שידרוג מטורף!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
Size.jpg

בשבוע שעבר קיבלתי שלשה זוגות שונים של מגברים אופרטיבים "דיסקריט" כל זוג והצליל שלו ,והם נועדו כדי להחליף את המגברים האופרטיבים הסטנדרטים שנימצאים אצלי במגבר.
השמות של המגברים הללו לפי החברה הינם" ירח" ,"שמש" , "אדמה",
כל מה שנותר הוא לשלוף מהשוקט את המקוריים ולינעוץ את המגברים בזוגות תואמים.
השינוי הוא פשוט אטומי ומעלה את המגבר לרמות שלא חלמתי,נכון שהרכיבים הללו יקרים באלפי אחוזים מהסטנדרטים ,אבל בכללי מדובר בגרושים ,ותמהני שהיצרן לא השקיע זאת בעצמו.
גם ההבדלים בין הירח שמש ואדמה מפתיעים ,כל אחד והאופי שלו ,אבל כולם טובים ללא השואה לציפ המקורי,
ולהזכירכם כמעט בכל מכשיר קימים שכאלה -ובדרך כלל פשוטים ואחת הדרכים הבטוחות לשדרג
סי די או מגבר היא להחליף הרכיבים הללו בטובים יותר ,ואפילו לא צריך להלחים.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
מאמין לך אבל התמונה לא עולה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נראה רציני השידרוג.

אני מבין שיש שני סוגים של אפרטיבים. אחד זול ואחד יקר. האם אתה יודע מה ההבדלים שניהם?

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
Size.jpg

בשבוע שעבר קיבלתי שלשה זוגות שונים של מגברים אופרטיבים "דיסקריט" כל זוג והצליל שלו ,והם נועדו כדי להחליף את המגברים האופרטיבים הסטנדרטים שנימצאים אצלי במגבר.
השמות של המגברים הללו לפי החברה הינם" ירח" ,"שמש" , "אדמה",
כל מה שנותר הוא לשלוף מהשוקט את המקוריים ולינעוץ את המגברים בזוגות תואמים.
השינוי הוא פשוט אטומי ומעלה את המגבר לרמות שלא חלמתי,נכון שהרכיבים הללו יקרים באלפי אחוזים מהסטנדרטים ,אבל בכללי מדובר בגרושים ,ותמהני שהיצרן לא השקיע זאת בעצמו.
גם ההבדלים בין הירח שמש ואדמה מפתיעים ,כל אחד והאופי שלו ,אבל כולם טובים ללא השואה לציפ המקורי,
ולהזכירכם כמעט בכל מכשיר קימים שכאלה -ובדרך כלל פשוטים ואחת הדרכים הבטוחות לשדרג
סי די או מגבר היא להחליף הרכיבים הללו בטובים יותר ,ואפילו לא צריך להלחים.

לבורים שבנינו ,
אולי הסבר מי זה ,מה זה
באיזה סוג מגברים (מנורות או טרנז....)
מחירים +-.....תודה

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
זה לא בדיוק מגברים אופרטיבים, אילו מודולים על בסיס של רכיבים דיסקרטים (טרנסיסטורים) המחליפים מגברי שרת בשיטת Drop In - כלומר מוציאים מגבר שרת ומשתילים במקומו את המודול הדיסקרטי.

anatoli

אוהב את התחום
מעורבות
26
נקודות
28
וזה משהו דיי נפוץ לשחק איתם, בעיקר בכל מה שקשור ב-DACים, ובמגברי אוזניות (אך כמובן שלא רק, יש CDP, ויש כרטיסי קול שמאפשרים החלפה). הרבה מגברים בנויים עם סוקטים ומאפשרים להחליף, ויש אפילו יצרנים מסוימים שמציעים מגברים שההבדל היחיד בינהם הוא מגברי השרת (operational amplifier), ושם בדר"כ מכוונים לא לכיוון של להחליף את הסאונד, אלא להחליף את צריכת הזרם (במגברי אוזניות ניידים בעיקר - וזה בא כמובן ע"ח יכולת לדחוף הרבה זרם, מה שנדרש עם אוזניות מסוימות).

אגב, את השלושה הללו לא יצע לי לשמוע עדיין, אך כן קראתי עליהם דיי הרבה בהד-פיי, יש שמשבחים ויש שאומרים שיש חלופות טובות יותר, אם אתה מרוצה זה מצוין, כנראה שקלעת לטעמך. זו דרך נחמדה כוון את הצליל של המכשיר בלי להתעסק הרבה מדיי.

אגב, אני ממליץ לנסות את ה-LM4562 של נשיונל. הוא בהיר יחסית, אבל במידה ושאר המערכת לא כזו, הוא משתלב מצוין. אפשר גם לקבל במחירים מצחיקים מהיצרן (כמה דולרים למשלוח), אני אוהב אותו מאוד, שמתי אותו ב-DAC שהיה לי בעבר, בכרטיס הקול שלי יש אותו, וגם במגבר אוזניות קטן שבניתי לא מזמן בחרתי להשתמש בו.

נערך לאחרונה ב:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אנטולי זה לא אותו הדבר...

anatoli

אוהב את התחום
מעורבות
26
נקודות
28
הרחב נא

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור