עולם האודיו כעולם המחשבים?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לאחרונה יוצא לי לקרוא המון פוסטים באודיו דו ערוצי שמדברים על הקידמה. מה הולך לצאת, מה שיפרו, כמה ביט, סטרימר, DAC, מפענח, אפסמפלינג, יצא צ'יפ חדש, קובץ אודיו חדש, תוכנה חדשה, ואחרי יום עוד אחת, אחרי חצי שעה יצאה מתחרה שהטוענים שהיא טובה יותר, אחרי חצי דקה עוד ממיר יצא לשוק והפעם שהוא מנגן את הקבצים ישר מהרשת ועושה המרה ל-TTRY ואפילו ל-Z.I.B.I והוא מתחרה בנגן דיגיטלי של 25K דולר, ועוד תוכנה, ועוד חומרה, ועוד עידכון מהאינטרנט, וצריך להגדיר, לסנכרן, להגדיר שוב, לעדכן ובסוף מקבלים סאונד שדומה להוא הישן שפשוט חיברנו לקדמגבר והכל היה ורוד!

וואי, קר לי. מאוד!

כיום, בשביל לשמוע מוסיקה שמבחינת האיכיות אתה צריך להיות טכנאי מחשבים, מומחה אינטרנט, להכיר 200 סוגי קבצים ועדכונים, להיות עם היד על הדופק כי כל פעם יוצאת גרסה חדשה שמתקנת את מה שהקודמת לא עשתה טוב.

לאט לאט הטכנולוגיה והקדמה הצליחה לקרר גם את התחום המאוד שמרני והמוסיקה הפכה להיות עוד יום מול המחשב. לאט לאט במקום לשמוע דיסק מהתחלה עד הסוף נשמע את ג'וני קש יחד עם דפנה ערמוני, אוטוטו נהיה עדים לטכנולוגיה חדשה שבעזרת נוכל לוותר על כלים מסויימים שהוקלטו "תוריד ת'ערוץ של התופים, נהפוך אותה לגרסה אקוסטית"!, והמוסיקה תתנגן משרת אינטרנט שנשלם שכירות על השימוש.

איזה דיכאון, אוטוטו גם אני אצטרך לדעת את כל המושגים ולהתעדכן בטכנולוגיה ומה חדש, ומה יצא, ועוד קובץ, ועוד עדכון {ויהיו המון} וקינפוגים וסינכורונים. וואי!

מה יהיה? האם עוד מעט נמליץ על איבורי מחשבים ונעשה השואות בין וינדוס לויסטה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חחחחחחחחח. נו אתה מבין? עכשיו בכלל קר לי.:D

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
תחבק איזה פנטיום 4, יהיה לך מאד חם :D

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כל מה שאתה צריך (ודרך אגב תמיד היית צריך), זה הרבה/ מספיק כסף כדי לקנות את המוצרים שהחכמים והחכמולוגים מייצרים בשביל אידיוטים (כמוני למשל) שצריכים בסופו של דבר רק ללחוץ על PLAY.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נמר, קודם כל שים תקליט שחור וגדול על המכונה העתיקה שלך והירגע.
לפחות בתחום המוזיקה האדם הקדמון עולה על ההומו דיגיטיטיס.

אחרי כן, צריך להבדיל בין הטכנולוגיה הדיגיטלית ככלי להשמעת מוזיקה לבין כל הטררם המסחרי מסביב, שנועד למכור מוזיקה, תוכנות וכיו"ב, ושמצליח לגרור מסביבו רבים וטובים.

לפני קצת פחות מחודש טלפן אליי איש מקצוע רציני ושאל אותי אם יש לי סטרימר.
- מה זה?
תוכל לאחסן שם את כל הדיסקים שלך.
- למה?
לחסוך מקום.
- זה בסדר, יש לי מספיק מקום.
העניין הוא שבלחיצת אצבע תוכל להגיע לכל תקליטור.
- אני דווקא אוהב לעמוד מול התקליטורים, לשלוף אחד מהם, לעלעל בחוברת המצורפת, להסתכל בתמונות.
אבל...
- סליחה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כל מה שאתה צריך (ודרך אגב תמיד היית צריך), זה הרבה/ מספיק כסף כדי לקנות את המוצרים שהחכמים והחכמולוגים מייצרים בשביל אידיוטים (כמוני למשל) שצריכים בסופו של דבר רק ללחוץ על PLAY.

רק PLAY???!!!

רגע. לא צריך לקנפג, להוריד תוכנה, לקנות מחשב, DAC, אינטרנט, ללמוד את סוגי הקבצים, לסנכרן ולהתעדכן במה חדש כל רבע שעה?

וזה בדיוק מה שאני אומר.

שומעים מוסיקה מהמחשב, לא מחזיקים שום מדיה ביד ממש מנוקר וקר. אני לא אוהב את זה אבל לא מתכחש לזה, אני חושב שגם התוצאות דרך הבלבול מוח הזה הן לא רעות בכלל, אולי אפילו טובות ואולי מעולות. הן יכולות {על פי עדיות} להתחרות או להשתוות לנגן CD איכותי מדופלם ויכול להיות בהחלט שלא תהיה לי ברירה ואצטרך לשלב מערכת כזו אצלי בסטאפ. אבל עדיין אני חושב שהאודיו מפספס את הפואנטה והפואנטה היא טיפה נשמה בתוך התחביב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, קודם כל שים תקליט שחור וגדול על המכונה העתיקה שלך והירגע.
לפחות בתחום המוזיקה האדם הקדמון עולה על ההומו דיגיטיטיס.

אחרי כן, צריך להבדיל בין הטכנולוגיה הדיגיטלית ככלי להשמעת מוזיקה לבין כל הטררם המסחרי מסביב, שנועד למכור מוזיקה, תוכנות וכיו"ב, ושמצליח לגרור מסביבו רבים וטובים.

לפני קצת פחות מחודש טלפן אליי איש מקצוע רציני ושאל אותי אם יש לי סטרימר.
- מה זה?
תוכל לאחסן שם את כל הדיסקים שלך.
- למה?
לחסוך מקום.
- זה בסדר, יש לי מספיק מקום.
העניין הוא שבלחיצת אצבע תוכל להגיע לכל תקליטור.
- אני דווקא אוהב לעמוד מול התקליטורים, לשלוף אחד מהם, לעלעל בחוברת המצורפת, להסתכל בתמונות.
אבל...
- סליחה?

(Y) האמת שזה בדיוק מה שעשיתי, הנחתי תקליט על הפטיפון ונרגעתי מעט.

אהבתי את הפוסט.(ורד)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני זוכר שעברו מהתקליט ל CD, היו אותן טענות של איבוד הנשמה והכיף.
הטענות היו שאיבדנו את החוויה של הקרטון הגדול עם ה INSERT הגדול ועוברים לדברים הקטנים והמתכתיים האילו....
אני מני שבעוד כ - 20 שנים, כשהמוסיקה תתנגן דרך האוויר מאיזה נגן וירטואלי היכן שהוא רחוק, יהיו רבים שיבכו את אובדן הסטרימרים ולכתם בלי שוב של הזכרון במחשב באישי.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
נכון רוזי אבל היו גיבויים רבים לטענות הללו וגם היום אם תשווה בין נגן לפטיפון באותה רמת מחיר ואפילו לרעת הפטיפון תגלה שהפטיפון נשמע טוב יותר ואמיתי עם מלא חיים בהשוואה לנגן.(אתה זוכר ג'יטר,רוחב פס,שימוש בגבישים זולים,opamp פשוטים שהרגו את הסאונד וכו')

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אתה מצלם עם מצלמה אנלוגית או דיגיטלית?
יש לך מסך שטוח או CRT?
...

גם אודיו מתפתח, וזה לא רק לכיוון mp3

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל.
עדיין את התמונות בפורמט בינוני או גדול מצלמים עם אנלוגי. דהיינו, שאתה רוצה באמת לצלם אתה עדיין לא יכול לברוח מהאנלוגי.

המערכות שלנו {להבדיל ממסכים} הן עדיין לא דיגיטליות. כל עוד אין תחליף לרמקול היא לא יכולה להיות דיגיטלית מהתחלה עד הסוף.

בגדול התחרות היא לא מול הפטיפון, הוא יקבור גם את הסטרימרים כמו שקבר הרבה טכנולוגיות לפניו. התחרות היא עם המדיה באופן כללי. וגם לנגן ה-CD ישארו חסידים גם בעוד 30 שנה.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נכון רוזי אבל היו גיבויים רבים לטענות הללו וגם היום אם תשווה בין נגן לפטיפון באותה רמת מחיר ואפילו לרעת הפטיפון תגלה שהפטיפון נשמע טוב יותר ואמיתי עם מלא חיים בהשוואה לנגן.(אתה זוכר ג'יטר,רוחב פס,שימוש בגבישים זולים,opamp פשוטים שהרגו את הסאונד וכו')
95% מהפטיפונים שאז השתמשו בהם היו מחרשות (לעומת מה שיש היום).
כל CDP פשוט היום, נשמע טוב מרוב הפטיפונים של אז.
ד"א, גם היום, אני אישית לא בטוח שבהשקעה מסויימת, ובהינתן המדיה הנכונה הפטיפון טוב מה CDP (תראה איך משה מתערער בדעתו :rolleyes:)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
משה לא התערער בדעתו בגלל שה-CD טוב יותר. עד היום הוא בעצמו טוען שהבעיה שלו עם פטיפון היא המחסור במוסיקה מה שהביא אותו להאזין למוסיקה עד תקופה מסויימת.

עם כל הכבוד לנגנים דיגיטלים {ועברו אצלי לא מעט} אף אחד מהם לא ניגן כמו הפטיפון. נוסיף לרשימה את הקוזמה שאין שום נגן דיגיטלי שמסוגל להתמודד איתו בשום פרמטר {גם לא שקט ונקיון}.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
גם בהקלטות טובות?

גם.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מיכאל.
עדיין את התמונות בפורמט בינוני או גדול מצלמים עם אנלוגי. דהיינו, שאתה רוצה באמת לצלם אתה עדיין לא יכול לברוח מהאנלוגי.

המערכות שלנו {להבדיל ממסכים} הן עדיין לא דיגיטליות. כל עוד אין תחליף לרמקול היא לא יכולה להיות דיגיטלית מהתחלה עד הסוף.

בגדול התחרות היא לא מול הפטיפון, הוא יקבור גם את הסטרימרים כמו שקבר הרבה טכנולוגיות לפניו. התחרות היא עם המדיה באופן כללי. וגם לנגן ה-CD ישארו חסידים גם בעוד 30 שנה.

נמר, דיעותינו חלוקות קשות.
את העובדה שהסיגנל נהיה בסוף אנאלולי אפשר לייחס לכל מדיה שהיא. גם במסכים וגם במצלמות דיגיטליות - בסופו של דבר האות עובר מביטים לקרני אור. זה חסר משמעות לדיוננו.

בנוסף לכך, לדעתי ההבדל בין פטיפון לדיסק הוא הרבה יותר משמעותי מאשר דיסק לסטרימר. הסיבה היא פשוטה - הערך "הרומנטי" של דיסק הוא קטן יותר כי הוא שווה רק את הנייר. פטיפון, לעומת זאת, גם *נשמע* אחרת.
לסטרימרים אין שום נחיתות טכנולוגית לעומת מדיה דיגיטלית אופטית. וגם אם עדין תמצא נחיתות, היא בוודאי תיעלם בשנים הקרובות. לא הדין לגבי פטיפון.
לפיכך, פטיפון ישרוד אך הדיסקים לעומתו, אינם משמרים שום דבר למעט עטיפות הפלסטיק. לכן, לדעתי, אין להם כבר זכות קיום.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מתן.

אהבתי את ההסבר. יש משהו במה שאתה אומר.

למרות זאת יש לי לא מעט דיסקים שיש להם המון ערך סנטימנטלי {ואני בטוח שלא רק לי}. חלקם חיפשתי בנירות עוד לפני עידן האינטרנט, חלקם רכשתי במקומות מסויימים והעטיפה שלהם מזכירה לי נשכחות. בחלקם יש חתימה של האמן עצמו וכולם נשמעים לי נהדר.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
95% מהפטיפונים שאז השתמשו בהם היו מחרשות (לעומת מה שיש היום).
כל CDP פשוט היום, נשמע טוב מרוב הפטיפונים של אז.
ד"א, גם היום, אני אישית לא בטוח שבהשקעה מסויימת, ובהינתן המדיה הנכונה הפטיפון טוב מה CDP (תראה איך משה מתערער בדעתו :rolleyes:)

תיקון טעות, מר רוזי 1. לרגע לא טענתי שמעמדו של הפטפון בסולם השמיעה האבסולוטי התערער בשל המדיה הדיגיטלית, תהיה טובה ככל שתהיה. כל טענתי היא שיש נגנים שנשמעים טוב ומאפשרים לי להקשיב למוזיקה מן הדור האחרון. סה טו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור