נציל == בהיר?

bitfield

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בחיפושי אחר רמקולים נצילים מאד (90db/1w/1m ומעלה) אלו שראיתי/שמעתי/קראתי היו בהירים (Triangle, Cabasse, Klipsh, Dali). האם זה תמיד נכון - לאו דוקא טכנית או מדעית אלא בבחן המציאות?
משהו יכול לציין רמקול "כהה" יחסית עם נצילות של מעל 90db?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ב dB89 למשל יש לך את האופרה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אורי.

האופרה אינו כהה כלל, הוא אמנם אינו שייך למשפחת האנליטים אך כהה הוא לא.

ולפותח השירשור.
נצילות אינה קשורה רק ל-DB אלא גם לאימפדנס, ככל שהוא יהיה יציב יותר כך יהיה קל יותר להנעה. הרמקול שלי נניח הוא בעל נצילות של 91 DB אך העקבה המשתנה אינה יציבה בין 4 ל-3.2 אוהם. אי לכך הוא זקוק למגבר אוכל חציר {דהיינו בהמה} בכדי לנוע כמו שצריך.

ישנם לא מעט רמקולים לא קשים להנעה שיכולים להתאים אך זהו אינו צריך להיות השיקול היחיד.
ספר קצת על שאר חלקי המערכת, סיגנונות המוסיקה שאתה מאזין להם, גודל החדר וכ"ו.

keyser

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני מסכים עם נמר ועם אורי.

bitfield

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ספר קצת על שאר חלקי המערכת, סיגנונות המוסיקה שאתה מאזין להם, גודל החדר וכ"ו.

ציטוט משרשור טחר שפתחתי (רצפתי עד 6K ש"ח)
החדר: חלל די גדול (6X6), פתוח כלפי שאר הקומה.
הגברה: כרגע יש לי שני מגברים - בהנתן רמקולים - הטוב מבינהם יבחר - שדרוג בעתיד. המגברים הם פיוניר A400x או זוג Trends TA10.1 - אחד לכל רמקול.
סגנון המוסיקה: די מגוון - ג'ז ווקאלי ואינסטרומנטלי, רוק, עברי ומעט קלאסי (לא מרובה כלים כי עד היום המערכת שלי לא במיטבה כשיש עירוב של הרבה כלים).
כיום יש לי מדפיים (טריאנגל טיטוס) ואני מחפש רצפתי שבאידאל יהיה בו את הטוב שבטיטוס (פירוט, פתיחות, דינמיות) פלוס צלילים נמוכים, "מילוי" יותר טוב של החלל ומעט פחות בהירות.

בשרשור הנכחי אני מנסה לברר אם יש זיקה (מובהקת או בד"כ) בין בהירות לקלות הנעה, ואם הסיבה היא טכנולוגית או יעוד הרמקול - למשל (דוגמא דימיונית למסקנה אפשרית) רמקול שמיועד למגברי שפופרות מועטי וואטים שבד"כ מאופינים בצליל חם (== מעגל פינות בגבוהים ומעט מורח נמוכים?) יהיה קל לדחיפה בכדי לענות למחסור ב"כח" ובהיר כדי לאזן את החמימות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אין קשר בין בהירות לקלות הנעה.
ישנם גם מגברים טרנזיסטורים שמעגלים פינות ומורחים את הבס, ישנם מגברי מנורות גיבורים שמחזיקים רמקולים קשים.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני מסכים שמני מסכים איתי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בנוסף ה-L.V שמיבא ערן פוגל {אודיופריק} הם 94 DB והם ממש לא בהירים.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
בחיפושי אחר רמקולים נצילים מאד (90db/1w/1m ומעלה) אלו שראיתי/שמעתי/קראתי היו בהירים (Triangle, Cabasse, Klipsh, Dali). האם זה תמיד נכון - לאו דוקא טכנית או מדעית אלא בבחן המציאות?
משהו יכול לציין רמקול "כהה" יחסית עם נצילות של מעל 90db?

לחלוטין לא. יש הרבה דוגמאות הפוכות. הרמקולים של טאנוי כהים ודיי נצילים.

תומר

bitfield

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
יש בזה משהו - טנוי - ניטרליים לטעמי - די נצילים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור