התחדשתי-התיישנתי :) עזרה מהמומחים.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שלום לכולם.
קיבלתי לעצמי EOS 1000fN אנלוגית.
עם עדשה :
Canon 28-20mm ultrasonic
ועם כיתוב של cozo 1 A 85mm
העדשה MADE IN JAPAN.

אז, ככה:
א.יש בפנים פילם, אבל אין לי מושג לדעת האם הוא בסופו?
איך אני יודע?
אם כן האם יש סיכוי שאחרי כמה שנים טובות של חוסר שימוש הוא עוד תקין?
בנוסף יש קרטרידג' נוסף של קודאק גולד 200 , שנראה לי עוד חדש, האם יש סיכוי שהוא עוד טוב?
ג.יש עוד איפה לקנות פילם?
ד.האם העדשה מתאימה לאיזשהן מצלמות דיגיטליות חדשות ?

תודה, אורי.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
פילם בהחלט מתיישן, לכן, אם הוא נמצא בתוך המצלמה כבר כמה שנים, לא הייתי בונה עליו.
על גוף הקופסא של הפילם השני, אמור להיות מוטבע תאריך תפוגה.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
בזמנו היה לי פילם באחת המצלמות ולא ידעתי מה צילמתי שם?
ולמרות שעברו כמה שנים טובות סקרנותי גברה
לכן פיתחתי את הפילם ולא הייתה בעיה של איכות תמונה, אבל התאכזבתי ממה שראיתי שם...

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
באופן עקרוני כול העדשות של קנון EOS גם החדשות מתאימות לפילם . פילם קונים בת"א בסוף אלנבי , היכן שיש כמה חנויות צילום . וגם אם לא הם ידעו להדריך אותך לאן

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
OK, תודה,
מה בקשר להתאמת העדשה למצלמות של היום הדיגיטליות?
האם שווה להשקיע בצילום פילם?
האם העדשה שווה ?

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שום עדשה של פילם ישן (חוץ אולי מסדרת הL ), לא שווה מספיק למצלמות דייטאליות חדשות . עד כמה שהבנתי מקריאה מרובה ברשת , יכולת ההפרדה של הדיגיטאל הרבה יותר גבוהה מהפילם , (מאידך עד כמה שהבנתי טווח הצבעים , והמעבר שלהם , הרבה יותר טוב בפילם . זה כמובן מדובר אם צריך עותק מודפס , אם מדובר על סריקה , אזי רק בסורקים תופיים מקצועיים תקבל את רוב התכונות של הפילם ) , ולכן עצמיות ישנות יראו גרוע על דיגיטאלית
לגבי התאמה מכנית ואלקטרונית , אזי כפי שכתבתי קודם , כול עדשה שמתחברת לסדרת הEOS , תתחבר באותה ונקציונאליות גם למצלמות הכי חדשות

ולגבי אם שווה להשקיע בצילום פילם ? בא נגדיר את זה כך , אם אתה רוצה ללמוד במו עצמך צילום , אזי זו הדרך הכי טובה . כי יש לך רק 36 תמונות בפילם , ואתה צריך לחכות לפיתוח . כך שאתה לומד לא "לירות " כמו מכונת ירייה , ולבחור את הטובות (דבר שמקשה עליך ללמוד מנסיון מה "דפק" לך את התמונות הגרועות )

אם אתה לא מצלם הרבה מידי , זה אפילו חסכוני , כי לקנות סורק טוב של אפסון עולה כמה מאוד בודדות של שקלים , וצריך לבזבז המון סרטים כדי לשלם על מצלמה דיגיטאלית , שתרגיש צורך כול שנה שנתיים לשדרג(lol)

בזמנו היה לי לינק לכתבה שעשתה הגדלת ענק ממצלמת פילם , וממצלמה דיגיטאלית , ואני מדבר על כרזה בגודל של בניין , ואני לא זוכר מה הייתה המסקנה , אבל זה היה די דומה .

מה שזה בא לומר שאם בהגדלות על נייר אתה מעוניין , ואתה יודע לצלם , הפילם לא יגביל אותך . זה אולי נתפס כמיושן , אבל למעשה הצלמים הכי טובים בעולם צילמו בפילם

מה שכן הייתי משקיע בעדשות איכותיות . א. - זה ישאר איתך גם אחרי שתחליף די הרבה מצלמות אם תחליף
ב . עם עדשה טובה ועם פילם במהירות נמוכה , וסורק טוב , או גישה למעבדה שיודעת ויכולה לסרוק היטב (לא מכיר כזו , תצטרך לחפש , אני בטוח שיש ), אתה תקבל תוצאות שאף אחד לא יוכל להבין אם הן נעשו ע"י 5D או D700 או כול מצלמת FF דיגיטאלית

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור