tube

• פותח הנושא diz1
  • פורסם בתאריך

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
למי שמתעסק בציוד שפורפרתי בטוח שירצה מתישהו לחפש חלופות לשפופרות הפשוטות שאיתם המכשיר נקנה.
מקום טוב להתחיל להבין מה יש ומי נגד מי זה בלינק הבא:
http://www.audioasylum.com/audio/faq/joes-tubes.html#12AU7
זה כמובן מבוא של מבוא ויש עוד הרבה דוגמאות אחרות וטובות כמו ויותר.

(אני מבין איזה 6922 , שיש לי כיום ,אני רוצה לבדוק ולשדרג ל 7308. השאלה היא עלות מול איכות בפועל של השפופרת ומה תהיה ההשפעה על הצליל. בקיצור סיפור שהוזל באחרונה בעקבות שער הדולר)

נערך לאחרונה ב:

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אבל
הרשימה של הבחור בהודעה הקודמת די בסיסית ומובנת.
"האמת" היא טיפה אחרת.
לאחר אי אלו ניסיונות (עשרות)
הלכתי על הרשימות של מילוס מסרביה שלטעמי , ניסוני - הרבה יותר מדבר אלי ולא בגלל שחלק מהשפופרות- איזוטריות יותר.
אז עבור אילו שמידי פעם פונים אלי עם שאלות לניסיוני המוגבל בסוגי שפופרות מסוימים, על פי ניסיוני אין בכלל משהו שמתקרב ל12AU7 מקופנהגן (אחרי המון שנים של חיפושים מצאתי סטוק כזה חדש לגמרי ) ולגבי ה ECC83 הכי אני מתחבר זה לVALVO המבורג שנות 50.
אז אם אתם מוצאים כאילו באיביי (VALVO זה קל למצוא, קופנהגן מאוד נדיר) וזה לא עולה מאוד יקר (לא מאוד אוהב לשלם עבור הקטנות הללו מעל 100$ ) שווה לנסות.
שווה לנסות גם מהמשך הרשימה של מילוס ולמי שיש שאלה- שינסה לפנות אליו. הוא באמת יודע.

http://db.audioasylum.com/cgi/m.mpl?forum=tubes&n=158636&highlight=mdjukic99@yahoo+com&r=&session=

http://db.audioasylum.com/cgi/m.mpl?forum=tubes&n=168775&highlight=mdjukic99@yahoo+com+12ax7

נערך לאחרונה ב:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
לא הכל כאן תורה מסיני. זה ממש תלוי במעגל.
לגבי ECC88, ההמלצות שלי הם ה-CCA של SIEMENSו ו-E88CC של TELEFUNKEN. אחר כך באות RED PRINT VALVO ו-AMPEREX USA, מסוג E88CC/6922.

הבעיה עם רוב המשפחה של 6DJ8, שאלה שנשמעות טוב, מאוד מאוד יקרות.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ברור שלא הכל תורה מסיני וזה תלוי במכשיר ואפילו בסטאפ ואפילו ברמקולים במיוחד אם הם מאוד נצילים.
לי יש כיום את הסימנס CCA מהשנים הטובות של אותו ייצור.
למרות זאת אני יודע איזה 7308 אני אנסה.
התוצאה? שאלה טובה.

בכל זאת למרות שיש הבדלים וגורמים אחרים שמתערבים- מצאתי את הרשימה של מילוס (ויש לי חצי תריסר מכל סוג שם ) נכונה עבורי במגוון המכשירים שבדקתי אם זה פרה פוור אינטגריטיד או פונו

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
באופן כללי, משתדל להמנע מ-ECC88. לא השפופרת האהובה עלי.

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
קודם כל שרשור מעניין.

לפי הרשימה של מילוס אלקטרו הרמוניקס לא מופיע - או לא מומלץ ?
ברשותי PRE של CARY SLP03 ישנן 4 מנורות שניים לכל צד 12AU7- אלקטרוהרמוניקס

אני שוקל שידרוג למנורות....איזה שיפור יתנו המנורות "הנחשבות" ? מה עלי לצפות ?

מכל מלמדי השכלתי......אודה על תשובותיכם.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מה חסר לך? אולי לא חסר כלום.
מההבנה שלך מה חסר לך יהיה יותר קל להתקדם.
האלקטרוהרמוניקס הם שפופרות עדכניות שהרבה חברות הגברה שפופרתיים משתמשות בהם לא בגלל שהם מדהימות אלא בגלל שניתן להתבסס על סטוק ולא לחפש ברחבי הגלובוס את "נרקיס הביצה".
בתכלס תראה הרבה אנשים משנים אותם למשהו אחר. למה?
כל אחד ותשובותיו.

אם אין לך שום ניסיון, תמצא מישהו בסביבתך שישאיל לך שפופרות מתאימות ותשמע מה זה עושה.

נערך לאחרונה ב:

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
קודם כל שרשור מעניין.

לפי הרשימה של מילוס אלקטרו הרמוניקס לא מופיע - או לא מומלץ ?
ברשותי PRE של CARY SLP03 ישנן 4 מנורות שניים לכל צד 12AU7- אלקטרוהרמוניקס

אני שוקל שידרוג למנורות....איזה שיפור יתנו המנורות "הנחשבות" ? מה עלי לצפות ?

מכל מלמדי השכלתי......אודה על תשובותיכם.

זה מאוד אישי, אני בזמנו החלפתי את ה12AU7 למולרדים והשיפור גדול. (אבל יקר)
http://cgi.ebay.com/MULLARD-12AU7-C...ryZ73377QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
ואני ברבע השקעה מחליף את הקבלים ל-MUNDORF. דיווח בקרוב...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני פחות אהבתי את מתחבר לשפורפרות של מולארד, תמיד העדפתי RCA NOS הן אמנם נחשבות ל"פחות טובות" אך הן דינמיות יותר לטעמי.

יצא לי כמה פעמים להחליף מנורות יחד עם חברי עופר קרטה על הקדם שלו {יוניסון מיסתורי 1} ובנוסף על המגבר שלו {מבניה עצמית מבוסס JM 70} ותמיד הרגשתי כאשר ניגנה שם מולארד. היא הייתה מאוד מוסיקלית ומפורטת אך היה לה מחסור במשקל.

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
תודה על תשוביתכם.....אבל התחמקתם..למה שידרגתם ? איזה שיפור קיבלתם ? גוון הצליל משתנה ? זה כמו להחליף כבלים ?....בבקשה אל תחסכו בתיאורים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה יותר מכמו להחליף כבלים.

החלפת המנורה משפיעה מאוד על הצליל עד כדי כך שלא תכיר את המערכת.

מה חסר לך שאתה רוצה להחליף מנורה?

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
"נחשבות": טלפונקן, מולארד, ברימאר, RCA, מאזדה, פיליפס GE
לא כל מנורה מתאימה לכל מגבר
מניסיוני, טלפונקן נתנו תמיד שילוב נכון של ביצועים מול התאמה מול כסף.
מניסיוני ההבדל בין מנורות NOS ובין עכשוויות הן במיד יותר עשיר ופחות שטוח, בסים עדיפים (פירוט, שליטה וירידה) ותדרים גבוהים מעודנים, GRAIN, פרטים ובמת צליל גם. שוב: זה לא תמיד כך, יש מגברים מודרניים ש"מעדיפים" מנורות עכשוויות.
ההבדל בין מנורות NOS ובין עצמן הן ברמת ה-GAIN, ובתכונות הנ"ל. ההשוואה לכבלים בהחלט יש בהב משהו. גם כאן, לפעמים ההבדלים קטנים ולפעמים דרמטיים.
מה יצא מכל זה? לך תנסה
וגם תקרא: http://www.soundstage.com/tubeor/tube2.htm
לי יש טלפונקן, RCA וברימאר

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
למה שידרגתי?.... נו למה?
כי רציתי יותר טוב.
השיפורים הם מאוד משמעותיים ובאופן כללי לא פחותים משיפורים של כבלים.
גוון הצליל משתנה, הדינמיות, ריצפת הרעש , הבמתיות,,,למעשה כמעט כל פרמטר בצליל למעט:
מגבר SET לא יצליח פתאום לדחוף איזה רמקול עם נצילות בינונית. אל תצפה לשינויים כאילו.
קשה לייעץ כפי שאתה מבקש ובמיוחד על רקע זה שלא הגדרת מה המערכת שלך , מה לא טוב , מה טעמך ועוד ועוד וגם עוד.

לגבי מולרד- זה שם brand name כזה שכאילו שמאוד לא בעיניין של שפופרות יודעים לזרוק לחלל האוויר כמו טלפונקן ואחרים.
ה 83 יוצרה על ידי מולרד ואחרים (עם הלוגו של מולרד) כמה עשורים בכמה מפעלים בכמה תצורות וכו'. הם נשמעות שונות , אבל עם מאפיין צליל ברור וזה כל איזור המיד מאוד סירופי כזה , רומנטי וכו'.
לפני שנים הסתדרתי עם הצליל הזה במגברים אנמים-זה נותן הרבה צבע שכבות תלת ממדיות גדולה יותר וזהו.
אני מאילו שלא אוהבים את הצליל שלהם וכמו שנמר כתב-מרגישים בחסרונות די מהר. אז מי שאוהב או צריך צליל רומנטי יותר עם הרבה מיד ונפח- זו אחת האופציות שהטובה בהם הוא מהמפעל באנגליה בשנות החמישים בעלות 100$ לשפופרת. זו שפופרת שנותנת צבע לצליל כמו הדימוי הסטראוטיפי של צליל שפופרתי. מי שאוהב בס הדוק יותר (ופחות בומי) וגבוהים ברורים ונקים יותר דינאמיות ומהירות ובכלל הכל מוגדר יותר- שיתרחק מהשפופרת הזו.

אם אתה רוצה להוציא כסף על שפופרת עדיף שתעשה זאת מעט פעמים ועם משהו טוב. ממליץ לך ללכת לפי הרשימה של הסרבי.
תתחיל עם VALVO (קוד MC1) מהמפעל בהמבורג בשנות 1957-8 -קונים באיביי לרוב מגרמנים שעדיין מחזיקים סטוקים כאילו. לטעמי זו שפופרת יותר מאוזנת.בכמה עשרות דולרים-תקבל שינוי מעניין.
כמו שצויין קודם גם שינוי קבלים עלול לשפר את הצליל. אבל דבר אחד לא בא במקום השני או השלישי. הסיבה שמדברים יותר על שפופרות ופחות על קבלים הוא ששפופרת -כל אחד יכול להחליף , הרבה פעמים ומיידית.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור