מספר שאלות לפני רכישת מצלמת HD חדשה

eranshl

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
חשקה נפשי במצלמת וידאו חדשה והמגוון של מצלמות ה- prosumer HD בשנתיים האחרונות לא קטן.
אני מתלבט כרגע בין 2 מצלמות הזהות בתכונותיהם Panasonic TM300 או Canon HFS10. כעקרון שניהם מצלמים ב- 60i, הקנון עושה גם 24P ו- 30P.

נוכחתי לדעת כי מחיר מודל ה- NTSC (60Hz נמוך בכ- 30% מדגם ה- PAL (50hz וכנראה אלך על דגם ה- NTSC
וכאן אני רוצה להבין מספר דברים:

1. לאור העובדה שאני מצלם ב- AVCHD, ומנגן את הסרטים מתוך מחשב מדיה סנטר המחובר ב- HDMI לטלוויזיה LCD, האם יש משמעות להבדלים בין תדר ההקלטה לתדר המקומי (50Hz) ? האם VLC / MPC יחד עם DXVA למעשה מתגברים על הבדלים אלו בניגון הסרטים המצולמים ?

2. האם אזדקק לבצע המרות ל- PAL לסרטים והאם ה "כאב ראש" שווה את זה ?

3. יש לי מסך 40" של Samsung דגם A450 (HD Ready. האם אוכל לראות את התכנים המצולמים ב- 60i, 24P, 30P ? או שאאלץ לעשות להם איזו שהיא המרה?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
1. בניגון ממחשב לטלויזית LCD לא תהיה שום בעיה (הטלויזיה אמורה לתמוך גם ב- 60Hz).
2. אם אתה הולך לצפות רק דרך טלויזיות למינהן כפי שציינת, אין צורך להמיר ל- PAL.
3. ב- 60i ו- 30p יש לה בטוח תמיכה, תבדוק במפרט אם מצויין משהו לגבי 24p, אבל גם אז, לא נראה לי שתתקל בבעיה מיוחדת להציג על המסך.

eranshl

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה ליאור על התשובה המהירה.

כעקרון הצילום של הקנון (סטילס וויאו) מדהים. אחסון הסרטים במיוחד אלו המצולמים ב- bitrate גבוה מטריד אותי אבל אני מקווה שלא תהיה בעיה לבצע המרה ודחיסה מ- M2TS ל- MKV.
האם יש תוכנה מומלצת לזה ? האם זה ישפר דחיסה ?

כמו כן האם ניתן בקלות לבצע downscale ל- 720p ? (לצערי המצלמות הטובות לא מקליטות בפחות מ- 1080i)

yoni1z

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אם אני לא טועה לקנון יש גם מצב 720p

כאשר אתה ממיר ל720p מומלץ שתשתמש בחומר 1080p ואותו תמיר, אם אתה רוצה להמיר 1080i תצטרך להשתמש בתוכנת Deinterlacing.
אין בעיה שתקנה מצלמת בשיטת NTSC כל עוד אתה מציג את התוכן על טלוויזיות LCD או פלזמה. גם טלוויזיות CRT של השנים האחרות תומכות בשתי שיטות השידור (מולטיסיסטם).
לדעתי אין חסרון בביטרייט גבוה, למרות שהמצלמות החדשות משתמשות בקידוד האיכותי h264, הקידוד הוא בזמן אמת ולכן בזבזני ברוחב פס. ניתן לקודד מחדש לMKV ולהוריד את הביטרייט, אבל כל קידוד נוסף מוריד עוד איכות.
רק שתדע שלא חייבים לקודד מחדש בשביל להכניס לMKV או M2TS, שני אלה רק קונטיינרים.
תוכנה להכנסה לMKV ללא קידוד מחדש: mkvtoolnix
תוכנה להכנסה לM2TS גם ללא קידוד מחדש: tsmuxer
תוכנה לקידוד מחדש, Deinterlacing, הקטנה ל720P וגם המרה לPAL: megui.
אם תרצה עוד מידע אתה מוזמן לחפש את הבלוג שלי בגוגל: "yoni1z בלוג צילום"
בקרוב אכתוב מדריך מפורט לקידוד וידאו.

eranshl

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כאשר אתה ממיר ל720p מומלץ שתשתמש בחומר 1080p ואותו תמיר, אם אתה רוצה להמיר 1080i תצטרך להשתמש בתוכנת Deinterlacing.
אין בעיה שתקנה מצלמת בשיטת NTSC כל עוד אתה מציג את התוכן על טלוויזיות LCD או פלזמה. גם טלוויזיות CRT של השנים האחרות תומכות בשתי שיטות השידור (מולטיסיסטם).
לדעתי אין חסרון בביטרייט גבוה, למרות שהמצלמות החדשות משתמשות בקידוד האיכותי h264, הקידוד הוא בזמן אמת ולכן בזבזני ברוחב פס. ניתן לקודד מחדש לMKV ולהוריד את הביטרייט, אבל כל קידוד נוסף מוריד עוד איכות.
רק שתדע שלא חייבים לקודד מחדש בשביל להכניס לMKV או M2TS, שני אלה רק קונטיינרים.
תוכנה להכנסה לMKV ללא קידוד מחדש: mkvtoolnix
תוכנה להכנסה לM2TS גם ללא קידוד מחדש: tsmuxer
תוכנה לקידוד מחדש, Deinterlacing, הקטנה ל720P וגם המרה לPAL: megui.
אם תרצה עוד מידע אתה מוזמן לחפש את הבלוג שלי בגוגל: "yoni1z בלוג צילום"
בקרוב אכתוב מדריך מפורט לקידוד וידאו.

יוני,
תודה על כל האינפורמציה.
אם תוכל רק לעשות לי סדר בראש עם מונחי ההקלטה:
האם צילום ב- 1080 ב- 60i זה בעצם 1080i ?
וכן צילום ב- 1080 ב- 30p זה בעצם 1080p ?

מדוגמאות סרטונים שהורדתי של 1080i באריזת WMV או MKV הראות היתב גרועה יחסית ל- 720p בטלויזיה HD Ready שלי - למרות שהשתמשתי במנגנוני de-interlacing המובנים ב- MPC-HC ו- VLC
לא הרגשתי פגיעה ב- performance עקב ה- downscaling. יש לי כרטיס וידאו חזק עם חומרה יעודית וגם למסך (סמסונג) יש מעבד תמונה לא רע

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור