מקסימום סאונד מינימום כסף

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מעצם היותי אדם מין השורה כפוף להנהלה (אשתי היקרה) וצריך להאכיל 3 ילדים ואני לא מקורב לגיידמק - ניגזר עליי להתפשר ובעיקר בתחביבים .
ולכן אני תמיד נמצה בחיפוש אחר הסאונד הטוב ביותר פר שקל.
בנוסף - בנגעה לתחביב המדובר תמיד לקחתי הכל בערבון מוגבל - לא האמנתי לכלום בלי בדיקה אישית יסודית.
רקע :
הרמקול שנימצא ברשותי ולדעתי אחד הרמקולים עם העלות מול יכולות הטוב ביותר שניתן לקנות כיום בארץ (חשוב לציין שהוא הטוב ביותר לאופי הסאונד שאני אוהב ) מורל אוקטב Mdf
הרמקול היה מחובר לרסיבר אונקיו 701 ששימש כפרה ונד 218 שסיפק את המיץ .
יום אחד ניתקתי את הנד וחיברתי את הרמקולים ישר לאונקיו - בהתחלה לא נתפסה אצלי האפשרות שרסיבר עם 120w לצד ישמע יותר טוב מפאוור ששוקל 30 קג עם 200w לערוץ- אבל לאחר שעתיים של הקשבה הנד מצא עצמו בלוחות .
מאותו יום אני יותר זהיר באיפה לבזבז את הכסף.
שדרוג הבא היה לאחר דיונים אן ספור על כבלים כשאני תמיד בצד שלא מאמין לכלום, ועז הופיעה חברת מיפל שייד בפרסום של תן לנו צ'אנס "לא שמעתה הבדל לא שלמתה" .
הביקור שלהם הוביל לרכישה של כבלים ב- 700 שח ומשחת כסף ב-250 כשהמשחה היא אחת הקניות החי מוצלחות שלי .
בשלב זה נרגעתי לשנה הייתי די מרוצה מהתוצאה .
בשלב מסוים השאלתי מגבר הספק של מיוזיקל פידלטי מחבר - דבר שהוביל אותי לתובנה שמגבר הספק ברמה גבוהה יותר יחזיק לי את הרמקול קצת יותר טוב - אבל 8000 שח לא באו בחשבון בשום מצב .
שלשום ביקרתי את נמר .
נמר סיפר לי שלחברה בשם שינדק יש מגבר היברידי (פרה מנורות והגברה טרנזיסטורית) 80w לערוץ בתצורה של דואל מונו ב - Class A מלה - בפחות מ-5000 שח !!!
למרות שהיתי סקפטי לגבי היתרונות של Class A 80w ביחס לאונקיו שלי שמוציא 120w ותופס את הרמקולים ביד רמה קסם לי הרעיון של פרה מנורת לעידון הגבוהים של המורל .
בטעות שלח לי היבואן דגם אחד יותר נמוך ממה שביקשתי , מדובר באינתגריטד טרנזיסטורי שמיצר 80w לערוץ ב-class A לא בדואל מונו (פחות שניי).
מה אני אגיד אני מוריד את הכובע לשינדק, מהצליל הראשון נדבקתי לספה זה לא שהסאונד היה מושלם -הוא נטה לבהירות מסוימת במיד היי אבל כמות הסואנד שפרצה החוצה בשילוב של דיוק ופרוט שלא קיבלתי מזוג ניו פורס ב-14000 שח שבילו אצלי שבוע שעבר וחזרו מהר לקופסה , הדינמיקה היתה מעולה , האימיג' היה מושלם הלהקה אצלי בחדר .
לסיכום :
למדתי ש-class A זה לא סתם קישוט לקידום מכירות .
ולמדתי שהסינים מסוגלים פשוט מסוגלים.
אני מחכה בקוצר רוח לשינדק האיברידי יכול להיות שהוא ישלח את האונקיו ללוחות .

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
סיפור נחמד.

אני לא מתפלא מהעובדה שרסיבר {טוב}...יכול לתת תוצאה טובה במוזיקה.
ואכן "ניו פורס" לא מרגש.
בהצלחה

nirses

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
נמר סיפר לי שלחברה בשם שינדק יש מגבר היברידי (פרה מנורות והגברה טרנזיסטורית) 80w לערוץ בתצורה של דואל מונו ב - Class A מלה - בפחות מ-5000 שח !!!
גם אותי מענין מגבר היברידי שכזה - האם יכול להתאים לרמקולים קשים מאד להזזה ובעלי נצילות נמוכה (86 DB ) ?
היכן ניתן לשמוע ?
אודה מאד אם תוכלו לעזור לי .

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
גם אותי מענין מגבר היברידי שכזה - האם יכול להתאים לרמקולים קשים מאד להזזה ובעלי נצילות נמוכה (86 DB ) ?
היכן ניתן לשמוע ?
אודה מאד אם תוכלו לעזור לי .

דבר עם איל.
http://www.aufi.co.il/amp/index.php?integrated

nirses

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה רבה .(y)

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
צחי,האם התייחסת לדגם ה6900?

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
ניר המגבר הזה דחף לי את המורל אוקטב !!! עם אני לא טועה 83db .

nirses

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
ניר המגבר הזה דחף לי את המורל אוקטב !!! עם אני לא טועה 83db .

ברשותי רמקולים מסוג - Pro 9 Transmission Line שמעבר לנצילות הנמוכה שלהם הם קשים ביותר להזזה(יורדים בקלות ל 2 אום בעבודה) ודורשים מגברים של מינימום 50 WRMS עם שילוב מידרינג' וטוויטר מהירים ובהירים בטירוף .אני שמעתי אותם בעבר עם שילוב של מנורות וטרנסיסטורים וזה מה שמחמיא להם ביותר בצליל אבל מצד שני אסור לחבר להם מגברים חזקים מדי (הכוונה ל"בהמות" הספקים) כי ההספק המוצהר של הרמקול הוא 50 WRMS ולא בא לי שהרמקולים יפזרו חלקים בחדר:d.
רציתי לדעת איך המגבר מבחינת אמינות לאורך זמן ובכלל אם יש למישהו איזה ניסיון עם המגבר הנל' לפני שאני פונה לאייל.

נערך לאחרונה ב:

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
nirses

גם אם תחבר מגבר שההספק שלו 300W לערוץ לרמקולים שלך..האוזניים שלך יפזרו חלקים בחדר הרבה זמן לפני שהרמקולים יעשו זאת.

שלמה

nirses

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
nirses

גם אם תחבר מגבר שההספק שלו 300W לערוץ לרמקולים שלך..האוזניים שלך יפזרו חלקים בחדר הרבה זמן לפני שהרמקולים יעשו זאת.

שלמה
נכון מאד! הכוונה היא לא להשתולל עם הווליום - הרי בדרך כלל כשאתה שומע בבית במגברים טובים וחזקים קשה מאד לעבור את ההספק של 1.5 WRMS לכל צד בלי למוטט קירות אבל מגברים עלולים ליצר מפעם לפעם פעימות בתדר נמוך מאד (כמעט DC) ומגבר חזק עלול לגרום לנפיחות בסלילי האלמנטים של הרמקולים ולנזק נוסף .

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יופי.
אהבתי מאוד.
מחמאות.
אחת ההודעות הטובות שקראתי .

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
רציתי לדעת איך המגבר מבחינת אמינות לאורך זמן ובכלל אם יש למישהו איזה ניסיון עם המגבר הנל' לפני שאני פונה לאייל.

אם השאלה הזאת נובעת עקב ארץ יצורי של המגבר? אז אתה יכול להיות רגוע.
סין מייצרת מוצרי אודיו ברמה ואיכות בנייה שאינה נופלת מכל יצרן אירופי או אמריקאי.
מעבר לזה איכות מוצרים נבחנת לאורך זמן יותר ארוך מאשר התקופה שהמותג הנ"ל משווק בארץ.

מעבר לדברים האלה אני יותר מבטוח שיבואן ברמה של אייל שמביא לארץ את מיטב המותגים המובילים - יסתכן במוצרים שאינם פחות ממצוינים בהיבט האמינות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור