חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

קיימברידג' אודיו Azur 650a – מגבר משולב במבחן | אודיו וקולנוע ביתי | ביקורות | ראשי

קיימברידג' אודיו Azur 650a – מגבר משולב במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
קיימברידג' אודיו Azur 650a – מגבר משולב במבחן קיימברידג' אודיו Azur 650a – מגבר משולב במבחן

Cambridge Audio Azur 650a הוא הנציג מבית אנגלי בגזרת המגברים המשולבים של סדרות הביניים, כיצד מתמודד המגבר עם מגוון סוגי מוזיקה וכמה טוב מגבר האוזניות הפנימי שלו? ביקורת מגבר.


Cambridge Audio הינה יצרנית אודיו אנגלית ידועה וותיקה בתחום. לאחרונה החלה החברה לעשות שימוש ביחידות הגברה דיגיטליות עדכניות אך לא הפסיקה לייצר מגברים בטופולוגיה טרנזיסטורית. לקיימברידג' יש קו מוצרי נרחב אשר כולל dacים, מגברים משולבים, מגברי פונו ואפילו ליין חדש ומעניין מאוד של רמקולים סטלייטים מיניאטורים ולפחות על פי הביקורות בעולם מצליחים להפיק צליל מרשים מאוד. Cambridge Audio היא יצרנית שמפתחת ומתעדכנת בקצב מרשים מאוד ועם זאת שומרת על מחירים עממיים למדי. היום נדליק אור על אחד ממוצרי החברה.

Cambridge Audio Azur 650a במבחן

נתחיל בעיצוב
מדובר במגבר משולב בעיצוב מאופק למדי כיאה ליצרנית אנגלית. במרכז המכשיר, ממוקם בורר העוצמה בעל נורת ה-led הכחולה שמבציעה על העוצמה המנוגנת. מצידו השמאלי נמצא שני בוררים נוספים אשר מאפשרים לשנות את עוצמת הבס והטונים הגבוהים (התייחסות מורחבת לכך תגיע בסעיפי נקודות הציון לקראת סוף המבחן), כניסת חיבור האוזניות וכפתור ההדלקה של המגבר. מימין לבורר העוצמה בורר הצידוד (balance) ובוררי הכניסות השונות.

Cambridge Audio Azur 650a - ביקורת מגבר משולב
בחלקו האחורי ניתן לראות חיבורים לשני זוגות רמקולים ולחלק אותם לאיזורים (a/b) או להגביר את כולם ביחד. בנוסף ניתן לראות את הכניסות השונות בתצורת RCA ויציאת Pre המאפשרת לשדך למגבר המשולב מגבר הספק חיצוני.

ברמה הטכנית, נספר כי מדובר על מגבר משולב בעל הספק של 75 וואט ב-8 אוהם, אחוזי עיוות של 0.003, היענות לתדר שנעה בין 5 הרץ ועד ל-50 קילוהרץ ויחס אות לרעש מרשים למדי שעומד על 92 דציבל. נתון ה-df אינו מרשים כלל אך בפועל התגלה כנתון מספרי בלבד – לא הרגשנו שהוא מגביל את הביצועים והוא עומד על המספר 100. על מנת להבין יותר את הנתון הזה אפשט בהסבר הכי ברור שיש. בתיאוריה, ככל שהמספר גבוה יותר כך השליטה של המגבר על הרמקול טובה יותר. הייתי מוסיף את המילה "לכאורה". מנסיוני, הנתון הזה לא אומר הרבה אך מה לעשות, צריך לדבר גם על המפרט הטכני.

Cambridge Audio Azur 650a - ביקורת מגבר משולב
מבחן האזנה

אני פותח את המבחן בגזרה הקלאסית ובוחר כרגיל ביצירת הרפרנס שלי Britten - Young Persons Guide to the Orchestra. קטע הפתיחה של היצירה חושף את התזמורת הסמפונית במלואה. אני לא יכול להגיד שזה מושלם, אך כן יכול להעיד כי שביחס למחירו של המגבר, זה בהחלט מרשים. הדינמיות טובה מאוד, הפרדת הכלים טובה עד טובה מאוד והפרופורציות בין הכלים השונים מקבלות ציון עובר +. יש לציין כי האיזון הטונאלי של המגבר מרשים מאוד. גם בהמשך המבחן אתייחס לכך בהחלט. מדובר במגבר מאוזן וזו כבר התחלה מעולה. הוא מצליח להציג תזמורת סימפונית אך יחד עם זאת מציג גם חסרונות שרמקול אחר, אשר יתאים למחירו, לא יחשוף. הפרופורציות בין כלי הנגינה השונים מעט מעורפלות. הכינור והויולה די קרובים אחד לשני מבחינת המשקל כאשר במציאות, הקונטרס בניהם הוא גדול יותר. בנוסף, חסר לי עוד קצת אוויר בין כלי הנגינה השונים מה שפוגע בבמה. מאידך, אהבתי מאוד לשמוע את המגבר הזה כאשר אנו מתמקדים בכלים שונים בסולו, אותם הוא מציג היטב. חליל הפיקולו, בחריפות הטבעית שלו, נשמע נהדר, כלי נשיפה ממתכת גם כן הצליחו לצאת היטב דרך המגבר וזה אומר שהם הוצגו בצורה מפורטת, בפוקוס יוצא מגדר הרגיל, דינמיות נפלאה וטבעיות משכנעת. לעומת זאת, כמו שטענתי, כלי הקשת אינם הרשימו אותי במיוחד כשהם מנגנים יחדיו עם התזמורת במלואה אך כאשר ניגנו "סולו" הצלחתי לדלות את הפרטים החשובים מלבד הפרופורציות בין הויולה לכינור. לעומת זאת, צ'לו וקונטרבס מקבלים ציון גבוה בהרבה כאן. בכלל, הבס שהמגבר המשולב הזה מפיק הוא פשוט משב רוח מרענן בגזרת המחיר הזו.

יצירה מהסוג הזה, מרובת כלים וקשה מאוד לשיחזור, דורשת מהמגבר ביצועים שלרוב לא מקבלים אותם בגזרת המחיר הזו. יחד עם זאת, הרמקול שברשותי אינו סלחן כלל, להיפך, הוא חשפני מאוד ושקוף להפליא. היתרונות הללו חושפים כמה חסרונות של המגבר, אך יש לציין כי הסיכוי שצרכן ירכוש רמקול כמו שלי וישדך לו מגבר כזה הוא נמוך יותר מזניח. למרות זאת, מטרת המבחן הוא לגלות הכל ולכן דרושה "זכוכית מגדלת" כמו רמקולים כאלו אשר מביאים את המוצר לקצה היכולת שלו.

Cambridge Audio Azur 650a - ביקורת מגבר משולב
ManOWar בשיר Warriors Of The World הוא הקטע השני שעולה על מגש התקליטורים ומותיר אותי מופתע למדי מהכוח של המגבר: הוא שולט בהחלט ברמקול. ה- 650A מייצר בס חזק והדוק מאוד אך חסרה לי מעט רזולוציה. זה מתבטא בכך שפגיעת פטיש תוף הרגל בעור אינה ממש מוגדרת וקשה לשמוע את כל הפרטים כמו רעידות מיתר גיטרת הבס. לעומת זאת, התחום הגבוה מפורט מאוד, מהיר כברק ומאוזן. אני מוצא יתרון נוסף והוא בדינמיות בכלל. זה מתבטא בכך שהצליל אינו קורס כשהזמר מצטרף ליצירה, להיפך, הוא מציג הפרדה מעולה ודינמיות יוצאת מהכלל. ברמת האיזון הטונאלי יש לציין כי הצליל אינו משתנה כאשר אני משחק עם העוצמה וחשוב לא פחות, הוא מנגן היטב גם בעוצמה נמוכה. אני לא מכיר הרבה אנשים אשר מאזינים למוזיקת רוק כבד בעוצמה נמוכה, רובם מעדיפים ווליום גבוה על מנת להרגיש או לפחות להתקרב לתחושה של מופע אמיתי. במקרה הזה המגבר הזה יוצא בהחלט גיבור.

Heroes
במוסיקה אלקטרונית, אני בוחר כרגיל ב-Tiesto ביצירה Heroes. כאן אני מגלה בהירות קצת חריגה. המוסיקה האלקטרונית יכולה לחשוף בקלות בהירות או חריפות ממגבר. אבל מצד שני היא אינה מהווה רפרנס מתאים לכך משום שאין כלי טבעי מאחורי הצליל. היכן מוסיקה אלקטרונית כן מהווה רפרנס מצוין? עבור פרמטרים כמו מהירות ואיזון טונאלי. בגזרה הזו, המגבר מהיר מספיק בשביל שאני אתפעל ממנו. רמת הפרטים טובה מאוד, הבס חזק ודומיננטי כיאה למוסיקה אלקטרונית. הוא מסוגל לעמוד בעוצמות גבוהות מבלי להיכנס לעיוות וכמובן, כמו במוסיקת רוק, גם בעוצמה חלשה הוא מצטיין באיזון מרשים מאוד. פחות אהבתי את התחום הגבוה שהרגיש לי מעט חריף, אך המיד המלא וההפרדה המרשימה לוקחים את תשומת הלב מכך.

שני קטעי המוסיקה הללו מאתגרים בהחלט. המגבר עמד בהם בגבורה לדעתי. תחושת החריפות במוסיקה אלקטרונית מעט העכירה את האווירה אך מכיוון שבמוסיקת רוק כבד ושאר הסגנונות לא נרשמה חריפות לא הרחבתי בעניין. למרות זאת, רצוי ואף חובה לבדוק את הנושא הזה במיוחד כאשר מאזינים למוסיקה אלקטרונית.

Cambridge Audio Azur 650a - ביקורת מגבר משולב

Stormy Weather
בגזרת הג'אז, אני בוחר בקטע הרפרנס שלי - Ben Webster בתקליט Stormy Weather. רמת הפרטים בגזרה הגבוה הינה מצוינת כאן. ניתן לשמוע את ההבדל בין פגיעה במרכז המצילה לבין פגיעה בשוליה. אפקט דעיכת הצליל שלאחר המכה נשמע ברור Ben Webster Stormy Weatherוראליסטי. הפסנתר הינו מעט רזה ותאמינו או לא, זה מבורך כאן. ביצירה הזו ובהקלטה הזו הפסנתר לא אמור להישמע שמן ומלא ולכן אני נותן עוד נקודת זכות למגבר על החשיפה הנכונה. אהבתי מאוד לשמוע את הרזולוציה בסולו הקונטרבס ואת האיזון המעולה של המגבר. הבס שלו הדוק מאוד, מהיר מאוד ומגובש. הסקסופון, שהוא גולת הכותרת בתקליט הזה, נשמע לא פחות ממעולה. קיימת נוכחות של נגן בחלל, הוא מגיח ממרכז הבמה. היצירה הזו, שהוקלטה בהופעה חיה, מספרת גם את סיפור הקהל. המגבר אינו ממש מצליח להכניס אותי לתוך הקהל אם כי אני חש שאני יושב מאחור ומקבל את כל ההופעה מלפני בלבד. במילים אחרות, חסרה לי תלת מימדיות שנותנת תחושה של צליל יותר עוטף.

המגבר מציג במה מעולה מקדימה אך הוא אינו מצליח לייצר במה תלת מימדית. מחיאות הכפיים בגזרת ה-ג'אז בהופעה חיה הגיעו מלפני בלבד. הם לא יצאו מגבולות הרמקולים, לא סיפרו לי על עומק בבמה ולא חשתי כי משני צידי קיימים אנשים. אפשר להגיד שהבמה של המגבר ביצירה הזו היתה מעט שטוחה אך בין הרמקולים היא היתה מוגדרת למדי.

הבאה בתור הינה יסמין לוי, הזמרת הישראלית, בשיר No Tengo Lugar בגרסה האקוסטית כמובן. קולה של הזמרת מהווה את העיקר בחלק הזה של המבחן. אני מגלה כמה יתרונות חשובים כבר בדקה הראשונה של השיר. המגבר שולט היטב בתחום המיד ומגלה פרטים רבים בתוך קולה של יסמין לוי. זנ מתבטא במשקל ראוי, תנועת מיתרי קולה המסתלסלים במהירות ומיידיות מרשימה מאוד ודינמיות בכלל. המגבר הזה הצליח לשכנע אותי בקלות שמולי עומדת זמרת אמיתית. בנוסף, הוא אינו מתרגש מהפלייבק מאחוריה. הוא מצליח להציג את קולה היטב מבלי לפספס פרטים מאחור. אהבתי מאוד את העובדה שהוא אינו מגלה שמץ של חריפות ביצירה הזו מה שאפשר לי להגביר את הקול לעוצמות בלתי שפויות מבלי לחשוש מחריכת האוזן. העוצמה הגבירה את החוויה ואת תחושת הנוכחות האנושית שמולי.

מגבר אוזניות פנימי
ברשותי שני זוגות של אוזניות. AKG 540 ו-Grado SR 80 שהיא מבחינתי ולטעמי אוזניה איכותית יותר. מגבר האוזניות של ה- Azur 650a הוא פשוט פנומינלי. מעולם לא שמעתי את ה-SR80 מוציאה בס כזה טוב ומעולם לא שמעתי גבוהים כל כך מפורטים מה-AKG. רמת ההפרדה והדינמיות של מגבר האוזניות הזה מרשימה מאוד, הטבעיות ותלת המימדיות פשוט נפלאה. חובבי האוזניות יהנו מאיכות צליל מעולה שמתקבלת לרוב במגברי אוזניות יעודיים ויקרים במיוחד.

נקודות ציון

חשמל
ההבדלים בין כבל יקר ואיכותי לכבל פשוט יחסית (לא "קנה ובנה") לא היו גדולים כאן אם בכלל. לעומת זאת, הכבל שמגיע עם המגבר לא מהווה הדבר הנכון לחבר. הוא יגלה לנו הפרדה פחות טובה ויפגע גם במהירות ובטבעיות של הצליל. השקעה בכבל טוב ולא יקר תתגלה כצעד חכם.

אקולייזר
Cambridge Audio Azur 650a - ביקורת מגבר משולבלמען האמת, הוא התגלה כלא רע. הייתי בטוח כי נגיעה קלה בו תחריב כל חלקה טובה בצליל. לראשונה בחיי אני מוצא איקולייזר בסיסי של בס וגבוהים, במוצר זול, שאני יכול להמליץ להשתמש בו על מנת לאזן את המערכת. בהחלט כייף היה לגלות את זה.

העמדה ומיקום
יש להניח את המגבר על מעמד יעודי, רצוי מעץ. ספייקים לעומת זאת אינם עושים לו טוב, הוא מגלה מיד צליל רזה וחסר חיים אך מפוקס טיפה יותר. זו אכן פשרה בין פוקוס למשקל אך אני העדפתי את המשקל על פניו.

התאמה לרמקולים
אני משער כי צרכן חובב אודיו שירכוש מגבר בטווח המחיר הזה, יישדך לו רמקולים במחיר דומה. לרוב הם יהיו סלחנים משמעותית וחלק מהחסרונות שציינתי בכתבה לא יהיו קיימים כלל. ברמת השליטה ברמקולים שונים אני יכול להגיד בביטחון שאתם יכולים להסיר דאגה מלבכם. הוא יחזיק כל רמקול שאינו קיצוני בנתונים שלו וכאלה כך או כך, אין הרבה.

בשילוב ה-Lektor 3 של דאלי
במהלך ביצוע הביקורת, שילבתי למגבר רמקול בגזרת מחיר שתתאים לו. מצאתי שחלק נכבד מהחסרונות לא נחשפו דרכו. המטרה העקרית היתה לבדוק את עניין הכינור והויולה במוסיקה קלאסית. הפריעה לי העובדה שהפערים בניהם קטנים מידי. מצאתי שרמקול פשוט יותר וחושפני פחות משלי לא חשף את הקונטרס בניהם ולכן תמצאו את החסרון הזה, אם זה חשוב לכם, גם ברמקולים סלחניים יחסית אך בצורה פחות בולטת משמעותית.

Cambridge Audio Azur 650a - ביקורת מגבר משולב
סיכום

היצרנית הזו מעולם לא שמה את עצמה בפסגת ה- היי אנד ומעולם לא הצהירה כך. היא כן טענה על תמורה מעולה למחיר וזה בדיוק מה שמשדר המגבר הזה. הוא נראה מצוין, בנוי מעולה ונשמע נפלא. יש לו את החסרונות שלו שהתגלו כאשר שידכתי לו את הרמקול האישי שלי שתפקידו הוא לחשוף את מה שלא בטוח תגלו ברמקול הפשוט או "העממי",  לכן, אני יכול לוותר לו על כמה חסרונות כאלה. לעומת זאת, חשתי בחסרון אחד שאינו קשור לרמקול אלא יותר למגבר והוא הפרופורציות בין הכינור לויולה במוסיקה קלאסית. אולי אני מייחס לכך חשיבות גדולה מידי אך עבורי זה ענין מהותי. לכן, אני יכול להגיד שהרזולוציה של המגבר הזה טובה אך לא מצויינת. אני גם לא ממש מצפה ליותר בגזרת המחיר הזו שכן הרמקול שישודך אליו לא תמיד יחשוף זאת בעצמו. בגדול, המגבר הזה מציג הרבה יותר יתרונות מחסרונות והוא בהחלט שחקן נחשב במגרש של המגברים המשולבים בטווח המחיר הזה. הוא אינו מושלם אך הוא בהחלט ראוי ומכבד את השם שמאחוריו.

מחיר: 4,300 ש"ח
אחריות ושירות: אלגזי אודיו

מערכת הבדיקה
רמקולים - consensus audio engineering lightning se
+ Consensus Resonance Technology Spikes
מגבר הספק - pass labs - 350.5
קדם מגבר - audio research reference 3
מקור דיגיטלי - audio analogue MAESTRO cd

אנלוגי:
פטיפון - NOTTINGHAM ANALOGUE - dais
שתי זרועות - Ace Space 9 inch tonearm
שני מעמדים לזרוע נפרדים מהגוף - diy podarm
ראש 1 - ORTOFON cadenza red
ראש 2 - grado gold
תוספות - oyaide MJ-12 + Oyaide STB-MS Vinyl Stabilizers

ארון ציוד - finite elemente pagode master reference heavy duty

כבלים
כבלי רמקול - Consensus Magnetic Field Correction Speaker Cable
אינטרקונקט מקור דיגיטלי - ACOUSTIC ZEN silver reference
אינטרקונקט קדם מגבר למגבר - ACOUSTIC ZEN silver reference
כבלי כח 20 אמפר למגבר כח - cobala sosna - emotion
כבל כח לקדמגבר - cobala sosna - emotion
כבל כח לנגן הדיגיטלי - cobala sosna - emotion
כבל כח מהקיר למפצל החשמל - ACUSTIC ZEN - KARAKTUA

תוספות
מפצל חשמל - oyaide מדגם mtb-6 בעל שני שקעי בריליום, שניים נוספים העשויים פלדיום ושניים מזהב.
הארקה משופרת לקדמגבר -Acoustic Revive RCG-24 GROUND CONDITIONER

אקוסטיקה
כריות ROOMTUNE בפינות שבין התקרה לקיר למניעת גלים עומדים. בקיר מאחורי הרמקולים שני פלטות אקוסטיות מבית ROOMTUNE שמונעות הדהוד בחדר. בקיר מול הרמקולים מותקן דפיוזר של אורלקס.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (20 תגובות פורסמו):

avatar
אביעד 2012-12-03 15:33:40
היה לי את הוורסיה הקודמת שלו לפני מס שנים, מגברים נחמדים סה"כ אבל למה כזה תמחור בארץ? איך אפשר לדבר על תמורה למחיר שמשלמים פרמייה של 100%? -אביעד
avatar
menahem 2012-12-03 15:36:27
אני התחדשתי (לפני כחצי שנה) באחיו הקטן של המגבר שנסקר ה 340A SE. כאשר חיפשתי קורבן לרוקן עליו את חשבון הבנק שלי חיטטתי רגלי אצל כמה קנדידטים ובל המקרים לא האזנתי למגברים אלא דרך שקע האוזניות - בכל המקרים היו אלה... :) :) :) היו אלה גראדו 80I. בגיזרה הזו של מגבר סף כניסה לא יקר ומגבר אוזניות ממש מעולה (מצטרף לדברי נמר בסקירה) זוהי גם מציאה וגם מאוד נדיר בתחום המחיר והיישום הזה. נמר, לא ציינת את זה שבל ליין מגבריי Azure של Cambridge - Audio יש כניסה 1/8 אינצ' עבור מכשירי שמע ניידים (אי...פוד וכו) מנסיוני המאפייני הסאונד של המגבר לא משתנים כשאר מחברים אליו מכשיר ניד דרך הכניסה הזו,כמובן שתלוי במקור ובאיכות הקבצים שבו. Cambridge - Audio הם יצרן ותיק בתחום,מעבר לעניין המחור מאחורי המגברים שלהם,ובעיקר מאחורי סידרת Azure מסתובבת תפיסת עולם שבאה לידי ביטוי בתיכנון והביצוע של המגברים. ל Cambridge - Audio יש אופי ייחודי ליצרן הזה אני מאוד התחברתי אליו על שלל היתרונות והחסרונות שלו - אבל אני משוחד שכן אני מאוד מחבב את יצרני האודיו האנגלים. המגבר הזה,ומשפחת Azure בכלל, היא בעלת גוון צליל מאוד אנגלי מה"ענף" של Cambridge - Audio וכבר הרבה מאוד שנים. לגבי האקולייזר הפנימי (כפתורי הבאס והטראבל): 1. לאלה,כמוני,ששונאים את עצם המצאותם במגבר הנסקר,גם באחיו החלש יותר, ולמיטב זכרוני בכל סידרת Azure יש בחזית המגבר כפתור מעקף. לפי דברי ההסבר,ולפי האוזן[!!!], הכפתור הזה באמת עוקף את מעגלי ההגברה של האקולייזר וכשהוא פועל יש שיפור סוני שמיע - לפחות מניסיוני. 2. אם מסתכלים ב Spec של המגבר רואים נתון מעט תמוהה לגבי כפתור הטראבל. הנתון שם מדבר על הגברה של כ 6 די.בי ב 20 קילו הרץ. אכן מעט לא סטנדרטי אבל במעט מעט הפעמים שהשתמשתי בכפתור הזה הוא באמת מצליח להדגיש את הגבוהים אבל שמור,מאוד הדוק,על האופי הסוני של המגבר עצמו. כאמור אני לא סובל,בד"כ,את נכחותם של האקוליזרים האלה אבל אם כבר יש לפחות שלא יזיק וישמור על האופי הסוני של המגבר,שכאמור הוא מאוד Cambridge - Audio ובזה הם הצליחו. מנחם.
avatar
partner11 2012-12-03 17:09:49
יופי של כתבה לפי התיאור יש לו הרבה מתחרים עדיפים בגזרת המחיר הזה?!
avatar
ברקצ 1970-01-01 02:00:00
לטעמי ולמיטב ידיעתי , אין לו הרבה מתחרים עדיפים בגזרת המחיר הזו - יש מעט מתחרים במחיר הנ"ל , והנפוצים שבהם (נאד, רוטל, אודיולאב, היפנים למיניהם) לטעמי נופלים ממנו ביכולתם. במחיר הנ"ל יש עד כמה שאני אישית שמעתי רק כמה מוצרים של יצרניות סיניות (כמו השינדק שהיה לי) שיכולים להשתוות או לעלות עליו. דרך אגב בגזרת המחיר הגבוהה קצת יותר , ב 7,500 ש"ח, יש לקיימברידג' מגבר משולב 840A, שהוא כבר קוטל ענקים אמיתי. שמעתי אותו מניע בהצלחה רמקולים תובעניים כמו הגאמוט למשל. היה מעניין לקרוא עליו סקירה בהזדמנות.
avatar
rubik 1970-01-01 02:00:00
תודה על הסקירה,בהחלט מגבר מעניין,אם היו מוסיפים לו גם dac פנימי,הוא כנראה היה מגבר השנה,לדעתי. ד"א נמר,שפו על סקירה-נון-הי-אנד,תפורה לאנשים כמוני,שמחפשים להתחיל מאיפהשהו,שלא תבין לא נכון,כיף לקרוא סקירות על מוצרים סופר יקרים,אני גם לומד מכך,אבל לרכישה אישית שלי,סקירה כמו זו מעילה יותר.
avatar
OldMan 1970-01-01 02:00:00
התכוונתי לקנות את המגבר לפני מספר שבועות.. החברה אנגלית - אבל איפה מיוצרים המגברים?? (צין צין...) אני ממליץ לכם לבדוק את המגברים של AUDIO ANALOGUE אצלי הם משודכים גם לקדמיים וגם לאחוריים והחיוך לא נס מלחיי...
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
איפה מיוצרים המגברים?? בסין - וזה כבר מזמן לא משהו בזוי -- כמה אי..פון ואי.. אחרים אפל מכרו??? מנחם
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
החברה אנגלית - אבל איפה מיוצרים המגברים?? (צין צין...) אני ממליץ לכם לבדוק את המגברים של AUDIO ANALOGUE אצלי הם משודכים גם לקדמיים וגם לאחוריים והחיוך לא נס מלחיי...\ והיכן מיוצרים 80% ממכשירי החשמל בעולם.....בסין כמובן. האם זה אומר שהם גרועים לא בטוח! לגופו של עניין סקירה טובה מאוד,עם שימת דגש גם על פרטים לא מחמאים במיוחד. חשוב מאוד לחברה שמתחילים את דרכם במסע האודיופיליה :בעד:
avatar
OldMan 1970-01-01 02:00:00
אוקיי - אז אני היחיד שחושב שאם הסוקר אומר שהמגבר הוא אנגלי אז רוב האנשים מאמינים שהמגבר מיוצר באנגליה - בעוד שהמגבר מיוצר בסין - וזה פרט שולי ולא חשוב... לא אמרתי שייצור בסין זה טוב או רע.. אני מאמין שצריך לספר את כל הפרטים כמו למשל מה הנתונים הטכניים שלו ... אז זה רק אני, ושאר המטומטמים בעולם שמפרסמים סקירות מקצועיות ומספרים פרטים שוליים כאלה... סליחה שנשמתי.
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
אוקיי - אז אני היחיד שחושב שאם הסוקר אומר שהמגבר הוא אנגלי אז רוב האנשים מאמינים שהמגבר מיוצר באנגליה - בעוד שהמגבר מיוצר בסין - וזה פרט שולי ולא חשוב... בדיוק כך - ארץ הייצור איננה חשובה כדי פרט שולי וחסר כל ערך. לא אמרתי שייצור בסין זה טוב או רע.. אני מאמין שצריך לספר את כל הפרטים כמו למשל מה הנתונים הטכניים שלו ... וצבע,וצורת האריזה,והאם הגיע עם שליח או בכלל הסוקר הלך לחנות וגם סחב אותו,כוס הקפה ששתה או לא ויצרן הקפה וארץ המוצא של הפולים שאולי זה השפיע על מצב הרוח או על האוזן של הסוקר.... אז זה רק אני, ושאר המטומטמים בעולם שמפרסמים סקירות מקצועיות ומספרים פרטים שוליים כאלה... לפרסם נתונים כמו גם ארץ הייצור לא מעלה ולא מוריד מאיכות הסוקר ו או הסקירה. מוצר טוב ישמע טוב גם אם יוצר בכוכב קריפטון או ולחילופין בעזה. וכנל לגבי מוצר לא טוב. זה שאתה עושה היקש בין המילה אנגלי לארץ היצור זו בעיה שלך - מה הקשר בין ההיקש הלוגי שאתה עושה לבין התוכן של הסקירה כאן, ובכל מקום אחר. תבין בבקשה: הנתונים וארץ היצור ועוד הרבה מאוד פרטים שקשורים לשיווק של המוצר אין להם כל ערך מבחינת איך המוצר נשמע ו/או וגם מתפקד. הסיבה פשוטה: זה שאת המוצר בנה סיני לא אומר שהוא לא טוב. זה שהמוצר לא מתפקד כיאות לא אומר שבנה אותו סיני. לגבי נתונים: אין בנתונים כערך שעומד בפני עצמו קשר אמיתי לאיך המוצר נשמע. אין סטנדרט בנתונים ואין הסברים איך ולמה הגיעו למה שכתבו. למיטב ידעתי אין סקירות מקצועיות או חובבניות שמציינות את נתוני היצרן על המוצר יש סקירות שבהם המוצר נכנס למעבדה ונבדק במעבדה ומצרפים גרפים ונתונים והסברים. אני לא מכיר סקירה רצינית שהתעמתה עם נתוני היצרן למעט מקרים (כמו בזו של נמר) שהיו נתונים שעל הנייר מעקמים את האף ובמציאות נשמאו יותר טובים או לפחות לא מעקמים את האף ולכן צויינו. סליחה שנשמתי. קודם כל לנשום,בישראל,זה בנתיים בחינם. למרות זאת לא צריך להתנצל. הדיעה שלך טובה והביקורת שלך טובה כמו כל דיעה או ביקורת אחרת ובתנאי שתקח בחשבן שזו עוד דיעה מיני רבות והתורה כבר ניתנה (בהר סיני) לא ניתן לחלק אותה שוב פעם. מנחם.
avatar
efi1965 1970-01-01 02:00:00
מנחם.............. רק שתי הערות קטנות. התורה ניתנה פעמיים, בפעם הראשנה משה זרק והשמיד את הלוחות ............ :בכי: אז מי יודע אולי עוד פעם בהמשך. קריפטון ?............ (lol) ........... אני כבר מזמין כרטיס טיסה לבדוק את תהליכי היצור שם .............. :בורח:
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
התורה ניתנה פעמיים, בפעם הראשנה משה זרק והשמיד את הלוחות ............ :בכי: אז מי יודע אולי עוד פעם בהמשך. ואללה נכון - אבל האוויר בנתיים בחינם לא?:מבולבל: שמח על ההומור.. מנחם.
avatar
efi1965 1970-01-01 02:00:00
כן כן פגעת בזה ............. :כל-הכבוד:...(lol)
avatar
zionm 1970-01-01 02:00:00
שאלה לנמר: איך הוא לעומת המתחרים שלו, כמו האודיולאב למשל, אותו אתה גם מכיר היטב? מה הנקודות העדיפות והחולשות לעומתו?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
מדובר בשני מגברים ממשפחות צליל אחרות. האודיולאב הוא מגבר חם יותר, קצת חלש יותר ועם רזולוציה טובה יותר. הקמבריג' חזק יותר, מאוזן מאוד, וורסטילי יותר.
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
zlonm ונמר, אני קצת מתפרץ לדיון פה כדי לציין משהו קצת אחר. המכנה המשותף הרחב ביותר לתושבי האי הבריטי זו המסורת. בכל דבר יש להם אלמנטים של מסורת. תור לאוטובוס כמו גם בהפסקת התה של חמש אחה"צ וגם בעולם האודיו.קמבריג'.אודיולאב,קווד,ארקם ועוד לא מעט הם חלק מהמסורת הזו. טבוע עמוק במסורת הבריטית הוא עניין הריבוד החברתי (לא נושא לדיון פה אבל כן קשור לעולם האודיו) במסגרת הזו,למשל,קווד נחשבת לחברה באצולת האודיו קמבריג' נחשבת לקצת יותר מפשוטי העם. נסו לספר לבריטי ששמעתם רמקול של פרואק או של Mission והוא פשוט נשמע לכם זוועה אודיופילית. הוא יחשוב,ומיד,שאתם לגמרי לא שפויים. אודיולאב היא,יחסית,חברה בריטית צעירה (נוסדה ב 1983) קמבריג' חברה ותיקה (נוסדה 1968) וגם לזה יש חשיבות מבחינת הפן של המסורת הבריטית. אפשר לאהוב את זה ואפשר לשנוא את זה או סתם להיות אדיש אבל זה קיים ומאוד משמעותי גם מבחינת הלקוח הבריטי עצמו וגם מבחינת הייחודיות מבחינה סונית - ויש את זה ולא פעם. מנחם.
avatar
danga 1970-01-01 02:00:00
סקירה נהדרת -כרגיל נמר-כיף לקרוא אני יכול לומר שכרכשתי את המגבר שלי שמשתייך לאותה משפחת מחיר (שינדאק A06) העדפתי את השינדאק ,אני חושב שברמת רזולוציה ובמה הוא טוב יותר. השאר באותה רמת מחיר בעיניי נפךו צהקיימברידג'
avatar
OldMan 1970-01-01 02:00:00
סקירה נאותה למערכת נאותה... למי שרצה לברר פרטים על המגבר שהזכרתי... http://www.6moons.com/audioreviews/audioanalogue/crescendo.html
avatar
OldMan 1970-01-01 02:00:00
על סגנון שלך אין לי שום ויכוח - כל עוד לקחת את הכדורים בזמן...
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
כאשר עושים השוואה בין שני מגבירים לא מסתכלים על רמת מחירם בישראל כולם יודעים שהסוכנים מרוויחים הרבה, קודם צריך לבדוק כמה עולה באירופה ולהשוות עם מגבר אחר באותו גזרת מחירים. לדוגמא מישהו כתב האם אפשר להשוות בין אודיו לאב לבין המגבר הנסקר קמברידז' אודיו, התשובה היא בהחלט לא, אין מה להשוות האודיו לאב עולה 750 פואנד לעומת הקמברידז' עולה 350 פואנד. אחרת אם נשווה מוצרים ובמיוחד ענף הסטיראו עבור מוצרים שנמכרים בארץ אז לא נגיע להשוואה נכונה. לציין דבר חשוב המגבר הנסקר מתומחר ב 4300 שקל בעת הקניה יש הנחה וכולם יודעים אבל במקביל יש את מגבר הקריק שעולה 4300 שקל שהוא הרבה יותר טוב ואפילו אין מה להשוות. ולמי שחושב שהוותק של החברה הוא משמעותי וזה לא נכון, דוגמא תסתכל על חברות היי טק גדולות, ישנם הרבה חברות התחילו דרכם בשנות ה 90 ועוד בשנות ה 2000, אך החברות הצעירות יותר מוצלחות יותר באותו תחום ויש גם חברות ישנות גם כן מוצלחות עוד יותר. הכל תלוי במידת ההשקעה.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: