליל. והתוצאה -פיתוח מקורות והגברות מבוססי מחשב/סטרימר/יחידות של all in one ועוד ועוד . אני רואה גם מגמה כזו ב naim /chord/arcam

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
סוף סוף מישהו מדבר ברצינות על הכיוון של תעשיית האודיו היי אנד וגם מציע גישה איך לפתור את בעיית הקהל ואיך להביא "דם חדש" ולא כמו אחרים שבשביל לכפר על מכירות חלשות פשוט מכפילים את המחירים של המוצרים .

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אני היתי שם.אז תודה לליאור ונמר שנתנו לי את הכבוד להיות אורח שלהם.
בשבילי זו היתה חויה מענינת,הרי בכל זאת לא כמוני פוגשים כבדרך אגב את מייסד וממשיך הדור של חברה נחשבת ומועורכת בעולם.
התפיסה של לין נכון להיום היא מאוד פשוטה וחכמה.הולכים עם הזרם אך מספקים לו את האיכות הטובה ביותר.
ציוד של לין אמור להישמע בתנאים נכונים. גם אני לא נפלתי מהדגמות בתערוכות וכאלה.
אבל ביום ג' ששמעתי קצת בשקט, בחדר קצת "נורמאלי" .אתה מיד מבחין באיכויות הנחבאות ושאותן ניתן להוציא החוצה בחדר ההשמעה שלך הפרטי בבית. בין אם סלון או חדר יעודי.
כמו כן האירוח של חברת AVCS היה לבבי ומיוחד.
לפי דעתי לין תמשיך להיות אחת החברות המובילות בשוק האודיו ה"חדש" והישן.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לפי דעתי לין תמשיך להיות אחת החברות המובילות בשוק האודיו ה"חדש" והישן.

היום היא רחוקה מלהיות מובילה. חברת נישה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מיכאל, אולי באתי עם רוח קרב היום, אבל קצת מתחיל להמאס שכל פוסט אתה דורך על כולם ומסביר כמה הם ממש לא כאלו.

עם אותה גישה באת גם למפגש ה CD המפורסם. שום דבר לא היה מספיק טוב לך.

במקום להגיד תודה שיש לנו אתר כזה שבלי שתשלם שקל לעיתון מחו"ל או כתבה מחו"ל אתה מקבל במקום ראיון עם שני אנשים שעשו שניים או שלושה דברים בתחום האודיו, שהחברות שאתה מדבר עליהן (האמת שאתה לא מדבר, כי גישת עפר שלח ללהגיד מה לא, אבל אף פעם מה כן היא הרווחת בישראל היום ) כנראה עושות את זה כי הן קודם למדו מה שלין כבר שכחו ורק אז התחילו לעשות דברים.

נמר וליאור, ושלמה, תודה על הסיקור הנהדר, חבל שלא הצלחתי לבוא , היה לי אירוע טראומתי באותו יום .

תודה! וגם ליבואן.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ואני לתומי חשבתי שסדר החשיבות קצת הפוך: קודם כל החלל (קרי, האקוסטיקה), אחר כך הרמקולים, אחר כך החשמל, ואז התפירה העדינה של כל השאר, באיזון ובהתאמה (ובעיקר התאמה בין נצילות הרמקולים לכוח של המגבר בחלל נתון).
בכל מקרה, אין ספק שלין היא חברה חשובה בתחום האודיו, או לפחות היתה חשובה, גם אם אף פעם לא השתגעתי על הפטפון שלהם.
אבל אני מתרשם מהכתבה שהם מתעניינים עכשיו בפלח שוק, שהוא פחות אודיופילי הרד-קור ויותר יאפי.
לא הכיוון שלי, אם ההתרשמות שלי אכן נכונה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שמעון אתה אודיופיל מהגישה הישנה והטובה - גם אני הייתי בכנס ולפי הבנתי החברה רואה שרוב הקהל היום לא חושב כמוך והם פונים לקהל שחושב שונה וששומע מוזיקה מאייפד, מטלפון או מחשב (כמובן שיש להם תמיכה מלאה גם בנגני CD וגם עבור תקליטים).

הם אומרים שאותו קהל יכול להגיע עם המוזיקה שלו והם מבאים דרך לשמוע אותה טוב יותר - מצד שני הם ממשיכים לספק גם פתרון לקהל האודיופילי הישן והטוב.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
89
נקודות
28
מיכאל,
באנגליה ובאירופה, linn נחשבת חברה מהמייןסטרים,ממש לא נישה. גם לה קהל "חסידים" כמו לשותפתה בתחילת הדרך-naim.
היום היא רחוקה מלהיות מובילה. חברת נישה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
למה אתה מתכוון כשאתה אומר "נישה"?

ללין יש קהל אוהדים שלהם. מוצרים שלהם צריך ללמוד (אני מתייחס לסדרה DS). זה עולם ומלואו.
אולי זה טוב

מוצרים שלהם יקרים. כי זה לין.
אם קונים אותם בעיקר בגלל הסיבה שרוצים רק לין. ל-Klimax ישנן אלטרנטיבות טובות יותר וזולות יותר.
וגם הרבה יותר פשוטות בתפעול

לא סיפרתי לך משהו שאתה לא יודע :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מיכאל,
באנגליה ובאירופה, linn נחשבת חברה מהמייןסטרים,ממש לא נישה. גם לה קהל "חסידים" כמו לשותפתה בתחילת הדרך-naim.

בתחום ה-digital היא ב3-4 שנים האחרונות כבר לא מובילה. כשיצאה עם סדרה DS - אז כן, בהחלט (אם לא להתחשב ב-SlimDevices)

לגבי קהל - לזה בדיוק התכוונתי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זו נישה בדיוק כמו נלסון פס, מארק לוינסון, אודיו ריסרץ', קונרד ג'ונסון, וילסון, ג'דיס, אוקטאב, אבולושיין אקוסטיק, נוטינגהם, קליר אודיו, mbl, איזופון, emm, מרטן, קובלה סוסנה, ט'יל, פאטוס, ear, ויויד, mbs, ניים, טידל, רוקפורט, גמוט ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד חברות היי אנד איכותיות.

בקיצור, לין היא חלק מהנישה הזו שנקראת היי אנד אודיו. הם ממשיכים לייצר פטיפונים ואפילו משחררים דגם חדש של זרוע וראש בקרוב, ממשיכים לייצר מגברי סטריאו. מתרכזים בציוד שמשמיע מוסיקה (אין להם קולנוע ביתי) ומתמחרים היי אנד מצוי.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תגיד ? אתה מינשה לעעצבן אתי?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מדוע ולמה?

<לובשת הזברה פיג'מה>

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
אם גם אתם תייצרו מוצרי עטיפה נוצצת ואלקטרוניקה ליגה ט בפנים גם המוצר שלכם לא ישמע משהו.
איפה המוצרים שיוצרו פעם לעומת היום?הכל SWITCH MODE בספקים +רכיבים זולים .

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
נמר להבא תגיע מגולח(lol)(lol)(lol)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור