קיימברידג' אודיו Azur 650a – מגבר משולב במבחן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

אביעד

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
היה לי את הוורסיה הקודמת שלו לפני מס שנים, מגברים נחמדים סה"כ אבל למה כזה תמחור בארץ?
איך אפשר לדבר על תמורה למחיר שמשלמים פרמייה של 100%?

-אביעד

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אני התחדשתי (לפני כחצי שנה) באחיו הקטן של המגבר שנסקר ה 340A SE.

כאשר חיפשתי קורבן לרוקן עליו את חשבון הבנק שלי חיטטתי רגלי אצל כמה קנדידטים ובל המקרים לא האזנתי למגברים אלא דרך שקע האוזניות - בכל המקרים היו אלה... :) :) :) היו אלה גראדו 80I.

בגיזרה הזו של מגבר סף כניסה לא יקר ומגבר אוזניות ממש מעולה (מצטרף לדברי נמר בסקירה) זוהי גם מציאה וגם מאוד נדיר בתחום המחיר והיישום הזה.

נמר,

לא ציינת את זה שבל ליין מגבריי Azure של Cambridge - Audio יש כניסה 1/8 אינצ' עבור מכשירי שמע ניידים (אי...פוד וכו) מנסיוני המאפייני הסאונד של המגבר לא משתנים כשאר מחברים אליו מכשיר ניד דרך הכניסה הזו,כמובן שתלוי במקור ובאיכות הקבצים שבו.

Cambridge - Audio הם יצרן ותיק בתחום,מעבר לעניין המחור מאחורי המגברים שלהם,ובעיקר מאחורי סידרת Azure מסתובבת תפיסת עולם שבאה לידי ביטוי בתיכנון והביצוע של המגברים. ל Cambridge - Audio יש אופי ייחודי ליצרן הזה אני מאוד התחברתי אליו על שלל היתרונות והחסרונות שלו - אבל אני משוחד שכן אני מאוד מחבב את יצרני האודיו האנגלים. המגבר הזה,ומשפחת Azure בכלל, היא בעלת גוון צליל מאוד אנגלי מה"ענף" של Cambridge - Audio וכבר הרבה מאוד שנים.

לגבי האקולייזר הפנימי (כפתורי הבאס והטראבל):

1. לאלה,כמוני,ששונאים את עצם המצאותם במגבר הנסקר,גם באחיו החלש יותר, ולמיטב זכרוני בכל סידרת Azure יש בחזית המגבר כפתור מעקף. לפי דברי ההסבר,ולפי האוזן[!!!], הכפתור הזה באמת עוקף את מעגלי ההגברה של האקולייזר וכשהוא פועל יש שיפור סוני שמיע - לפחות מניסיוני.

2. אם מסתכלים ב Spec של המגבר רואים נתון מעט תמוהה לגבי כפתור הטראבל. הנתון שם מדבר על הגברה של כ 6 די.בי ב 20 קילו הרץ. אכן מעט לא סטנדרטי אבל במעט מעט הפעמים שהשתמשתי בכפתור הזה הוא באמת מצליח להדגיש את הגבוהים אבל שמור,מאוד הדוק,על האופי הסוני של המגבר עצמו. כאמור אני לא סובל,בד"כ,את נכחותם של האקוליזרים האלה אבל אם כבר יש לפחות שלא יזיק וישמור על האופי הסוני של המגבר,שכאמור הוא מאוד Cambridge - Audio ובזה הם הצליחו.

מנחם.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
יופי של כתבה
לפי התיאור יש לו הרבה מתחרים עדיפים בגזרת המחיר הזה?!

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
לטעמי ולמיטב ידיעתי , אין לו הרבה מתחרים עדיפים בגזרת המחיר הזו - יש מעט מתחרים במחיר הנ"ל , והנפוצים שבהם (נאד, רוטל, אודיולאב, היפנים למיניהם) לטעמי נופלים ממנו ביכולתם. במחיר הנ"ל יש עד כמה שאני אישית שמעתי רק כמה מוצרים של יצרניות סיניות (כמו השינדק שהיה לי) שיכולים להשתוות או לעלות עליו.
דרך אגב בגזרת המחיר הגבוהה קצת יותר , ב 7,500 ש"ח, יש לקיימברידג' מגבר משולב 840A, שהוא כבר קוטל ענקים אמיתי. שמעתי אותו מניע בהצלחה רמקולים תובעניים כמו הגאמוט למשל. היה מעניין לקרוא עליו סקירה בהזדמנות.

rubik

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על הסקירה,בהחלט מגבר מעניין,אם היו מוסיפים לו גם dac פנימי,הוא כנראה היה מגבר השנה,לדעתי.
ד"א נמר,שפו על סקירה-נון-הי-אנד,תפורה לאנשים כמוני,שמחפשים להתחיל מאיפהשהו,שלא תבין לא נכון,כיף לקרוא סקירות על מוצרים סופר יקרים,אני גם לומד מכך,אבל לרכישה אישית שלי,סקירה כמו זו מעילה יותר.

OldMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
התכוונתי לקנות את המגבר לפני מספר שבועות..

החברה אנגלית - אבל איפה מיוצרים המגברים?? (צין צין...)

אני ממליץ לכם לבדוק את המגברים של AUDIO ANALOGUE אצלי הם משודכים גם לקדמיים וגם לאחוריים והחיוך לא נס מלחיי...

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
איפה מיוצרים המגברים??
בסין - וזה כבר מזמן לא משהו בזוי -- כמה אי..פון ואי.. אחרים אפל מכרו???

מנחם

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
החברה אנגלית - אבל איפה מיוצרים המגברים?? (צין צין...)

אני ממליץ לכם לבדוק את המגברים של AUDIO ANALOGUE אצלי הם משודכים גם לקדמיים וגם לאחוריים והחיוך לא נס מלחיי...
\
והיכן מיוצרים 80% ממכשירי החשמל בעולם.....בסין כמובן.
האם זה אומר שהם גרועים לא בטוח!
לגופו של עניין סקירה טובה מאוד,עם שימת דגש גם על פרטים לא מחמאים במיוחד.
חשוב מאוד לחברה שמתחילים את דרכם במסע האודיופיליה :בעד:

OldMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אוקיי - אז אני היחיד שחושב שאם הסוקר אומר שהמגבר הוא אנגלי אז רוב האנשים מאמינים שהמגבר מיוצר באנגליה - בעוד שהמגבר מיוצר בסין - וזה פרט שולי ולא חשוב...

לא אמרתי שייצור בסין זה טוב או רע.. אני מאמין שצריך לספר את כל הפרטים כמו למשל מה הנתונים הטכניים שלו ...

אז זה רק אני, ושאר המטומטמים בעולם שמפרסמים סקירות מקצועיות ומספרים פרטים שוליים כאלה...

סליחה שנשמתי.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אוקיי - אז אני היחיד שחושב שאם הסוקר אומר שהמגבר הוא אנגלי אז רוב האנשים מאמינים שהמגבר מיוצר באנגליה - בעוד שהמגבר מיוצר בסין - וזה פרט שולי ולא חשוב...
בדיוק כך - ארץ הייצור איננה חשובה כדי פרט שולי וחסר כל ערך.

לא אמרתי שייצור בסין זה טוב או רע.. אני מאמין שצריך לספר את כל הפרטים כמו למשל מה הנתונים הטכניים שלו ...
וצבע,וצורת האריזה,והאם הגיע עם שליח או בכלל הסוקר הלך לחנות וגם סחב אותו,כוס הקפה ששתה או לא ויצרן הקפה וארץ המוצא של הפולים שאולי זה השפיע על מצב הרוח או על האוזן של הסוקר....

אז זה רק אני, ושאר המטומטמים בעולם שמפרסמים סקירות מקצועיות ומספרים פרטים שוליים כאלה...
לפרסם נתונים כמו גם ארץ הייצור לא מעלה ולא מוריד מאיכות הסוקר ו או הסקירה. מוצר טוב ישמע טוב גם אם יוצר בכוכב קריפטון או ולחילופין בעזה. וכנל לגבי מוצר לא טוב. זה שאתה עושה היקש בין המילה אנגלי לארץ היצור זו בעיה שלך - מה הקשר בין ההיקש הלוגי שאתה עושה לבין התוכן של הסקירה כאן, ובכל מקום אחר.

תבין בבקשה: הנתונים וארץ היצור ועוד הרבה מאוד פרטים שקשורים לשיווק של המוצר אין להם כל ערך מבחינת איך המוצר נשמע ו/או וגם מתפקד. הסיבה פשוטה: זה שאת המוצר בנה סיני לא אומר שהוא לא טוב. זה שהמוצר לא מתפקד כיאות לא אומר שבנה אותו סיני.

לגבי נתונים: אין בנתונים כערך שעומד בפני עצמו קשר אמיתי לאיך המוצר נשמע. אין סטנדרט בנתונים ואין הסברים איך ולמה הגיעו למה שכתבו. למיטב ידעתי אין סקירות מקצועיות או חובבניות שמציינות את נתוני היצרן על המוצר יש סקירות שבהם המוצר נכנס למעבדה ונבדק במעבדה ומצרפים גרפים ונתונים והסברים. אני לא מכיר סקירה רצינית שהתעמתה עם נתוני היצרן למעט מקרים (כמו בזו של נמר) שהיו נתונים שעל הנייר מעקמים את האף ובמציאות נשמאו יותר טובים או לפחות לא מעקמים את האף ולכן צויינו.

סליחה שנשמתי.
קודם כל לנשום,בישראל,זה בנתיים בחינם. למרות זאת לא צריך להתנצל. הדיעה שלך טובה והביקורת שלך טובה כמו כל דיעה או ביקורת אחרת ובתנאי שתקח בחשבן שזו עוד דיעה מיני רבות והתורה כבר ניתנה (בהר סיני) לא ניתן לחלק אותה שוב פעם.

מנחם.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
מנחם.............. רק שתי הערות קטנות.
התורה ניתנה פעמיים, בפעם הראשנה משה זרק והשמיד את הלוחות ............ :בכי: אז מי יודע אולי עוד פעם בהמשך.

קריפטון ?............ (lol) ........... אני כבר מזמין כרטיס טיסה לבדוק את תהליכי היצור שם .............. :בורח:

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
התורה ניתנה פעמיים, בפעם הראשנה משה זרק והשמיד את הלוחות ............ :בכי: אז מי יודע אולי עוד פעם בהמשך.
ואללה נכון - אבל האוויר בנתיים בחינם לא?:מבולבל:

שמח על ההומור..

מנחם.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
כן כן פגעת בזה ............. :כל-הכבוד:...(lol)

zionm

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
שאלה לנמר:
איך הוא לעומת המתחרים שלו, כמו האודיולאב למשל, אותו אתה גם מכיר היטב? מה הנקודות העדיפות והחולשות לעומתו?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מדובר בשני מגברים ממשפחות צליל אחרות.
האודיולאב הוא מגבר חם יותר, קצת חלש יותר ועם רזולוציה טובה יותר.
הקמבריג' חזק יותר, מאוזן מאוד, וורסטילי יותר.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
zlonm ונמר,

אני קצת מתפרץ לדיון פה כדי לציין משהו קצת אחר. המכנה המשותף הרחב ביותר לתושבי האי הבריטי זו המסורת. בכל דבר יש להם אלמנטים של מסורת. תור לאוטובוס כמו גם בהפסקת התה של חמש אחה"צ וגם בעולם האודיו.קמבריג'.אודיולאב,קווד,ארקם ועוד לא מעט הם חלק מהמסורת הזו. טבוע עמוק במסורת הבריטית הוא עניין הריבוד החברתי (לא נושא לדיון פה אבל כן קשור לעולם האודיו) במסגרת הזו,למשל,קווד נחשבת לחברה באצולת האודיו קמבריג' נחשבת לקצת יותר מפשוטי העם.

נסו לספר לבריטי ששמעתם רמקול של פרואק או של Mission והוא פשוט נשמע לכם זוועה אודיופילית. הוא יחשוב,ומיד,שאתם לגמרי לא שפויים.

אודיולאב היא,יחסית,חברה בריטית צעירה (נוסדה ב 1983) קמבריג' חברה ותיקה (נוסדה 1968) וגם לזה יש חשיבות מבחינת הפן של המסורת הבריטית.

אפשר לאהוב את זה ואפשר לשנוא את זה או סתם להיות אדיש אבל זה קיים ומאוד משמעותי גם מבחינת הלקוח הבריטי עצמו וגם מבחינת הייחודיות מבחינה סונית - ויש את זה ולא פעם.

מנחם.

danga

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
סקירה נהדרת -כרגיל נמר-כיף לקרוא
אני יכול לומר שכרכשתי את המגבר שלי שמשתייך לאותה משפחת מחיר (שינדאק A06)
העדפתי את השינדאק ,אני חושב שברמת רזולוציה ובמה הוא טוב יותר.
השאר באותה רמת מחיר בעיניי נפךו צהקיימברידג'

OldMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
סקירה נאותה למערכת נאותה...

למי שרצה לברר פרטים על המגבר שהזכרתי...
http://www.6moons.com/audioreviews/audioanalogue/crescendo.html

OldMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
על סגנון שלך אין לי שום ויכוח - כל עוד לקחת את הכדורים בזמן...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור