כמה בעיות על צילום בלילה ובתנאים גרועים

eladh7

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
היי לכולם
ערב טוב

יש לי את המצלמה SX1 IS ויש לי כמה בעיות איתה.
בסביבת אור יום אני מצלם במצב P בעיקר ולפעמים ב M ואין לי ביעה איתה.
היא מוציאה איכות תמונה טובה באור יום.
הבעיה היא בסביבה חשוכה. כל התמונות שיצא לי לצלם איתה בסביבה חשוכה הם תמונות עם איכות על הפנים אפילו עם הפעלת פלאש ו ISO נמוך.
למשל היום צילמתי בתוך הבית בלילה. הגדרתי למצב ידני M והשתמשתי במבזק הפנימי של המצלמה, שהוא יחסית חזק.
לחצתי על לחצן הצילום חצי לחיצה לצורך קבלת מיקוד, המצלמה מסגרה בירוק והשמיעה קול של פיקוס(מה שאומר שיש מיקוד) ואז לחצתי לחיצה מלאה.
ככה צילמתי כמה צילומים היום בבית. במצלמה רואים את התמונות מעולות וחושבים שיצא תמונה טובה. אבל האסון קורה כאשר מעבירים את התמונות למחשב וצופים אותם בו.
התמונות באיכות גרועה אפילו ב ISO נמוך.
בנוסף לכך חלק מהתמונה בכלל לא בפוקוס. למרות שהמצלמה מסגרה בירוק והשמיעה את קול הפיקוס!
איך הדבר יתכן?

מה גם שהפוקוס הידני לא יעיל פה, בגלל שאיכות המסך ירודה וכאשר אני משחק עם הפוקוס לקבלת פיקוס על האוביקט אני בקושי יכול לראות מתי יש פוקוס מדויק, כי מדובר ביחידות מאוד קטנות שיכולות להרוס את התמונה באי פיקוס.

שאלה נוספת יש לי אליכם.
כאשר מצלמים בלילה, בחוץ לדוגמא ואין מקור אור ואתה רוצה לצלם אנשים.
אז אכן פותחים את המבזק אבל שאלתי היא, איך אפשר לפקס את האנשים בחושך? הרי אם תלחץ חצי לחיצה על כפתור הצילום המצלמה לא תוכל לפקס את האנשים.
וגם אי אפשר להתשמש בפוקוס הידני, כי לא רואים במסך את האנשים(אין מקור אור = סביבה חשוכה לגמרי).
מה עושים במצב כזה?
איך בכל זאת מצלמים את אותם האנשים בחושך עם מיקוד?

חבריי היקרים לפורום, בפוסט זה שאלתי שאלות שאני לא יודע אותם או לא יודע איך להתגבר על אותם הבעיות שקורות לי עם המצלמה.
אשמח שתתייחסו לכל שאלותי בפוסט בצורה מורחבת ומדויקת.

בתודה, אלעד

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אין כאן פתרונות קסם, זו בעיה במצלמות קומפקטיות.
בחושך, פעמים רבות, המצלמה "חושבת" שהיא מבצעת פוקוס על המיקום הנכון, מראה ריבוע ירוק אבל בדיעבד אין פוקוס.
תנסה להאיר עם פנס על האובייקט המבוקש, תפקס ואז תכבה את הפנס.

נסה גם להעלות ISO ל- 200 ואפילו 400 ודווח על התוצאות.

eladh7

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ISO גבוהה יותר מ 250 יהרוס את התמונה. מרגישים בצורה משמועתית את הגרעיניות בתמונה.
אם מדובר במצלמה DSLR מקצועית, אז מה עושים במצב שתיארתי?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מצלמת DSLR הינה הרבה יותר רגישה לאור ותפקס במצבים בהם הקומפקטית מאבדת כיוון לגמרי.
לגבי ISO, אם אתה רק צופה בתמונות על המחשב, הקטנת רזולוציית התמונה (למשל ל- 1024X768) תקטין את הגרעיניות, גם אם צילמת ב- ISO 400.

eladh7

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
כן באמת הקטנתי את רזולוצית התמונות שלי מ 10 MP ל1024X768 בערך ואיכות התמונה השתפרה פלאים, הוקטנה הגרעיניות של התמונה בצורה משמעותית.
אם כך, עדיף לקנות מצלמה בעלת יותר MP כדי שיהיה אפשר להקטין את הגרעיניות ע"י הקטנת הרזולוציה, אני צודק?
כלומר אם למשל המצלמה היא 15 MP ונקטין את התמונה, אז התמונה תיצא עם פחות גרעיניות מאשר מצלמה 10 MP והקטנה לאותה רזולוציה נכון?
לחולופין, ככל שמצלמים במגה פיקסל גדול יותר יש יותר גרעיניות בתמונה באותה מצלמה נתונה, האם זה נכון?
אשמח לקבל הסבר טכני למה הקטנת רזולוציה מפחיתה את הגרעיניות מהתמונה.

נערך לאחרונה ב:

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אשמח לקבל הסבר טכני למה הקטנת רזולוציה מפחיתה את הגרעיניות מהתמונה
מאותה סיבה שלא תראה פרטים כשתתרחק ממשהו.
היא לא מפחיתה גרעיניות, היא מפחיתה הכל.
מצלמות קומפקטיות משלמות את המחיר כשזה מגיע לצילום בתנאים קיצוניים.
הרעש מגיע גם בגלל הגודל המיקרוסקופי של הצ'יפ, לעומת DSLR.
אתה מבקש הרבה משטח קטן, והפיזיקה לא הגיעה לשם עדיין.
אתה נשמע קנדידט טוב ל DSLR זולה, כגון הניקון D40/60.עם עדשה עם מפתח צמצם גדול, כגון F1.4 ואסא גבוה כגון 1600, אפשר לצלם לאור נרות, ללא בעיה והתמונה תצא חלקה ויפה.
המילה "אסון" קצת מוגזמת לדעתי, לא יודע למה הגעת עם צפיות גדולות ממצלמה קטנה, זולה ופשוטה מאד, עם עדשה עם צמצם סגור יחסית.
כדי לצלם בתנאי אור נמוכים מאד, צריך להבין כמה דברים.
אם קל לך עם אנגלית, קרא פה, זה מסביר טוב:
http://www.photoxels.com/tutorial_learn_exposure_lowlight.html

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור