עדשה ורסטילית לקנון 400D

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
מחפש עדשה ורסטילית שתאפשר לי טווח של 18 מ"מ (מקביל ל - 35 מ"מ במצלמות הפילם) עד 200 מ"מ לערך.
הצרכים - טיולים בעיקר - צילומי משפחה וטבע. אני מאלו שמטיילים הרבה ומצלמים הרבה. אוהב תמונות תקריב (קלוז-אפ).

עד כה הבנתי את התובנות הבאות:
1. תמיד-תמיד עדשה ורסטילית היא סוג של פשרה באיכות האופטית (לעמת סט של 2 עדשות קצרות יותר למשל). מבחינתי זה עניין של נוחיות. לא מתאים לי להחליף עדשות, ולכן מוכן להתפשר מעט (!) על האיכות.
2. דווקא העדשה של קנון - 18-200 לא ממש מומלצת, למרות שהיא 'קנון' ולמרות שיש לה מייצב.
3.. לעדשה החדשה של טמרון - 18-270 , יש טלה מרשים, וגם מייצב אבל הציונים שקיבלה רק מעט יותר טובים מאלה של הקנון.
4. לעדשה אחרת של טמרון - 18-250 יש ביקורות טובות יותר משתי הקודמות, אבל היא מגיעה ללא מייצב, ואני חושש מזה, במיוחד בטווחים הרחוקים.

למישהו יש מושג בנושא הזה? המלצות תתקבלנה בברכה.

(אני רוצה לקנות בניו-יורק, ונוסע בעוד כמה ימים. חנויות מומלצות?).
תודה.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לקנון יש עדשה כזו בסדרת הL . לא מכיר אותה אבל לא נראה לי שעדשת L היא לא טובה , ואם כבר צריך טווח כזה עדיף לבדוק אותה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
1. צודק
ניו יורק = B&H בד"כ.
יש לך תקציב מוגדר?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
תקציב

תודה.
חשבתי על 700$ פלוס מינוס. לא רוצה להשתולל.
אני לא מאמין שיש איזה דגם בסידרת ה L של קנון שמתקרב לתקציב הזה. אולי אם מכפילים אותו פי 4....

העדשות המדוברות - קנון וטמרון - נעות למיטב ידיעתי סביב ה - 500 - 700 דולר בארה"ב. בארץ (למיטב ידיעתי) סביב 3500 ש"ח.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
יש לך גם סיגמא.
http://www.dpreview.com/lensreviews/sigma_18-200_3p5-6p3_os_n15/page4.asp
לא רק טמרון
http://www.dpreview.com/lensreviews/tamron_18-270_3p5-6p3_vc_n15/page4.asp
קנון
http://www.dpreview.com/lensreviews/canon_18-200_3p5-5p6_is_c16/page4.asp
תקרא טוב את הדברים השליליים בשלושתן ותראה שכולן סובלות ממשהו.
שלושתן פשרות גדולות, ואין לך מנוס מהידיעה ה"נוראית" הזו. אבל זה לא צריך להפריע לך.
אלה עדיין זכוכיות איכותיות ובטח עדיפות על הזומים המעפנים של ה P&S.
קצת FLARE או עיוות בשוליים עדיין לא הרג אף אחד בצילומי טיול בחו"ל.
אחרי שתקנה, תגלה שזה ממש לא משנה, והטווח הזה מושלם לטיולים, אני ממליץ.

LiveSound

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
תודה.
חשבתי על 700$ פלוס מינוס. לא רוצה להשתולל.
אני לא מאמין שיש איזה דגם בסידרת ה L של קנון שמתקרב לתקציב הזה. אולי אם מכפילים אותו פי 4....

העדשות המדוברות - קנון וטמרון - נעות למיטב ידיעתי סביב ה - 500 - 700 דולר בארה"ב. בארץ (למיטב ידיעתי) סביב 3500 ש"ח.

Canon EF 24-105mm f/4L IS USM= 1000-1100$

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
יש לך גם סיגמא.
http://www.dpreview.com/lensreviews/sigma_18-200_3p5-6p3_os_n15/page4.asp
לא רק טמרון
http://www.dpreview.com/lensreviews/tamron_18-270_3p5-6p3_vc_n15/page4.asp
קנון
http://www.dpreview.com/lensreviews/canon_18-200_3p5-5p6_is_c16/page4.asp
תקרא טוב את הדברים השליליים בשלושתן ותראה שכולן סובלות ממשהו.
שלושתן פשרות גדולות, ואין לך מנוס מהידיעה ה"נוראית" הזו. אבל זה לא צריך להפריע לך.
אלה עדיין זכוכיות איכותיות ובטח עדיפות על הזומים המעפנים של ה P&S.
קצת FLARE או עיוות בשוליים עדיין לא הרג אף אחד בצילומי טיול בחו"ל.
אחרי שתקנה, תגלה שזה ממש לא משנה, והטווח הזה מושלם לטיולים, אני ממליץ.

תודה רבה איתי.
עפ' הכתוב נראה כאילו לקנון יש יתרון קל.
יש לך נסיון בנ"ל? על מה אתה היית ממליץ?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
Canon EF 24-105mm f/4L IS USM= 1000-1100$

תודה רבה ניל
אני מעדיף לא לחרוג מהתקציב - לא בטוח שבשימושים שלי צריך להשקיע במצלמות יותר ממה שהשקעתי, והולך עוד להשקיע, בשידרוג העדשה. אולי פעם, אם זה יהפוך לתחביב ממש.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אין לי נסיון עם הנ"ל, לי יש את ה 17-85 כבר 5 שנים.
ממליץ על קנון, אבל לא הייתי פוסל שום חברה, כל מקרה לגופו.
ועם גופו אומר שהקנון עדיפה, מה טוב.
לגבי התהיות שלך בתחילה, עדשה אחת או שתיים, אני מבין ללבך, זה תמיד הדילמה.
בטיול, הידיעה שצריך לנהל מצלמה עם 2 עדשות הורס כל כיף.
אישית, לגבי שאר התכונות של העדשה, לי לא מפריע עיוות BARREL או טשטוש בצדדים.
אני מחפש בעדשה מפתח צמצם גדול, ולכן עדשות אלה קצת מגבילות אותי.
אני אוהב שהמצלמה מתפקדת גם בשעות הבין ערביים/ערב ללא פלש כמובן.
אישית הייתי לוקח את ה 17-55 F2.8, או דומה, אני גם לא ממש צריך טלה של 270.
ופשרה זה 18-200 לשעות היום, ו 50 F1.8 לשעות הערב, היא ממילא משקל נוצה ולא מכבידה.
אבל זה אני.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
(Y)
תודה רבה. (ורד)

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
רכשתי לאחרונה את הסיגמה 18-200 שבקישור ששודכה לקנון 450D .

אכן עדשה ורסטילית וסבירה.

אבל קח בחשבון שעדשות בסיגנון הזה (סופר זום) למרות הורסטיליות אינן הדבר הכי נוח שבעולם לטיול..הן גדולות פיזית וכבדות מאאאאאד...

כמובן שיש גם את עניין ההתפשרות האופטית...

בדיעבד הייתי רוכש עדשה עם טווח זום מצומצם יותר צמצם גבוה יותר ואיכות אופטית טובה יותר.

ראה דוגמא לתוצאת צילום ול"פלייר" הנראה לעין כמו גם העיוות (הפסים) בצד ימין

תמונות מצורפות

• IMG_0780.jpg
    IMG_0780.jpg
    KB 40.4 · צפיות: 475
נערך לאחרונה ב:

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
תודה, שלמה.
המשקל הממוצע של העדשות האלה נע סביב חצי ק"ג. בהחלט משמעותי (ומכביד). אני רואה בכך חיסרון אם כי מוכן להשלים איתו.
במצלמה הקודמת שלי (ניקון - פילם) הייתה לי לי סיגמא 35-135. לא הייתה בעיית חדות ורזולוציה, אבל בהחלט היו בעיות של איטיות מרגיזה ולעיתים קושי להגיע לפוקוס. היו גם פעמים שהעדשה סרבה לשתף פעולה (לא קיבלתי פוקוס) והייתי צריך לעבור למנואל על מנת לצלם. לפי מה ששמעתי בעדשות מהדור הנוכחי חלק מהבעיות האלה נפתרו, וחלק לא.

מה היית רוכש בתקציב של 600-700 דולר? במחיר הזה? איזו עדשת זום פותרת את הבעיות שציינת?

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
המשקל של עדשות הסופר זום נע יותר לכיוון ה- 600 עד 700 ג"ר !!!!

וזה כבד לשימוש יום יומי ותכוף בטיול...

הייתי מתפשר על טווח הזום ובוחר עדשה קלה יותר, צמצם פתוח יותר, ואופטיקה טובה יותר.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תודה, שלמה.
המשקל הממוצע של העדשות האלה נע סביב חצי ק"ג. בהחלט משמעותי (ומכביד). אני רואה בכך חיסרון אם כי מוכן להשלים איתו.
במצלמה הקודמת שלי (ניקון - פילם) הייתה לי לי סיגמא 35-135. לא הייתה בעיית חדות ורזולוציה, אבל בהחלט היו בעיות של איטיות מרגיזה ולעיתים קושי להגיע לפוקוס. היו גם פעמים שהעדשה סרבה לשתף פעולה (לא קיבלתי פוקוס) והייתי צריך לעבור למנואל על מנת לצלם. לפי מה ששמעתי בעדשות מהדור הנוכחי חלק מהבעיות האלה נפתרו, וחלק לא.

מה היית רוכש בתקציב של 600-700 דולר? במחיר הזה? איזו עדשת זום פותרת את הבעיות שציינת?
לי עדיין יש מצלמת פילם , אבל ממה שהבנתי , כול אחד ששאלתי אמר לי שאלא אם כן זו עדשת L ישנה , אצטרך להחליף את העדשה . הם אומרים שעדשות לפילם פשוט לא מספיק טובות על דיגיטאל ורואים את זה היטב
מה שהמליצו לי זה על ה18-55 ו55-250 אאל"ט , תבדוק את זה

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
ג'וקר, אולי לא הבנת, אבהיר: יש לי כעת מצלמה דיגיטלית - קנון 400D.
יש לי גם עדשה בשבילה - 18-55 של קנון, שמגיעה עם המצלמה (ברכישת קיט).
אני מבקש לשפר: 1. את טווח הזום. 2. את איכות העדשה.
ההמלצות הכמעט גורפות של מי שמבינים - לרכוש 2 עדשות נפרדות לצורך זום ארוך, על מנת לשמו על איכות גובהה. למשל: 18:55 ו - 70-200, או כל קומבינציה אחרת שנכסנת לתקציב הנתון.
הבעיה - 2 עדשות שצריך להחליף בינהן מסרבלות את כל העסק, מחייבות תיק גדול יותר, החלפה תכופה של עדשות וכד'. לא מתאים לי. בנוסף - עלויות גבוהות יותר.
האלטרנטיבה - עדשה שתתן טווח גדול בחבילה אחת - 18-200 או 18-250 ואפילו 18-270
יתרונות - אתה מקבל בעדשה אחת ספקטרום גדול של אפשרויות גם טלה וגם טוחח קרוב.
החסרונות - ירידה באיכות וכעת שלמה מציין גם משקל כבד. בבדיקות שלי מדובר בחצי ק"ג, הוא טוען ליותר.

הבעיה - בתקציב שלי אין כנראה אלטרנטיבה לעדשה איכותית יותר, גם אם אתפשר מעט על טווח הזום (נאמר 18-105 או 135 או אפילו 24 מ"מ במקום 18 מ"מ).

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אכן בתקציב הזה ובתחום עדשות הסופר זום אין לך הרבה ברירה.

אם בכל זאת תשקול למתוח את התקציב ולהתפשר בטווח אז העדשה שהמליץ עליה גיתי מסידרת הL תהיה בחירה מצויינת.

אם אתה הולך בכל מקרה על הסופרזום...אם כבר..אז כבר...לך על הטמרון 18-270 ...אם אני לא טועה בעלת הטווח הרחב ביותר בתחום ובערך בגבולות התקציב שלך.

שלמה

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לגבי משקל, זו נקודה חשובה.
הבדלים של 100 גרם הם לא משמעותיים, 200 גרם כבר יכול להציק.
יש לקנון עוד עדשת זום, ה 18-135, שזה בעיני מור-דן-אינף.
זה נותן לך 28-216 מ"מ שווה ערך. אתה צריך יותר מ 216 מ"מ?
היא קלה בכ 150 גרם מה 18-200.
http://www.usa.canon.com/consumer/c...ategoryid=149&modelid=19085#ModelTechSpecsAct
http://www.usa.canon.com/consumer/c...ategoryid=149&modelid=17518#ModelTechSpecsAct

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
בהחלט אופציה ראויה. גם נכנסת טוב לתקציב.
מתברר שזו עדשה חדשה לגמרי, לא מצאתי תיעוד למבחנים ובדיקות. לחנות אדורמה (אני קונה שם לעיתים) היא עדיין לא הגיעה, ל - B&H דווקא כן, אבל הם סגורים עד לשבוע הבא (סוכות). אולי אקפוץ לשם לראות אותה - שווה בדיקה.
אני טס הלילה. מתכונן לבדוק 3 עדשות: קנון 18-200, טמרון 18-270 (ביקורות מעט יותר טובות מהקנון) וההצעה של איתי - קנון 18-135, שעל פניו נשמעת כאופציה מאוד מעניינת.
תודה לכולכם על העזרה והעצות הטובות. (ורד) ממש תענוג להיעזר בכם. (Y)
אדווח כשאחזור.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שתהיה לך טיסה נעימה , ובהצלחה בכול מה שתקנה

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
חזרתי אתמול בערב עם העדשה של טמרון 18-270.
קניתי אותה ב - B&H (אגב, למישהו יש מושג מה ראשי התיבות של השם?) - חנות שמי שלא ביקר בה עדיין, מומלץ לבקר. בית מקדש של ציוד צילום ואלקטרוניקה: למעלה מ - 400 עובדים (רובם המכריע חרדים), אינסוף פרטי ציוד, בנוסף לשירות ויעילות שקשה למצוא כמוהם. חוויה מומלצת גם למי שלא רוכש.

בחרתי בטמרון גם בגלל הביקורות המעט יותר טובות ברשת וגם בגלל חבילה עדיפה יותר מבחינת המחיר.

בדקתי את הקנון 18-200 שתפקדה מצויין עם המצלמה שלי ועבדה די מהר. גם הקנון 18-135 נראתה טוב והרגישה טוב, אבל היא חדשה לגמרי בשוק, ולאחר שבדקתי בשלוש חנויות גדולות אף אחד לא ידע לומר עליה דבר, עדיין. הטמרון ישבה מצויין על המצלמה, הגיבה מהר מאוד והזום שלה מדהים. ממש עדשת טלה עם טווח גדול מאוד. מעט התמונות שצילמתי בחנות, בתנאי תאורה גרועים, יצאו טוב והיא הרגישה לי טוב, אז הפור נפל.

אני מקווה בקרוב לצאת איתה קצת לשטח ולבדוק אותה יותר לעומק. שוב תודה לכל מי שעזר וייעץ.

ובינתיים, אם אנחנו כבר מסובים סביב שולחן חובבי אודיו, מצורפת תמונה להתרשמותכם. צולמה עם העדשה הישנה, בנסיעה הנוכחית (וזה כבר רמז שני) בתנאים לא כ"כ קלים. למישהו יש מושג או רעיון במה מדובר?

תמונות מצורפות

• ‏‏עותק של IMG_2871.jpg
    ‏‏עותק של IMG_2871.jpg
    KB 127.2 · צפיות: 476

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור