סרטון נחמד על ההבדלים בין המדיות השונות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
צודקים חחחח

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
גם הוא מסכים שהמדיה האנלוגית טובה יותר.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
הסרטון השני טוען שבמחקר אכי אוביקטיבי שיכלו לעשות הנבדקים באופן גורף העדיפו דיגיטאלי.
זה לא שנפתח פה ויכוח כי הויכוח טפשי ! כמות הפרמטרים להבדלים היא ענקית ולכל מידיה יתרונות וחסרונות.
אצלי מה שהכריע את הכף זה עלויות .

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
למרות שהנבדקים העדיפו אנאלוגי אין ספק שהעדפה היא לכיוון האנלוג.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
השוואתי את ארבעת הקבצים המצורפים לסרטון הראשון- הויניל לאוזני נשמעו סתומים ועמומים,קצת יותר טוב הטייפ
והסידי היה הטוב ביותר.
האם זה אומר שהמדיה הדיגיטלית תמיד טובה יותר או ההיפך?
לדעתי לא.
במקרה הזה הדיגיטלי טוב יותר.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
לא יודע למה הקשבתה אבל בתגובה השניה בשרשור יש סרטון , נעשה שם ניסוי והוקלט בשבילו קטע מוזיקלי במיוחד באותם תנאים ללא עיבודים והקהל העדים את התוצאה הדיגיטאלית על פני האנלוגית מבלי לדעת מה שומעים.
תקשיב שוב !

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אני לא יודע מה שמעת אבל בפירוש הקהל העדיף את הדיגיטל.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא העמקי יותר מידי בסרטון אבל לי זה נראה יותר כמו הבדלים בהקלטה למדיה מאשר יכולת ממשית של המדיה, הדינמיות הדחוסה ב CD בסרטון קשורה להחלטה אנושית ולא קשורה לפוטנציאל המדיה.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83

משה,
אתה לא מפסיק לשכנע את עצמך שרק אנלוג,
גם אם אנלוג נשמע טוב יותר,מדובר על יתרונות
וחסרנות,היום רוב המשתמשים בדיגיטל עולה
בעשרות אחוזים לעומת אנלוג בגלל יתרונות
בדיגיטל,לשאלה מדוע צריך לפתוח פוסט נפרד.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
יוסי אף אחד לא ביקש ממך שתתייחס.
אתה חושב שדיגיטל יותר טוב? אין בעיה העיקר שתהיה מרוצה. זה מה שאני חושב ואל תטיף לי בשיכנוע עצמי. ואם הדוגמא שדיגיטל יותר טוב זה אצלך במערכת שלך, אז אני יכול ללכת לישון ברוגע כי זה לא! אתה רחוק רחוק ממה שאתה חושב ויש לך עוד הרבה דרך לעשות אם בכלל..

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רק שאלה אחת לא נשאלה כאן.
איזה ראש, זרוע, פטיפון שימש אותו לבדיקה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
עד היום לא שמעתי משהו יותר טוב מטייפ סלילים (open reel) בהינתן שהחומר הוקלט אנלוגי, במקום השני SACD ואת השלישי חולקים HDCD \וויניל, מצטער חובבי הפטיפון...

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
הסידי נשמע חופר ושטוח. לכן כששמים את הטייפ ואת התקליט ומקבלים מלאות ותתלת מימד שאין בסידי, לחלק מהאנשים זה נשמע לכאורה כסתום.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
התלת מימדיות הזו היא באמת משהו מיוחד שמאוד בולט בוויניל על פטיפונים יקרים להחריד (בלבד). מצד שני בדיגיטל קצה של היום דוגמת ה - Reference Dac של MSB שיש פה לאחד החברים ניתן לקבל את התוצאה הזו גם + כל היתרונות שיש לדיגיטל על אנלוג.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
בוא נגיד שבוויניל יותר קל לקבל את זה ובטוח גם לא צריך פטיפונים יקרים להחריד כדי לקבל את התלת מימד.

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
מבלי להיכנס לדיון של מה יותר טוב.
אני חושב שההשוואה בין המקורות הייתה קצת חלשה ולא "הנדסית" ובכלל ההשוואה צריכה להעשות באולפן ההקלטות ושאינה תלויה בנגן/טייפ/פטיפון.
התוצאות שלו רגישות מאוד לחומרה שבה הוא משתמש.

יתר על כן, לדעתי לא נכון להציג ספקטרום של מקטע בן 20 שניות ולחפש בו הבדלים וזה גם לא כול כך מעניין.

אז מה כן מעניין?
1. ספקטרום של מקטע קצר מאוד, כמו הקשה על מצלתיים (פסנתר , גיטרה תוף וכו..) . מעניין לבחון את ההרמוניות . האם ההרמוניות זהות בין המקורות, האם הסגנל נמרח?
2. הפרש בין שני הספקטרומים. התוצאה תציג את תחום תדרים שבו יש הבדלים בין המקורות.
3. הפרש בין שני מקטעים. התוצאה של ההפרש תציג את הדינמיות ואיזה אותות מהירים יותר.
4. כמובן דברים בסיסיים שאפשר ללמוד מהמקטעים של השקט, כמו יחס אות לרעש, ספרת רעש ...
5. יש עוד מבחנים קצת יותר מסובכים כמו בדיקת delay בין המצלתיים לפסנתר. האם הפרש זמן זהה (מעיד על מריחה בתלות התדר)

בהנחה שכולנו אוהבים לשמוע צלילים עשירים מלאים בהרמוניות, בלי מריחות אז זה מבחן הזה הוא "אדיופילי" אמיתי ואינו תלוי באוזן.
המקור שיתן יותר מידע ופחות רעש יהיה יותר טוב.

בקיצור
אם יש לכם הקלטות אני מתנדב לנתח את התוצאות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור