שדרוג הרשת הביתית ל-10Gbe בתוספת +Synology DS 1621

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
תמיר תודה על הסקירה.
שאלה - מתי בעצם צריך יותר מ 1Gb ? נראה שהסרט 8K שהזרמת צורך 80Mb/s, אז תיאורטית 12 סרטים כאלה מוזרמים במקביל ברשת 1Gb. אם ניקח שולי ביטחון של 50% ניצולת, עדיין 4 סרטים במקביל???

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
הי Omi,
להבנתי, לתעבורת מידע במהירויות של 10Gb יתרונות רבים.
ראשית, סרטים ב- 8K עשוים להיות בעלי ביטרייט גבוה הרבה יותר מ- 80Mb/s.
אני הדגמתי 8K באמצעות צילום ממצלמה של סלולרי שסיפקה ביטרייט נמוך יחסית, אבל קיימים גם סרטים בקצב תמונה של 60 תמונות לשניה (HFR). ראה בקישור הבא:
במידה ויצולם סרט 8K ב- HFR, הביטרייט שלו עשוי לעלות גם למאות Mb/s, וזה עוד לפני שדיברנו על רוחב הפס של האודיו הרב ערוצי שלו.

בנוסף, השרת ממנו אתה מזרים מידע, עשוי לטפל במקביל גם בבקשות נוספות. לדוגמא, השרת ממנו אני מזרים סרטים, עוסק במקביל בהורדות, ובהזרמה גם לטלוויזיות אחרות בבית. מכאן שרוחב הפס של כרטיס הרשת עלול להפוך צר יותר בעת של ריבוי משימות.

ולבסוף, במידה ורוצים לשלוף מה-NAS קבצים גדולים, המהירות בה נקבל אותם תהיה גבוהה לאין ערוך בהשוואה לחיבור 1Gb. אני השגתי מהירות של פי 5, וזה משמעותי כשרוצים להעתיק או לגבות מידע רב.

לסיכום, בכתבה הזו הדגמתי את הקלות היחסית של שידרוג הרשת הביתית, במיוחד בשביל מי שחושב שזו משימה מורכבת מידי בשבילו.
בקרוב אשלים סקירה של ראוטר תומך מהירות של 10Gb. יש למה לצפות!

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
עדיף רשת ביתית אופטית במקום CAT-7 , העולם עבר כבר מזמן ל 10G ו 25G דרך קווים אופטיים, 10 ג'יגה דרך נחושת ממזמן מיושן ולא מומלץ אלא אם אין ברירה כמובן.
כמובן מחייב ב SWITCH אופטי עם חיבורים SFP+ שמחירו אפילו נמוך או זהה לחיבור ל CAT 7 , וכרטיס רשת תומך SFP+ (גם מחיר נמוך) בנוסף צריך גם טרנסיברים אופטיים שמתאמים בין הכבל אופטי לחיבור SFP+ , מחיר הטרנסיברים נמוך כאשר מדובר בכבלים אופטיים עד 300 מטר.

נערך לאחרונה ב:

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
יאללה, השידרוג הבא?
:)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור