שאלת היום: וידאו Interlaced או Progressive?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בלא מעט מסכי פלזמה/LCD או נגני DVD ניתן לראות את המילה Progressive Scan מתנוססת בגאון על חזית המכשיר.
מהו מונח זה והאם הוא אכן חשוב ?

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
הסבר מעולה !

אך לא ענית לשם המאמר ... :)
מה עדיף ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סוף סוף מסבירים לי את מה שאני עד עכשיו ראיתי כג'בריש.

כל הכבוד ליאור, בלי יותר מידי היתפלספות הסברת הכל בצורה ברורה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בוודאי שעדיף P....

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם השידורים הם i הממיר לא יכול להפוך אותם ל p ?
כך חוסכים רוחב פס - אבל הלקוח צריך מימר יקר

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
כתבה מעניינת מאוד!
זאת הסיבה שכשמצלמים טלויזיה עם מצלמת וידאו רואים פסים?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אם השידורים הם i הממיר לא יכול להפוך אותם ל p ?
כך חוסכים רוחב פס - אבל הלקוח צריך מימר יקר

עקרונית ניתן בהחלט לשתול מעבד Deinterlacing בממיר, אבל מכיוון שמסכי הפלזמה וה-LCD יודעים לעשות זאת, לא יודע אם זה משתלם ליצרן להוסיף גם לממיר

כתבה מעניינת מאוד!
זאת הסיבה שכשמצלמים טלויזיה עם מצלמת וידאו רואים פסים?

רוב מצלמות הוידאו מצלמות ב-Interlaced

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
סוף סוף מסבירים לי את מה שאני עד עכשיו ראיתי כג'בריש.

כל הכבוד ליאור, בלי יותר מידי היתפלספות הסברת הכל בצורה ברורה.

מחר בוחן פתע

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ספרים פתוחים ?

eli_hifi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה.

מצטרף לתודות וכמו שנמר כתב עכשיו אני מבין את ה Buzz Words שתמיד
נזרקו לאוויר ע"י אנשים ידענים.
ישר כח לליאור
רק שאלה קטנה...
בטלויזיה הישנה שמקרינה בטכנולוגית 100DFS (טושיבה) כמה קווים מוצגים בו זמנית
או במילים אחרות באיזה שיטת הקרנה היא עובדת?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
100HZ לבדו הוא תמונת interlaced שבעזרת המרה דיגיטלית בד"כ מכפיל את קצב השדות בשניה אבל לא הופך את התמונה ל-Progressive.
כלומר, עדיין מופיע רק שדה אחד בכל פעם (חצי מכמות הקוים) אך בקצב כפול, מה שמצמצם את תופעת ההבהוב.

DFS - Dynamic Frame Scan זו טכניקה של טושיבה להחלקת רעשים בחלקים הנעים של התמונה/פריים.
זכור לי שאופציה זו הופיעה בדגמים עם Progressive Scan (כלומר עיבוד והחלקה נוספת של התמונה), אבל היא היתה נוספת ל-Progressive (היה אפשר להפעיל או לבטל בנפרד) ולא חלק ממנו.

valamaldoran

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שאלות לגבי פורמט 1080 !!!!

שאלה 1 - האם פורמט 1080p מיועד אם כך ל- BD-DVD(סרטים או PS3) , בגלל ששיטת השידור בארץ תהיה
1080I ?

שאלה 2 - יש ברשותי מסך 19 אינץ CRT של LG דגם 900P, מסך זה הינו איכותי ביותר (אין להשיג אותו כיום)
הוא תומך עד רזולוציה של 2048X1536, כרגע אני עובד על 1280X768 בתדר 100 HZ,
במחשב מותקן כרטיס מסך Geforce 5500 , מחובר ביציאה אנלוגית ,
אני מצליח לראות קבצי MKV בתקן 720P , יש ממש הבדל של שמיים וארץ באיכות בין MKV ל- AVI .
ושאלתי היא האם מחשבי יוכל להריץ קבצי MKV בפורמט 1080I או 1080P במסך זה ? (במידה ולא , האם תלות בכרטיס מסך מהדור החדש שבו המעבד מכיל תמיכה בH.264 יכול לשנות מצב זה או שרק מעבר לצג LCD ?

תודה רבה.

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
1. אכן פורמט 1080p מיועד כרגע לקבצי וידאו על מדיה "פיזית" כגון בלורי ופורמט שידרי טלוויזיה HDTV בכבלים או לווין בעולם הינו 1080i.

2. זה קודם כל תלוי ברזולוציה הטבעית שמסך מסוגל להציג, אם הוא לא מסוגל להציג 1920x1080 כרזולוציה טבעית, אז המקור (מחשב למשל) לא רלוונטי לתוצאה.
האם המחשב שלך מספיק חזק להריץ קבצי 1080p ? זה כבר תלוי בין השאר במעבד ובכרטיס מהמסך.

arin

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור שלום,
יש לי שאלה קטנה בקשה... אני עורכת סרט במחשב עריכה. הסרט הוא באיכות full hd 1920X1080 25p progressive
כאשר יש תנועה במצלמה יש מעין מריחה של הפריימים, התנועה לא חלקה וזה נראה כאילו שחסרים פריימים.. אף על פי שלא. זה צולם ב25 פריימים לשניה, שיטת השידור היא pal. זה בולט בעיקר אם אני משתמשת ב slow motion . מדוע זה קורה?
האם זה קשור לעובדה שחייבים לראות זאת במסך טלויזיה תומך progressive ולא במסך מחשב? תודה..

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מסך מחשב מציג פרוגרסיב. האם התופעה נראית גם בקובץ הוידאו המקורי? יכול להיות שזה קשור לדחיסת הוידאו במצלמה עצמה.

arin

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
כן, אך באופן פחות מורגש. אני אברר עם הצלם לגביי עניין הדחיסה. האם יש משהו בשלב העריכה שיכול להפחית את התופעה?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור