מוסיקה חדשה

• פותח הנושא dai
  • פורסם בתאריך

dai

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם!
אני בן 30 ומעוניין להכיר סגנונות חדשים של מוסיקה.
יש לכם הצעות? כיוונים? אולי ג'אז? יש משהו למתחילים?

אני עם ראש פתוח ו"רעב" למוסיקה טובה!

חג שמח

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
ברוך הבא!

למה אתה מקשיב בד"כ?

keyser

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
יוונית!
תתחיל מאריס סאן, גליקריה, חאריס אלקסיו, דאלארס, טריפונס.
אחר כך נמשיך.

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני הייתי מתחיל עם חוה אלברשטין ובועז שרעבי

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
פנה לאתרי מידע כלליים על מוסיקה כמו "אולמיוזיק" ויש שם מיגוון עצום של סגנונות וקטגוריות + אפשרות לשמוע דוגמאות קצרות מכל דבר..

שלמה

Vandoren

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מקריאת שאלותיך הבנתי שיש לך עניין בכיוון חדש, אולי ג'אז. כשמחפשים משהו חדש והראש "פתוח" הרקע פחות חשוב ואם תרצה להתחיל עם ג'אז "באופן מסודר" יש כמה כיוונים מעניינים ואיכותיים. פשוט צריך להתנסות ולהחליט. בעידן האינטרנט הכל יותר פשוט ולפני קניה תוכל ללמוד ולהתנסות בדגימות של אחד או יותר מהאמנים הבאים באתר AMG או אפילו ב-YouTube (הסדר לא מחייב ואכתוב לך אותם באנגלית בכדי להקל על האיתור):
Charlie Parker, Miles Davis, Dizzy Gillespie, Sonny Rollins, Thelonious Monk, Bud Powell, Andrew Hill, John Coltrane, Wayne Shorter, Dexter Gordon, Clifford Brown, Max Roach, Sara Vaughan, Abbey Lincoln, Art Blakey, Lee Morgan, Bill Evans, Herbie Hancock, Art Tatum, Oscar Peterson, McCoy Tyner, Django Reinhardt, Duke Ellington, Ben Webster, Lester Young, Coleman Hawkins, Ornette Coleman, Albert Ayler​

בחרתי אותם אסוציאטיבית לרשימת המכולת כי אלה זמינים לרוב בחנויות המוכרות ג'אז בארץ (לא כולם, לצערי, אבל תמיד תוכל לפנות ל-Amazon.com) והם יעניקו לך, לדעתי, חויה מוסיקלית מספקת ומתמשכת כבעלי צליל מובחן ומיוחד. יש, כמובן, עוד הרבה שמות. התרכזתי בעיקר באמני עבר וקצרה היריעה. אם תבקש שאבחר אמן אחד מכל הרשימה אבחר בקולמן הוקינס. שני השמות האחרונים הם כבר אוונגארד אבל הכרתי מישהו שדווקא התחבר לסגנון הזה ורק אח"כ גילה את הזרם המרכזי. קשה לדעת עד כמה אתה פתוח לכל זה :d. תוכל לפנות אליי אם תרצה את חוות דעתי לגבי אלבומים מומלצים שלהם או של אחרים.

dai

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני מאזין בדרך כלל לישראלי(אהוד בנאי,דני רובס,גידי גוב,וכו)......S.T GARMAIN קפה דל מאר, ועוד...

תודה רבה על הפירוט והמידע הרחב...
יש לי עכשיו את כל החג להאזין
Vandoren - כל המוסיקה הזאת משנות 40 50 60 ?? זה בשביל מתחילים? או שזה כבר לאספנים?

חג שמח ושנה טובה

נערך לאחרונה ב:

Vandoren

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
dai, אל תרתע מתאריכי ההקלטות. כמובן שתתקל לפעמים באיכות הקלטה ירודה (ע"ע צ'ארלי פארקר) ויש הקלטות שמוגדרות כבעלות ערך אספני יותר (בעיקר אם מדובר בקופסאות הגדולות ;)) בשל כך, בין היתר. אבל אני חושב שגם אדם שרק עכשיו מתחיל להאזין לג'אז יוכל ליהנות מהאמנים הללו.
הקלטות שנעשו בחברת Blue Note הן ההימור הבטוח ביותר עבורך. להקלטות האלה (שנעשו בעיקר בשנות החמישים והשישים) יש צליל מיוחד שרבים נשבו בקסמו.
לכל תחביב יש צד אספני אבל ההנאה מהמוסיקה הזו תמיד עולה על הכל.

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ממליץ בחום על הזמרת המשובחת אלה פיצג'רלד.אין זמרות כאלה היום.קול מדהים,וביצועים מרשימים ביותר
http://mooma.keshet-tv.com/artist.asp?ArtistID=9072

תתחדש ותהנה
אלה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אם אנחנו באלה היקרה והאהובה , הנה זמרת ברמתה אם לא יהיו כאלו שיגידו שיותר, שמוקלטת בצורה מדהימה , בציוד של השנים האלו.
http://www.amazon.com/After-Hours-J...9542800?ie=UTF8&s=music&qid=1189522254&sr=8-1

הדיסק הזה עוד במיוחד.

אגב אם אתה מקשיב לקפה דל מאר, הרשה לי להמליץ לך על סדרת פוטמיו שהיא גם מוצלחת יותר ומגוונת יותר.
http://www.musicaneto.com/disks_in_mivza.asp?counter=1&mivza_id=17

נערך לאחרונה ב:

Vandoren

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מצטרף להמלצה על אלה פיצג'רלד ומזכיר שוב את זו שקראו לה "האלוהית", הלא היא שרה ווהן. על היכולת הטכנית של ווהן תמצא הסברים מפורטים ברשת. הנה טעימה קטנה ולא מייצגת מתוך ה-YouTube.
http://www.youtube.com/watch?v=gMA8EGtgD_Q&mode=related&search=

dai

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
יופי מצויין יש לי עכשיו הרבה חומר להקשיב לו!

אני גם אוהב להאזין לבודה באר מכירים?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נשמח להכיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור