כבלים ותרומתם

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
איך אפשר לדעת שמה שאנו אמורים לשמוע זה בעצם מה שאנחנו שומעים במערכת אולי הכבלים היקרים שמשנים את הסאונדהם בעצם כמו ברק מלאכותי שמלהיב את הפרזטנציה
אם זה מה שאנשים מבקשים מהמערכת שלהם – זה מה שהם יקבלו. אנשים משלמים כדי שהמערכת שלהם תישמע כפי שהם מעדיפים.
אני מעדיף מערכת שהיא ניטרלית, טבעית, נאמנה למקור ומפורטת ככל הניתן – והכבלים שאני בוחר הם בהתאם להעדפותיי.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
אני מעדיף מערכת שהיא ניטרלית, טבעית, נאמנה למקור ומפורטת ככל הניתן – והכבלים שאני בוחר הם בהתאם להעדפותיי.

האם אתה יכול להסביר לי מה זה נאמנות למקור?
מה זה הדבר הנסתר הזה?
האם הכוונה שכינור ישמע כמו כינור בדיוק ולא כמו צ'לו?
ואולי הטכנאי בחדר ההקלטות החליט שהוא רוצה שהגיטרה תנסר ברקע..
האם זה נאמן למקור?
איך אתה יודע בדיוק שהמקור נשמע כך, ולא אחרת ??????
:מבולבל:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
נאמנות למקור יכולה להתקיים רק בכלים אקוסטיים ובקולות אנושיים.
נאמנות למקור משמעותה, למשל, שהקלטה של תזמורת קאמרית תישמע קרובה ככל הניתן להאזנה של קונצרט חי של תזמורת זאת.
במוסיקה קלאסית ובחלק מהקלטות הג'אז זאת בדיוק השאיפה והטכנאי לעולם לא ינסה לשנות את גוון הצליל.

כיצד נשמעות תזמורות סימפוניות ותזמורות קאמריות אני יודע מהאזנה לקונצרטים חיים.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שלום לכולם

לאחר שידרוג כל חלקי המערכת שלי שכרגע מורכבת מנגן של שינדאק מיוז 2 , מגבר דנסן ביט 100 ורמקול אופרה פרימה החלטתי שזה הזמן לשדרג את הכבלים שברשותי

בסופ"ש האחרון בחנתי כבלים שונים

המסקנה בסופו של דבר היתה שהשילוב של הכבלים היותר יקרים משפיעים באופן ישיר על הסאונד
הופכים אותו לתלת ממדי עם נוכחות מורגשת פירוט מעולה ובמה רחבה עמוקה שחוצה את גבולות הרמקולים.

השילוב של הכבלים הללו מגיע לסכום של כ 3500 ש"ח האם זה הגיוני להשקיע סכום כזה בכבלים
או עדיף לשדרג את אחד החלקים במערכת , מה יהווה שינוי יותר משמועתי לפי דעתכם

אין לי מושג כמה "שווה" המע' שלך (בכסף).
אך אם מחיר הכבלים הוא בערך 10-12%
ממחירה ,לדעתי האישית שווה.או שאם תשיג כבלים ביד 2
שווה ערך לאחוז הנ"ל,גם שווה.
יותר מהאחוז הנ"ל הייתי משקיע בציוד.;)

jazzman

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
תודה על העצות אבל נראה לי שהגיע הזמן לחיווט שידרוג חלקים במערכת יבוא מאוחר יותר ובסכומים גדולים יותר
לאור מה ששמעתי מכל מיני שילובים של מערכות שונות וכבלים הסקתי מסקנה אחת ברורה
בשבילי כבלים זה לא מה שמחבר אלה זה חלק בלתי נפרד מהמערכת

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור