עזרה בחיבור הטלוויזיה (ממיר של HOT) למחשב

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
אהלן לכולם!

יש לי בבית ממיר של HOT. הוא מחובר לפלאזמה באמצעות חיבור SCART.

לממיר עצמו יש עוד יציאת SCART שאמורה בעיקרון להתחבר למכשיר נוסף (כמו וידיאו לדוגמא).

בנוסף, יש לי את הכרטיס טלוויזיה הנ"ל של PINNACLE:

http://www.pinnaclesys.com/PublicSi.../PCTV+Analog+PVR+(cable_antenna)/PCTV+50e.htm

ויש לו כמו שאתם רואים, כניסת S-VIDEO.

אני רוצה לחבר את הממיר (טלוויזיה) למחשב - כלומר, אני רוצה באמצעות התוכנה שקיבלתי עם הכרטיס טלוויזיה לראות את הערוצים שיש לי בממיר של HOT, וגם להקליט.

השאלה שלי היא:

1. איך אני מבצע את החיבור? האם קיים כבל שמצידו האחד הוא SCART ומצידו השני הוא S-VIDEO?
2. האם תוכנת המדיה סנטר של ויסטה תתמוך בכרטיס מסך הזה ותאפשר לי דרכו לראות את הערוצים בממיר?
3. מה לגבי הסאונד? S-VIDEO מעביר סאונד?

תודה רבה לעוזרים!

אביחי.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
1. אכן קיים כבל סקארט - SVIDEO, ראה כאן:
2. לא בטוח, צריך לחפש ברשימת הכרטיסים אשר נתמכים ע"י התוכנה.
3. S-VIDEO לא מעביר סאונד, יש יציאות אודיו נפרדות בממיר (אדום+לבן) ואמורה להיות לך גם כניסת אודיו ייעודית בכרטיס הטלוויזיה.

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
1. אכן קיים כבל סקארט - SVIDEO, ראה כאן:
2. לא בטוח, צריך לחפש ברשימת הכרטיסים אשר נתמכים ע"י התוכנה.
3. S-VIDEO לא מעביר סאונד, יש יציאות אודיו נפרדות בממיר (אדום+לבן) ואמורה להיות לך גם כניסת אודיו ייעודית בכרטיס הטלוויזיה.

סבבה! עזרת לי מאוד!

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
טוב....עכשיו אני בבעיה.

ככה - בנוסף לחיבור הממיר למחשב החלטתי שאני רוצה לחבר גם את המחשב לפלאזמה עצמה, זה בשביל שאני יוכל להשתמש במחשב כשאני יושב בסלון (באמצעות מקלדת מולטימדיה) ומן הסתם גם לשחק בסלון משחקי מחשב.

יש לי את המחשב הנ"ל:

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/il/h...9186-78299186-78299186-80230690-80518238.html

וכמו שאתם רואים הוא מגיע עם כ.מסך של NVIDIA 8500 GT.

לכרטיס הזה יש יציאת DVI (שהמרתי אותו ליציאת PC רגילה כי יש לי מסך LCD יחסית ישן), יציאת HDMI ויציאת S-VIDEO.

קניתי היום כבל S-VIDEO ארוך וחיברתי בין הכרטיס מסך לפלאזמה.

שיחקתי עם כול מני הגדרות במחשב ובסופו של דבר המקסימום שהגעתי אליו זה שרואים את המחשב על הפלאזמה אבל בשחור לבן וממש לא חד.

ניסיתי משהו אחר: לקחתי ממיר S-VIDEO ל- SCART וחיברתי לפלאזמה - כאן כבר ראו טיפה יותר טוב והצבע חזר - אבל עדיין בכלל בכלל לא חד וממש קשה לקרוא את מה שכתוב.
ניסיתי את כול סוגי הרזולציה האפשריים מבחינת המחשב עצמו וכלום לא עוזר.

מה גם שהרצתי את אחד מהמשחקים שלי (CRYSIS למי שמכיר) - ורואים די חשוך וממש לא דומה לאיך שרואים על מסך המחשב עצמו.

בנוסף, רציתי גם להוסיף את הסאונד מהמחשב לסלון ופה בכלל התייאשתי - על פניו נראה דבר מאוד פשוט אז קניתי כבל שמצידו האחד הוא זוג RCA ומצידו השני יציאת אוזניות פשוטה - חיברתי בין המחשב לבין המגבר שלי ושומעים מן המהום כזה ממש חזק ביחד עם הסאונד שבא מהמחשב...

ממש ממש ממש ממש התייאשתי וממש התבאסתי.

יש למישהו מושג מה אני יכול לעשות?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מיותר לחלוטין להשתמש בחיבור S-VIDEO לפלזמה כשיש לך אפשרות לחבר דרך יציאת DVI/HDMI/VGA.

בצורה זו, כל הבעיות שתארת יעלמו ואיכות התמונה טובה יותר לאין שיעור.
כל המידע כאן: http://www.dtown.co.il/htpc_guidebook

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
מיותר לחלוטין להשתמש בחיבור S-VIDEO לפלזמה כשיש לך אפשרות לחבר דרך יציאת DVI/HDMI/VGA.

בצורה זו, כל הבעיות שתארת יעלמו ואיכות התמונה טובה יותר לאין שיעור.
כל המידע כאן: http://www.dtown.co.il/htpc_guidebook

ברור כשמש! אבל הבעיה היא שיציאות ה- DVI וה- HDMI הם יציאות המסך הסטנדרתי. היציאה של ה- S-VIDEO היא היציאה המיועדת למסך נוסף!

ומכיוון שמסך המחשב שלי הוא די מיושן (17 אינצ' LCD של AOC), החיבור שלו הוא VGA והוא מתחבר ליציאת ה- DVI בכרטיס בעזרת מתאם.

אתה מבין מה הבעיה? אני חייב להשתמש ביציאת ה- SVIDEO בשביל הפלאזמה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
איזה יציאות יש בדגם שלך? תפרט את כולן.

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
איזה יציאות יש בדגם שלך? תפרט את כולן.

בכרטיס מסך יש שני יציאות יעודיות למסך מחשב: DVI ו- HDMI.
יציאה אחת למסך נוסף: S-VIDEO

בפלאזמה:

2 כניסות SCART
1 HDMI
1 S-VIDEO
1 VGA
1 COMPSITE
1 RF
1 COMPONENT

עדכון:

מסתבר שאחד מכבלי ה- S-VIDEO שקניתי הוא דפוק ובגלל זה ראיתי שחור לבן.
ניסיתי עם כבל אחר וזה עובד -SVIDEO מהמחשב ל- SVIDEO בפלאזמה.
אבל הבעיה העיקרית עדיין נשארת בעינה - רואים על הפנים. לא רואים חד בכלל והצבעים ממש מרוחים.

ניסיתי אתמול לחבר את המחשב בעזרת HDMI לפלאזמה וזה היה פצצה!! אבל הבעיה היא שיציאת ה- HDMI של הכרטיס מסך שלי היא יציאה למסך ראשי.

אני חייב פתרון לדבר הזה, מה גם שצריך לקחת בחשבון את העובדה שלא משנה איזה פתרון תציע - קח בחשבון שהמרחק בין המחשב לפלאזמה בסלון עולה על 6 מטר.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתה מבלבל קצת, אין דבר כזה "יציאה למסך ראשי" או "למסך מחשב", אתה יכול לחבר את ה-HDMI או ה-DVI למסך הפלזמה.
כנס להגדרות הכרטיס, ניתן להגדיר מה יראו בכל יציאה - האם שכפול של לוח העבודה או הארכה שלו.
HDMI יחובר לפלזמה, DVI (עם מתאם ל-VGA במקרה שלך) למחשב.
יציאת ה-SVIDEO מיותרת לחלוטין במקרה הזה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור