נגן דיסקים Pure Sound A-8000 CD במבחן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: נגן דיסקים Pure Sound A-8000 CD במבחן

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
נמר אפשר להבין את הזיקה שלך למדיה פיזית אם זה דיסקים או תקליטים
יחד עם זה אי אפשר להתעלם מהנגישות והנוחות בהשמעת מוזיקה דרך מחשב
נכון, כשיש אוסף עשיר לא ניתן לוותר כך כך מהר על נגן CD משובח
אבל תמיד אפשר יהיה לחיות אם שניהם ביחד.אני מעריך שרוב מי שיעביר מוזיקה
למחשב לא יוותר על המדיה הפיזית שלו, אלא ישמור אותה לעת צרה.

מה יקרה בעתיד? קשה לדעת. להערכתי הדיסקים יהיו נחלתם הבלעדית של אודיופילים "כבדים"
אבל לא נראה לי שזה יהיה דומה לתקליטים.(שהוספדו/נזרקו וחזרו לחיים...)

מעבר לזה,סקירה משובחת ויסודית, כרגיל.:בעד:

נערך לאחרונה ב:

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
בלי להכנס לוויכוח על עתיד המוסיקה ממחשב, נדמה לי שבימינו אנו כל נגן CD איכותי ולא זול, צריך שתהיה לו לפחות את האופציה לקבל אינפוט דיגיטלי לתוך הדאק שלו, רצוי כמובן ב USB. קופצים לי לראש האודיולאב החדש או האיון, אבל זה צריך להיות היום פשוט סטנדרט.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הדיסקים יעלמו מכיוון שהצרכן הפשוט לא יצטרך אותם יותר, וכפי שניתן לראות חנויות הדיסקים נסגרות בערך בקצב של חנויות וידאו. בשאר העולם זה קורה יותר מהר מפה מכיוון שאנחנו חיים בישראל בבועה אנכרוניסטית שעדיין לא מאפשרת רכישה קלה של מוסיקה ברשת - אבל זה ישתנה (כי יש גבול גם לאנכרוניזם). לכאורה זה משאיר את הדיסק במצב דומה לתקליט - מוצר אודיופילי עם מספר מצומצם של כותרים. אבל גם זה לא נכון מכיוון שבתור מוצר אודיופילי הדיסק נחות יחסית לקבצי היי-רז. לכן הדיסק ימות מוות קר וסופי תוך שנים ספורות - אין לו מקום לא לצרכן הפשוט וגם לא לאודיופיל.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
בלי להכנס לוויכוח על עתיד המוסיקה ממחשב, נדמה לי שבימינו אנו כל נגן CD איכותי ולא זול, צריך שתהיה לו לפחות את האופציה לקבל אינפוט דיגיטלי לתוך הדאק שלו, רצוי כמובן ב USB. קופצים לי לראש האודיולאב החדש או האיון, אבל זה צריך להיות היום פשוט סטנדרט.
למה רק USB? מחשבים מוציאים USB (ולא רק), אבל סטרימרים מוציאים SPDIF קואקס או אופטי והם לא פחות חשובים. שלא יבלבלו פה את המוח - עם ממיר ראוי ניתן לקבל תוצאה מעולה עם סטרימר גם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הדיסקים יעלמו מכיוון שהצרכן הפשוט לא יצטרך אותם יותר, וכפי שניתן לראות חנויות הדיסקים נסגרות בערך בקצב של חנויות וידאו. בשאר העולם זה קורה יותר מהר מפה מכיוון שאנחנו חיים בישראל בבועה אנכרוניסטית שעדיין לא מאפשרת רכישה קלה של מוסיקה ברשת - אבל זה ישתנה (כי יש גבול גם לאנכרוניזם). לכאורה זה משאיר את הדיסק במצב דומה לתקליט - מוצר אודיופילי עם מספר מצומצם של כותרים. אבל גם זה לא נכון מכיוון שבתור מוצר אודיופילי הדיסק נחות יחסית לקבצי היי-רז. לכן הדיסק ימות מוות קר וסופי תוך שנים ספורות - אין לו מקום לא לצרכן הפשוט וגם לא לאודיופיל.

אתה טועה ידידי.

שמעתי לא מעט קבצי היי רז שהדיסק המקורי היה נשמע טוב יותר.
אל תשכח את ה-sacd וה-hdcd שלמרות שחלק טוענים שאין מספיק כותרים ומצד שני אני משער שאם תרכוש את כל מה שיש תוכל לחיות 200 שנה מבלי שיחסר לך שיר חדש נוסף לשמוע.

במחשב יש בעיה שלא קשורה כרגע לקובץ. הקובץ יכול להיות מושלם אך תמיד מצאתי משהו "סנטטי" בביצועים שלו. ב-cd זה גם קורה אך פחות, בפטיפון זה לא קורה בכלל.

כיום, נמכרים המון דיסקים. יותר ממה שאתה מתאר וסבור. בקרוב אעלה כתבה בנושא.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בלי להכנס לוויכוח על עתיד המוסיקה ממחשב, נדמה לי שבימינו אנו כל נגן CD איכותי ולא זול, צריך שתהיה לו לפחות את האופציה לקבל אינפוט דיגיטלי לתוך הדאק שלו

בנגנים אלה לרוב הכניסה דיגיטלית לא באותה איכות כמו הכונן האופטי
אולי זה בגלל מנגנון הכניסה הדיגיטלית, אולי זה בגלל האופטימזציה שהמהנדסים ביצעו בשילוב של קורא האופטי, פשוט שמים דגש על איכות סונית של ה-CD, והכניסה הדיגיטלית זה בונוס.

ממיר צריך להיות מראש בנוי לעבודה עם מחשב, לא כ-feature, אלא משלב התכנון ועד ל-fine-tuning הסופי ע"י המהנדס.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

היה נשמע לך במערכת נתונה.
א. ממיר צריך להיות בנוי לרפרודוקציה היי-רז כמו גם שאר המערכת.
ב. עניין של הרגל וטעם אישי

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל.
אם אני טוען טענה ושמי כתוב למעלה סימן שזה ברור שזה לי. לא צריך לתת דגשים שיעידו שמדובר בי שהרי אני זה שכתב.

1- שיערתי שכל ממיר אודיופילי מטרתו היא לשחזר היי רז. יחד עם זאת המערכות שאיתן האזנתי הן מערכות מהשורה הראשונה.

2- יכול להיות בהחלט. אני איש של אנלוג. לטעמי (!), ההיי רז ותר מתרחק מהאנלוג מאשר מתקרב אליו.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ישנם ממירים שנועדו לשחזר CD ומטרטן היא לנסות לתקן את העוול שנגרם למוזיקה :)
במחיר של היי-רז

אצלי מצב הפוך. CD נשמע בסדר, תלוי בהלטה, היי-רז מעולה נשמע פנטסטי..
אם כי שוב, זה עניין של הרגל. היי-רז (לרוב) נשמע "רזה" יותר מהצליל העסיסי של כמה CD, אבל לדעתי זה גם נכון יותר..
שומעים להבדיל דברים שפילטרים ב-CD משמידים - גבוהים, decay, ..

בקיצור, תמשיך לשמוע, לנסות ציוד חדש..

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כמו שאמרת - דעתך ידידי. (-:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אצלי מצב הפוך. CD נשמע בסדר, תלוי בהלטה, היי-רז מעולה נשמע פנטסטי..
אם כי שוב, זה עניין של הרגל. היי-רז (לרוב) נשמע "רזה" יותר מהצליל העסיסי של כמה CD, אבל לדעתי זה גם נכון יותר..
שומעים להבדיל דברים שפילטרים ב-CD משמידים - גבוהים, decay, ..
.

מיכאל,אפשר לדעת על איזה נגן דיסקים מדובר?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מיכאל,אפשר לדעת על איזה נגן דיסקים מדובר?

אצלי?
זה סטרימר, Transporter משודרג באופן "כבד"

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אתה טועה ידידי.

אל תשכח את ה-sacd וה-hdcd שלמרות שחלק טוענים שאין מספיק כותרים ומצד שני אני משער שאם תרכוש את כל מה שיש תוכל לחיות 200 שנה מבלי שיחסר לך שיר חדש נוסף לשמוע.

במחשב יש בעיה שלא קשורה כרגע לקובץ. הקובץ יכול להיות מושלם אך תמיד מצאתי משהו "סנטטי" בביצועים שלו. ב-cd זה גם קורה אך פחות, בפטיפון זה לא קורה בכלל.

כיום, נמכרים המון דיסקים. יותר ממה שאתה מתאר וסבור. בקרוב אעלה כתבה בנושא.
נמר - אני לא אתווכח עם אוזניך לגבי חווית השמיעה. כל מה שיש לי להגיד זה שאין שום סיבה טכנית ליתרון לפורמט הדיסק (אלא ההפך הוא הנכון - יש סיבות מדוע הדיסק ישמע פחות טוב במקרים מסוימים). לכן כל מה שאני כן יכול להסיק ממה שכתבת זה שלא ניתקלת בממיר שהעדפת אותו ע"פ נגנים שאתה אוהב - זה לא אומר שיש בעייה מובנית כלשהי בניגון דרך מחשב או סטרימר - אין.

Guy30

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אתם מדברים פה הרבה על העלמות הדיסקים לאורך הזמן, אבל אני לא מסכים.
כאחד ששומע מוזיקה אך ורק דרך המחשב, אני קונה דיסקים מקוריים מתוך ערך שיש לי כלפי המוזיקה, וזה עושה לי טוב לראות את הדיסקים שאני כל כך אוהב באופן מוחשי, גם אם זו המטרה ולא יותר.

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
ערב טוב לכולם והיום במיוחד לטכנוקרטים למיניהם . נראה לי שבגלל ההתחברות למחשב ,כל מה שמזין את הקלאבסה שלכם זה גם המידע שמגיע מהמחשב, מודה גם אני ניזון מימנו , אבל, יוצא החוצה ומגלה שהכל בולשיט.
זה למה? כמי שפעמיים בחודש בערך מסתובב בחנויות דיסקים המעטות שקיימות ,בת"א. ירושלים ,אילת ( דרך אגב האוזן השלישית אם תמשיך להתנהל במחירי האולימפוס שלה. פשוט גנבים , תעלם בקרוב ). הן תמיד רוכשות במתענינים צעירים ומבוגרים . החנויות האלה עמוסות במדיה אין סופית לטוב ולרע ,כל אחד לטעמו. כולל תחום התקליטים , תופעה שבשנתיים האחרונות תופסת תאוצה , פטיפונים נימכרים כולל תקליטים בעיקר מיד שנניה , צעירים רבים מגלים את הסאונד המיוחד שיש לתקליטים ( מודה לי אישית אין פטיפון ).

לגבי איך שזה נישמע. מה אגיד ומה אומר עדיין לא ניתקלתי וחיפשתי. מערכת מבוססת מחשב כולל ממירי על. מערכות מבוססות מחשב במאות אלפים עדיין נשמעו קרות ומנוקרות , בשורה תחתונה פחות טוב ממערכת שלי ובודאי ממערכות טובות ומושקעות משלי מבוססות CD איכותי . ששוות הרבה הרבה פחות ממאות אלפים.

ככה שנכון לשנים הקרובות המחשב מציע לנו חשיפה מעולה למוזיקה שלפני ימי האינטרנט אפילו לא חלמנו. אבל, איכות האזנה עדיין רחוקה מלהישמע איכותית לעומת הCD פטיפון זו כבר אופרה אחרת ( אני אישית מעדיף את ה CD בגלל היתרונות שיש בו.למרות שפטיפון יש בו משהוא מיוחד ).

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר - אני לא אתווכח עם אוזניך לגבי חווית השמיעה. כל מה שיש לי להגיד זה שאין שום סיבה טכנית ליתרון לפורמט הדיסק (אלא ההפך הוא הנכון - יש סיבות מדוע הדיסק ישמע פחות טוב במקרים מסוימים). לכן כל מה שאני כן יכול להסיק ממה שכתבת זה שלא ניתקלת בממיר שהעדפת אותו ע"פ נגנים שאתה אוהב - זה לא אומר שיש בעייה מובנית כלשהי בניגון דרך מחשב או סטרימר - אין.

עזוב טכנית. אני לא שומע עם מכשירים וחוברת ספספיקציות על ידי. אני שומע רק עם האוזן.
טענתי באופן גלוי בכתבה שהממיר של hegel נשמע טוב יותר מהנגן שלי. אחרי שעה פרסמתי את שלי למכירה.
חוץ מההגל שמעתי עוד כמה ממירים על המערכת שלי. אין לי בעיה להגיד שמה שנשמע טוב אם הוא באמת כך. הבעיה היא שזה לא קורה תמיד והאמת היא שברוב המקרים נגן ה-cd היה טוב יותר לטעמי.

זה לא קשור לטכני, זה לא קשור להנדסה ולא לספפיקציות. זה קשור רק לסאונד.

דבר שני, לטעון שאין בעיות מובנות בניגון דרך מחשב זו טעות מרה. ניגון דרך מחשב הוא אוסף של בעיות מובנות שעליהן צריך לדעת להתגבר. זה ממש לא חבר ונגן.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לכן כל מה שאני כן יכול להסיק ממה שכתבת זה שלא ניתקלת בממיר שהעדפת אותו ע"פ נגנים שאתה אוהב - זה לא אומר שיש בעייה מובנית כלשהי בניגון דרך מחשב או סטרימר - אין.

או אולי אתה לא נתקלת בנגן שהעדפת אותו על פני ממירים שאתה אוהב...?

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אחלה סקירה נמר:בעד:
מה מחיר חול של הנגן הזה?

Bg-Sound

עוסק בתחום
מעורבות
9
נקודות
18
אחלה סקירה נמר:בעד:
מה מחיר חול של הנגן הזה?

מחיר חו"ל של הנגן הינו 1,190 Pound
מחיר מבצע - לנגן חדש עד סוף שנת 2011 כולל אחריות לשנה,
6,590 ש"ח בלבד.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור